Easywalker Jackey XL verzus Joolz Aer+

alimar749
9. apr 2023

Ahojte zeny potrebujem poradit neviem si vobec vybrat sportovy kocik rozhodujem sa medzi joolz aer+ a easywalker jackey xl. Ake mate s nimi skusenosti ? Poziadavky na kocik mam lahky skladny s dlhou chrbtovou opierkou kedze dcera je vysoka na svoj vek ma rok a dva mesiace cize kocik nam este treba 😅🤣
U Aer+ mam fakt obavu z tych koliesok malickych kedze to chcem na denne pouzivanie nechce sa mi premyslat ci dany teren prejde kocik 🙄
U jackey xl je problem ten ze madlo mi konci niekde v urovni prs kedze ja mam 162cm pride mi to neprakticke
Ako ste na tom vy ake mate skusenosti pripadne aky iny kocik mam este pozriet ? Dakujeem budem vdacna za vsetky rady

riskoh
9. apr 2023

Bogaboo bee

alimar749
autor
9. apr 2023

@riskoh a ma dlhu chrbtovu opierku ?

riskoh
9. apr 2023

@alimar749 ano, ma ergonomicku chrbtovu opierku ,ktora sa da predlzit

riskoh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sally001
9. apr 2023

Do easywalkeru by som nešla kolečka ma nekvalitné zapichujú sa do nich kamienky...bugabo ma kolečka kvalitné je jedno aký druh kočíka mate...aer mi príde ako taký nestabilný kocik ale neviem posúdiť kvalitu kolečiek...ide o to aj pre aké staré dieťa kočík chcete a či ho chcete na cestovanie...osobne som išla do bugaboo butterfly a som veľmi spokojna ale tam je len pololah čiže by som ho odporúčala cca od roka

alimar749
autor
9. apr 2023

@sally001 no ja chcem aj uplny lah co ma joolz aer+ a dcera ma rok a dva mesiace s bugaboo nemam skusenost a velmi ma ani nelaka .. joolz mam odskusany ako dvoj kombinacia momentalne mame joolz day 3

princess59
9. apr 2023

@alimar749 ja mám easy Walker jackey nie xl, a teda ja som spokojná lebo som ho kupovala s tým že to bude rychlobežka (dovolenkový a príležitostný kočík) ľahký, docela skladný. Ale ak by to mal byť môj jediný športový kočík tak nadávam, je trošku labilny a na obrubník sa s ním vychádza katastrofálne a ani terénne nerovnosti tak úplne nezvláda....treba si zvážiť načo bude ten kočík používaný

alimar749
autor
9. apr 2023

@princess59 no chcela by som ho na denne pouzivanie

princess59
9. apr 2023

@alimar749 tak to si poriadne rozmysli a poskusaj ho a hlavne pozri si chodníky kade budeš chodiť ..... Za mňa je veľká nevýhoda aj to že sa nedá dať do úplného sedu ale len taký polosed ( ale to je len vec zvyku)

alimar749
autor
9. apr 2023

@princess59 no velmi v dobrom stave su tie chodniky u nas neni

sally001
9. apr 2023

no ja si myslím ze ak si nemala nikdy bugabo tak nemáš ako porovnať a aer ti bude stacit...ja som mala jackey a po prvej jazde som ho predala lebo tie kolečka des....a mne butterfly vyhovuje lebo mam ešte bee6 takže mi pololah nevadi🤷‍♀️

alimar749
autor
9. apr 2023

@sally001 mala si xl alebo len jackey ?

sally001
9. apr 2023

@alimar749 jackey ale podľa mňa to je to iste len sú väčšie

tanicka907
28. nov 2023

@alimar749 ahoj, pre aky kocik si sa nakoniec rozhodla? Teraz riesime s manzelom tu istu otazku a mame rovnake poziadavky 🙂

alimar749
autor
28. nov 2023

@tanicka907 ahoj nakoniec sme kupili joolz aer + a som velmi spokojna odporuucam 🙂

tanicka907
28. nov 2023

@alimar749 dneska sme ho boli vyskusat. Pouzivas ho kazdodenne alebo iba na cestovanie? My mame Thule urban glide 2 a bol to teda overkill do mesta a na denne "pobezky", hladame mensi, ale vhodny na cestovanie

alimar749
autor
28. nov 2023

@tanicka907 ano kazodenne ho vyuzivam kedze uz mame len ten velka vyhoda je ze je lahucky lahko prenesies po schodoch alebo zlozis doma ho mam len zlozeny. Ja som sa bala najviac koliecok ale ziaden problem prejde vsetko nieco lahsie nieco tahsie ja ho rozhodne nesetrim 😅🤣🤣🤣

jurajkov
28. nov 2023

@alimar749 Tu je vyssie spominany manzel :D ak sa mozem spytat ako zvlada Aer+ nejake dedinske (trosku viac rozbite) cesty, popripade nejaku strkovu cestu? Budeme ho vyuzivat hlavne po meste ale moze sa stat ze na vylete autom bude treba prejst cast aj po menej kvalitnom povrchu. Zo skusania na predajni (mali tam aj nerovny povrch) sa nam Easywalker Jackey XL zdal ovela pevnejsi a ze lepsie zvladal nerovnosti zatial co Aer+ vyzeral labilny do stran. Bojim sa ze z Thule Urban Glide prejdeme z extremu (prilis velky) do extremu (prilis maly a labilny).

alimar749
autor
29. nov 2023

@jurajkov ja s nou chodim aj po nerovnostiach po luke som isla tiez 🤣🤣 nerovny teren prejde da to troska namahy moze sa stat ze sa kolecko obcas zasekne ale nie je to nic hrozne ... ak chcete aby bol aj na cestovanie pripadne do lietadla chodte do aeru+ ... ak aj zvacsa budete kocik pouzivat v meste ... kocik sa mi ale ani raz nevyvratil pri msnipulacii po nerovnostiach toho sa nemusite obavat .. my sme si nan tak zvykli ze iny sportiak by som uz nechcela ... dokonca aer+ ma aj dlhsiu chrbtovu operku o par cm