Bábätko prerástlo kočík

darija226
4. apr 2016

Ahojte, moj maly este nema ani 4 mesiace a uz mu bude o chvilu vanicka v kocari mala. Este nevie sediet a tak neviem kam ho mam dat, na sportovy kocik je este maly a na vanicku velky 😖. Prosiim poradte ako ste to riesili vy 😅

evittam
4. apr 2016

@darija226 Mali sme väčšiu vaničku. 😀

mirreckall
4. apr 2016

Bud vacsia vanicka, alebo sportovy kocik, ktory sa da dat do uplneho lahu

kristinka86
4. apr 2016

@darija226 My sme mali tiež kočiar, ktorý mal väčšiu vaničku a problém nebol. Ale viem, že existujú kočiare malinké. Kamarátky mali a ozaj ani do polroka nestačili.... Neviem, akú značku máš, ale do niektorých sa dajú dokúpiť tie také prenosné vaničky (neviem, ako sa volajú) a to dáš do športovej časti. 😉

evittam
4. apr 2016

@kristinka86 No veď toto - nič v zlom, ale ja keď vidím tie minikočíky - strašne "ultra-super" moderné a dieťaťu z toho už v 2mesiacoch trčia nohy a keď ešte počujem tú cenu za takú hovadinu - no bez komentára..... 😀 😀 😀

yanni
4. apr 2016

My name tiez väcsiu vanicku. Mala ma 8 mesiacov, 75 cm a v lahu sa do vanicky este stale zmesti bez problemov, dokonca aj so zimnym fusakom (vanicku uz ale davno nepotrebujeme, lebo sedi ale na lyzovacke sa nam "tepla" vanicka este fajn zisla).
Neviem aky mas kocik, da sa dokupit väcsia vanicka? Na nas kocik vyrobca ponuka dva typy vaniciek.
Alebo aky mas sportak? Da sa dat uplne do lahu? Ak ano, tak by som pouzivala sportak. Uz je teplo, vanicku ti teoreticky vlastne ani netreba.

tulipanikdiddlina
4. apr 2016

@darija226 moj bol riadne sumo 😄 v 5.mesiacoch som ho musela dat do sportaku, lebo vo vanicke mal uz malo miesta, nebola mu tesna ale on musel rozhadzovat rukami a to sa mu uz nedalo+sa chcel uz divat na svet. Mam dlhy aj siroky sportak takze v pohode. Dala som ho nalezato a tak mu to vyhovovalo. Ked zacinal sediet tak som aj sportak uz potom polohovala. Aky mas kocik? (Typ)

darija226
autor
4. apr 2016

No musim dnes na tu sportovu verziu mrknut, ci sa da dat do lahu..
Ja mam klasicky kocik, nie "hyper ultra moderny "😀 len asi sme ozaj vybrali malu vanicku 😖 cloveka to nenapadne, ked to v euforii kupujs :$

kristinka86
4. apr 2016

@evittam Veď práve! Kamarátka dala hriešne peniaze za kočiar. A aká bola hrdá, že má super kočiar. Až kým nezistila, že vanička je maličká, brzdu stláča na 5x takou silou, že až...A aj športiak mala maličký. Ona potom predávala kočiar a kupovala ešte golfáč, tuším. 😔
Ja som mala pri synovi Jane Nomad - ten bol priestranný, ale zas dosť ťažko manipulovateľný a Hartan VIP, do ktorého sa dala dokúpiť tá prenosná vanička/taška. Tú sme ale nepotrebovali, lebo sme využívali len ako športiak, keď už syn sedel. A k dcérke som mala Brio Go. Vanička vyzerá menšia, ale je ozaj dosť dlhá a nebol problém. 😉

darija226
autor
4. apr 2016

A baby veeelmi pekne dakyjem za rady 😉

tulipanikdiddlina
4. apr 2016

@darija226 ja cakam druhe a preistotu som si zaobstarala aj klasicky hlboky kocik keby naaahodou 😂😂😂

katarinka1981
4. apr 2016

Treba kúpiť normálny kočík nie tie miniatúrne keď vidím tie akože velmi moderne kočíky až mi je zle však vtom stiesnenom priestore dieťatku nie je vôbec pohodlne a v zime ani nehovorím keď tam má ísť ešte aj fusak .....

briketa
4. apr 2016

Treba pohladat niekde v bazari klasiku

simca06022011
4. apr 2016

@darija226 moja mala je februarova, v juli sa uz do vanicky na dlzku nezmestila a isla do sportoveho.. (tiez nesedela, ani nic este ) uplne sa sklopil a teda bol rovny, zalezi od kocika.. ja by som dva kociky nekupovala ani vanicku kvoli par mesiacom neriesila... ale radsej nasla dobry sportiak, kedze velke dieta , tak velky, aby sa vyuzil este aspon rok... MINIMALNE. V zime sa tam musi vpratat aj s fusakom 🙂 Ale to uz je o inom debata :D

evittam
4. apr 2016

@kristinka86 My sme pri synovi museli kúpiť nový športový kočík - nakoniec ho využil len 2x, tak sme ho zložili do pivnice a pri dcérke som ani iný nekupovala´-dala sa tam voziť od narodenia a super a máme ho ešte teraz a vôbec to nebola otázka peňazí-kľudne som si mohla kúpiť nový kočík - ale nevidela som dôvod prečo.
http://www.rajcina.sk/baby-design-sprint-new/

shia
4. apr 2016

my sme mali dada Paradiso Carino a bola uuuplne velika vanicka, odporucam..priestranny aj hlboka cast, aj sportova...treba jedine vacsi kocik, tam nie je ina pomoc..teraz mame sportovy Baby Jogger City Elitae, co je taky najvacsi sportovy kocik s najvacsou nosnostou - uplne super velky vnutri. Dieta bude kocik naisto este potrebovat, takze sa asi poobzerat po inom, a neriesit ani tak ultra moderny vzhlad,ale praktickost a priestrannost ;)

yanni
4. apr 2016

@shia my name este väcsi 😉

andreja13
4. apr 2016

teraz su uz sportove kociky kde sa da spravit aby si babo mohlo aj lahnut 🙂 my tiez rastieme ako z vody mam pocit, ze zachvilu bdueme musiet tiez hladat nejaku alternativu ako to vymysliet 🙂

shia
4. apr 2016

@yanni aky?

