Golfový kočík - za a proti

novamamima
11. mar 2014

Maminy prosím Vás o radu, ktoré máte s tým skúsenosti. Kupovali ste pre drobcov golfový kočík alebo nejaký športový? Ak áno kedy, v ktorom veku dieťaťa? Máme teraz kombinovaný kočík, teraz používame športovú časť, nevýhodou je iba že je ťažký. Nerada by som vyhadzovala peniažky zbytočne. Ešte by som sa chcela opýtať na čo si dať pri výbere golfového kočíka pozor, na čo sa zamerať, vyzerajú všetky tak labilne.Ďakujem už vopred. 🙂

hradnapani
11. mar 2014

@novamamima my sme golfac pouzivali od 6 mesiacov do 2 rokov intenzivne, potom od 2 rokov do 2,5 roka stale menej a potom uz nic. (sportak sa u nas vobec neuchytil, ale v zime by sa nam zisiel). Ja na neho nedam dopustit, hlavne kvoli vahe, spratnosti atd. Golface vsak nemaju radi clenity teren a sneh, inak su velmi fajn. Ja odporucam urcite golfac so spojenou ruckou, aby sa dobre ovladal aj jednou rukou - my sme mali Cybex Callisto.

123zuzana
11. mar 2014

@novamamima ahoj my mame 6mesacneho synceka doteraz bol vo velkom kociku vo vanicke alebo vo vajicku.. je dost velky tak sme uz potrebovali sportovu cast ale ta sa nam nevmestila do auta.. takze som stary kocik predala a kupila si golfovy zopa jumper.. mame ho par dni som s nim zatial spokojna.. je lahky spratny aj do nasho mini kufra v aute.. je k nemu nanoznik aj fusak aj plastenka.. ma aj dost dlhu opierku chbatika, treba na to pozerat aby neskor nevytraca hlavka.. ma dost velke kolieska co je vyhodou.. nevyhody su ze sa tazsie ovlada jednou rukou ked chcete otocit ked idete rovno tak v pohode, dalsia je to ked je opierka chrbatika v lahu tak sa nedostanete do kosika.. a este jedna ze strieska velmi netieni lebo je kratka ale to vsetko je skoro na vsetkych kocikoch.. ale v pohode sa da dokupit slnecnik alebo prehodit plienka.. tou plienkou som to riesila aj pri prvom babu.. takze pozerat hlavne na to aka je dlzka operadla sedadla a opierky noh, rozmery a vaha zlozeneho kocika aby sa vmestil do kufra, polohovanie opierky chrbatika a noh, velkost koliesok cim vacsie tym sa lepsie ide aj po nerovnostiach, a ake ma prislusenstvo.. dufam ze som pomohla

tatianka79
11. mar 2014

Ahoj,mam 15 mesacneho synceka a nedavno sme kupilu golfac prave koli tomy ze sportovy je tazky a kedze maly radsej cupka popri ako sa vozi je lahsie manipulovat s golfacom. Hladala som nieco spratne a velmi lahke,vyhral to jane nanuq,jedine cena uplne hrozna ale dostal maly korunky aj od babiek 🙂 som maximalne spokojna,zatial zvladol kazdy teren,je najlahsi vo svojej triede,uplne spratny a veeelmi krasny no a to najdolezitejsie je ze je pohodlnt. Sportak sme nechali koli buducej zime 🙂 moze byt kruta a tie velke kolesa sa iste zidu 🙂 verim ze ho vyuzijem veeelmi dlho,na nakupy,kratke vylety autom alebo jednoducho ako vesiak na vsetko co s dietatom potrebujes nosit ked ides von 🙂

reny1
25. júl 2014

Baby a to všetky golfové kočíky sa ťažko ovládajú? Myslela som si, že tým, že sú ľahké ich s dieťaťom otočím jednou rukou 😀 A že sa ťažko tlačia? Lebo tiež rozmýšľam nad golfáčom, lebo môj šporťák sa nedá polohovať na ležato... @novamamina Kúpila si si nakoniec golfáč?