Golfáč pre 5 ročnú dcérku

nelinka2009
21. apr 2015

Ahojte, chcem rádu. Moja 5 ročnú Nelku, ktorá berasategui chodí. Viem, že by už malá sama, ale nechce sa mi to má socce riešiť a ani sa hádať s manželom. Má 20 kg viete odporucit nejaký skladby golfac pre takéto dieťa? Myslíte, že by to ten tesco kočík zvládol? Chceme byť večer dlhšie vonku a aj nejaké výlety absolvovať tak nech máme všetci kľudne a nemusíme ju vlacit... Alebo je to zlý nápad?

luciferkax
24. apr 2015

@katulka74 moja reč.... na bežné prechádzky nie, ale načo ho ťahať za ruku alebo nahánať.. ja budem unavená, on bude unavený.. dám dieťa pri dlhšom nákupe do kočíka a on si tam spokojne zje keksík a vypije džúsik a ja s kľudom nakúpim..

BOže baby, šak ona ten kočík istotne nechce na každodenné vozenie!!!

luciferkax
24. apr 2015

@meluela táto olympiáda, že ktoré dieťa kedy čo najskôr z kočíka vyliezlo a odložili kočík, ma doráža.. akože od 12 mesiacov bez kočíka?? alebo od 18?
Maminy fakt neverím,ž e to vaše dieťa za vami dupkalo od jedného roka, ako ste riešili nákupy??? alebo odprevádzanie staršieho súrodenca do škol,y do škôlky??
Ak autom, tak to nie je veľká vyýhra, lebo dieťa tak či tak sedelo a navyše, bez čerstvého vzduchu...
priznávam, že moje 4 ročné dieťa občas kočík použije a ja sa za to nehanbím... a ani ono.. netrpí svalovkou a pohybu má dosť, ale doprajem mu aj pohodlie :D

jeennyv
24. apr 2015

Sledujem tuto diskuju a aj som prispela, no ani pre mna deti "zapadniarov" nie su dobrym prikladom...podla mna ta nasa mentalita a to osamostatnovanie v podobe chodenia a odplienkovania atd.. nie drastickou, ale normalnou formou ma svoje opodstatnie a lepsie pripravuje deti do zivota...mala som sancu byt sucastou vyucby a zivota deti tej zapadnej vychovy a poviem nic moc....co sa tyka fungovania tak dieta prveho stupna sa spravalo dobreze nie na skolku a nie na skolu...ziadna normalna disciplina vsetko sa dovolilo, len prava a nie povinnosti...podla mna je potrebne dieta nejako vekovo smerovat a to co mav tom veku prezit by aj malo prezivat......ak proste nie je zvyknute chodit na dlhsie trasy a tak, nechodim predsa na velke prechadzky...prisposobujem tempo chodenia, dialku atd...ale v takom veku dieta nechavat v kociku....no neviem...tazko mu potom vysvetlovat a viest ho k niecomu, ked tu bude ten zvyk.....

katrinka8
24. apr 2015

@luciferkax - sú deti, ktoré proste v kočíku sedieť nechcú, keď sa naučia (lepšie) chodiť. Myslí, že tak to je obvykle myslené, nikto nasilu také malé dieťa z kočíka nevyťahuje snáď. A to, že niektoré malé deti zvládnu prejsť dlhšiu trasu ešte neznamená, že rodina všeobecne kočík nepoužíva. Ja som ako príklad uviedla, že moje dieťa prešlo vo veku 2 rokov trasu z Hrebienka na Bilíkovú chatu a k Studenopotockým vodopádom a späť peši. Mali sme pre ňu nosič, ale nechcela tam sedieť a odšľapala to celé sama peši. Kočiar sme mali v hoteli (nebol to terén na kočiar). Keď dcérka začala chodiť, čo bolo v lete, tak proste začala chodiť popri kočíku, keď som nemusela, tak som ju do toho kočiara nikdy nedávala len pre moje pohodlie (iba keď som videla, že je naozaj už unavená, alebo keď som sa musela ponáhľať napr. na autobus), proste sme veľa chodili peši, aby sa naučila chodiť zmysle, aby bola zvyknutá na chodenie a nie na vozenie do budúcna. Ale to ozaj neznamená, že sme kočiar nepoužívali a v roku a pol odložili.
Tu všetci všetko zvaľujú na preteky a porovnávanie, ale ja si myslím, že keď chce niekto niekomu demonštrovať iný prístup, iný spôsob, in metódu výchovy, riešenia nejakého problému a pod., tak proste ukáže ten svoj spôsob, prístup, metódu, to, ako to robí so svojím dieťaťom. Proste moje dieťa ma takýto zvyk, Tvoje má iný, tato zase iný.. (všeobecne povedané) - je to síce porovnávanie, ale nie konkrétnych deí, ale skôr tých spôsobov výchovy a vedenia detí. Aspoň ja tie vyjadrenia maminiek tak vnímam. Nie, že sa niekto chváli v zmysle, že dehonestuje iné deti, ktoré majú iné zvyky, ale proste demonštruje na svojom dieťati, ako to u nich doma funguje a čo to dotyčné dieťa v danom veku v rámci danej situácie (tu konkrétne čo sa chodenia a vozenia 5-ročných detí týka) dokáže.

