Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako je naozaj dôležitá veľkosť hlbokej vaničky?

6. okt 2021

Ahojte, idem si po radu, kedze zatial v tomto odhad nemam…
Babatko sa narodi v rozmedzi marec-april…
Mam vyhliadnuty kociar Bugaboo Fox / Joolz.. proste z tejto kategorie.
Cela rodina + vacsina kamosiek vzdy len ochkaju ze aka mala vanicka je na takych kociaroch! Vela kamosiek brazdi chodniky s pre mna obrovskymi vanickami - ale jasne 100 ludi 100 chuti…
Ja sa vsak chcem opytat, hlboku vanicku budem pouzivat marec/ april do oktobra? novembra? Vyrastie za ten cas to dietko tak ze ho do vanicky tychto kociarov nedam alebo preco tieto potreby mat cim vacsiu vanu 🙈.. chapem niekto ma babatko v zime, fusak, vacsie / dlhsie po rodicoch alebo neviem no.
Ale aj keby sa druhe narodili v zime dajme tomu, je to OK nie? 🙂) . Byvame v rodinnom dome, velkost auta problem nie je, ale ci to ma nejake opodstatnenie realne okrem pocitu mamicky? Dakujem za kazdy postreh ☺️

anjelicek26
6. okt 2021

Vanicka je idealna tych 80cm... potrebujes tam mat dietatko, kym zacne ist do sedu alebo mat potom sportak, ktory ide do rovna... narodi sa koncom marca - to znamena, ze v jeseni este tak uplne sediet nebude... aktivny sed je v tych 8-9 mesiacoch... neviem no, moje deti boli male, vanicka nam stacila, kamoska mala bombu chlapca, co v 4 mesiacoch zarazeny vo vanicke ako stupel, to bolo dost blbe, lebo v sportaku ziadna stabilita sa jej potom smykal zo strany na stranu...

babovka2321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
6. okt 2021

Tak dieťa by malo byt vo vanicke kým sa samé nevie posadiť. Ak budeš 4 mesačne dieťa dávať do vaničky už obúvakom a bude tam natlačené, tak to ssi nebude prijemne pre to dieťa
Ešte musíš počítať deku, fusak, oblečenie

Niektoré moderne kociky sú skôr učene na prechádzku po auparku ako na reálne využitie

nevenka
6. okt 2021

@anjelicek26 no my sme urcite do sportiaka davali skor, v tych 6 mesiacoch, tahal sa hore do sedu, co nebolo dobre, ja viem. Ale z vanicky mi vyliezal a bolo to nebezpecne. Pretocil sa a na 4 a skusat ruckami sa zapriet na kraj vanicky. Bol v lahu alebo pololahu. Ale pomerne skoro potom zacal lozit a sadat si.
Dcera sa narodila na zaciatku septembra, takze tam bolo zasadnejsie mat velku vanicku. Alebo u svagrovcov, maly sa narodil v maji a v 4 mesiacoch sa ledva zmesti do obrovskej vanicky, vazi 9 kilo. Nas 9 mesacny ma 8 kilo. Ale je dlhy, no...
Takze autorka, musis vediet, aku mate genetiku, ci je predpoklad vacsieho babatka a urcite by som volila vacsiu vanicku. Lebo babo bude potrebovat aj fusak, aj bude mat teply overal na sebe. No nebude uz ako cibulka az tak, ako novorodenec, ale aj tak. Do tych 6-7 mesiacov bude treba hlboka vanicka podla mna urcite. Nase deti boli drobce, hlavne vahovo, treti je najlahsi. Vazili v 9 mesiacoch 9 kil, najmladsi len 8. Ale su deti, ktore maju v 6 m 10 kil alebo aj viac 😅

kulumulu123
6. okt 2021

Ono je to aj pre to dieťa možno pohodlnejšie keď ma ako taký priestor okolo seba ako keď v 4-5mes musí mať pokrčené nohy lebo ti nevlezie do vaničky.. Vždy je lepšie mať väčší priestor v jednom kociku ako mať doma od parkovanie ďalšie 2-3kociare... Ale urob ako uznáš za vhodne...

siska53
6. okt 2021

Vies co? Ja som mala.kocik s velkou vanickou, ale praktickou, lebo som z nej vedela spravit sportiak, len sa dal taky kryt dole. Bolo to super, lebo mi tam pekne spinkali aj ako vyse rocni.. si zober, mala je uppne koncom marca a oslavovala prve narodky v zimnom obleceni a vo fusaku, lebo vtedy bol sneh este aj zaciatkom aprila, v ten rok zrovna... A mal aj x inych pre mna vyhod, najskvelejsi kocik pre mna..

