Aký kočík pre dieťa staršie ako 3 roky?

shia
19. nov 2015

Dobrý deň, prosím o radu vo výbere kočíka pre dieťa staršie ako 3 roky (väčšie ako 100cm). Dcérka samozrejme chodí sama úplneveľké vzdialenosti, ide len o potrebu oddýchnutia/pospatia si počas dovoleniek a výletov, náš športový z trojkombinácie jej je krátky čo sa dĺžky týka, inak bol super - prosím o radu najlepšie kočíka štvorkolky s nafukovacími kolesami, čo najväčší, najdlhší, polohovateľný, skladný na cestovanie atď. Ďakujem.
Btw - v pbchode mi bol doporučený BRITAX B-AGILE 4 PLUS + , takže prípadne skúsenosti s týmto, ďakujem moc

tilly
19. nov 2015

ja ti uplne rozumiem, my tiez vela cestujeme, poznavame nove mesta a jednoducho kocik sa zide aj pre 5 rocne dieta... uz len pre tu moznost, ze sadnut si a na chvilku sa odviezt, alebo pospat si pocas obeda. Dobre sa mudruje ludom, co sedia doma a vylezu max. pred panelak na ihrisko, taki nepotrebuju kocik od roka, ked sa dieta nauci chodit, resp. pouzivat odrazadlo...

odporucam baby jogger city elite, pohodlny, najvacsi, alebo potom city mini gt.. ak do lietadla maclaren XT alebo XLR

evittam
19. nov 2015

@tilly No, prepáč ale ty fakt asi nevieš o čom píšeš, žijem síce na sídlisku ale chodíme na výlety, dovolenky, máme záhradu, na chaty a podobne, nie sme zavretí v byte. A kočík pre 5-ročné dieťa?! To si robíš asi srandu?! Veď ide pomaly do školy - to ho budeš v tom kočíku z pohodlnosti voziť aj tam......

erickaa
19. nov 2015

@shia ja ťa chapem, my sme pre trojročnú brali kočík do Grécka a videli sme aj tento rok V Chorvátsku omnoho staršie deti v kocikoch. Hlavne večer, keď sa ide do mesta a nechceš sedieť na izbe, lebo dieťa ti už nevládze, tak je kočík super pomoc. Hojne sú používané mclareny, lebo sú ľahké a skladné do lietadla, my máme babyjogger city mini gt, skladny a ľahký tiež, nosnosť má do 22 kg a vozíka som na dovolenke v ňom 2 deti naraz ☺ skoro 4 ročné a skoro 1 ročné

jana_eyre
19. nov 2015

@tilly skus si precitat moj status z dneska.. ;)
moja dvojrocna nepouziva kocik odkedy sa naucila chodit a urcite nechodime len pred panelak, kocik nam zavadzia..

A to presla uz parkrat aj napr.vieden.. Takze prosim nerob take zvlastne zavery, ako ti co nepouzivaju kocik sedia doma..

Pre mna zamna nech si ludia svojim detom kupuju kociky aj do 10tich rokov, len potom nechapem preco sa cuduju ze detom zacina byt pohyb cudzi..

alaguema
19. nov 2015

@shia tak rátame sa k rodinám, ktoré rady a často cestujú, ale kočiar sme mali do dvoch rokov pri oboch dcérach a ja som si teda vydýchla, keď sme ho prestali vláčiť. Keď boli decká unavené, jednoducho sme sa niekde zložili, vždy plánujeme aspoň taký hrubý náčrt dňa. Pre trojročné by som kúpila len nejaký golfáč z druhej ruky, veď ho budete používať maximálne rok. Pochybujem že by ešte vyše 4 ročné dietko sadlo do kočiara...moje by sa asi hanbili 😉 Inak, deti sa vytrénujú v chodení rovnako ako dospelí, naše majú výdrž, že niektorí pubertiaci by toľko nezašli 😎

evittam
19. nov 2015

@jana_eyre No veď ako inak - my sme tie chuderky, čo sedia len doma a nevedia čo je dovolenka,výlet, chata a podobne, nakoľko nepotrebujeme kočík od dvoch rokov našich detí..... 😉 😀 Čo narobíš, ľudia sú rôzni a ak napíšeš názor tak si ešte zlá....

