Chicco multiway evo verzus Peg perego si

chjulia
5. sep 2013

Ahojte maminy. Plánujem kúpiť golfáč, prečítala som už všetky možné názory a recenzie a väčšinu mojich požiadaviek (aspoň čiastočne odpružené kolesá, polohovanie nôh a chrbátika, pláštenka, nánožník vo výbave, nízka váha) spĺňa kočík Chicco multiway evo a Peg perego si. Je však u nich dosť veľký cenový rozdiel a tak teraz neviem, že ten PP je naozaj o toľko lepší ako Chicco, že sa mi oplatí tie peniažky zaň zaplatiť.
Samozrejme dizajnovo je krajší PP, u chicca sa mi nepačia moc tie kolieska a nemá polohovanie ručiek ale čo som čítala skúsenosti mamičiek tak ten PP sí sa zasa dosť rýchlo rozhegá. Problém je v tom, že si ich nemôžem nikde pozrieť naživo a recenzie na Chicco Evo som ešte nenašla lebo je to novinka. Máte ho už niektorá? Ak áno ako ste spokojné? A nemá niekto skúsenosti s obidvoma kočíkmi zároveň? Ďakujem vopred za vaše názory. 🙂

anicka245
5. sep 2013

@chjulia ahoj ja riesim uplne presne to co ty.... nech pozeram ako pozeram zatial chicco mi pride aj cenovo aj s prislusenstvom taka ta naj volba.... co sa tyka tych kolies ako pises ze sa ti na nom nepacia, je tam jedna vyhoda - v zime ti nebudu naberat sneh lebo su cele a hlavne su odpruzene. Neviem ci si videla toto video o tom

https://www.youtube.com/watch?v=Zl_irE5-G8g


jedna vec je naozaj aj pre mna dolezita - vidiet to nazivo a vyskusat ale nikde to nemaju, ani v Brendone.
Co sa tyka toho PP tam sa zas mne nepacia kolieska 😀 celkovo co pozeram tak asi lepsi aj co sa tyka ceny som od Chicca nenasla... len teda kde ho vidiet ☹

chjulia
autor
6. sep 2013

@anicka245 ahoj, to video som pozerala ale nie je ako vidieť naživo. Čo sa koliesok týka, tak ten sneh sa bude asi zasa chytať medzi tie dve zdvojené, nie? Neviem, nevyznám sa, už si moc nepamätám, ale asi sme pri prvom synovi cez zimu golfáč vôbec nepoužívali. A teraz tiež neplánujem, na zimu mám športový kočík s nafukovacími veľkými kolesami.

Ja by som potrebovala vedieť aj vnútorné rozmery týchto dvoch kočíkov, zatiaľ sa mi ich nepodarilo nájsť. Skúsim napísať tej pani na mravcek.eu, je veľmi ochotná a mali by ho mať skladom - ten chicco, tak možno premeria 😉

zuj
6. sep 2013

ja mam PP Si uz 3 roky a mozem ho len odporucat, urcite nie je rozhegany a jednoradove kolieska su podla mna vyhodou...Ono od ziadneho golfoveho kocika nemozes ocakavat, ze sa bude na snehu spravat ako klasicky sportovy kocik...ak by bylo treba tak ho mozem zmerat...

