Aký kočík pre dieťa staršie ako 3 roky?

shia
19. nov 2015

Dobrý deň, prosím o radu vo výbere kočíka pre dieťa staršie ako 3 roky (väčšie ako 100cm). Dcérka samozrejme chodí sama úplneveľké vzdialenosti, ide len o potrebu oddýchnutia/pospatia si počas dovoleniek a výletov, náš športový z trojkombinácie jej je krátky čo sa dĺžky týka, inak bol super - prosím o radu najlepšie kočíka štvorkolky s nafukovacími kolesami, čo najväčší, najdlhší, polohovateľný, skladný na cestovanie atď. Ďakujem.
Btw - v pbchode mi bol doporučený BRITAX B-AGILE 4 PLUS + , takže prípadne skúsenosti s týmto, ďakujem moc

jana_eyre
19. nov 2015

@meluela ale ty stale akosi nechapes, ze mne je uplne sum a fuk co ta bavi viac a co bavi viac mna.. /este sa aj budeme ako v skolke predbiehat, koho prechadzka je dlhsia? 😅/

mna len vytaca, ked ostatnych niekto oznacuje /sice zaobalene/ za klamarov.. deti si noste, vozte v com chcete, nemusite sa obhajovat - je to predsa vasa vec.. ale preco musite mat potrebu ostatnych tak znevazovat?
@tilly

jana_eyre
19. nov 2015

@tilly no vidis a ja take kociky nepoznam, pretoze po nich nepatram, kedze ich nepotrebujem.. a ak take nepoznam, tak stale nemam dovod napisat, ze ziadny vhodny kocik neodporucam?

jeannna
19. nov 2015

Ja si tiez myslim, ze zdrave trojrocne dieta dalsi kocik nepotrebuje. Tento kocik potrebuje skor rodic, lebo nevie svoj program prisposobit potrebam a moznostiam trojrocneho dietata. Ano, taketo male dieta este oddych potrebuje. A ak rodicia nevedia najst inu moznost, tak nech sa paci, tak si proste kupia dalsi kocik a je to ich rozhodnutie ...

meluela
19. nov 2015

@jana_eyre to som napisala lebo si nemyslim ze klames .. co je pre teba velka prechadzka moze byt pre mna mala prechadzka, to je dufam jasne
a chcela som tym povedat hlavne to, ze kocik vo vyssom veku je skor o komforte rodica nez rozmaznavani dietata

kludne si nes dieta spiace v nosici, ked ti je to pohodlne, ja sa nad tym nebudem pohorsovat, nosice su fajn na niektore situacie, ja som mala satku ale kocik bol stale lepsi
ja si ho strcim v rovnakom veku kludne do kocika ak mi to bude pohodlnejsie a tiez ocakavam ze sa nebudes ty pohorsovat nado mnou, nic viac.

saganka
19. nov 2015

@shia my mame Baby Jogger Summit X3 a som maximalne spokojna! urcite ma nosnost okolo 30kg, mozno aj viac... Ma velke sportove kolesa, takze super aj do prirody, na behanie, v podstate akykolvek teren... Kupovala som ho primarne pre mladsieho 1-rocneho, ale uz sa pri viacerych prilezitostiach stalo, ze sa v nom odviezla aj starsia 3-rocna (alebo obaja spolocne) a velmi nam to ulahcilo situaciu... jedna vec je nechat dieta vybehat v parku alebo na ihrisku, ale pri navsteve velkomiest je to super vec, dospely chce toho za den vidiet viac ako detske nohy zvladnu a mate ho pod kontrolou, nase torpedo je nachylne stratit sa v dave...

jana_eyre
19. nov 2015

@meluela ja sa ani nepohorsujem - to je snad tiez jasne z mojich prispevkov..

ja nikde nenaznacujem, ze by bolo vyvazanie v kociku o rozmaznavani - ale nechapem, preco ty pises o tom, ze ked niekto kocik nepouziva, tak jeho chodenie von je akurat tak po sidlisku po rovinatych chodnikoch a do lidlu za rohom.. je to zovseobecnujuce a to je nieco, co nemam rada, preto sa na take nieco vzdy ozvem..