stellamaris
19. nov 2015

@evittam ja som videla v Londyne v golfacoch aj dost velke deti...okolo 5 rokov.Pre rodicov aj deti je prakticke pohybovat sa takto po velkomestach.Aj my este pouzivame kocik,lebo maly pobeha,ale niekedy je unaveny a nosit 15kg dieta cez pol Londyna nie je sranda.
Vyrabaju sa aj kociare pre väcsie deti,iba ponuka je mala.Mam susedov,ktori maju postihnutu dcerku.Dievca ma cez 25kil a zohnat kocik bol velky problem.Potrebuju ho na presun k lekarovi,v lete na kupalisko a tak.

evittam
19. nov 2015

@stellamaris Píšem niekde o postihnutných deťoch?! Pokiaľ viem, tak nie......A ja dobre viem čo sa vyrába a si predstav, že nemusím žiť v Londýne a aj tu stretnem ľudí, ktorí vozia zdravé 4-5ročné deti v kočíku...Ja som len napísala svoj názor a nikomu ho neberiem. Ako už bolo napísané, kľudne nech mamičky vozia deti v kočíkoch aj do 10 rokov - mne je to úplne jedno. 😉

stellamaris
19. nov 2015

@evittam prosim ta,co po mne vyskakujes? Ja som ti tiez napisala iba moj nazor a postreh,tak neviem,co riesis.Ja myslim,ze je to vec kazdej matky,ako dlho a kde bude svoje dieta vozit alebo nevozit 😝
A pokial citam dobre,nikde som nepisala,ze ty pises o postihnutych detoch,tak o com tocis,draha!

evittam
19. nov 2015

@stellamaris Ja vyskakujem?! A kde?! Ty si oslovila mňa-len som normálne reagovala.....

maslenka47
19. nov 2015

@evittam ked ti to je jedno, tak o com bolo tych 6 prispevkov 😎

Inak tiez pozeram cudne na 3-4rocne deti v kocikoch. Svedci to len tom, ze dieta je bud rozmaznane a necha sa "vyvazat", alebo rodic nie je schopny (pripadne ochotny) prisposobit svoj denny program schopnostiam dietata.

stellamaris
19. nov 2015

@evittam ja som tiez iba reagovala v klude na teba.Tak klidek ok.Daj si pohov a inak pekny vecer aj tebe 😝

evittam
19. nov 2015

@maslenka47 Hm, len som napísaĺa svoj názor, a vidíš ako som dopadla....a fakt mi je úplne jedno v čom mamičky vozia,nosia a neviem čo svoje 2 a viacročné deti - majú predsa svoje nožičky a ak idem niekam ďalej tak si to zariadim podľa denného režimu....

evittam
19. nov 2015

@stellamaris Ja netuším aký máš problém?! A so mnou?! Veď reagujem normálne...Ťa niekto nasral, že sa ti zdá, že je každý a všade na teba vysadený? Tak si daj pohov ty. A prípadne niečo sladké...Že vraj to pomáha.

stellamaris
19. nov 2015

@evittam moja Zlata,ja som pokojna ako spiace babätko,tak nevyryvaj a daj mi pokoj,problem mas iba ty. 🙂

meluela
19. nov 2015

@shia kup nejaku jazdenu bugynu a dorazte ju na cestach do maxima, prinajhorsom ju aj niekde nechate ked sa uplne pokazi ... teda podla vahy dietatka ... ak ma kocik nosnost do 15kg tak to este kilo-dve navyse zvladne
ale su aj kociky do 18kg
urcite by som nekupovala sportak, to je strasne velke a neskladne
pre vsetky co sa smeju ... asi byvaju na sidlisku kde maju rovinate chodniky, ihrisko za rohom a nakupovat chodia do najlepsieho lidlu pod oknom & dovolenky travia v baby-friendly penzionoch
dovolenka vo velkomeste, alpska turistika ... to je s 3-4 rocnym dietatom nezvladnutelne .. v nosici je to tak na 5 min lebo dieta je uz brutal tazke, cez obed este musi spat, takze bez kocika sa vylety zmenia na 1-2 hodinove prechadzky s povinnym obednajsim pobytom na izbe