zuzuj
6. sep 2013

@chjulia Ahoj ja som riesila teraz tiez podobne, ale o chiccu som neuvažovala....riešila som PP SI, PLiko a easy drive...lebo sa mi pačilo naj že ma zdvojenu ručku.... A presne na zimu budem mať velky kočík... Mam ešte malého malinkého🙂 tak nakoniec ale zvítazil PP PLiko Switch golf. palice... prave kvoli tym zdvojeným kolesám...lebo som si čítala s tým jedným kolieskom, aj videla naživo ako to mali ženy vonku, že to je trochu do strany...musela som oželieť spojenu ručku, čo ma hnevá...ale čo už.... Mne nevyhovovalo na SI že sa neda dat proti smeru...a pravdepodobne aj Evo sa neda...
Kedže je to palka za novy. Pliko Switch ( inak bez 3 komb. je ho normal problem zohnať) už ho v Brendone nepredávaju samostatne, len V premamane, kde odkupili licenciu od chlapa čo skrachoval a predával v Auparku PP....
..pokukala som viacero čo predávaju ako ojazdene a za fajn cenu som si kupila taky... okrem koliesok by som ani ja nepovedala , že bol moc jazdeny... Takže som max spokojna...bol by dokonaly zo spojenou ručkou....
Nechapem prečo niekto už nevymysli dokonalo prakticky kočík...🙂

chjulia
autor
6. sep 2013

@zuzuj ahoj, môj syn je tiež ešte malinký na golfáč, teraz ho potrebujem len na také situácie, že potrebujem ísť na poštu, do obchodu, na úrady ktoré sú na poschodí, takže aby som ho mohla vyniesť. Preto som vybrala tieto 2 kočíky, lebo majú nízku váhu oproti ostatným a snáď ich zvládnem spolu so synom vyniesť po schodoch 😉 .

chjulia
autor
6. sep 2013

zaujímalo by ma, koľko ten Chicco v skutočnosť váži, keďže tu je uvedené až 9 kg http://www.chicco.co.uk/OurProducts/SchedaProdo...

dika
6. sep 2013

pri dcere som mala PP golfac Pliko P3 so vsetkym prislusenstvom a vychytavakami. Bol super.
Teraz pri synovi som si kupila Chicco multiway Evo, je rovnako perfektny, a za vyrazne nizsiu cenu.
Co sa tyka rozdielov, tak pri PP som polohovanie ruciek nikdy nevyuzila, teraz kedzche Chicco to nema, ani ma to nenapadne riesit. Co mi chyba na Chicco je drziak na poharik . Da sa sice dokupit ale nie je taky ako pri PP.

chjulia
autor
6. sep 2013

@dika ahoj a čo váha toho kočíka, myslíš že má tých 7,7 kg alebo viac?

dika
6. sep 2013

hm, neviem ale lahky nie je. Ma pevnu konstrukciu a vacsie dvojite kolesa, takze moze byt do 9 kg. Musela by som ho odvazit.... 🙂

chjulia
autor
6. sep 2013

@dika ďakujem, to netreba 🙂 , len ma to zaskočil ten rozdiel, že jeden predajca uvádza 7,7 kg a druhý 9, tak teraz kde je pravda, že? Pre mňa je ta váha dosť podstatná.

Som zvedavá koľko váži v skutočnosti ten PP Sí 😒

mimikas
6. sep 2013

@dika ahoj prosim ta kedze uz mas Chicco multiway evo nevedela by si mi odmerat dlzku chrbtovej opierky a sirku sedenia? Moj maly ma 1 rok a 7 mesiacov ale je dost velky, povodne som chcela chicco lightway ale do neho sa ledva zmestil

mimikas
6. sep 2013

@dika a este by som sa ta rada opytala kde sa da v BA vidiet nazivo? Zatial som ho nikde nevedela najst. Dakujem velmi pekne.

akova
6. sep 2013

Ja som mala Chico multiway pri dcere a nebola som s nim spokojna. Hlavne v zime ta strieska je krátka ked fuci nebola moc schovana. Vymenila som ho za PP Ariu a bola som velmi spokojna. Teraz pri synovi som si kúpila PP Si a je perfektny. Lahucky, priestranný, strieška sa da dat az dole ked svietilo slnko ani clonu som nepotrebovala. Určite by som kupila PP nez Chico. Cenovo drahsi ale aj komfortnejšii.