/pozerala som vzdialenost ktoru prechadzame s detmi kazdy den na google maps a 2,5km je len cesta tam - ale akekolvek opravenie z mojej strany teraz vyznie akoby som len chcela prekrocit tvoj udaj o dlhej prechadzke/

shia
autor
19. nov 2015

nejak sa to tu rozvirilo...nemam sice najmensi dovod ani povinnost niekomu nieco vysvetlovat alebo obhajovat, ale pri niektorych komentaroch mi to neda - pytala som sa myslim dost jasne len na skusenost, ktory kocik je dobry. Ci si kocik kupim, sa viem rozhodnut uz aj sama. Dieta chodi uplne same od necelych 11 mesiacov, od cca 2 rokov kocik vobec nepouzivame, a ked sa na nieco spytam, neznamena to, ze ho minutu na to idem objednavat. Neziadala som hodnotit moju otazku, len na nu odpovedat. Hadat sa s nikym nemienim, z tohto som vyrastla myslim niekde na zakladnej skole ;) Dakujem.

milenka74
19. nov 2015

My sme mali baby jogger city mini a zmestila sa mi tam 6rocna 22kg,tusim aj nosnost tam bola cca do 22kg. Musela som raz s nou sama na pohotovost a nevladala chodit tak som ju dala do kocika a v pohode. Bol dost aj siroky. A deti su rozne,mama kamosku a ona na vylete davala spat 5rocneho do kocika,jednoducho to potreboval pospat si.

skoupilka1
20. nov 2015

jasne, že treba kočík pre 3-ročné dieťa, samozrejme, že keď ho teda nemienim vliecť na rukách, akože to by mi muselo dobre švihať. Ja som mala pri prvej dcére do 5 rokov, nie na kazdodenné použitie, no keď som išla nappr. do ZOO, akože chcem videiť 3-ročné dieťa prejsť celú ZOO po vlastných!!! Hlavne, keď je to povedzme Lešná. Som za kočík aj keď by som ho mala použiť len raz do roka!!!! Myslite si čo chcete, je mi to jedno! Zakladateľke teda poradiť neviem, ja mám už len obyčajné lacné golfky do auta pre druhé dieťa, ktoré má 2 roky a plánujem mať golfky zasa až do 4-5 rokov pre príležitostné vozenie.

maciatkolulu
20. nov 2015

Ja zase nechapem vyjadreniu, ze ci nevie matka prisposobit svoj program potrebam a moznostiam svojho dietata. Tak ja neviem, ked chcem napríklad vyrazit na dlhsi vylet do vzdialenejsieho kutat ;-D a dotycne dieta si chce zobrat to najťažšie odrazadlo - bager, samozrejme pitie a nieco na chrum a vsetky potrebne veci a vydrzi ist tak 500m, co mam potom robit ja,matka? Hrat sa na vzpieraca? Ked by uz aj dieta nechcelo sediet minimalne by kocik odviezol bager a vsetko ostatne. Takze ja praveze velmindobre viem prispôsobiť nas program potrebam vsetkych a este som sa nestretla s nejakým odsudzujucim pohladom.

tilly
20. nov 2015

@jana_eyre nechcem povedat, ze klames, nechcem znevazovat ani niekoho urazat, len som pisala, ze celodenny vylet v pohode s dvoj-trojrocnym dietatom jednoducho nemoze byt, tak male dieta cely den na nohach... okrem toho okolo deti clovek potrebuje aj nejaku tu "batozinu" a to je najjednoduchsie dat do kocika...

uz tu niekto pisal, ze to nie je o pohodlnosti dietata, ale rodica a s tym uplne suhlasim, naco sa namahat, ked si mozem ulahcit zivot, dieta si oddychne, pripadne sa pohra s nejakou hrackou v kociku, rodic sa v klude prejde, popozera si a je klidek na oboch stranach...

