Golfáč pre 5 ročnú dcérku

nelinka2009
21. apr 2015

Ahojte, chcem rádu. Moja 5 ročnú Nelku, ktorá berasategui chodí. Viem, že by už malá sama, ale nechce sa mi to má socce riešiť a ani sa hádať s manželom. Má 20 kg viete odporucit nejaký skladby golfac pre takéto dieťa? Myslíte, že by to ten tesco kočík zvládol? Chceme byť večer dlhšie vonku a aj nejaké výlety absolvovať tak nech máme všetci kľudne a nemusíme ju vlacit... Alebo je to zlý nápad?

katrin21
23. apr 2015

5rocne dieta do kocika nepatri, pokial nema obrnu a pod... !!!
pohyb dieta potrebuje a nie sediet na zadku ked je vonku a ked je doma zase pred TV, tabletom a pod..

jana_eyre
23. apr 2015

@tilly tak.. a niekde sa to spolu s inymi skutocnostami zacalo... ale to uz pomaly zachadzam do sirsej polemiky..

mojim cielom nebolo niekoho sudit, ci pouziva alebo nepouziva kocik - premna zamna nech ho ludia pouzivaju aj v 10tich rokoch.. ale clovek, co planuje kupit kocik pre 5rocne dieta by mal zvazit vsetky moznosti a tou je aj ta, ze kocik v takomto veku moze /ale aj nemusi/ viest k tomu, ze dieta zlenivie, priberie a nebude mat zaujem o pohyb..

my radi navstevujeme velke europske mesta, ktore sme par krat prechodili aj s detmi, ale kocik by nam len zavadzal.. mojim cielom je aby sa deti na vylete aj unavili, nie aby sme boli unaveni len my rodicia..

kluska
23. apr 2015

@alexanotbad nemas prevdu celkom. Nie je to len o pohodlnosti,a le aj o montalite. Fakt na sk je trend cim najskor naucit dieta odplienkovat sa, chodit, naucit to a to a to hlavne preto, aby bolo cim sa pochvalit a tiez kvoli tlaku rodiny a okolia. Kto zije v zahranici, vie, ze tu to take az neni. Ja napr mam rada zdravu pohodlnost, syn si pochodi napoly a napoly posedi. Ale urcite viem odhladnut svoje a jeho moznosti a bez kocika by som sla len vynimocne. Planujem ho vozit urcite do 3 rokoch a potom chcem kupit ten skejtik.

ukulela
23. apr 2015

@nelinka2009 off topic - ale, prosim, aspon ockom skontroluj, co si napisala ... pri tomto komente som sa az zlakla 🙂
"...ale veď ja netvrdím že je lenivaleniva a biejebani ručná.. . Len kedvjevsvtatom..."
a uzite si dovolenku a tato nech dostane rozum. lebo o 5 rokov bude na jednom pleci nosit 10 rocne a na druhom 4 rocne dieta ...

lulik01
23. apr 2015

@nelinka 2009, odporúčam kúpiť radšej použitý, ale s polohovanim chrbta, aby jej nepadala hlava keď náhodou zaspí. My sme s kočíkom chodili na večerné prechádzky po promenáde.

sardinka333
23. apr 2015

@kluska tak ak je to koli tomu (učiť, odučať) aby som sa chvalila na ihrisku ake je moje dieťa IN tak to je naozaj blby dovod. Ale ta výchova zo zahraničia, mentalita, mne osobne nie je nejakým prikladom - čo len tak naozaj uchytkom som sa s niektorými bavila tak tam ženy (nehovorím že všetky) nevaria, neuprattuju, určite nie v takej miere ako Slovenské maminy ..krmia decká polotovarmi non stop, ,,fastfudami...volná výchova, tučné decká vozia v kočikoch a potom skučia ako su chorí, na podporách štátu sa im celkom dobre vyžiera (lebo nechápem z čoho sa može vyžrať na ťažkotonážnika nepracujuci človek)...by som to hnala...Takže zoberme si od ,,zahraničia,, kritickým okom to dobré a to zlé im nechajme.

bubelko
23. apr 2015

@kluska ja zijem v zahranici a teda okrem naozaj chorych deti a moslimskych chlapcov (v nakupnych centrach, mamicky maju typicky odev) som deti okolo 5r v kociku nevidela. takze ani v zahranici to nie je uplne tak. ano - nestresuje sa tak s odplienkovanim, pancuchami a ciapkami. 😉 ale tiez sa matky predhanaju, ktore dieta co zvlada, len to nerobia tak okato 😉
@sardinka333 tak neviem, s kym si sa bavila, ale nie je zahranicie ako zahranicie 😉 co sa vychovy tyka, nepovedala by som, ze tu vo sui je volnejsia. skor su deti samostatnejsie, kym na svk maminy furt za deti nieco riesia - od pieskoviska az do puberty.
a co sa tyka upratovania a varenia ... svajciarky maju cisto (upratuju efektivne), dokonca by som povedala, ze maju castokrat cistejsie ako som videla na svk. maju aj navarene, akurat pri tom nestravia polovicu zivota ako slovenske matky, pretoze nevyvaraju 3 chodove obedy a 2 chodove vecere 😉 skratka varia jednoduchsie jedla, rychlejsie (ziadne fastfoody). ked pride niekto na kavu, tak nemaju pocit, ze musia polozit na stol celu chladnicku so spajzou. 😉

