Aké sú vaše skúsenosti s kočíkom Oyster Zero?

glamorous55
22. júl 2019

Máte skusenost s tymto kocikom?? Oplati sa kupit?

karmela
22. júl 2019

Ahojky mám ho rok a som spokojná.Tiež mi ho kamoska odporučila.Mala má 19 mes a od 7mes ho využívame 😊

glamorous55
autor
22. júl 2019

Supeer ;)

lucinka1988
22. júl 2019

@glamorous55 my ho mame už vyše pol roka a maximálna spokojnost, nemenila by som..

selest
22. júl 2019

My ho mame je fajn ale v par veciach ma sklamal. Je ozaj lahucky takze ho vynesiem na druhe poschodie v pohode. Aj s malym v nom ho vynesiem tych 5 schodov ku brane.
Ale za mna je dost siroky takze maly v nom plave takze budes potrebovat dobru podlozku.
Ako je klbik kde sa ohyba strieska tak to nieje nicim chranene a maly ked sa uvolni casto si do toho bucha hlavu. Raz som mu tam aj zacvikla ruku sice moja chyba ale aj tak by tam mal byt kus latky podla mna.
Neda sa dat uplne do lahu ale tak to asi maloktory sportiak.
Tym ze je z lahuckeho materialu tak je aj dost ohybny a napriklad ked ho mam v sede a maly sa zacne vzpierat dviha zadok tak ho vyrovna do lahu az sa kolkokrat bojim ze ho zlomi😂
Ked sa zlozi zabera dost miesta v kufri.
Rucka sa neda polohovat. Inak material je super pekny pevny kvalitny aj na rucke a madle ta kozenka je pekna a kvalitna, maly do toho stale hryzie a zatiak ani skrabanec.
Akurat sa mi nepacia chranice na pasy. Su z takej zvlastnej latky, vsetko to na seba chyta a stale vypadaju ako spinave.
Sem tam sa nam zasekava ten pas na polohovanie
Je super ovladatelny aj jednou rukou velmi dobre sa tlaci v tomto je ozaj paradny. Niekedy ked ma maly chce vidiet idem vedla neho a tak drzim rucku a tlacim.
Hoci pisu ze ked je na nom zakvacena taska, treba davat pozor aby sa neprevratil, ja na nom nosim niekedy preplnenu tasku a zatial som nemala dojem ze by sa prevracal. Kosik dole je mensi a trosku blbsi pristup je do neho ale napcham tam v pohode plnu tasku.
Super je ze v kosiku je miesto na prsiplast ktory tam namontujes pri prednych kolesach, vlozis do kosika a ked prsi len natiahnes na kocik. Takto s prsiplastom v kosiku v pohode zlozis kocik a mas prsiplast stale so sebou.
Teraz ma uz nic nenapadne😂urcite si ho chod vyskusat a vloz do neho dieta. Nas maly odkedy ho mame nechce v kociku spat. Podla mna je skor pre vacsie dieta.
Za tu cenu je super a vypada ozaj krasne. My mame modry. Mozno keby som sa nedivala na cenu a mohla si pozriet viac nazivo vyberiem iny

glamorous55
autor
23. júl 2019

@selest Fiiha, dakujem za rozsiahlu recenziu ;) Bude to asi dlhsi vyber, skoda ze nie je predajna, kde by sa dali vsetky vyskusat. V jednej maju par znaciek, v inej tiez par. A nemam vobec cas so synom vsetko obiehat a skusat :/

selest
23. júl 2019

@glamorous55 neni za co. Inak ja som videla tiez len tie drahsie kociare nazivo a v pomere cena kvalita je tento super. Ja som hlavne potrebovala lahky a nechcela som golfac.. inak ja podla mojho muza najdem chybu na vsetkom takze mozno to co mne vadi pre teba vobec nebude problem.

lelet1609
23. júl 2019

@glamorous55 mám OYSTER už vyše roka a som veľmi spokojná . Nemenila by som ho 😊

marisha1982
23. júl 2019

My ho mame uz dva roky, vyuzivany uz druhym dietatom. Niekedy, ked mam naponahlo, usadim don obe deti 😆 (13 a 10 kg). Sedenie je siroke, preto mensie deti mozu sediet zosuchnute, oprete na stranu. Ja som do kosika napchala tri balenia plienok, takze za mna je dostatocne velky. Niekomu moze vadit, ze nie je otocny aj sedenim k matke. Mojim detom to nikdy nevadilo, radsej hladia na svet pred seba. Skladanie naplocho trva asi dve sekundy, sedenim do vonka, co mne nevadi. Co by som vyzdvihla, v porovnani s inymi kocikmi, je strecha, ktora sa da stiahnut takmer k madlu, aj ked je chrbtova opierka lezmo. Dietatu nesvieti do oci, ani ked je slnko nizko. Takisto je super, ze po stranach dietata je hruba latka, aj v lahu je riadne chranene pred vetrom, dazdom, slnkom. Ma akoby minibunker. Pri vybere farby by som volila svetly odtien, tmave zvyknu vyprasiviet. Ja mam silver a farba je stale ako nova.
Jedna vec, co mi vadi, je znicena kozenka na rucke. Jednu zimnu sezonu chodil kocikovat moj otec. V rukavnikoch sa mu asi potili ruky a ten jeho pot akoby rozleptal tu farebnu vrstvu kozenky. Derava nie je, iba taka zvrasnena a ma zosuchanu farbu. Inak celkovo som s kocikom velmi spokojna. Asi 4* do tyzdna s nim chodime von, a v tie dni ho rozkladam a skladam aj 4-5 krat. Nikde nic nezadrhava, vsetko funguje ako ked bol novy, na potahu nie je nikde nic predrate. Miesto v kufri zabera tak isto, ako vacsina inych sportiakov (nie golfky).