anjelicek26
4. apr 2016

Rosalie ma 8 mesiacov a do vanicky sa luxusne zmesti a to je dlha, ma 72cm... vanicka ma 82... a je to taky ultra moderny pekny kocik, len treba vediet citat a vediet, co je dolezite a to teda rozmer vanicky vnutorny teda je 😀 Nabuduce budes vediet, teraz kupit sportak s korytkovym sedenim, co sa da dat do uplneho lahu na tie dalsie 3-4 mesiace, kym sa nauci sediet. Nasa je uz v sportaku, lebo si stale sada a to uz je vo vanicke blbe, tak ju uz aj tak nevyuzivame, ale keby chcem, dostanem ju tam 😀 😀

kukakaj
4. apr 2016

@briketa ked je niekto na retro tak super, ale dnes sa daju zohnat kociky mladsie ako 25rokov s velkou vanickou 🙂 my mame Dorjan Danny Sport a vanicka ma 85cm.

kexik218
4. apr 2016

Ahojte baby, nasla som tuto temu tak sa opytam lebo by ma ani nenapadla taka problematika ako mala vanicka. Ja sice este nie som tehotna ale mam uz dlho vyhliadnuty Bebetto pascal 2014 nemate s nim skusenosti?

yanni
4. apr 2016

@shia tfk

@anjelicek26 my napodobne. ja som nemienila po par mesiacoch kupovat novy kocik len preto, ze sa tam dieta nezmesti. Vanickovy a sportak v jednom a este mozme s nim aj behat (vymeni sa vpredu koliesko). A tiez je ultra moderny a este aj prakticky. A prakticky neznicitelny. A ako som uz pisala, my mame tiez malu dlhanu a na dovolenke v horach cez Velku noc sa do vanicky zmestila este aj s fusakom a dekou. Ale to len na ten jeden tyzden, sedi uz dlho a lezat uz nechce. len ked spi. Ale nejak sme ten tyzdnen dali, striedala som to s nosicom.

mimikas
4. apr 2016

ak mas sportovy kocik co sa da dat do uplneho lahu tak nevidim problem preco tam 4 nedacne dieta nedat, kup neaku podlozku aby bolo pekne chranene a v pohode

tobnuf
4. apr 2016

Presne pre toto sme kupovali kocik s najvacsou vanickou.. nuz bud kupis vacsiu vanicku co sa neoplati alebo vanicku predaj a kup sportovy polohovatelny kocik..

piacere
4. apr 2016

@darija226 prečo ho nedáš do šporťáku naležato? Veď v športovom kočíku sa nemusí len sedieť 🙂

siska53
4. apr 2016

@darija226 presne ako pise evittam- mali sme velku vanicku,resp.bol to hlboky a sportiak v jednom.

Uz jedine najst take nieco,kde ho budes moct dat do uplneho lahu.

shia
4. apr 2016

@yanni a ktory typ tfk? skuste porovnat vnutorne rozmery s Baby jogger city elite, som si ista, ze Tfk nejak vacsi nebude, ked uz, tak taky isty ;) ale je to jedno, to len pre zaujimavost ;)

mirkaaa80
4. apr 2016

@darija226 a koľko babatko meria, to musis mať potom detský kočík😉. Sak sa už oteplilo, nepotrebujes zimný fusak. Ja mám maleho septembrového, bol štandardnej veľkosti, žiadny drobček, a ked mu bola vanička tesná, vybrala som zimný fusak, bol v prechodnom fusaku a v overale. Veď sa otepľuje. No ja čo som videla, tak aj tie maličké vaničky mali cca 70 cm. Aký máš kočík?

yanni
4. apr 2016

@shia joggsterIII. Sportova cas je minimalne väcsia ale vanicka je dost väcsia. Uzka, dokonca aj ta deluxe.
Inak nechapem, preco sa vola Jogger, ked je pri nom poznamka, ze nie je na behanie a skatovanie 😕
Inak, vybrat pre nas lkocik nebolo lahke. Od najmladsieho sme uz nemali (mal uz 5,5 roka) a potrebovali sme nejaky univerzalny, na vsetko. Aby aj nieco vydrzal, hlavne nepekne zaobchadzanie letiskovym personalo. Tiez na behanie, kedze sme obaja sportovci. Dolezite bolo predne koleso, daju sa vymienat dva, co je super.

U mna by nejaky minikocik na stracej nozke neobstal. Ono vzdy sitreba premysliet aky a na co ten kocik clovek potrebuje. Nie le kupit preto, ze ten ktory je prave "in" a potom si "buchat hlavu o stenu". 😕

yanni
4. apr 2016

@darija226 aky to mas vlastne kocik? Je to kombi? Ajkeby sa ti sportak nedal dat uplne do lahu, na par hodin sa 4 mesacnemu nic nestane ani v "pololahu". Hadam ho tam nemas cely den. A inak, neviem ako tvoje, ale 4 mesacne sa uz aj prevaluju na chrbatik a spät, cize ten sportak mu az tak neuskodi. A mesiac--dva a uz ti nebude chciet len tak lezat.