Ponechávate si nájdené hračky?

kiwi82
29. jún 2012

Ahojte mamičky, neraz sa mi stalo, že sme v piesku našli nejakú zabudnutú formičku, hračku, autíčko..... ja by som to tam asi nechala ale malá si to hneď chcela privlasniť a ani nechcela ísť beh toho domov. mne sa už tiež stalo, že sme niečo vonku zabudli a ani ma nenapadlo, že to tam ešte bude. preto nenosíme drahé hračky vonku. Takže otázka je mamičky, ak nájdete nejakú hračku vonku a nie je tam nikto komu by to patrilo tak si ju vezmete alebo ju necháte či sa niekto po ňu vráti, resp.si ju niekto iný privlastní. Alebo je to krádež ? 😕
PS: mamičky, ktoré nechcete reagovať na položenú otázku, tak radšej nekomentujte, že jaká tupá otázka alebo podobne, lebo v posledných dňoch je tu veľa takých prispievateliek, čo si radi z iných uťahujú a zosmiešňujú. ďakujem za porozumenie.

babulatko
29. jún 2012

my neberieme cudzie hračky...máme veľa svojich harabúrd...a aj tak sa tam môže pre ne ešte niekto vrátiť...zobrala by som ju len keby som vedela, že na 100% patrí kámoške, teda jej dcére a išla by som jej ju odniesť...

stardust
29. jún 2012

nie, maximalne polozim danu vec na viditelnejsie miesto, aby si to dotycny majitel lahsie nasiel. A tiez ma tesi, ked mi to iste spravi aj druhy, ze najdem svoju stratenu alebo zabudnutu vec.

radlinka
29. jún 2012

nie...odlozim ich pre pripad, ze by sa niekto po nich vratil 😉

p.s. zbytocnosti nezbieram (niektori robia collection aj dudlikov) 😀

jankazke
29. jún 2012

Nic najdene si nenechavame.Ucime sa tomu postupne odolavat.Mame dva rocky a uz sa nam viac ako polrok ani nestalo ze by sme po nejakej cudzej tuzili.
Myslim ze sposob naj je poukazat na to ako musi byt iny chlapcek ci dievcatko smutne.ako sa s mamkou a tatim bude vracat pre hracku a bude plackat ze ju nenaslo. i hracka u vas bude smutna😉uz teraz smutne pozera...
Dalsi ako by sa citil on.cim je dieta starsie tym lepsie tomu rozumie.
V najhorsom ak by to bolo lakave tak by som este pochopila moznost vziat ich domov a pre niekoho postrazit.a tu na dalsi den odovzdanie spat na piesok velmi chvalit aj ked tu sa riskuje ze jednorazovy navstevnik o danu vec pride☹
Ak ide o strazeny park tak skor vracat spravcovi parku a chvalit.
Tym ze hracku vezmete sa nauci len to ze sa to smie co nie je pravda.Uplne kradez to nie je ale asi ako u dospelych najdes 20..xy eur a co urobis?
Ponechanie cuzej veci a neeticka vec je to furt.
Rovnako sa do toho da zahrnut i tu uz riesene daruje svoje veci...ako maminu ma zaujima co a odkial dieta ma a vraciam a vysvetlujem preco si dany dar nenechame alebo takto nedavame svoje veci.i ked v tomto sme este len teoreticky😉predpokladam ze je to tema skolkarov a skolakov.

lienockaa
29. jún 2012

nie neberieme cudzie hracky..ale raz sa nam stalo, ze nam vypadla hracka z kocika a okoloiduci chalan na kolieskovych korculiach ju zdvihol a odniesol ju svojmu malemu bratovi..sice pekny bratsky cin, ale hracku sme si isli vypytat naspat..

norwayka
29. jún 2012

Ano, beriem, ked je to nieco zaujimave a bolo by toho skoda. Ale az po nejakych 3-4 dnoch, ked to nikto nevezme a nechcem, aby to vyslo navnivoc. Ale su to vacsinou veci na ceste po ktorej denne chodim a podobne, tu sa toho postraca habadej. Na ihriskach neberiem, lebo sa to normalne nechava tam alebo to patri samotnemu ihrisku 🙂

digysa
29. jún 2012

V parku, ci na ihrisku nikdy!

