Golfáč pre 5 ročnú dcérku

nelinka2009
21. apr 2015

Ahojte, chcem rádu. Moja 5 ročnú Nelku, ktorá berasategui chodí. Viem, že by už malá sama, ale nechce sa mi to má socce riešiť a ani sa hádať s manželom. Má 20 kg viete odporucit nejaký skladby golfac pre takéto dieťa? Myslíte, že by to ten tesco kočík zvládol? Chceme byť večer dlhšie vonku a aj nejaké výlety absolvovať tak nech máme všetci kľudne a nemusíme ju vlacit... Alebo je to zlý nápad?

esterba
21. apr 2015

@katrinka8 😀 socík

nelinka2009
autor
21. apr 2015

Do škôlky chodí.. . Kocik nemáme už dva roky.. . Len sme uz na pár vyletoch takto boli a vždy sme sa preto hádali.. . A priznam sa uz som to pomaly vzdala... potrebovala sim vasu podporu... ta psychologicka má veľmi sklamala... Dufala som ze manzelovi trosku vysvetlí, ale podla nej ja na malu ziarlim keďže nechcem aby ju nosil a keďže podľa mna nieje dovid ostať doma z výletu len preto, ze 5 rocna je leniva chodiť... mala place ak ju nenosime, ale robi to len ked je s nami tatino... ja som jej povedala že ju uz zmus neunesiem a kočík bol zlomený... chcela som akoze pre nu len na ten tyzden pozicat...

hradnapani
21. apr 2015

@nelinka2009 ak sa chcete pokuasat o druhe dieta, tak berte na vedomie riziko, ze starsia dcera bude trochu napodobnovat mimino a nebude sa chciet kocika vzdat. To deti bezne robia, ked maju zrazu mladsieho surodenca na svete (niektore sa chcu dat krmit, zacnu sa pocikavat a niektore sa vracaju ku kocikovemu obdobiu). Ako citam, dcera je zdrava, takze dovod na kocik vlastne neexistuje. Musite sa s muzom vazne porozpravat, lebo takto dcere skor uskodite ako pomozete.

hradnapani
21. apr 2015

@nelinka2009 ked nie si spokojna s jednou psychologickou, najdi si druhu, Niektore su fakt take nijake a nepomozu velmi, a niektore su vyborne - a tym nemyslim, ze vyborna je ta, ktora mi potvrdi, co chcem ja.

katrinka8
21. apr 2015

@esterba - aspoň dačo, bo dane a miestne poplatky máme jedny z najvyšších v republike 😀

nelinka2009
autor
21. apr 2015

Je to jeho princeznicka nechce pochopit, ze jej takto robi zle... mala v skolke sama chodí, obuva sa aj sa naje aj ked pomalsie ako ostatní... no ked sme s tatom je nesamostatna. A on to teda údajne nevidí...

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@mamulienka30 Vôbec si má neurazila 100 krat vdakabza tvoje slová... ja uz neviem ako inak ho presvedcit... tak to skúšanie takto...

lenkove
21. apr 2015

@nelinka2009 Moja, chapem, mame doma rovnaku herecku. A nic ma nedokaze vytocit viac ako muz, co si ju vezme na kona 😅 My mame uz aj mladsiu a vozi sa v kociku spolu s nou, ked nie som s nimi :-P Ale priznavam, ked sme boli na vylete a ubytko sme mali daleko od centra, MHD nechodila, vdacne som ju do kocika vopchala sama a presla sa tych 40 min ... Najlepsie by bolo ist s rodinkou, co maju dieta v podobnom veku ako vasa, aby sa takto potiahli... Nasa s inymi detmi nema problem s trojhodinovou turou. S nami sama je problem aj 20 min. prechadzka... Inak neviem

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@hradnapani Ved ja nechcem mať pravdu.. . Len potom je vo vsetkom najpomalsia najhoršia keďže doma netrenuje ako iný.. . Manzel z toho urobí konflikt pred malou a vždy ja ostanem ako ta zla... pri ktorej ona musí sama a táto to urobí za mu.. .

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@lenkove Ptesne ako u nás.. .

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@hradnapani no pravdupovediac z toho mám aj strach.. .

blahowoman
21. apr 2015

@nelinka2009 zly ,zly napad nic v zlom!!! Ja mam 3r syna a ani by ma nenapadlo ho dat do kocika. Vasa dcerka je uz dost velka na to,aby vydrzala chodit! ja by investovala radsej do nejakej kolobezky alebo odrazadla kde si moze posediet,ale ucite nie buginu!!!!

zuzka_puska
21. apr 2015

Ja som nedávno riešila golfáč pre 16m dieťa, s tým že ho budeme používať do 2 rokov, možno nejaký ten mesiac navyše.... Ale zháňať kočík predškoláčke.... to nieeeeee..... Manžela uzemniť, že o chvíľku ide do školy, a určite nechcete mať to najrozmaznanejšie dieťa v triede, či ??? 🙂 Ak má zdravé nožičky, tak žiaden kočík pre pána jána...