shia
autor
20. nov 2015

@skoupilka, @maciatkolulu presne tak! dakujem baby za pochopenie, uz som si zacinala mysliet, ze musim byt najhorsia matka roka, ked chcem svoje po celom dni unavene dieta nechat odpocinut a netahat ho za sebou ako psika 🙂)

skoupilka1
20. nov 2015

@shia ale jasne, vôbec nerieš návody typu" pre 3-ročné dieťa kočík netreba" jasneže treba 😉

jana_eyre
20. nov 2015

@tilly tak ja neviem, asi mam divne deti - dceru obcas beriem na ruky a do nosica - ma dva.. chodievame na celodenne vylety, poobedny spanok riesime autom /ked uz je cas spanku, sadneme do auta, trocha ich povozime a pokracujeme vo vylete, niekedy na inom mieste ako predtym.. ked sa to neda spravit autom - ak som s nimi iba ja, tak dcera spi v nosici a syn uz v pohode vydrzi bez spanku/ syn takto funguje od 3ch rokov, dcera samozrejme este nevydrzi..

veci mame v ruksaku - nemame plienky a naucila som sa balit tak, aby sme nemali vela veci, takze nam to staci..

aj ja si myslim, ze to je skor o pohodlnosti rodica, ja ale nemam problem s tym, ze deti su obcas pomalsie a prisposobime im vylet.. ako som uz asi 4x pisala - som za to, aby si robil kazdy podla svojho uvazenia - kazdy si predsa svoje deti pozna.. /aj ja si svoje deti poznam a preto viem co zvladnu/

ale prijala by som, keby si ty a ostatne s podobnym nazorom ako mas ty, nerobila zavery, ako sedime doma, len zato, ze vy to robite inak ako ja a moje deti a neviete si predstavit iny sposob..

nic viac a nic menej som ani v ostatnych prispevkoch povedat nechcela, neviem ci pisem tak nezrozumitelne, alebo gramaticky nespravne, ze svoje poznamky vzdy musim vysvetlovat..

evittam
20. nov 2015

@jana_eyre Úplne s tebou súhlasím.
Čo sa týka ZOO - no pochybujem, že ho prejde celé aj dospelý človek na jedenkrát - veď si spravím prestávku - desiata,obed,posedím pri zvieratkách a podobne....
Ale ako si napísala - 100ľudí a 100chutí.....My sme tiež boli so starším napr. keď mal 3 roky na dovolenke týždeň v Tatrách a žiadny kočík sme nevliekli - ani si neviem predstaviť, že ho vlečiem napr.na Chopok a podobne. Ale určite my bez kočíku sedíme len doma a pozeráme von oknom, že čo je nové 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
20. nov 2015

@jana_eyre ale tiez mas potom nosic... to je to iste ako kocik, len kocik je pohodlnejsi
a teda k tej batozine, ja si neviem predstavit chodit s ruksakom 😝

jana_eyre
20. nov 2015

@evittam ano, tu zoo - casovo podla mna velmi narocne pri naozaj velkej zoo.. boli sme v maji /syn mal 3 a dcera 1,5/ vo viedni, syn presiel vsetko bez kocika, dcera bola v nosici ked bola unavena.. nepresli sme jednu cast, pretoze to uz casovo nevychadzalo, ked sme sa chceli vratit domov v normalnom case.. /boli sme tam od rana do 4tej poobede/

ak sa ale niekto rozhodne prejst to rychlym tempom s dietatom v kociku, jeho vec a rozhodnutie, to ale neznamena, ze my zoo nepozname.. jednoducho mne kocik zavadzia.. a urcite na ludi s kocikmi nezazeram, ako sa mi tu niekto snazil podsunut.. ani si nevsimam, kolko velkych deti sa v kocikoch vozi, tak ako si nevsimam aj ine veci, ktore su sukromnym rozhodnutim ostatnych ludi.. 😀

tilly
20. nov 2015

@evittam no tatry su strasne cestovanie... tam si to teda s kocikom tiez neviem predstavit... a turistika je ine, tak ako zoo, to je "zabavne" chodenie, je to ine ako chodit napr. po meste..

