Aký kočík pre dieťa staršie ako 3 roky?

shia
19. nov 2015

Dobrý deň, prosím o radu vo výbere kočíka pre dieťa staršie ako 3 roky (väčšie ako 100cm). Dcérka samozrejme chodí sama úplneveľké vzdialenosti, ide len o potrebu oddýchnutia/pospatia si počas dovoleniek a výletov, náš športový z trojkombinácie jej je krátky čo sa dĺžky týka, inak bol super - prosím o radu najlepšie kočíka štvorkolky s nafukovacími kolesami, čo najväčší, najdlhší, polohovateľný, skladný na cestovanie atď. Ďakujem.
Btw - v pbchode mi bol doporučený BRITAX B-AGILE 4 PLUS + , takže prípadne skúsenosti s týmto, ďakujem moc

shia
autor
12. feb 2018

juj nechtiac mi zmazalo odpovede...Takže @dadka_bb kupili sme nakoniec Baby Jogger Elite - a nemôžem vynachvaliť, uplne super, využili sme, dcérka napriek tomu že je pohybovo veľmi zdatná (ako sa tu niektorí obávali - od 2 rokov lyžuje, teraz v 5tich tromfne v lyžovaní hocijakého dospelého, my za ňou nestíhame, korčuľuje, bicykluje...ani dospelý neovládajú toľko športov a určite nie tí, čo tu na začiatku mali sprosté komentáre 🙂 Takže za mňa určite odporúčam a nedbať na reči okolia, každý podľa seba súdi ;) Na túry sme mali zase turis.nosič Deuter Kids COmfrot III, tiež veľmi odporúčam, prešli sme s ňou Tatry, Alpy...jej sa tam veľmi páčilo, dúfam, že sa bude teraz aj mladšiemu 🙂

mariadominik
11. júl 2019

@evittam prepáčte. Ale musím reagovať. Ja tiež takto riešim dovolenky. Keď je žena sama a všetko má nosiť.... tak fuuuuu skúste si to. Nosic. Dieťa. 15 kg. Veci. Nebuďte obmedzená v myslení preboha. A večer keď si chce na dovolenke aj čo to užiť... no ,, užiť,, posedieť do jedenásť dvanásť tak dieťa v kočíku pri Vás si pospinka. Nemusíte trčať si predstavte v izbe. Lebo dieťa aj keď spiace by som tam sama nenechala

evittam
11. júl 2019

@mariadominik Ja nie som obmedzena. Tak bud taka dobra a choď osocovat inam. A nie slušnych ludi. Ja som vyjadrila svoj nazor.

shia
autor
29. júl 2019

pozerám, že sa oživuje téma 🙂 Tak obnovím a doplním, keďže teraz s druhým dieťaťom je moja skúsenosť už dvojnásobne overená 🙂 Druhé dieťa mi síce nechce bežne sedávať v kočíku tak ako prvé 🙂, ale na dovolenke nedám na baby JoggerCity elite dopustiť - vyspinká sa v ňom dosýta, či cez obed, či ako teraz na dovolenke večer pri mori (a my sa predstavte si prechádzame, sedíme pri mori v reštike s teraz už staršou dcérkou, a malý spokojne buvááá pri nás), a potom len prenesieme do izby. Ideál. Alebo hocikde na výlete sa krásne cez deň vyspinká, posedíme pri ňom aj my ostatní, všetci si takto oddýchneme a potom vieme spokojne pokračovať ďalej. Neviem si vynachváliť, a aj detičky obe spokojné, staršia sa ešte "chabre" že aj ona by si ľahla k nemu keby mohla 🙂 (a veru, keď si nedávno v Budapešti v ZOO podvrtla nôžku, veeeľmi dobre nám padlo mať tam pre malého kočík, lebo sme ju pekne odviezli na ňom k autu, a nemusela som ju vliecť na chrbte alebo neviem kde jak no;) Takže za mňa OPAT A ZASE - jedno veľké jednoznačné ÁNO za kočíky pre spokojnosť celej rodiny! a nech si kto chce hovorí čo chce, aj vláči deti po chrbtoch alebo sedí s nimi doma,alebo hľadá v čase ich spánku postele 🙂 ja to mám takto a OPAT ODPORÚČAM ;)

