Aký máte názor na odkúpený - používaný kočík?

ajsenz
11. dec 2012

ahojte kočky, našla som inzerátik s presne takým kočiarom ako chceme len už je po jednom dieťatku... Chceli sme kupit taký ale nový ale predsa je tam 150eur rozdiel tak teraz neviem si dať rady.
Viete niektoré mamky hovoria že odkúpený kočík že fuj a bla bla že čo ak to dieťa malo nejaké ekzémy a čo ja viem čo ale zas kupovať nový kočík ktorý využijem za pár rokov ak ešte využijem mi zas príde nepraktické lebo tak možne ušetriť a dopriať bábatku aj v neskoršom veku .
Vyjadrujte sa tie ktoré máte hlavne od niekoho kočiarik. Ja pani nepoznám ale kočiar je krásny a nevidno poškodenie a zas zbytočne kupovať niečo nové len preto lebo vraj pre dieťa treba len to najlepšie, no neviem :-/ Nemyslím že odkúpené je zlé. Ďakujem za názory 🙂 🙂

momo111
12. dec 2012

@ewellina no ukradli mi ho z vchodu, my v panelaku nemame ziadnu pivnicu ani kocikaren tak som ho nechavala na chodbe - lebo nemame vytah a trepat kocik na 2 poschodie je nemozne. no ale to vsetko ze byvame v ba kusok od hranicnej kde sa chodia liecit fetaci a potuluje sa ich tu kopa

davija
12. dec 2012

My sme tiež kúpili kočík z druhej ruky, bol po jednom dieťati a ešte v záruke, no a teraz v ňom v pohode odvozím aj naše druhé... 🙂 A je to nielen ekonomicky výhodné, ako tu napísali mnohé mamičky, ale najmä EKOLOGICKÉ. Veď kto iný má viac myslieť na životné prostredie, ako my mamy? Všetky tie kočíky skončia do jedného skôr či neskôr na smetiskách, tak prečo by ich tam nemohlo byť o polovicu menej?.....

josenka
12. dec 2012

@ajsenz Pri prvom synovi som chcela nový kočík a nakoniec som s ním nebola vôbec spokojná. Teraz pri treťom som kúpila z druhej ruky hlbokú inglesinu+vajíčko a som nadmieru spokojná. Potom si chcem kúpiť športový a už teraz veru pozerám bazárik. Myslím, že na ten krátky čas stačí aj z bazáru a ušetrené peniažky sa dajú využiť aj na niečo iné pre dieťatko.

georgia333
16. dec 2012

@ajsenz vyperieš a určite sa neobávaj chorôb

jarmila1977
16. dec 2012

ahoj.ja som pri prvom dietati kupila novy kocik.pretoze som vedela,ze ho budem chciet na dlhsi cas-aj pri druhych detoch.matusko sa nam narodil neplanovane 🙂 po 7 rokoch,tak som uz o novom kociku ani neuvazovala.pri 3 detoch uz pocitam korunky 🙂 .pouzivany je lepsi,lacnejsi.ak mas obavy,ze nevies od koho kupujes,tak sa skus popytat znamych a kamaratiek,ci nahodou nemaju nejaky kocik na predaj.a mozno nemusi byt ani tvoj vysnivany.teraz je tolko kocikov na trhu,ze je aj problem si vybrat 😀

matozazzo
16. dec 2012

Vyperies, vycistis, ak chces mat istotu, existuje Sanytol - nici 99,9% bakterii... Dalej mi radili, nech zapalim sviecku a ocistim ho od vsetkeho zleho... podla mna je to o pocite, ak mas z toho zly pocit, nekupuj, alebo vyber iny. Ja som pri prvej kupila po 1 dietati buginu, ale mala som blby pocit, mozno ako ty, tak som ho hned predala a kupila novy, Sice nie taky, co som chcela, bol drahy, ale nasla som si podobny, inej znacky a stal asi o 20 eur viac ako z bazaru, ale vedela som, ze ho este vyuzijem pri druhom a ze je novy 🙂

zaneta08
16. dec 2012

my sme kupovali cez inzerát, vyberala som z bližšieho okolia, boli sme po neho osobne, rozprávala som sa s mamičkou, videla som, kde žijú a to ma ukľudnilo. Doma som všetko vyprala, umyla a bola som nesmierne spokojná. Neskôr som mu kúpila športový kočiar a znova od mamičky cez MK a znova 100% spokojnosť. Vzhľadom k tomu, že máme už 3 deti a peňazí málo, som rada, že takto ušetrím a malému je to srdečne jedno, v čom sa vozí, to mi ver 🙂

uhnakova
16. dec 2012

Ja som kupila kocik z druhej ruky na pouzivanie u mojich rodicov, sme u nich casto a nas kocik sa zle sklada do auta. Sekundarny kocik je po jednom dietati, pouzivany len 5 mesiacov, vo vybornom stave, povodna majitelka zabezpecila aj dorucenie cez svojho otca zdarma. S kocikom som uplne spokojna a som rada, ze sme neminali peniaze na novy.