Raz sme nasli na odlahlom mieste v trave, na parkovisku pri banke male auticko....Syn si ho zobral, zahral sa s nim a potom sme ho nechali v parku na lavicke.

fomarik
1. júl 2012

Nie, nikdy!!! Môžu byť s prepáčením očúrané kadejakým psom, špinavé s bacilmi!!!! Fuj!!!!!!!

prasiatko30
1. júl 2012

nie, i ked na dvore sa moze stat ze mi donesie vymenene hracky ale potom sa snazime ich vracat kedze sa ako susedia pozname - ale vacsinou aj ked je to na dvore tak sa ich snazime nechat na viditelnom mieste aby si ich nasiel ich pravoplatny majitel a velice ocenime ked nam takuto istu sluzbu poskytnu aj ostatni susedia 🙂 , pokial je to volakde na ceste, v mestskom parku, na nejakom verejnom mieste tak nie nevenujem sa zbieraniu cudzich hraciek nechavame ich tam kde sme ich videli 😀

stanislavao
1. júl 2012

hracky na piesku, ked si dieta zabudne, tak si to tam zajtra najde. su deti, co na to ihrisko chodia denne a hracku si tam zabudnu. v zivote by ma nenapadlo hracku cudziu z ihriska brat si domov.

veronika81
1. júl 2012

my sme pred pár dňami nechali na ihrisku pred panelákom menšiu loptu..na druhý deň tam už nebola 😝

Cudzie hračky neberieme, jedine v prípade tu spomenutom - ak viem presne komu patrí tak potom vrátime.
Syn iné ako svoje ani nechce, keď sa balíme tak sa ešte jeho pýtam, čo je jeho a pekne mi povie. Má lepší prehľad ako ja 😀

kvetinqa
1. júl 2012

urcite nie.

lenka_da
1. júl 2012

nie, neberieme si cudzie hracky. Vynimkou je, ak pozname majitela a tym padom vieme, komu ju mame vratit, vtedy hracku zoberieme ale nie preto, aby sme si ju nechali ale aby sa naozaj uplne nestratila a mohli sme ju vratit. Takuto sluzbu nam uz parkrat urobili aj ini susedia na sidlisku, je to fajn. 😉 Ale pohrat sa s najdenou hrackou samozrejme moze.

mircalla
1. júl 2012

Neberieme cudzie, ale nie raz sa nam stalo, ze mamicky odkracali s nasimi, a to sme ich tam nezabudli, jednoducho si ich deti pozicali a uz sme ich nevideli. Velmi mi to vadi, samozrejme deti za to nemozu, nemam nic proti, ze sa pohraju, ale su rodicia,co si bez problemov beru veci inych akoze udajne si nepamataju,co je ich...taku odpoved sme dostali, ked som stihla zasiahnut, ze prepacte toto je nase.

zuzana581
1. júl 2012

Väčšinou neberieme nájdené hračky, ale stalo sa už aj také, že syn našiel lopatku a nechcel sa jej ani za svet pustiť, tak čo.. nech si ju vezme.. Predtým som mu ale povedala, že to asi stratilo nejaké dieťaťko a tak si to vezmeme, ale keď stretneme to dieťa, tak mu ju vrátime, lebo nie je naša.. Chcem aby vedel, že ak v budúcnosti nájde napríklad peňaženku, je dobré ju odovzdať, vrátiť.. ale nerobim z toho zas neviem akú vedu, že našiel hračku, tak nebrať ju ani za nič..