Ale ako si pisala - 100 ludi, 100 chuti. Ja by som nechcela kociar, ktory musim po 5 mesiacoch menit, lebo sa mi tam dieta nezmesti.. Niektorej to nevadi a naopak, vyhovuje..

nevenka
6. okt 2021

Hej, my mame polsky kocik Camarello uz od prveho syna, 8 rokov uz, nafukovacie kolesa, prejde kazdy teren, hojda sa, a hlavne, vanicku ma velku 82 cm. Deti mame dlle sliziky, ani nie tak tazke. Sportova cast pokulhava, kupujem teraz pri tretom novy sportiak, lahky hlavne. Vajicko je o nicom, to je pravda.
Nase deti dost pospali v kociku, rozvalili sa tam, bolo im tam pohodlne. Svagrovci maju velku vanicku, ale aj velke babo, uz sa tam skoro nezmesti a v kociku vresti. No asi mu to uz nie je pohodlne proste. A potom sa maminy cuduju, ze im dieta nechce byt v kociku. Aj toto moze byt jedna z pricin, podla mna.

amelie2017
6. okt 2021

Tie vanicky su teraz viac menej rovnake, ozaj sa lisia v par centimetroch. Ja by som si z toho hlavu nerobila. Nasa sa narodila sice v zime, tak s tymto som problem nemala, ale aj tak sla v pol roku do sportaku, vo vanicke uz vrieskala, plus sa stale zosuchovala dole a vylozila nohy na okraj. Teraz mam juloveho, tu istu vanicku, ma 3 mesiace a veru neviem, ci ho o 2 mesiace natrepem s fusakom do vanicky, ale ak nie, tak sportak do lahu. V zime aj tak nebudeme davat 4 hodinove prechadzky, tak ta hodka dve denne v sportovom kociku nie je taka katastrofa.

lusyc
6. okt 2021

Ešte aj dieťa môže mať problém sedieť. Moje obe sa posadili v 11.-12. mesiaci, čiže vanička fungovala dovtedy, našťastie obe deti sú menšie aj mušacie váhy, takže 80 cm vanička im stačila aj s fusakom( bola zima december-februar) do roka. Športiak pre nesediace dieťa je podľa mňa nepraktický a nepohodlný, treba priputavat popruhmi, zboku nič nechráni. Keď športiak, tak s vložnou taškou, tú som tiež využívala do roka v surodeneckom športovom kočíku.
Za mňa, ak ma niekto fakt málo miesta na uskladnenie kociara, či malé auto, alebo nemá výťah, hľadala by som športový kočík, čo ide do celkoveho ľahu a vložnú tašku trebars aj od narodenia, ale pre zimné bábo, v lete by mu mohlo byť teplo, lebo tie tašky sú užšie, menej priestranné ako vaničky poľských trojkombinacii, ktoré majú najväčšie vane.
Pri jarnom bábätku by som šla do veľkej vaničky, v lete bude mať dosť miesta na ľuftovanie, na jeseň, v zime ešte sedieť nebude a fusak tiež zaberie miesto. Športiak na ďalšiu jar.

selest
6. okt 2021

Pre mna velka vanicka je nanic ak nemas zimne dietatko a nepotrebujes do nej narvat nejaky hruby fusak. Obe deti uz od pol roka lezali v sportaku priputane lebo z vanicky by mi vyskocili a chodila som domov stylom tlaciac kocik a babo na rukach. Ale vidam aj ja mamicky co vozia aj rok a pol stare deticky vo vanicke a deticky pekne sedia a ked chcu spinkat tak si len lazkaju Tak pre niekoho je asi velka vanicka vhodna. Ja len ticho zavidim😅

siska53
6. okt 2021

A len este doplnim postreh od mojej rodiny ( aj to bol dovod, preco som ja sla.do velkej vanicky). Mam o 16 rokov mladsiu sesternicu. Jarna - zaciatok aprila. Kupili hyper moderny kocik.. No na zimu uz kupovali z druhej ruky hlboky kocik, lebo sa do toho sportoveho nezmestila, kedze fusak a viac oblecena..
Opat ho pouzili na jar, ked uz mala rok a nieco a bola na lahko oblecena..