bubelko
23. apr 2015

@kluska ty mas 2 rocne dieta, to je pochopitelne, ze nepojdes na 5h prechadzku po meste bez kocika, pripadne nosica (ako komu vyhovuje). ale 5r dieta? si predstav, ze mas 2 deti, jedno ma 5r, druhe 3r a mas obe tlacit v surodeneckom kociku, lebo to starsie sa rado vozi... jedno ma 20kg, druhe nejakych 16kg. plus kocik. budes tlacit ca. 50kg pred sebou, lebo je to pohodlne? pre koho? pre teba? ja som raz spadla z elektrobiku - ten mal asi 25-30kg. len kym som ho postavila, to bol zazitok a musela som ho chvilu do kopca tlacit... mozem ti povedat, ze to bola riadna makacka...
neviem, pre mna je pohodlnejsie (aj ked mozno zo zaciatku narocnejsie, lebo sa to asi bez komentara nezaobide) naucit deti chodit, prechadzat sa, ked treba oddychnut si, zvladat neprijemne situacie a obcas premoct sam seba. 😉

katka1981
23. apr 2015

@nelinka2009, ak by ste hladali pre dcerku na hranie kocik, tak ano, ale na vozenie jej, nie. Chodte k ortopedovi, ci ma v poriadku nozky, ci ju nebolia kvoli plochonoziu, nech pozrie chrbticu, ked tak jej dajte urobit vysetrenia z krvi preco je unavena ak je, ale rozhodne ziadne vozenie. Dieta potrebuje co najviac pohybu aby malo pevne svalstvo. Ak je dieta vecer unavene, tak ma spat a nie chodit po vyletoch a vozit sa v kociku. Dcerka ma celiakiu a kym nebola liecena bola ako chodiaci zombik, max. sedela v nakupnom voziku, obcas ju zobral tatino na ruky, ale vzdy len v obchode. Ale zvladala aj 2 hodinove prechadzky po kopcoch a to ma ploche nohy a mala akutnu celiakiu a spavala katastrofalne. Pokial nie je dieta vazne chore, ze fyzicky nevladze z vaznych zdravotnych dovodov, nedovolila by som. Kocik sme zrusili ked mala necele 2 roky. Na prechadzkach bola unavenam, pytala sa na ruky, ale ja som jej vysvetlila ze je taska (hoci mala len 14kg) ze mna boli chrbat, ja ju nosit nemozem. Muz nestonal ze ho boli chrbat tak ho zlomila, ale ja som bola proti, takze vzdy ju vzal iba na kusocek a slapala dalej. A to ozaj bolo vidno ze je jak sfetovana, unavena. My sa tiez musime prisposobit a o 18. uz musime byt doma, aby sa dcerka vcas najedla, o 19. mala uz umyte zuby, lebo ked potiahneme, tak je unavena a je to peklo. Tiez chceme mat klud, tak vieme ze do 20.30 musi spat inak je cirkus jak svet. Onedlho vam zacne chodit do skoly, kde bude sediet cely den na zadku. Nad tym kocikom ani neuvazujte.

jana_eyre
23. apr 2015

@kluska ani ja, ani nikto mne znamy neodnaucil dieta z kocika preto, aby sa mohol chvalit 😕 to co je za napad? prestali sme ho pouzivat, lebo nam proste nevyhovoval..

povedat, ze kocik zena nepouziva pri detoch len kvoli okoliu je asi taka ista hlupost akoby som povedala, ze ten co pouziva kocik pri 5r. dietati sa robi iba zaujimavym..

bastika
23. apr 2015

Nie je zahraničie ako zahraničie a rodic ako rodic. Mne je sumafuk co si kto mysli ja pri výchove používam zdravy rozum a svoje deti nerozmaznavam. Proste pri predstave mojej dcéry v kociku, ktorá je uz slečna ktorá sa chce malovat a paradit mi prišlo velmi smiešne. Ved ide v septembri do školy, do tábora ide uz v lete... V 3 rokoch zvladla 10 dni New York. ano plakala ze nevladze koncom dna tak ju manzel hodil na krk a bolo ale mala 3 roky. Proste som sa tak cítila naposledy ked som v Nemecku videla 5 ročne s cumlom. 🙂 ale samozrejme nech každý vychováva podla seba...