jana_eyre
20. nov 2015

@tilly nosic mam pre dvojrocnu dceru /mala dva teraz v oktobri - nikde predsa nerozporujem, ze by ona nepotrebovala oddych/ syn, ked mal tri mal 100cm a 15kg - to by sa mi tazko nosil v nosici.. on jednoducho cestu zvlada, snad to nie je take neuveritelne..

moni244
20. nov 2015

@shia nechapem, ako taka uzasna moderna matka moze ocakavat odpoved od zien, ktore nic nepoznaju, nikam nechodia. Ved ked si taka uzasna, nemala by si vediet pouzivat google?
A fakt nechapem, naco kocik, moja ide mat 3, ale pri nej by kocik bol na dve veci, ona je duracelko, ked sme niekde na vylete, nezaspi behom dna, bude behat od rana do vecera, ak nevladze, sadneme si, oddychneme a ideme dalej. Ale chapem, treba mat dieta v kociku, aby si mohla vklude kavickovat

maciatkolulu
20. nov 2015

@jana_eyre aj ja mam dvojrocneho a fakt si neviem predstavit nosit skoro 13.kg a k tomu ruksak,ale ked to tak vyhovuje vam je to super, tak isto ako mne vyhovuje kocik. A neviem si predstavit, ze by som kruzila autom dve az tri hodiny, tolko mi totiz spava maly poobede prave iba v kociku. Kazde dieta je ine a kazdemu tiez vyhovuje nieco ine. Ked prejdes na prvu stranu, tam uvidis ako kto reagoval a snad bude hned zrejme, kto sa do koho pustil prvy... bola polozena jasna otazka a zrazu sa zacalo riesit, preco ma byt trojrocne dieta v kociku. Dost smiesne. Ja sa tesim na Vianoce, lebo mi Jezisko donesie (ano mne) dalsi kocik ;-D

shia
autor
20. nov 2015

@jana_eyre my máme turistický nosič Deuter Kids Comfort III, ktorý ma nosnosť do 22 kg, a dcérka má 98 cm a 13 kg a úúúúplne vpohode tam má priestor a veľmi sa jej tam páči, prešli sme s ňou takto Tatry aj rakúske Alpy, neviem vynachváliť, chodíme ešte s jedným párom s podobným nosičom, lebo také malé dieťa na strmšie skaly bez nosiču proste nepatrí. Samozrejme pohodové úseky prejde všetky sama. Manžel je "dobre stavaný", takže s touto váhou absolútne nemá problém, ja zase nesiem vtedy ruksak.
Každý má iný životný štýl, nebolo a nie je predmetom diskusie urážať niekoho za to, aký program s deťmi si robí a čo na to potrebuje, ja nikoho nenútim kočík používať, tak ma ani nezaujímajú názory, že kočík používať nemám, na to som sa vôbec nepýtala, obzvlášť ak mi to "radia" ľudia, čo nás ani trošku nepoznajú a vlastne ani len netušia, aké "výlety" mám na mysli. Rada by som si prečítala zmysluplné odpovede na moju otázku, tak prosím nespamovať to to žabo-myšími vojnami o ničom.

tilly
20. nov 2015

@shia a potrebujes nieco mensie a skladne aj do lietadla? alebo skor vacsie aj do terenu? pripadne nejake vytahy a obmedzenia? lebo je vyber kocikov, ale musis definovat viac poziadaviek... pripadne ak chodite aj na dlhe bike tury, tak sa uz oplati rovno cyklovozik, tie su robene do cca. 110 cm, ale odvezies aj vacsie dieta, zmesti sa v pohode aj prerastene 10 rocne (so zlomenym clenkom) 😅 😀 a vyuzijes aj na cyklotury aj na korcule...

jo a samozrejme cenovy strop 😉

jana_eyre
20. nov 2015

@shia nehnevaj sa, ale vidis jednu jedinu odpoved, ktoru by som smerovala k tebe a tvojej otazke? ja nie - reagovala som len na vzniknute dohady
@tilly a @meluela - nikde som sa ti nesnazila radit, ci mas alebo nemas pouzivat kocik - povazujem to za osobnu vec.. takze zabomysie vojny som neviedla ja, len som sa ozvala na poznamky ako ostatni sedia doma, co nepouzivaju kocik..