maciatkolulu
30. júl 2019

@shia 🙂🙂🙂, kedze my nemame dalsie dieta, tak spokojne vyuzivame este stale kocik pre vyse patrocneho a sme normalni a zdravi😍 Presne na dovolenke na nezaplatenie a aj na kupalisko, vencenie atd. A nerieism co si kto mysli, maly je drobunky, takze je to na pohlad ok a naozaj, aj keby nebolo, tak nic😂😂😂 A este vyuzivame bollerwagem, co je zaujimave, ze uz nikomu sa nezda cudne, ze v tom sedia aj vacsie deti.... ma to tiez styri kolesa a tlaci , pripadne taha sa to, to je uz ok😂😂😂😂😂, no nevadi, kazdopadne, ja neriesim, co si kto mysli a hotovo

katrinka8
30. júl 2019

@maciatkolulu - tak so máte fajn, že vám tam chce sedieť. Náš má 5,5 a on by sa hanbil byť v kočiari. Ale zase on je ako "naspeedovaná veverica", jeho podstatou je beh, on by len behal. Takže on vie dlho chodiť, doslova bežať 🙂 Ale my máme asi tak nejak zvyknuté deti, že oni majú pomerne vysokú výdrž na chodenie od mala - ony sú také povahy proste. Možno som to tu už aj spomínala, keď mal syn 2,5-roka, boli sme v Benátkach. S kočiarom. Viezli sme v ňom akurát veci, lebo on ten celodenný výlet odšľapal peši so staršou sestrou. Dobrovoľne. A to určite nachodil viac, ako my - dospelí - lebo deti pobehovali hore-dole po tých uličkách a námestičkách, kým sme my išli pozvoľným vychádzkovým tempom. Doteraz na to spomínajú, že najlepší výlet 😂🙈

maciatkolulu
30. júl 2019

@katrinka8 ved toto, ked v nom nesedi dieta, aspon veci sa vezu😉 mne aj to pomoze, ale mne tam naskakuje aj za jazdy.... ale on mi tam este aj pospi, na dovolenke pravidelne a doma aj pri bazene a vecer pri venceni, je zvyknuty od mala spavat poobede v kociky

luciferkax
30. júl 2019

@shia úplný súhlas
Ja mam už tretie dieťa, má tri roky ale určite kočík ešte neodkladam 😂😂😂😂😂😂jasne ze chodí pešo, vydrží peši, ale kde by spal na obed na výletoch 😂😂😂😂a kto by odviezol ťažký nákup, to neviem

shia
autor
30. júl 2019

@katrinka8 mimo spánku to máme aj my len na tlačenie vecí, a manžel je prvý, kto mi hovorí, nech vezmem kočík nech všetky tie "šabraky" nemusí vláčiť on na chrbte ..takto máme voľné ruky, kočík odstavíme hocikde a my beháme za deťmi...a nie sme zničení len z nosenia stokilových ruksakov, spotení až za ušami, ale pekne si vykračujeme za kočíkom naplnenom vecami a deti behajú okolo 🙂)

katrinka8
30. júl 2019

@shia - môj muž zbalí deti do ruksakov deťom 😂😂😂😂

dadka_bb
30. júl 2019

@shia moja ma 4.5 roka a este sme si nechali buginku,a sama sa do nej pyta ked proste nema svoj den. Plus na kupalisko ked ideme tam okvacim tasku a mam aj MHD zadara s kocarom hahah. Ak bude druhe babo neviem ci kupime skejtik alebo ako to vymyslim. Urcite sa bude rada este vozit 😊

maciatkolulu
30. júl 2019

@dadka_bb nie je mhd do sest rokov zadarmo?

uzanka16
30. júl 2019

Ja ťa plne chápem,mám 3 a pol rocnu dcérku a 2 ročného synčeka a sú ešte v kočíkoch keď ideme na dlhšie do mesta alebo niekde na výlet,sú úplne zdravé deti ale niekedy už nevládzu,a chcu na ruky alebo na plecia,no ja nemienim niesť 14 kg deti na rukách alebo chrbte,u mňa ani nosic neprichádza do úvahy lebo by som prišla o chrbát.u mňa je kočík záchrana+y nás idú strašne málo spoje tak aby som sa dostala ry hlejsie do mesta deti do kocika a idem.tu kde bývam má 1 pani 2 ročného a 4 ročného a obaja v kočíku,1 ona tlačí druhého jej muž.

uzanka16
30. júl 2019

@maciatkolulu u nas je MHD zadarmo ak je dieťa v kociku,ak bez kočíka 10 centov.

dadka_bb
31. júl 2019

@maciatkolulu dieta neplati do 6 rokov, ale ja platim cely listok,ako doprovod. Ked mam malu v kociku neplatim ani ja . Aspon u nas v bb

maciatkolulu
31. júl 2019

@dadka_bb faaaakt? tak to je sila, ze v ba sa plati normalne aj ked vlecies novorodenca.... teda dospely, dieta nie a pritom naklady na zivot su v ba vyssie, ale to je nakomiec uplne jedno

evittam
31. júl 2019

@dadka_bb V ZA zadarmo ak mas dieta do dovŕšenia 4rokov-aj dieta aj doprovod.