alexanotbad
23. apr 2015

@kluska ale ja zijem v zahranici a zila som aj v irsku. viem ake su deti "zapadniarov" a aki su ich rodicia. vsade sa najdu ludia taki aj onaki. kazdy zije ako mu vyhovuje a kazdy ma na veci iny nazor. podla mna nie je normalne, aby sa vacsie deti vozili v kociku, mali plienky v 3-4rokoch na den, jedli nezdravu stravu tipu hranolky a vyprazane veci, co je v irsku bezne. a je to hlavne o tom, ze rodicia su pohodlni a vyhovuje im to. ale to je uz ina tema. 😉

yukki
23. apr 2015

No ja by som kočík asi už v 5,5 roku neriešila, a dĺžku peších výletov prispôsobila schopnostiam dieťaťa+ocka 😝 , dačo prejde, dačo ju otec ponosí-keď teda obaja chcú, dačo tak uvidíte, niečo nie.... malú kľudne motivuj niečím v hlavnom cieli, tiež vytyčuj čiastkové ciele a motivuj......my sme s deťmi, kým boli menšie chodili s tým že-pri prvom rebríku si dáme cukríky.....na konci je chata......kto prvý zbadá most, tam si dáme horalky...... spievali sme cestou, no, im sa tak či tak zobáky nezavrú...ale pre zdravé 5,5ročné dieťa by som kočík neriešila... Moja v 20 mesiacoch nevedela takmer chodiť, a ešte dlho dlho potom nevedela smerovú chôdzu....ale trénovali sme, ak sa šli tri kilometre dve hodiny, tak dve..... A , ako píšu baby, treba chodiť s viac deťmi, tie sa potom vzájomne ťahajú, motivujú. Uberieš kus z náročnosti poznávacích vychádzok, malá kus pridá na výdrži.....a nájdete kompromis na dovolenke.

kluska
23. apr 2015

no o starsie dieta, ja by som tiez neriesila kocik pre starsie dieta, ja planujem do troch rokoch ;) a ano viem ake su tu amtky irky nezodpovedne voci detom, ci strava ci vychova, ale to neriesim, lebo ja vychovavam inac a stravujem zdravo. Skor mi ide o ten princip, ze na sk sa vsetko musi riesit, ze dieta okolo 2 rokoch by malo byt uz bez pplienky, pomaly bez kocika, ovladat to a to a tlaky okolia a rodiny su velke, to viem sama, dobre ze sme boli uz v irsku, lebo to uz bola hanba,z e moj syn sa naucil chodit ako 16mesacny..to je len priklad. Proste ta pohodovost mi imponuje co je tu. Nikto neriesi co mam oblecene, ako vyzeram a to iste ohladom dietata. A okrem ineho mamicka sa tu pytala na kocik na dovolenke a nie na kazdodenny bezny zivot. nech si zije kazdy ako uzna za vhodne. Ja ju neodsudzujem, nech si zrobi tak ako chce, je to jej dieta. lol @alexanotbad @jana_eyre @sardinka333

kluska
23. apr 2015

@bubelko ja rozumiem toto, no ja mam iny pripad, si predstav, ze ides do obchodu, ja chodim casto a v kociku male dieta a behat za 2rocnym ;) alebo napr syn mal skoro mesiac take obdobie,z e nehccel chodit cez cestu za rucku a v hlavnom meste je na kazdom rohu cesta, tak to by som ho bezs kocika musela nonstop drzat na rukach tehotna.. no mne vyhovuje aj velky dvojkocik a to zijeme v malom byte. Skor ako pred tretim rokom by som odlozenie kocika ani neriesila.

jana_eyre
23. apr 2015

@kluska a kto ju tu odsudzuje? ked sa niekto pyta na internete otazku, tak asi nemozu byt odpovede len jednostranne, alebo sa mylim?

sestricka52
23. apr 2015

ak sa ti nezda dcerka v poriadku sla by som k odbornikom. odber krvi, ci nieje chudokrvna, ortoped, ci ma v poriadku svalstvo, nozicky, chrbticu. aby sa nezacala pomaly vyvyjat svalova distrofia, alebo nieco podobne....
za vysetrenia nic nedas. len sa ubezpecis, ze vsetko je ok. a ak je dcerka len leniva, ze sa chce vozit, tak kocik treba zatrhnut a chodit s nou na dlhe prechadzky... ja mam 2r dcerku a s kociarom von uz ani nechodim...chodime peso na slhe prechadky...nechce odrazadlo...niekedy ide von na trojkolke. ale vacsinou peso. ja ti drzim palce, aby vsetko bolo v pohode. donutte ju sa pohybovat a nie len sediet

atomica87
23. apr 2015

Namiesto kocara bu ste jej mali kupit radsej bicykel...

