Ako sa zaobísť bez súrodeneckého kočíka?

kloranebb
4. mar 2011

Ja budem mat po narodeni druheho dietatka rozdiel skoro dva roky ale prve dietatko sa stale rado vozi v kociku. Ked ideme na prechadzky tak sa po kratsej ci dlhsej chvili aj tak unavi a chce si sadnut. Skejtik by teda asi nebol spravne riesenie... Mozno nosic by mohol pomoct... Co vy na to?

tea333
4. mar 2011

urcite nosic 😉 satka, alebo ergonomicky nosic, napriklad manduca 😉

xlucia
4. mar 2011

@kloranebb nosic asi nie, skor babyvak, alebo sa da dokupit ku kociku aj take sedadlo, ci uz vedla kocika, alebo za kocik, namiesto skejtu. to skor

anjelicek26
4. mar 2011

Pre dvojrocne dieta urcite uz skejtik. To chces tlacit 2 rocne dieta v kociku a novorodenca v baby satke len kvoli tomu, aby sa starsi neunavil??? Alebo chces mat 14 kilove dieta upnute na chrbate? Urcite skejtik a o pol roka uz aj tak ani to, uz ti bude bezkat pekne... musi sa naucit...

aktak
4. mar 2011

ja mam skejt na sedenie, je super, obe starsie deti mali pri narodeni toho dalsieho menej ako 2 roky (20 a 22 mesiacov) a bohate stacil, v lete urcite, v zime je to celkovo tazsie takze ot len nakratko pred dom a to moze byt aj bez povozu ten starsi
ja mam Litaf a je super, ako novy aj po 2 detoch

kloranebb
autor
4. mar 2011

Dakujem za rady mamicky. Co sa tyka nosica tak mam trochu predsudky nosit v nom dieta hned po narodeni. Aspon tie tri mesiace by som ho nechala urcite len na rovnej ploche lezkat kvoli chrbatiku. Ci sa zbytocne toho bojim?

No a skejtik ja neviem, myslim ze budem do neho kopat a ze to bude narocne po nasich zdevastovanych chodnikoch sa s nim predierat... Vraj ked vychadzas na obrubnik so skejtom tak dieta musi zoskocit. No tak to je dost nafigu podla mna lebo ja tych obrubnikov prejdem vela za taku prechadzku okolo domu.

Pridavne sedadlo vedla mi pride odveci ked budem potrebovat ist do autobusu, uplne neprakticke, myslim ze to je len na prechadzky. No a ja potrebujem poriesit prave tie prechadzky a nakupy do mesta kedy vzdy cestujem aj autobusom. Keby sa s detmi motam len na prechadzkach okolo domu tak to neriesim, uz by sme aj kvoli unave dosli domov. Lenze ja musim do desiatej vecer fungovat s detmi sama a poradit si s kazdou okolnostou. Ked sa nahodou najmensi zobudi a bude chciet mliecko (chcem kojit ako toho prveho) tak budeme musiet utekat domov a ked mi zacne starsi trucovat ze chce byt este vonku tak pridem aj o nervy kym ho domov dostanem... Keby mam surodenecky kocik tak ho tam supnem a priputam a ide sa.

Toto su moje "silne" argumenty ktore hovoria za surodenecky kocik. Teraz som ja presviedcala vas ze je priam nevyhnutny. Viete ma presvedcit vy ze to tak nie je? Ze si vystacim aj bez neho?

daikas
15. aug 2012

@aktak pisete ze ste pouzivali litaf, dalo sa na nom sediet v pripade pouzivania hlbokej vanicky? lebo kdesi vo fore som uz citala, ze sediet sa da len ak je pripojena sportova verzia kocika...