kvetinka75
31. júl 2019

@shia neber to v zlom, ale od 2 rokov sme s dcérou chodili po výletoch - Praha, Viedeň, Budapešť a pod. Auto sme nemali, presúvali sme sa autobusom, vlakom a bez kočíka. Ten som jej zrušila keď mala 1,5 roka. A tých vecí čo spomínaš - viem že za 16 rokov sa doba zmenila ale až toľko veľa vecí sme napr. na týždeň nepotrebovali aby sme so sebou vláčili ešte aj kočík. Auto sme kúpili, keď išla dcéra do školy, kvôli krúžkom. A všetko sa dalo zvládnuť aj bez kočíka. Ale každému vyhovuje iné, každý má iný systém. To len na margo toho, že sa to dá aj bez neho.

maciatkolulu
1. aug 2019

@kvetinka75 dcéra má 19prostredna a sedela v kočíku aj keď sme išli na dlho aj autom v pohode do šesť rokov, ona v ňom správala a rovnako veci sa vozili, úplne tie isté, čo vláčim teraz.

shia
autor
5. sep 2019

@kvetinka75 ano, viem ze da, mam teraz este snyceka maleho a ten je zase antikocikovy, takze pisem skusenosti s dcerkou, ktora ho milovala ;) jemu naopak nechyba, len pesi by chodil ;) jedine na spanok je v nom ked uz

trista
30. sep 2020

Tak ja úplne rozumiem prečo chce matka 3rocneho dieťaťa pomoc v podobe kočíka ja skôr hľadám niečo ako vozicek či prídavné sedadlo ku kočíku. Mám 3rocnu ktorá od dvoch chodí pešo no teraz sa nám narodili dvojčatá a s nimi chodím na prechádzky aj troj hodinové nieje možné aby 3rocna dokázala zvládnuť v pohybe takú dlhú prechádzku a veľa krát to končí tak ze ju nesiem na chrbte co je pre mňa neskutočná záťaž keďže mám po dvojčatách diastazu

abcmajacba
16. dec 2020

Ahojte, prosím poraďte nejaký lacnejší ale dobrý kočík. Naša má ešte len 11kg a 86cm a ledva sa zmestí... Chcela by som taký čo by jej bol aj dlhšie dobrý...

luciferkax
16. dec 2020

@abcmajacba lacnejšie kociky sú hrkalky, ak nechceš dráhy, pozri si bazár, značku Britax alebo Valco

marianna222
11. jan 2021

@shia citam si diskusiu a smejem sa nad nudiacimi sa mamickami, ktore sa tu tvaria ako dobre ze nie s 1,5 rocnym dietatom presli skoro celu Europu bez kocika 😆😆😆.... no k teme. Som matka 3 deti a kazde dieta je ine, aj tie moje tri su uplne rozdielne v tom, ako sa chceli-nechceli v kociku vozit. Najstarsia uz od roka kocik nepotrebovala, mala tolko energie, ze do kocika by ju nikto neposadil aj keby chodila kilometre😄. Syn bol presny opak. Teraz mam 2 rocnu dceru, ktora rada chodi, ale aj rada spi v kociariku, pospi na prechadzke aj 2-3 hodiny, co doma nespi vobec. Mame Nunna Bugy, co je kociar vhodny len do mesta a na spanie je maly. Cize hladam kocik, vhodny aj do prirody, kde si ona pospinka a my dame s manzelom turu. Pozeram Britax Motion 4 Plus, no vraj je dost tazky a pozeram aj po tomto co mate vy. Cize ste spokojni?

luciferkax
11. jan 2021

@marianna222 mne sa najviac osvedčil Valco Snap 4
Britax ma kolesá ďalej od seba tak je širší... Ťažší.. A Valco má kus dlhšiu opierku chrbtovu

shia
autor
14. jan 2021

@marianna222 ano, stale ho mame, stale som velmi spokojna, teda hlavne deti 🙂 velky, priestranny ako (skoro) ziadny, je do 35kg, vnutri sa da krasne polezat..akurat do terenu mi trochu jedine vadi to predne koleso, ze je len jedno (predtym so 4 kolesmi sa v terene lepsie islo, najma cez kamene a pod), ale inak co sa pohodlia pre deti tyka super.

katrin2222
29. jan 2023

@worker_falcon 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️