bubelko
23. apr 2015

@kluska mala som voditko - poznam takuto situaciu velmi dobre. byvam na dedine, do mesta bus a vlak. ked som kupovala listky na mhd, tak voditko mal starsi (vtedy mal 5r).omotane okolo ruky. takto som chodila aj na nakup 😉 v tatrach bol uviazany na sal (voditko som zabudla doma)...
a nebavime sa o 3r dietati ale dietati starsom ako 5r 😉
a nikto ju nesudi... pytala sa, dostala odpovede... na otazku "aky kocik", je aj "ziadny" odpoved 😉

katulka74
23. apr 2015

Moj maly bude mat v septembri 4 roky ,kocik nepouzivame,ale napr zajtra sa chystam na nakupy do mesta a viem ze s golfacom s nim viac a skor prejdem obchody,tak naco trapit seba,aj dieta?
takisto na dovolenku berieme golfac....

katrinka8
23. apr 2015

@tilly - ja som odpisovala som hlavne zakladateľke, ktorá sa o to zaujíma, ak to Teba nezaujíma, nečítaj 😉 V úvodnom príspevku bola posledná veta: "Alebo je to zlý nápad?" Ja to chápem tak, že sa pýta nielen aký kočík ale aj či vôbec kočík... Takže tak. Každý nech si robí, ako uzná za vhodné, ja som vyjadrila svoj názor, Ty svoj 😉

katrinka8
23. apr 2015

@bubelko @kluska - ale ona sa pýtala nielen aký, ale aj či vôbec nejaký. V úvodnom príspevku bola posledná veta: "Alebo je to zlý nápad?" 😉

kliara
23. apr 2015

A väčšina ľudí si tu myslí, že áno, je to zlý nápad.

tilly
24. apr 2015

@jana_eyre ano, potrebujes deti unavit a to sa vozenim v kociku samozrejme neda 😉 mojim cielom zas je presny opak, chcem, aby videli, citili, uzili si, spoznali cudzie mesto a nie, aby som im spoznavanie znechutila tym, ze budu nachodeni a unaveni.. kocik nam nikdy neprekazal, vzdy len pomohol...

tilly
24. apr 2015

@katrinka8 oznacila si mna, preto som reagovala 😉

tilly
24. apr 2015

este by som dodala, kedze tu bolo pisane, ze dieta sedi vonku v kociku, doma pred pc a tabletom, tak nie, moje deti doma tablety ani pc, ani telku nepouzivaju, ani xbox (ten len s navstevami obcas aj to len kinect) a tablet maju dovoleny len pocas cestovania, aby to nebola uplna nuda, aj to vydrzia len chvilku a ked ideme mimo dialnice, tak radsej pozeraju von oknom...
pohybu maju dost a maju viac svalov ako tuku 😉 maju krasne vypracovane nohy obaja 😵 😵

jana_eyre
24. apr 2015

@tilly nemam pocit, ze by moje deti boli niekedy tak unavene, ze by mali znechuteny vylet, ja ich nepretazujem ani chodenim, ale ani ich nepresycujem zazitkami.. ked chodia, nechodia so zavretymi ocami - takze aj pri chodzi citia, uzivaju a spoznavaju ine miesta..

ako som uz pisala, vklude pouzivaj kocik aj do 10tich rokov, mne to je uplne jedno - je to tvoj zivot.. ale neviem preco mas pocit, ze ak ma niekto deti, ktore sa rady hybu aj cely den na vylete, musia byt rovno znechutene.. este sa mi to nestalo.. 🙄

jana_eyre
24. apr 2015

@tilly ked uz sme pri tom, tebe sa vylet nepaci ked chodis? Ked tvrdis, ze detom nechces znechutit vylet tym ze sa budu hybat..

cecil36
24. apr 2015

Moj trojdocny zvlada stredne narocne tury uplne v pohode...Pätrocna v kociku nema co hladat....Ale uznavam, cvicit s vami mala vie 😉

luciferkax
24. apr 2015

Mám 4,5 ročného syna a aj napriek tomu kočík občas ešte použijeme.. máme ten obyčajnýýýý dáždnikový a úplne stačí, podarilo sa mi kúpiť na konovi nejakú fr. značku, že je vhodný na vyššie postavy(čo sme mali golfky predtým, sme sa dosť hrbili).. nieeeeee, nevyužívame ho nonstop, ale ked ideme na dlhší výlet, alebo na dovolenke sme ho využili.. ked nesedel on, aspon sme v nom tlačili ruksak s nápojmi a jedlom.... na tom našom je síce nosnosť do 18 kg, ale v phode prežije aj viac.. veľa do košíka už neinvestuj, myslím, že niečo také https://www.modrykonik.sk/market/kociky/se2p/go... úplne stačí