meluela
19. nov 2015

@maslenka47 nie som ochotna prisposobit svoj denny program a motat sa kazdy den v 500m okruhu ked jediny kto trpi mojim vozenim 3-4 rocneho dietata v kociku su pohladom na mna pohorsene zeny ako si ty 😉
ked napr. odveziem dieta 1h sviznou prechadzkou do sadu janka krala a tam sa 1h vyblazni v prirode, potesi sa moje telo, potesi sa dieta a par skostnatenych ludi bude mat pokazene 3 sekundy pohladom na mna (hoci si myslim ze v skutocnosti im to rozhorcenie da prijemne pocity)
ale po bratislavsky ked chcem ist niekam dalej asi mam radsej sposobne sadnut do auta, zaparkovat na parkovisku a az potom dieta vencit

vivusika
19. nov 2015

@shia ja som dosť často chodila s malým pešo do mesta - od nás cca 45min prechádzka a veru som kočík na spiatočnej ceste ocenila. Mladý si pospal a odviezol sa nákup 🙂 Mali sme Jané slalom pro a maximálna spokojnosť.

mambba
19. nov 2015

Tiež mám baby jogger city mini gt , dcera ma sice len dva roky, ale veľká je na tri a viac. Pri jej období vzoru je kočík jediná šanca ako sa dostať niekam do obchodov niečo kúpiť. Každodenne ho uz sice dávno nepoužívam, aké tak raz týždenne v ňom je a nedala by som ho za nič.

jana_eyre
19. nov 2015

@meluela toto ja nepochopim, to chces naznacit, ze clovek klame ak povie, ze s dietatom chodi vsade bez kocika? kazde dieta je ine, stale sa to tu omiela - ale naznacovat, ze je nieco zovseobecnujuco nezvladnutelne s 3-4rocnym dietatom, ma uz mierne zaraza..

moj prvy syn kocik nepouziva od 20tich mesiacov.. moja druha dcera nepouziva kocik od 13tich mesiacov /sama zacala chodit az v 17tich, od 13tich ale vzdy nieco tlacila, alebo mi dala ruku/.. dva krat tyzdenne chodime bez kocika mhd do mesta, kde sa pohybujeme uplne normalne za ruky, ostatne dni si robime aspon 2,5km prechadzky.. vsetko bez kocika a uz aj bez obcastneho vzatia na ruky.. dnes dcera ked potrebovala spat a boli sme prec, spala v nosici.. dovolenku tohto roku sme travili v zagrebe, milujeme vylety, najma do velkomiest a kocik nam zavadzia.. obednajsi spanok riesime nosicom, alebo spankom v aute, pri presune..

mne osobne je uplne jedno, co kto pouziva, uz sa opakujem.. ale naozaj ma zaraza to tvrdenie, ze ked kocik niekto nepouziva, tak rochni doma a lidl ma za rohom..

tak ako ty by si prijala aby na teba nezazeral, ked mas 3rocne dieta v kociku, ja by som prijala aby zeny nemali pocit, ze ked nepouzivam kocik, sedim doma..

tilly
19. nov 2015

Otázka bola aký kočík, nie či kočík!!!

jana_eyre
19. nov 2015

@tilly a odpoved na otazku "aky" nie je moznost aj "ziadny"? ci taky nazor sa netoleruje?

tilly
19. nov 2015

@jana_eyre na aky nie je odpoved ziadny... autorka diskusie vie, ze kocik chce a chce vediet aky, cize odpoved ziadny je irelevantna....