mimikas
6. sep 2013

@akova ja PP mam a teda uz ziadny kocik od nich nikdy nechcem 😠 , totalne predrazene hrkalky

chjulia
autor
6. sep 2013

Maminy čo máte Chicco Evo a PP Sí, prosím keby ste boli také zlaté - vedeli by ste sem nahodiť rozmery (dĺžka, šírka) - opierka, sedacia časť, opierka pod nožkami.

salome_82
6. sep 2013

@zuzuj Ak by ti nevadilo kupovať kočík cez net...tak tu ich majú od výmyslu sveta 🙂 www.svetkocikov.sk/342-kociky-peg-perego
Totiž my sme náš kočík kupovali v tej, teraz už zrušenej, predajni v Auparku... Uvažovala som čo urobím, keď sa dokašlú napr. kolieska, začala som pátrať po internete a našla som túto stránku. Máme kúpenú trojkombináciu Peg Perego Pliko Switch Easy Drive Modular 2012 a stál nás vtedy v akcii 521 EUR. Na tejto stránke sa dá kúpiť podvozok samostatne, tak prinajhoršom by sme v prípade potreby kúpili celý podvozok a hotovo. Pozerala som, že ten náš kočík ešte stále všade stojí okolo 650-700 EUR, tak by sa to takto dalo poriešiť. Za 700 EUR by sme mali celú trojkombináciu + podvozok navyše 🙂 Ale to sú len také moje špekulácie 🙂 Inak výhoda je, že tie podvozky sú kombinovateľné so všetkými tými sedacími časťami, tak ak nechceš paluce, ale plnú rúčku...

dika
6. sep 2013

@mimikas pre na s bol tiez liteway maly. Zmeriam kocik ked pridem domov....

dika
6. sep 2013

@akova
tieto nove modely maju inak - lepsie riesenu strechu, da sa dobre sklopit - aby nesvietilo alebo nefukalo

zuzuj
6. sep 2013

@salome_82 Pozriem to zo zaujimavosti, ale ako pisem ja som uz ten PP Pliko switch kupila cez bazar takze som max spokojna vysiel ma nieco malo cez 100 evri... a isla som ho samo predtym obzriet a vyzeral ako novy co sa tyka korby, ani som ho este neprala len som tak hodila Loger fusak a maly tam už fičí... Paci sa mi na tych PP kočíkoch ( aj na mojom tanku to mam) ze sa da ta strieška napolku odzipsovať a dam ho do roviny a na bruško a on tam kuka do sveta a išli sme tak minule 2 hodky a ani nemukol... Este je aj tak užší ako nas velky športák..takže mu to presne ako je v tom fusaku drží z boka tie ručičky...takže konikuje o 106...🙂
A čo sa tyka podvozkov neviem za aku cenu maju tam kde píšeš ale podvozky a korby predávaju samostatne aj v Kmart.sk inak ta baba je super co predava, sme tam kupovali autosedačku od nej a dala nam super cenu...
ALe neda sa kupit so spojenou ručkou podvozok a s dvojitymi kolesami lebo taky neexistuje... 😉

chjulia
autor
6. sep 2013

@dika a akú farbu kočiarika máš?