lusyc
6. okt 2021

Veľa závisí od dieťaťa, aké je veľké, aké aktívne, kedy sa narodí.

riamia91
6. okt 2021

Ja som prvú dcéru vozila vo vaničke 9 mesiacov /máj-február/, i keď už 2 mesiace samostatne sedela. Realita bola taká, že v kočíku sme chodili vonku, keď akurát spala. Zabalená vo fusáku a overale spala veľmi dlho, ak sa nedalo ísť von, spala v ňom na balkóne. Momentálne tiež čakáme druhé na prelome marec/apríl a popravde vaničku tiež mienim používať do cca februára. Vanička je v zime podľa mňa mega vec a žiaden športiak ju nenahradí, či v ľahu, či ako.

jaroe
6. okt 2021

Mala vanicka môže byť problem v kombinácii veľké dieťa + narodené začiatkom leta. Lebo v chladných mesiacoch, keď bude ešte väčšie, treba aj ten fusak...

autor
6. okt 2021

nikde som netvrdila ze idem vozit dieta v sportovej casti od 4m 🙈
Predpokladam ze sa ozvali vsetko mamky co maju vacsie kociare ( chapem ), len teda kociare typu joolz cybex bugaboo si kupuju tisice mamiciek a nemam pocit zeby vsetky po 4-5m kupovali dalsi kociar… preto ma zaujimalo ako to naozaj je, zo skusenosti, lebo teda ani na forach sa nestretavam s tym ze to si nekpupuj, lebo za 4 m kupujes novy 🤷🏼‍♀️ ( a teda ked dam za kociar nemale peniaze, urcite to nemam v plane ). Kazdopadne vdaka za postrehy aj z druhej strany… 😊😊

riamia91
6. okt 2021

Ja som sa ozvala a nemám veľký kočík, to je iná úvaha toto, keď ti niekto nenapíše na tvoju nôtu. Ja mám ABC Desing Salsa 😉. Za mňa je top kočík Britax B-motion plus, ale nekúpila som ho kvôli malej vaničke. Áno maminy kupujú aj spomínané kočíky /inak väčšina z nich má korýtkové sedenie, len tak na margo/. Keď si chceš kúpiť kočík, o ktorom si myslíš, že má malú vaničku a nepríjmaš skúsenosti, tak neviem, načo sa pýtaš 🤷‍♀️🤦‍♀️.

gabu_lienka
6. okt 2021

Kocik joolz, bugabo alebo cybex 100% vyuzijes naplno a nebudes musiet o pol roka menit kocik, ako ked si kupis polsku 20kilovu 3kombinaciu, s nepouzitelnou sportovou castou a s vajcom, ktore bude male v 4 mesiacoch a budes zhanat vacsie a kvalitne. Akoze tieto kociky co spominas ked maju malu vanicku tak uz neviem..joolz day+ ma vnutornu dlzku 85.5cm. Za to, ze zvonka nie je korba, ktora sa ani do kufra auta nezmesti, este neznamena, ze je vanicka mala. Jedine, co by mne osobne nevyhovovalo je korytkove sedenie (ak by si riesila uz kombinovany kocik)

amelie2017
6. okt 2021

Inak v bugaboo vozila kamoska maleho do vyse roka. Vlastne jedina, ktoru poznam, ze vozila dieta vo vanicke aj ked uz vedelo sediet.

gabu_lienka
6. okt 2021

@amelie2017 ak niekto povie, ze ten kocik ma malu vanicku tak ho videl asi iba na obrazku

autor
6. okt 2021

@riamia91 ja si nemyslim, ze maju malu vanicku, deti este nemam, takze si to len myslim zatial ;)) 🤷🏼‍♀️ a nie ze neprijmam, ja len tak nahlas uvazujem, ale vdaka aj tak 🙂)

autor
6. okt 2021

@gabu_lienka hej, presne taky mam na to nazor. Urcite nue vsetky samozrejme, mnohym to je sympaticke, avsak nie vzdy mohutna vanicka = vela priestoru. Dufam ze nam bude dopriate aj dalsie babatko potom, bolo by fajn keby viem vyuzit jeden kociar aj potom, a nemusim vystriedat 6 🤷🏼‍♀️. Mozno v zavere sa to neda, ale zatial mam o tom taku predstavu, uvidime aka bude realita

gabu_lienka
6. okt 2021

Ak chces, napis mi spravu a dam ti pohlad z oboch stran 😃

riamia91
6. okt 2021

Ja mám tu Salsu od ABC Desing, dĺžka vaničky je 84 cm a malá mi tam vošla tých 9 mesiacov vo fusáku, v overale a ešte mala aj miesto, keď sa narodila mala 51 cm.
Pri Britaxe, ktorý som spomínala, je dĺžka nejakých 75cm.
V oboch prípadoch je to vnútorná dĺžka a rozdiel 9 cm je dosť. Tých 84 cm je eňo ňuňo akurát, podľa mojej skúsenosti, tak si to skús porovnať. Šťastnú voľbu pri výbere prajem.