hradnapani
21. apr 2015

@nelinka2009 jasne, ja som to ani nemyslela na teba, skor vseobecne. Tak sa mi zda trochu, ze aj vy s muzom mate drobny problem co sa tyka komunikacie, ked to riesite pred malou, Ona potom velmi dobre vie, kde a co si moze dovolit a kam a na koho zatlacit. Manzel by sa mal fakt trochu spamatat, skodi vam to vlastne vsetkym.

nelinka2009
autor
21. apr 2015

Takže nechbsa neopakujeme.. . Mame kolobezku, bicykel momentálne sme dali dole pomocné koliecka a pomaly prekonavame strach a aj kovové odrazadlo, ktore perfektne ovlada pokial sme bez tata... ak sme s nim... tak nakoniec bike vlacim ja a on malú...

bonaqa2013
21. apr 2015

Kočík by som nekupovala, a čo s ním budeš robiť po dovolenke. Voziť v nej dcéru? Za chvíľu pôjde do školy. a potom deti vedia byť protivné môžu sa jej zato vysmievať že ju vozíte v kočíku resp. dlho ste ju vozili v kočíku. Brat stále spomína na spolužiačku, ako jej matka nosila každé ráno tašku do školy - v 8 triede. A môj brat už má dávno dospelé deti - takže je to pekne dávno.

hradnapani
21. apr 2015

@nelinka2009 z coho mas strach?

meluela
21. apr 2015

@nelinka2009 ak je to len o noseni a nie su tam ine vychovne nezhody, tak sa da povedat ze maminka nemoze nosit lebo nevladze, tatinko vladze lebo ma viac sily ... tak nech si na spolocnych prechadzkach nosi ked sa mu chce. Mna cca do toho veku otec tiez nosil a mam na to velmi pekne spomienky. Chodit som sa naucila a chodim rada 😉

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@hradnapani že malá bude napodobňovať babo a manzel ju v tom bude podporovat

zuzka_puska
21. apr 2015

@nelinka2009 a skusala si muzovi rozumne vysvetlit, ze dieta vsetko vnima, aj to ked sa hadate? ak sa neujednotite v spravani k nej, mozete mat casom s nou poriadne problemy...

lenkove
21. apr 2015

@nelinka2009 Psychologicku chapem, ona riesila v prvom rade vztah, vzajomnu vazbu a ta musi byt medzi dcerkou a tm silna... 😅 Omotala si ho okolo prsteka 😀
Neviem aka je povaha tvoja dcerka, ale u mojej by sme zakazovanim, ba dokonca ani vysvetlenim ze je velka a ma chodit sama nicovate NIC nedosiahli. Len upriamili pozornost na to co chce ona 😝 Pomahaju rozne hry, pri prechadzke po luke sa hrame na jezibaby a hladame bylinky... Vyrobime jej mec a je princ, co stina drakom (travam vysokym) hlavy.. Nosime so sebou lopticku malu a hadzeme si ju... Ale neda sa to aplikovat vzdy a nie vzdy to zafunguje 🙄 Vtedy je naj byt pripraveny na to, ze sa nikam nepojde, alebo teda ze sa nepojde tak daleko ako sme planovali a ze sa pojde s krikom 😅 Ja viem pre mnohe z vas je to nepredstavitelne. Ja si neviem predstavit ako mam nasilim dieta dopravit niekam kam nechce ist - v zuboch 😅 ? Nejakeho kamosa si zohnat na tu cestu sa vam neda? To sa osvedcilo ako naj. motivacia

nelinka2009
autor
21. apr 2015

No nieje to len chodenie.. . Neobujebsa, neoblecie, nenakrmi...

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@zuzka_puska skúšala preto ta psychlogicka ale dopadlo to tak ako som písala vyššie

lenkove
21. apr 2015

@nelinka2009 a si pis, ze mala bude napodobnovat babo 😉 a babo zase tvoju malu, najma v tom nepeknom 😀 Ale carokrasny cas to bude, to sa neboj! Nech sa vam postasti ako si planujete 😵

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@bonaqa2013 vyhodim ho.. . Len v Taliansku chcem mat pokoj... má Slovensku sa budem zas za každú cenu hádať.. .

lenkove
21. apr 2015

@nelinka2009 najma ponozky si neoblecie, ze? 😀

bubelko
21. apr 2015

@lenkove skusali ste slecnu nechat stat a ist dalej? A ostat tak, aby ona vas nevidela ale vy ju ano? A to nielen raz, ale zakazdym, ked to skusa?

hradnapani
21. apr 2015

@nelinka2009 mne to pride tak, akoby manzel chcel mat co najdlhsie dceru ako babatko, akoby sa bal, ze mu vyrastie... Ono v tomto celom nie je tak ani problem dcera a jej neochota chodit v pritomnosti otca, ale skor jeho postoj. Cize sa treba s nim rozpravat aj o takychto veciach, ako to vsetko vnima, ake ma obavy a preco a tak... pomaly, trpezlivo...
nuz a ze ty vlacis bicykel? no pekna situcia - takze napokon obaja vlacite bremeno...

nelinka2009
autor
21. apr 2015

Ja tiež vrirskammm.. . Ale to mam jacat ako hysterka aj má dovolenke aby má obaja vnímali.. .uz ma to proste nebavi...

nelinka2009
autor
21. apr 2015

@lenkove presne ako to vieš?