zuzuj
6. sep 2013

@chjulia No ja neviem , kamoška má ten Sí...a mne sa zdá že je to už taký fakt iba golfáč...nemá také okraje ako Pliko a je užší...a nedá sa otočiť k tebe,......to je najvačší problém...že moc neuvidí dieťa na teba.... a myslim, ze ma tych 9 kg..(Pliko) .ale musela by som kuknut na ti estranky kde to uvádzajú...Ale zas Si je fakt pekny....brala by som ho ked bude starší.... Aj rozmyšlam, že teraz na 2 mesiace ho využijem, na zimu vytiahnem Terenák polský 🙂 na jar zase na 2 mesiace a predám ho...a kupim si bud Sičko na bazari...aj ked mne sa naj paci ako golf ten Bugaboo... ale nemam na neho..🙂)
Chicco som kukala tiež neviem či Evo ešte na jar, lebo som chcela pre staršiu dceru...ale ona je dlha a malo to kratku striešku....bola to taka hrkalka...ale neviem či to bolo Evo.... kupili sme potom v Brendone obyč golfač za par evri na rychle presuny..lebo som bola s velkym bruchom a ked sa jej nechcelo chodiť tak tam vliezla...
Ja myslim, ze na nesení kočíka do schodov je najhoršie ani nie váha ale to že celkovo kočík sa strašne ťažko uchopuje a dieťa sa ti myká...podla mna kebyže to je ťažka tak to 1,3 kg vobec nepostrehneš....a neviem si predstaviť akykolvek kočík s dieťaťom ťahať do schodov....
Dostali sme raz Cybex ten naj (5kg) ale bol taky nemožny , že som ho po 1 použitý predala... bol mega dlhy pre dieťa ale na ukor pevnej opierky ta váha....no načo mi je super golfač ked bude dieťa hrbaté 😀
no proste NERIEŠ ved niekto ti hadam do schodov pomože...alebo su tam hadam tie ,,pásy" na kočík či?...
Podla mna kup čo sa ti páči .... a kup ojazdené...moja rada...Ja zasadne kupujem všetko nové, lebo sa mi staré hnusia po niekom ....ale Tu som spravila vynimku...a nelutujem zatial

anicka245
6. sep 2013

@chjulia ahoj tak ja už som ho videla na živo majú ho v predajni predeti a hneď sme ho aj kúpili. Až keď som ho držala pochopila som že iný nechcem. Píšem o chicco 🙂 a aj malému sa tam ako v jedinom páčilo 🙂

chjulia
autor
6. sep 2013

@mimikas máš konkrétne model Sí? Mne sa páči tým, že vyzerá tak elegantne a ľahko, ale práve sa obávam, či sa tie kolesá nebudú rozchádzať a bude pevný.

chjulia
autor
6. sep 2013

@anicka245 a čo tá váha, myslíš že má 7,7 alebo 9 kg?

chjulia
autor
6. sep 2013

@zuzuj ja práve golfáč ojazdený nechcem, lebo si ho treba pozrieť a čo som pozerala tak 99 % inzerátov je z okolia BA a to sa mi fakt kvôli tomu nechce cestovať a ešte keď neviem, či ho kúpim 😉
Mne nevadí, že sa nedá golfáč otočiť smerom ku mne, pretože ho nebudem zatiaľ využívať na precházky, na to mám pohodlný športový kočík. Teraz ho potrebujem fakt len keď potrebujem ísť niekde napr. na poštu (máme na 2. poschodí ☹ ) a budeme ho využívať až keď bude väčší a nebude mu vadiť že ma nevidí.

chjulia
autor
6. sep 2013
chjulia
autor
6. sep 2013

PP Sí

zuzuj
6. sep 2013

@chjulia Jasne som si to neuvedomila...lebo si písala o BRENDONE tak jasne... aj ja by som si ho isla predtym pozriet... teraz z lenivosti riešim k nemu ešte aj nove vajco, aby som mohla len nakliknut, ale zatial som našla tiež bud predražene alebo sa mi nepačilo...ale možno ho ani nepotrebujem....
A čo tak na poštu a tak využiť nejaky nosič...🙂... my mame Bondolino a je to supis na vybavovačky takychto veci...chodím tak aj s auta k lekarke, len že si ho dam do nosiča nech nevytrepávam celý kočík a presne na pošte som takto s nim bola....
Ale jasne to neriešiš....Mne sa ten chicco zdá taký ako by povedal moj otec ,,fiť-fi-riť.." ma len taku latku na tých bokoch a ked chceš nový a dlho využiť išla by som so PP sí...ale je to na tebe...držím palce nech sa rozhodneš.. 🙂

anicka245
6. sep 2013

@chjulia skôr 9kg. Kúpili sme zelený 🙂