Do akého veku ste mali dieťa v kočíku?

anjika44
25. feb 2019

Pokiaľ cestujete s dieťaťom MHD a viete, že budete prestupovať, prípadne dlhšie čakať, do koľkých rokov dieťaťa používate kočík? Lebo vo veku tri a štvrť je dosť blbé, aby sedel v kočiar, ale vzhľadom k tým dvom bodom v otázke a k tomu, že dieťa je divoké, je to bezpečnejšie. Len aby sme s tým kočiarom nevyzerali jak pakovia. Ďakovia.

beky1813
25. feb 2019

Do 2 rokov, potom uz len peso

anjika44
autor
25. feb 2019

Pešo ťažko, len MHD to trvá cez 25 minut 🙂

beky1813
25. feb 2019

@anjika44 ved do 2 rokov v kociku, potom bez neho, takto som fungovala ja

anshelia
25. feb 2019

pri obidvoch deťoch som používala kočík do dvoch rokov, pri mladšej dcére som mesiac pred 2 narodeninami kočík predala 🙂 chodili buď pešo, alebo na odrážadle, aj autobusom

gabulienka623
25. feb 2019

Moje obe dcéry od roka a pol jedine peši. Bývame na konci obce a do obchodu to máme nejakých 800m. Čiže každý deň vychádzka do obchodu a spať 1,6km. Trvá nám to asi 50min tam aj späť. Vyše 3rocne dieťa nemôže mať problem

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
25. feb 2019

@anjika44 urob, ako je tebe dobre. Ak je ti s nim jednoduchsie aby bolo dieta v kociku, tak si ten kocik zober, ved nebudes stale nahanat dieta po zastavke, ak vydrzi sediet v kociku...na reci nedaj, ze take velke dieta a este kocik. Ja som v zahranici a deti su tu v kociku kludne aj po 4 narodkach. Prave preto, ze je to pre rodicov jednoduchsie sa s nimi premiestnovat, ked nemaju cas, aby cakali na deti stale..

mirdita
25. feb 2019

urob podľa seba to len tu všetci riešia

pininka
25. feb 2019

Ja som nosila trojročného syna ešte do škôlky kočíkom, nieže by nechcel chosit, ale dvakrát sme prestupoval i a potom sme ešte museli ísť vyše 400m peso do kopca a to tak aby som stíhala odniesť aj staršieho do školy, takže pešo som išla raz a bolo to príšerné. Kašli na to čo ini hovoria, chrbát máš len jeden a ťahať za ruku také malé dieťa len aby išlo tak ako to potrebuješ je podľa mňa blbosť.

majinka81
25. feb 2019

@anjika44 Ako ti vyhovuje,poznam aj 4 rocne co sa vozili,ked bolo treba.Ludia vzdy budu pozerat,ked skoro chodi-preco tak skoro chodi?Ked este nechodi-preco este nechodi?A podobne....pozname to,takze ked ti bude vyhovovat vezmi kocik a bude.Ked nieco potrebujem rychlo alebo mam vela tasiek beriem kocik-dieta 3 roky.

klarissa25
25. feb 2019

@anjika44 my máme bus zhruba 20 min od domu, malý ma 2,5 roka a kočík už nemáme zvládne cestu na bus aj domov a samozrejme ešte medzi tým

nika898
25. feb 2019

@anjika44 ja by som neriesila. Mamicka ktora nema zive dieta nepochopi co to je ist s dietatom bez kocika. Moj starsi bude mat 3 a vzdy ked idem niekde tak ho davam do kocika a mladsieho do nosica. A rychlo obeham co mi treba a potom sa mozeme hrat na ihrisku alebo sa trosku prejst.

yoxinka
25. feb 2019

@anjika44
Obe moje deti sa po 2 rokoch už nechceli kočíkovať, všade peši alebo na odrážadle. Ale môže ti to byť ukradnuté, keď potrebuješ voziť 3,5 ročné, tak ho voz. Mne by bolo srdečne jedno, ako to vyzerá.

marion09
25. feb 2019

Moja ma 2,5r a stále ju vozievam,aj na prechádzky s kočíkom chodievame keďze ešte vonku nie je nič teplo

fokuska
25. feb 2019

@beky1813 Nick si si vsimla?