chrumka333
6. okt 2021

Ja mam aprílového syna, veľkú vaničku som chcela. Využil ju riadne, v januári sme prešli do športového, úplny lah. Spáva v ňom doteraz ma 1,5.

didi2102
6. okt 2021

Môj mal 74cm , to bol štandardy na väčšine , áno pár kociarob malo väčšiu vaničku ale kamarátka mala 84cm a aj tak od 5m bolo dieťa v športovej, ja som dala obe deti v 6m, väčšina mamičiek v mojom okolí detto a to bývame pod Tatrami , cesty o Tom potom , čiže žiadne kočíky na paradu

gabu_lienka
6. okt 2021

@chrumka333 kolko cm mala vanicka? Teraz pozeram ze kamoskin kocik, ktory vyzeral 2x taky ako moj, mal este o 4cm mensiu vanicku.

autor
8. okt 2021

@riamia91 ahoj, vdaka za tip, pozerala som akurat predstavenie salsy z cias korony kedy sa nedalo nikam, a pani predavacka tam merala vanicky vnutra, a salsa ma 77 dlzka 33 sirka, co ma aj napr bugaboo fox, moon atd..tak ked si to v takom zvladla 9m, aj teda viacere mamicky tento typ spominali,
tak by to malo byt v pohode rozmerovo… 🙂
Jasne uz potom su otazky ne-korytkoveho sedenia, ale co do dlzky, asi to moc nejdem riesit ze by to malo byt prva vec ktora bude rozhodovat, bude to asi o inom…

Dakujem vsetkym za postrehy, idem sa zaoberat teda dalsimi kociko parametrami, nie uz vanickami 😀🙏🏼🙈

zuvelyn
8. okt 2021

Kamoška ma joolz hub a vo vanicke vozila malého od začiatku juna do cca marca? Tak nejako ale bol v nek veru natrepany ze sa nevedel ani pohnúť. Ja mam väčšiu vaničku (poliak) a od začiatku maja do konca Septembra v nej bol a potom sa veru nezmestil skrz hrubý overal/fusak - syn potreboval pohyb a priestor takže v 5 mesiacoch išiel žiaľ so športovej časti do úplného ľahu až kým nezačal sam sedieť (január). Takže záleží aj od toho aké budeš mať bábätko,ci bude potrebovať priestor, alebo nie. Osobne si ale nemyslím ze marcové dieťa budes v októbri dávať hlbokej vaničky.

kddd
8. okt 2021

@riamia92 Obe deti som vozila v Joolz išla som od day1 hub po Day2 vždy bola spokojnosť a kočík som striedala preto že som chcela vyskúšať iný. Nikdy nám ani pro prvom ani pri 2 nebola mala vanička a od cca pól roka začínali sadať čiže aj keď som mala hlbokú ležali počas spánku a väčšinu času chceli vidieť von. Myslím si že keď pôjdeš do Joolz budeš spokojná a vymeniš maximálne tip nie značku. Syn sa v Day 2 vozí doteraz a to bude mať 3 roky dcéra ešte v 4 sadne stále keď nevládze chodiť a pohoda čiže športový je podľa mna dôležitejší lebo sa v ňom bude voziť dlho a väčšina tých veľkých platových vaničiek ma oničom športové a mamičky ich menia za veľké športové. Vyskúšala som xy kočíkov a musím sama zhodnotiť že Joolz bol najlepší a pri 3 by som už ani nerozmýšľa.

maribell
5. jan 2022

My máme bugaboo cam..a podľa mna je ta vanička dostatočne veľká 😊 .. ale teda môj malý sa v nej neznášal voziť.. stačilo mi, keď som išla zaniesť staršieho syna do školy a celú cestu prevrešťal.. takže ja som veru v tych 4m prehodila na športovú.. bol tam iba v lahu, ako keď bol vo vajíčku...a čuduj sa svet, odvtedy ani nepipol v kočíku..🤷