liebling98
19. nov 2015

@shia Áno, presne také výlety som myslela. Celodenné. Ráno vypadneme, večer sa vrátime domov alebo na hotel. Máme pochodené rôzne mestá V Európe, Viedeň, Brussel, kopec menších miest a poviem Ti, s kočíkom oštara. V metre často krát chýbajú eskalatory, o výťahoch možno len snívať. Schody, rozkopane ulice... Vozíčkari by Ti vedeli porozprávať. Zas dieťa na jeden deň nepotrebuje kvantum vecí. Ja zmestím veci pre všetkých troch do jedného ruksaku. A to majú moji synovia viac nalietané, ako sa viezli napr medzimestským autobusom. Keďže muž pracovne dosť cestuje po Európe, my chodíme s ním a kým je v práci, chodíme do mesta. Môj 3ročný by si do kočíka už nesadol.
Takže skutočne len najlacnejší golfáč, alebo ešte ma napadlo, videla som to v zahraničí, také skladacie štvorkolesové vozíky.

jana_eyre
19. nov 2015

@tilly preco? ked vsetky kociky o ktorych viem a ktore su urcene pre zdrave deti su uvadzane ako vhodne do 3ch rokov a do 15tich kg, tak nechapem, preco by bola odpoved ziadny irelevantna..

meluela
19. nov 2015

@jana_eyre tak pre mna je poriadna prechadzka od 5km a viac ... ostatne mam pocit ze som knedla uvarena motajuca sa okolo domu ... tiez vela zalezi od okoliteho terenu, niektore oblasti fakt nie su sranda s malym dietatom a clovek potrebuje rychlo vypadnut do oblasti prijatelnejsich pre chodcov
a ked ta bavi mat 15kg dieta v nosici, no vec vkusu .. ja si radsej dam naozajstny relax, dieta lezi, slnko svieti a nic ma netaha na chrbte 🙂
ale uz je to neaktualne u nas, od tohto leta nas uz syn sam tahal hore do kopca po turistickych znackach a jedina kto by potreboval odviest kocikom som bola ja s tehotenskymi nevolnostami 😀

tilly
19. nov 2015

@evittam
@jana_eyre
nechapem naco ste sa do toho zaplietli... neverim, ze mate za sebou celodenne vylety s detmi po mestach, ked je to pre ne obcas nezazivne, jasne, zoo apod. prejde v pohode dvojrocne dieta, lebo je stale co pozerat a je to na max. 5 hodin, ale taky celodenny vylet, to by chcelo pevne nervy...

moj starsi syn mal kocik do 4,5 roka, posledne vozidlo pre mladsieho som predala teraz v septembri, maly mal v novembri 6... a predstavte si taku vec, ze chalani vobec nie su lenivi, obaja su futbalisti (nie ako kruzok, normalne sportovy klub, zapasy, turnaje, 1,5 - 2hodinove treningy 3 a 5 krat do tyzdna), bicyklove tury da aj mladsi v pohode 20km, na lyziach dame v pohode 40-45 km denne (lepsie strediska maju appky, takze to vieme presne) a lyzujeme cca. 30 dni za sezonu (cize fakt velmi vela), chalni su svalnati, s chodzou fakt nemaju problem, to cele vobec nie je o tom, o samotnej chodzi, je to o pohodli celej rodiny a teda neviem si s takym 3-4 rocnym dietatom predstavit celodenny vylet niekde po meste... chodime aj dalej ako do viedne, tu uz pozname tak ako BA... 😉

tilly
19. nov 2015

@jana_eyre nie su, su aj kociky do 35 kg a viac 😉 niektore dokonca do 5 rokov 😉

tilly
19. nov 2015

@liebling98 tie stvorkolesove voziky (v nemcine bollerwagen, neviem ako v aj alebo v slovencine) su super

jana_eyre
19. nov 2015

@tilly takze chces povedat ze klamem? super, to by som si ja nedovolila napisat nikomu..

zaplietla som sa do toho preto, lebo tvoje tvrdenie ako sedim doma ma vytaca.. ani v jednom prispevku som nereagovala na zakladatelku, len na neskorsie prispevky ostatnych..