sisaka
25. feb 2019

@nika898 ja som mala prvé dieťa veľmi živé takze práveže nechápem, ako tam vôbec nejaké živé dieťa obsedi. Moja dcéra ako sa v 10. mesiacoch postavila na nohy už ju tam nikto neposadil a v 12. mesiacoch bol kočík už preč z domu. Syn bol o čosi kľudnejší, ten sa rad odviezol, ten mal kočík do 2 rokov. Takze moja skúsenosť - živé dieťa v kočíku sedieť nebude, lebo neobsedi, takze veľmi dobre viem, čo to je ísť bez kočíka so živým dieťaťom, zvládla som, lebo som musela.
Moje decká by 3 ročne do kočíka nikto nedostal, ak ma niekto dieťa, čo sa nechá vyvážať a vyhovuje im to tak prečo nie, určite by som sa neriadila tým, čo druhí na to ....

sisaka
25. feb 2019

@fokuska omg - ja nie, to bude zase debata 🙄

fokuska
25. feb 2019

@sisaka Zatial to je v pohode, az sa cudujem, ze sa to este nezvrtlo. Ale aj autorka reagovala zatial normalne... bolo by super, keby to ostalo v norme.

katrin21
25. feb 2019

Moja ma o pár dní 3, kočík ešte máme..málokedy ho beriem,ale na dlhšie výlety ,alebo rýchle presuny určite ešte použijem..
Minule sme ho nezobrali do Zakopaného,že len boby a bola to chýba...všetko daleko ,mala nevládala chodiť,musel ju muz nosiť,mali sme dosť.. na bežné vychádzky a do mesta tak do2,5roka..potom už využívame Len na takéto dlhšie trasy.
Názor ostatných ma nezaujíma, ide o naše pohodlie

beky1813
25. feb 2019

@fokuska všimla 😃😃 cakam, kedy začnú sťažnosti, ako sa nic neda

asia83
25. feb 2019

@anjika44 Do troch rokov kočík (do začiatku škôlky). Neviem si predstaviť návštevu obchodu vzdialeného cca kilometer pešo s dvojročným dieťaťom.

asia83
25. feb 2019

@katrin21 Máte moje uznanie a úplnú pravdu. 👍

tatisna
25. feb 2019

Rob ako Ti vyhovuje, každé dieťa je iné, niektoré nevydrží v kočíku a niektoré v pohode. Ak by som casove nestíhala, tak použijem kočík...ak to dieťa znesie. Nas od cca rok a pol aj dačo už nevydržal byť v kočíku. Bolo to náročné, lebo kým docupkal kde treba tak to trvalo. Ale bolo to znesiteľnejšie ako ten rev keď mal byť pripasany v kočíku.,nehovoriac o Tom že sa kadejako nahynal a aj kočík sa nebezpečné naklanal...

katrin21
25. feb 2019

@asia83 ďakujem.

siska53
25. feb 2019

@anjika44 no..starsi odmietal kocik uz po roku, len co sa naucil chodit..mladsia bola dosť dlho, nie sice mhd, ale na dlhsiu cestu pesi som buginu pouzivala.do cca 3,5r. Potom uz nie.

haanovajana
25. feb 2019

@anjika44 este som vozila po 3 roku.

majusska202
25. feb 2019

Ja mám 16 mesačnom chodí od 9 mesiacov kočík nepoužívame už cca 3 a pol mesiaca chodí sám prechádzky zvládala nejdeme ďaleko... Nieže by som ho v Tom kočíku nechcela voziť on proste v ňom nechce sedieť tak ja som trepala prázdny kočík ešte aj jeho naháňala tak som si povedala dosť kočík sa odložil a malému sa prispôsobujem v chodení

anjika44
autor
26. feb 2019

Fakt ten kočiar bude lepší, nemienim dieťa v mojom zdravotnom stave naháňať po ulici.

veronikaszabova
26. feb 2019

@anjika44 cca do 2.5 roka. Potom uz nie. Uz zasli aj dost pesi. No videla som aj ovela starsie deti v kociku.
No niekedy mi to pride ozaj vtipne - velke dieta v malej buginke 🙂

yoxinka
26. feb 2019

@anjika44
Tak to tu nerieš a rob ako potrebuješ. 🙂