glamorous55
autor
26. aug 2019

Ďakujem za prispevky, nakoniec ho predsa len mame doma :D A je uuuzasny !!!

veronika999fx
28. feb 2020

@glamorous55 ahoj, vidím túto debatu ohľadne kočíka, ja som si ho teraz kupovala... Avšak nikto nikde nepíše ze kúsok akoby hrkali kolieska, neviem, či som moc náročná po sportiaku z dvojkombi, ktorý bol oveľa ťažší a mal iný typ kolies čiže ho nebolo vôbec počuť alebo proste ako to je.. Ja osm to aj reklamovala lebo dokonca jedno koliesko bolo vyššie ako druhé a sem tam ostalo akoby vo vzduchu... Vymenili prednú nápravu ale akože stále ho počuť. Nemôže to byť tým ze malý nemá ešte ani polroka a celá jeho váha je v ľahu vzadu v kočíku? Resp. Som sa chcela opýtať ako to máte vy s kolieskami... Dkaujem vopred za odpoveď

glamorous55
autor
28. feb 2020

@veronika999fx Ja som spokojna.. kolesa su trosku ine ako sme mali nafukovacie, ale nehrkaju. Aspon som nespozorovala :\

veronika999fx
28. feb 2020

@glamorous55 a je úplne tichý na každom povrchu?? Alebo proste počuť ze ide kočík keď je rozbitejsi chodník napríklad?

jannyr
28. feb 2020

@veronika999fx mame ho tiež už rok a nehrkoce na rozbitím chodníku, skúsila by som kolesa riadne vycistit, vysušiť a streknúť WD-čkom. Stavalo sa mi to na kočíku Moon, išli aj ťažšie a hrkotali, ale po údržbe išli ako nové

veronika999fx
28. feb 2020

@jannyr no je fungl nový, tak čistiť nemám moc ešte co, ale nastriekat môžem skúsiť

jannyr
28. feb 2020

@veronika999fx tak potom bude niekde chyba, išla by som to asi riešiť s predajcom

veronika999fx
28. feb 2020

@jannyr a ty si prosím ta mala v ňom aj po leziacky polročné dieťatko?

jannyr
29. feb 2020

@veronika999fx my sme ho kupovali neskôr, keď už mal malý 14m, nespal a nespí v ňom vôbec

veronika999fx
29. feb 2020

@jannyr lebo myslím si ze keď sa viac zaťaží, pripadne bude malý už sedieť,a váha sa kus prenesie dopredu tak to bude ok. Len on je teraz ešte malý a leží v nom čiže celá jeho váha je viac menej na zadných kolesách. Keď trosku pri tlačím na predok tak vyzerá ze pôjde ticho. To mi včera tak došlo, že to bude mozno tým.. No neviem hádam to tak bude, lebo reklamáciu mi proste neuznali a potom vraj preventívne vymenili prednú nápravu čiže viac už nemám čo s tým riešiť asi

leilabg
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leilabg
9. jún 2020

@veronika999fx Zdravim, presne ako pises. Kolieska predne vydavaju klepavy zvuk a mne osobne este prekaza aj to, ze opierka noziciek ide dohora a maly sedi akoby v jame. Poslali sme to reklamaciu a tiez nam to neuznali, ze kocik je plne funkcny a bez zavad. Arogantny pristup zo strany dodavatelskeho servisu a nemenovana znama predajna s detskym tovarom v Hlohovci, prostrednictvom ktorej som kocik kupovala cez ich eshop, sa tvari "my nic, my muzikanti", ziadne "Mrzi nas to" ani nic podobne. Vraj ak som nespokojna s vysledkom reklamacie, mozem sa obratit na Technicky skusobny ustav v Piestanoch. Akoze to mam ozaj posielat kocik kade-tade po celej republike na svoje naklady, aby bol otestovany v nezavislom servise? Pritom kocik hrkoce aj na rovnom povrchu, normalne sa hanbim, ked idem po ulici. 2 tyzdne stary kocik. Ako si to poriesila? Resp. pomohlo, ked maly trocha podrastol?