/ a co sa tyka odpovede, ze ci nie je na otazku "aky" aj povolena odpoved "ziadny" bola zas len odpoved pre tilly, lebo poznamenala, ze povodna otazka je iba o tom - neradila som tebe co mas a nemas robit.. je to dufam uz jasnejsie?/

moni244
20. nov 2015

@skoupilka1 moje dieta preslo Lesnu sama, bez nosenia na rukach, bez kocika

babulka1978
20. nov 2015

@shia sa to tu teda rozprudilo.....a ocakavam, ze moj prispevok neostane bez reakcie tiez....aj ked, nechapem, preco....je to kazdeho osobna vec....Ja som kupovala hned prvy kocik, ked som cakala malu bebe comfort high trek.....chodime s mm na korcule, milujeme dlhe prechadzky po horach....tak sme dlho vyberali a dohodli sa na tomto.....a ked som cakala maleho, mala mala 3 roky....a kupili sme dalsi high trek....len sportak....ano....je to dost velky kocik....ale velmi skladny a hlavne taky pracant....presli sme s nim vsetky vylety...a zmesti sa mi donho aj 4,5 rocna mala (110 cm)...a ano....tahame ho aj na ihrisko.....lebo ked mala beha 4 hodiny na ihrisku, tak ju nikto nedonuti ist pesi domov....a zober potom jedneho 12 a jednu 15 kilovu na ruky....s tymi nosicmi....ako sorry...ale moj muz nie je ziadne tintitko....a odmieta ho....mame ho doma, a je v kute.....je to jednoducho neunosne nosit 15/13 kilove dieta v nosici....a nie este ked to ma niest zena.....to nechapem.....pre mna nepredstavitelne.....podotykam, ze decka dokazu bez problemov fungovat aj bez kocika.....napr. vo Family parku sme kocik neoptrebovali....tam by nam zavadzal.....ale sme radi, ze ho mame...

ajkava
20. nov 2015

Po prečítaní príspevku som sa tiež zhrozila, že pre tak veľké dieťa kočík. Ale zasa ak sú argumenty, že celý sú vonku, tak to môže byť. Len by som odporučila podľa viacerých detí - vychovala som 2 už svoje a sú dospelé a v podstate aj o 12 rokov mladšiu sestru som mala skôr ja v opatere, lebo som ju milovala, tak som ju mamine "kradla". Dajte vždy pozor na to, aby ste svojim deťom neubližovali prehnanou starostlivosťou. Môže sa vám to vypomstiť. Deti veľmi dobre vycítia, čo môžu zneužiť. A platí vždy staré dobré porekadlo: "Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano, neohneš ma mamo". Treba mať vždy hranice, kde dieťa môže a kde nie.
Prajem úspešné nájdenie vhodného "prepravodadla"

liuliu
20. nov 2015

No ja som sa teda vobec nezhrozila. My casto lietame; neviem si predstavit ze budem na letisku sediet oblozena batozinou a este spiace dieta na krku. Tak isto skuste si spravit celodenny vylet po nyc s takou dvojrockou. A nakupy ( nemyslim jednotu v hornej dolnej macickovej) ! Co je lepsie ako nemotajuce sa dieta v kociku :D
Ale raz som tu na konikovi videla mamicku co do stokaca alebo niecoho obdobneho narvala este 5 ci 6 rocne dieta to uz je aj na mna fakt vela tie trciace nohy ruky :D Daka jednoducha buginka uplne staci ( my mame zapp).

ajkava
20. nov 2015

@liuliu no predstav si, že ja som ťahala syna 2 autobusmi denne do jaslí na rukách, potom 2 späť. Na jednej ruke dieťa, v druhej tašku s nákupom pre 3 člennú rodinu. Takže ja mám skúseností až-až. Nehovorím o nákupoch vtedy. Je iná doba, to beriem. Ale myslím, že si maminy s deckami vtedy užili oveľa viac akčnosti ako dnes.