tova
24. apr 2015

@bastika hhaha v 3r. zvaldla 10 dni bez kociara v NY... stara babka povedala...ked ma niekto verit. NY poznam velmi dobre to neni Presov ani BA. 3r dieta nikde v ulici NYC nenajdes cupitat same a uz vobec nie cez krizovatky. Ale da sa ak ste na NY pozerali z okna hotela alebo isli 2 ulice na veceru. Neviem co niektore narazaju na tucnych ludi na zapade, ked na Sk take knedle, a zeny po 40ke vyzeraju ako 60ky na zapade. Stravu sa da v kazdej krajine kupit zdrava, nezdrava a ked si niekto mysli ze Mc Donald albo iny fast food je lacnejsi ako vareny obed je na omyle.

bastika
24. apr 2015

@tova jasne máš pravdu nemala 3 ale 3 a pól 🙂

martuska75
25. apr 2015

A zmestí sa ti vôbec do toho golfáča? My sme už dávnejšie chceli golfáč predať lebo sme hu už tak rok apol nepoužil a malá si ho nechcela dať, tak so jej dovolilal nech sa doň napráska a trčalo jej odtiel asi všetko 🙂 Podľa mňa 5 ročné dieťa sa ti tam už asi ani nezmestí. To je teraz naký troškou v tomto smere nešťastný vek 4-5 rokov - ešte je malé aby prešlo ktovie-koľko ale na nosenie/vozenie už veľké. Aj ked niekedy ich človek len podceňuje, tiež sme boli v septembri v Tatrách a normálka sme zvládli menšiu túru , aj ked ja som mala tiež dosť ako som niesla proviant, oblečenie na všetky príležitosti, nejaké malé hračky .... 😉

luciferkax
25. apr 2015

@martuska75 zmestii... hodim fotku najblizsie... ale zas mame kusok kvalitnejsi..mepraska..ale nohy vylozi na gumu a svoj.ucel splni

tilly
25. apr 2015

@luciferkax hod pls. foto toho vasho golfacu, dakujem 😵

luciferkax
25. apr 2015

@tilly vecer..

siska53
25. apr 2015

@luciferkax Kocik bol aj pri nasom vybornom chodcovi,on v nom od 13.m.,vo sa zdokonalil v chodzi,nechcel velmi byt, ale len ako poistka.. A na nakupy.
Deti su rozne. Fakt pri malom to bolo tak. Od dvoch rokov bol v bugine len vtedy,ak siel aj niekto iny a ponahlali sme sa. Alebo ho tatinko chvilku odniesol. Maly zvladal dlhe trate. Skor teraz ako 5r.nerad chodi. Hoci inak na ihrisku lieta ostosest. Ked som videla,aky je dobry chodec, zrusila som aj prvotnu myslienku kupit "sajtku" ku kociku,surodenecky mi ani len nenapadol.
Pri malej to bolo ine. Ale ona ma i slabsi svalovy tonus. Ma 3 a zvacsa buginu mame stale so sebou. Teraz je po chorobe,co bola i v nemocnici kvoli tomu a pekne presla hodny kus cesty. A to sme sli velmi dlhu trasu. V kpciku presedela tak tretinu z nej.
Vidim zlepsenie a najneskor v lete sa kocikov zbavime.

nelinka2009
autor
26. apr 2015

Tak po prečítaní tohto fóra z extrému do extrému.. . Dnes manžel vymyslel výlet.. . Peso z Dlhých Dielov má Devín. Cca 10 km cez les... Dala z drobnymi prestávkami a silným sebazaprenim. Do Talianska sa veľmi tesi a kočík neriedime.. . Vsetkym vám moc ďakujem.

katrinka8
26. apr 2015

@nelinka2009 - no vidíš, akú máš doma šikulku 🙂

nelinka2009
autor
27. apr 2015

No to áno a akého netrpezlivca.. .

luciferkax
11. máj 2015

@tilly
@katulka74
@kluska neviem komu som slubila fotku 4,5 rocneho dietata v kociku..ale v mojom fotoblogu najdete dnes pridanu foto lebo tu ju neviem pridat.. aaaano obcas kocik vyuzijeme..napr.v sobotu sme bolu bez auta a malemu bolo zle od zaludka a pitrebovali sme surne ist k.rodicom.""

kliara
12. máj 2015

@nelinka2009 - vidíš, skvele to nakoniec celé dopadlo.