veronika999fx
10. jún 2020

@leilabg ahoj, no tak ti poviem ze ja som si zvykla... Ale určite sa to aj zlepšilo, odkedy ma malý asi 10kg a sedí.. Už tak nehrka. Je to iné ako keď máš nafukovacie kolesá ja už by som teraz asi hľadala taky, ale akože určite nebudem kupovať ďalší kočík, mne to už nepríde ze hrkoce, len sem tam. A je pravda ze mne aj po reklamácii keď vymenili prednu nápravu hrkalo menej.. A teda teraz je to oveľa lepšie. Ale nechápem potom ženy, ktorých malo nie je, že píšu, že im vôbec nehrkali....

timeabeni
2. júl 2020

@veronika999fx takze v konečnom dôsledku si spokojna s kočíkom?
Alebo by si kúpila už iný?
Ja rozmýšľam nad kupou nejakého kocika skrz častého cestovania a neviem aký... a bol mi odporuceny tento tak preto sa pýtam 😊

veronika999fx
2. júl 2020

@timeabeni v konečnom dôsledku som spokojná áno. Nekupovala by som iný. Nedá sa porovnávať kolesá nafukovacie a penové, proste to je rozdiel ale treba si asi len zvyknúť. A vravím, keď už malý sedí tak kolieska OK. Vojde mi aj do malého kufra na swifte co je super. Je ľahký. Ma širokú chrbtovu opierku, čo je tiež za mňa plus... Niekomu vadí to ze sa skladá tak, že sedacia časť je vlastne von, že sa môže uspinit a tak... Ale mne toot nevadí vôbec

motyliky
6. júl 2020

Aj my sme ho mali- teda este mame a predavam https://www.modrykonik.sk/market/kociky/6to0ez/...
Bol to pre nas vyborny kocik- vsade sme vosli, dcerke v nom bolo pohodlne, prakticke odkladanie veci, vyborna predlzena strieska a neskutocne lahke ovladanie ( aj jednou rukou). Toto je nas 5-ty kocik a kupila by som ho znovu

snehulienka8128
13. aug 2020

@veronika999fx mám ho tretí rok a najazdené už nejaké kilometre 😀 kolieska hrkocú na dlaždičkách ak je v ňom malé bábätko, akonáhle podrastie sadne a zvesí nožičky hrkať prestanú(počula som hrkotať aj kočíky s gumenými kolieskami, lebo skôr hrkotali tie plasty kde sa koliesko naklikáva), s druhou dcérkou som mala na ňom vaničku a bol celý tak ľahučký aj s bábätkom, že mi opäť hrkali a vadilo mi to, tak som si z tenkého filcu vyrobila dve okrúhle podložky s dierkou v strede na predné kolieska a už mi nehrkocé absolutne nič...a to už mam späť športovú časť a 7mesačnú dcérku...skladá sa ako za nova, kolieska sú zjazdené, ale nešetrím ho ani v lese, do kufra ho ukladam opatrne, nebúcham s nim, nemá škrabance a vyzerá ako nový...o kočík sa treba starať ako o auto 😉 umývať od prachu mazať kolečka vazelínou a potom vám vydrží aj dve deti 😉 vyblednutie je časom normálne, ale látku ma kvalitnú

veronika999fx
13. aug 2020

@snehulienka8128 áno ved ja už som vyššie písala ze už tak nehrka keď si malý sadol a je už väčší. A ze som spokojná. Ale už keď si spomenula vaničku, nebola príliš malá? Lebo mne to príde malo 70cm, pokiaľ sa dieťa narodí na jeseň dajme tomu, tak už sa 4 mesačný s fusakom v zime doň nezmesti, alebo moc natesno, aspoň ja som to mala tak teraz... A oyster som kukala ze ma tiež vaničku 70 cm.

snehulienka8128
23. aug 2020

@veronika999fx Vanička je malá, ale záleži od bábätka. Fusak sa mi tam vošiel, ale kupovala som taký menší do autosedačky a pasoval tam, malú som tam mala v overale. Narodila sa koncom januára. Do cca 4 mesiaca tam vošla akurát a potom už do športového do úplneho ľahu. Niektoré deti sú rady natlačené a niektoré majú rady veľa miesta 🤷🏻‍♀️ Pre mňa nevýhoda bola tá, že je vanička veľmi otvorená a fúka dovnútra a musela som si dokúpiť clonu, výhoda bola že sa rýchlo odklikla a kočiar sa paradne poskladal do auta a bola ľahučká.

veronika999fx
23. aug 2020

@snehulienka8128 ďakujem za Info. Pri druhom asi kúpim nejaký kočík z bazáru vanickovy lebo za cenu vaničky na oyster som. Videla aj relatívne dobre kočíky z druhej ruky. A áno závisia od obdobia kedy sa narodí, ja mam prvého septembrového a teda v januáry už musel do sportaku..

snehulienka8128
24. aug 2020

@veronika999fx presne tak by som to riešila už aj ja, lebo tento kočík s vaničkou je aj dosť tvrdý, kedže nemá extra pérovanie a natriasalo a cena vaničky je dosť vysoká aj z druhej ruky...ak sa narodí bábätko do leta tak celkom v pohode, ale 4 mesačné v overale a fusaku už je tam natesno

kikushaa
10. okt 2020

Zienky viete mi poradit s popruhmi? Daju sa dat vyssie? Ci sa daju len predlzit?