kvetinka211
1. júl 2012

@kiwi82 My chodime na take ihriska, kde je vela "erarnych" hraciek, co tam deti dobrovolne nechali ... vlastne ani nemusime nosit nase, vzdy sa nieco najde ... raz som nasla v kociku jednu formicku, neviem ako sa ju podarilo syncekovi zobrat 🙂 tak sme ju pri dalsej prechadzke zasa odniesli naspät .. my sme si zasa nechali loptu vonku a vecer sme si ju v pohode nasli. Myslim ze by to malo byt skor tak ... a nie ze sa budu navzajom kradnut hracky .. ked to niekomu chyba, tak to pojdu urcite hladat a to bude velke sklamanie pre babatko ked nenajdu oblubenu hracku. Myslim ze kazdy take zazil ze niekde stratil hracku a viac ju neuvidel, tak si na to spomente 🙂
Inak nasla som v kociku aj nove ponozky z obchodu, tiez sa syncek cinil, este aj spravnu velkost trafil a zabezpecovak odtrhol 🙂 no hanba nehanba, isli sme pekne vratit ...

hori
1. júl 2012

ja to vezmem z druhej strany... vela razy sa nam stalo, ze sme niekde zabudli alebo stratili hracky a nielen tie lacne... a mala za nimi plakala, tak som musela ist hladat... nastastie som vzdy nasla 🙂 a to aj na miestach, kde okolo toho presli desiatky ludi, ktori to mohli zobrat... som rada, ze nezobrali... takze sa aj ja spravam rovnako, keby k tomu prislo.

brisilda
1. júl 2012

moj synator sa hraje s cimkolvek co najde v piesku ale nikdy si hracky neprivlastnuje...proste co najde to tam po hre pekne necha ......ja by som mu ju zrejme ani nedovolila zobrat takze moja odpoved na otazku znie .....nie nevzali by sme taku hracku domov 🙂

bobocka
1. júl 2012

no ja som maleho formicky popisala jeho menom,lebo ked s nim siel bobco von,tak stale nejaky novy ulovok doniesol 😝 😀 on si jednoducho nepamatal ktore su koho, a tak bral co videl 😀 😀 😀 takto vieme ktore su nase.a ked je tam nejaka zabudnuta hracka,tak ju tam nechame.na pieskovisku sa casto najdu erarne hracky,deticky ich hlboko zakopu,ine ich potom objavia ...sami sme uz o par formiciek tak prisli,ale zas ja z toho vedu nerobim.vsak ked sa stretneme na pieskovisku,tak decka si rozhadzu svoje hracky a z vlastnej skusenosti vidim,ze ich zaujmu prave tie hracky,ktore nie su ich,teda si decka takto navzajom popoziciavaju 🙂

jabadaba
1. júl 2012

nie, nebravame cudzie. Asi jeden krat si dieta odnieslo lopatku, to je vsetko co sme ukoristili. Inak som dietatu vysvetlila, ked bolo mensie, ze si po tie hracky pridu ine deti, ze to nie je nase. Stacilo a nie je problem. Ziadne sceny sa nekonali. Rovnako budem postupovat u druheho dietata. Asi by ma mrzelo keby sme nasu hracku uz nenasli, ak by sme ju zabudli. Aj ked ide o lacne formicky, predsa len, kupovat ich dokolecka asi nie je zrovna zabavny sport. O inych, drahsich hrackach nehovorim.

ritusuk
1. júl 2012

Ja mam doslova fobiu z cudzich veci...v puberte som velmi rada behala po sekacoch a vlacila domov kila handier, vacsinou naozaj nenositelnych, az kym som sa pred otcom nepochvalila obrovskou ciernou satkou a ten mi odvetil, ze to vyzera (a aj vonia) ako rubas, co sa dava do truhly 😀 To som so sekacmi sekla behom jedneho dna 😀 Jasne, ze hracky su hracky, ale aj tak si myslim, ze na kazdu vec prenasame kus seba, najdena hracka moze byt niekoho milacikom atdatd 😕 Takze aj preto (ak si odmyslime ten moralny aspekt) by som detom nedovolila nic cudzie si ponechat, kvikot nekvikot...

monika15
2. júl 2012

mne osobne sa to este nestalo ale asi by som to nechala tam.......
skusila nejako oblbnut dieta.....
je to dobry pocit ak na druhy den sa najde nieco zabudnute 🙂)))
🙂 🙂 🙂