luciferkax
15. aug 2012

Ja by som kúpila manducu, alebo ergonosič, ja som mala rozdiel dva roky aj 3 mesiace, drobec síce chodiť, ale tiež sme chodili vonku na dlho, tak som ich nosila na striedačku (mladší aj tak v kočiku vrieskal, ked nespal), takže kým bábo spalo, spalo v kočíku, ked sa zobudilo, šli na výmenu, starší do kočíka a menší do nosiča
U nsá na dedine by som skejtík nevyužila

lumarque
4. sep 2012

@kloranebb ahoj mozem sa spytat , ako si to nakonie urobila s tym surodeneckym kocikom. Ja som nad nim zacala uvazovat ( aspon na par mesiacov, kym ho prejde ziarlivost), lebo predsa len priviazane dieta sa niekedy hodi ( zo skejta mi moze lahsie utiect)😔 a maly teraz zacal byt nejaky." toto je moj kocik...ja sa chcem vozit" a pritom predtym chodil relativne pekne sam ". Zvladli ste to aj bez neho?

kloranebb
autor
4. sep 2012

Mala som ho asi do 9 mesiacov a potom som ho dala na predaj a predal sa. Vyuzil sa. Potom som kupila skejtik a bol uplne v pohode. Teraz fungujeme s nosicom a starsi chodi lebo bol lenivec na chodzu a chcem to zmenit. Vies ta ziarlivost je tu stale. Aj ked s kocikom uz nefungujeme. Nepresla aj ked sa obaja vozili. I ked mozno je mensia, neviem... Vies detom sa niekedy daju veci dobre vysvetlit. A zalezi na nas ako postavime hranice. PPouvazuj kolko mas penazi a kolko prerobis ked vsetko predas. A mozno by som byt tebou skusila nosic z bazara nejaky ergonomicky a k tomu mam kapsu na zimu a starsi nech chodi. Vies bude aj zdravsi, pohyb posilnuje imunitu a ide jesen a s nou bacili...

ponyxx
7. sep 2012

@kloranebb Ahoj a mozem sa opytat aky surodenecky kociar si si zvolila a ci si s nim bola spokojna?

kloranebb
autor
7. sep 2012

Mala som phil and teds vibe 2. Bol fajn, je to kus kocika s riadnou kostrukciou silnou, unesie viac ako pise vyrobca, bol to riadny tazny kon. Mala som ho cez zimu a bolo to trochu narocne riesit fusaky a kombinezy. Dlho trvalo kym sme sa vychystali lebo som stale menila rezimy ktore kocik ponuka. Na kociku bolo super ze vzdy ten kto spal isiel do hlavnej casti a kto bol hore isiel do pridavneho sedadla bez ohladu na odporucany vek vyrobcom. Jeho velke minus bolo pre mna pridavne sedadlo. Narodil sa mi 60cm dlhy syn a sedadlo mu bolo kratke. Ked som chcela naklopit sedadlo (umoznoval len 2 polohy) nedalo sa to, lebo syn bol dlhy / robilo sa to zipsom ktorym sa urobila nad hlavou mala strieska no a pod nu sa mi syn nezmestil uz v 4 mesiaci. Ked som to konzultovala na modrom konikovi, baby sa cudovali, nosili tam vacsie deti a v pohode. Kto zaspal v pridavnom sedadle musel spat po sediacky a to sa mi nepacilo - bolo to len na nevyhnutny cas.
Velmi som banovala ze som nepockala mesiac s kupou lebo vysiel model verve a ten ma ovela vacsie pridavne sedalo s 3 moznostami polohovania s uplne inym systemom ako vibe. Keby mam ten tak je to dokonale. Jedna sa uz ale o stvorkolku.
Ale treba si to poratat, ja som nosila dokopy 35 kilo s kocikom a denna trasa ktoru som robila bola vzdy dokopca. Bolo to narocne i ked som si zvykla a potrebne svaly dorastli 🙂
Na philovi je super to ze sa da prerobit na mono kocik.

Cize s philom som bola spokojna velmi az na to pridavne sedadlo. Kvoli nemu by som volila verve.

Pacil sa mi este jeden od Britaxu surodenecky, len mal male kolieska.
Dobry kocik je aj od firmy Peg perego, ale ten neumoznuje nosit druheho surodenca uz od narodenia ale az od pol roka. Dovtedy by sa muselo babo asi nosit.

Keby daco kludne sa este spytajte.