Golfový kočík - za a proti

novamamima
11. mar 2014

Maminy prosím Vás o radu, ktoré máte s tým skúsenosti. Kupovali ste pre drobcov golfový kočík alebo nejaký športový? Ak áno kedy, v ktorom veku dieťaťa? Máme teraz kombinovaný kočík, teraz používame športovú časť, nevýhodou je iba že je ťažký. Nerada by som vyhadzovala peniažky zbytočne. Ešte by som sa chcela opýtať na čo si dať pri výbere golfového kočíka pozor, na čo sa zamerať, vyzerajú všetky tak labilne.Ďakujem už vopred. 🙂

luba28
11. mar 2014

@novamamima my mame golfac,...staci ho kupit ked male zacne chodit,...je to dobra vec velmi som spokojna,...lahucky,poskladatelny,...

novamamima
autor
11. mar 2014

@luba28
A aký máte? Netuším ako vybrať, aj pri prvom kočiari by som už teraz vyberala inak, preto sa obraciam na skúsené maminy 🙂

euka210
11. mar 2014

pri prvom sme mali od zaciatku a teraz mame 3-kombi kvoli zime, ale ked bude teplo a bude sediet , tak ho vymenime a velky bude len do prirody. V podstate je jedno ci sportovy ci golfac, na golfac musis mat vecsinou 2 ruky, pri sportovom so spojenou rukovetou to io´de jednou rukou.

luba28
11. mar 2014

@novamamima ja znacku neviem,lebo to mm doniesol z nemecka,...ale musi sa dat polohovat,musi mat plastenku,a ked si ho chytis do ruky tak lahucky a aj zlozit sa musi dat lahko,...dole mame este priestor na nejake veci a taktiez na streche je vrecko,...

darina1952
11. mar 2014

@novamamima ahoj, golfový kočík určite ÁNO 🙂 využiješ ho hlavne na rýchle presuny po meste, k lekárke, na výlety a dovolenku, sú ľahké a skladné a nezaberú veľa miesta v aute. Ja som svoj pri oboch deťoch plne využila aj na dovolenkách pri mori.
Používať golfáč by si mala až v čase, keď vie dieťa samostatne sedieť - takže približne až po 6mesiaci veku dieťaťa. Odporúčam vybrať si taký, kde sa dá čo najviac sklopiť opierka chrbátika do polohy na ležanie - keď ti krpec zaspí aby sa ti nekrútil počas spánku v sede. Ja mám Cam Flip a bola som s ním max spokojná.

rora
11. mar 2014

my sme mali sportiak z 3kombinacie do cca 10.mesiacov ked mala dcera, prave z dovodu ze bol tazky som ho vymenila za lahsi sportiak. Po dalsom roku som sportiak vymenila za golfac, prave z dovodu ze som potrebovala este cosi lahsie a spratnejsie do kufra. A teraz ma dcera 2 a pol roka a hladam uz len cosi ozaj lahucke a po zlozeni male - no pritom aby sa v tom mala este stale mohla vyspat (chodievame na celodenne vylety)

sakura77
11. mar 2014

Záleží aky terén jazdíte 🙂😉 ak niekde po dedine, polnych cestach; v prirode a tak tak golfac je utrpenie🙂😉ak po rovnych cestach, slusnych chodnikoch prípadne často skladas do auta tak golfac je super 🙂😉 no idealne mat oba ze 😀

novamamima
autor
11. mar 2014

@darina1952
@rora
@luba28
A ako dlho cca ste ho využili? Nerada by som ho kúpila a drobec ho už nebude potrebovať, teraz má 15 mesiacov.

linda20111
11. mar 2014

@novamamima ahoj, ja som kupila golfovy ked sa nam pokazila sportova cast z 3kombinacie. a odvtedy sme ho pouzivali stale v podstate donedavna. ked maly zacal chodit bol uz len par krat vonku v kociku, inac chodi uz sam, sediet tam uz nechce. ja som chcela hlavny taky kocik ktory sa da prat ( a doteraz som ho neprala lebo sa mi ho nechcelo rozoberat) a tiez som sa riadila cenou. kocik ktory mame je sice golfovy, ale ma spojenu rukovat takze sa lepsie drzi . celkovo som spokojna, myslim ze sme ho vyuzili dost a cena bola super. odporucam caretero monaco

linda20111
11. mar 2014

@novamamima teraz citam ze tvoje babo ma 15mesiacov, tak ja by som uz v takom veku nekupovala golfovy kocik. podla mna zbytocne. moj ma 14mesiacov a uz kocik vobec nepouzivame. ale tiez zalezi na tom ci tvoje babo uz chodi a ked s nim chodis von ci vydrzi este sediet v kociku. Moja kamaratka ma synceka, ktory ma 2a pol roka a este stale ho vozi v kociku a zas ja svojho uz do kocika nemozem dat, nevydrzi sediet ani sekundu.

rora
11. mar 2014

@novamamima moja dcera ma teraz v marci 2 a pol roka a kocik aktivne vyuzivame, chodievame dost aj po vyletoch a neviem si predstavit ist bez kocika - teda golfaca, jednak si mala rada aj posedí, - niekedy sa jej nechce chodit, pripadne sa vyspí ked jej čas spanku,.. a urcite este budeme kocik aj dlhsie vyuzivat

liliemegane
11. mar 2014

Ja som bola maximalne spokojna s abc design moving light. Mala trojkolka, lahka, rychlo sa zlozila, do mesta, auta a najma mhd uplne genialna, nakupny kosik velky, aj slona by asi uniesol. Novy najdes okolo stovky, pouzivany pri rozumnej mamine ana bazari aj za 20. Jedina nevyhoda - plastenku a nanoznik nema, ale ved to sa da dokupit univerzalne. A na prichadzajuce leto to ani riesit nemusis. Ak penazenka pusti, su aj lepsie a "znackovejsie" 🙂

lucka011
11. mar 2014

@novamamima golfak je velmi dobra vec. Mne ho kupila sestra pre malu. Je spratny, lakucky vsade sa s nim dostat. Ja som ho zacala pouzivat pri malej asi v roku a pol. Nemame ziadnu extra znacku, z Tesca a je taky pevny ze vydrzal pri nej rok a to som ho pravidelne rozoberala a prala a este ho vyuzijem aj pri druhej 🙂

dejka77
11. mar 2014

Ano.
Ja som vyberala podla hodnoteni co som nasla na nete. Ten nas je stabilny, nemala som s nim ziadne problemy. Jedina vec co mi vadi je, ze sa tlaci dost tazko. Ale zase na druhej strane nehrozi, aby mi nahodou "utiekol" ak ho pustim. Na kratke vychadzky vonku to staci.

novamamima
autor
11. mar 2014

@linda20111 No malý už behá a je neposedný ale keď ideme von tak sa rád vozí a zatiaľ sedí pokojne, ale čakám kedy v kočiari nebude chcieť sedieť vôbec.Preto váham s kúpou, ale panelák máme hlúpo riešený takže nosím kočiar po schodoch k výťahu ☹

darina1952
11. mar 2014

@novamamima hmmm... golfáč sme kúpili keď mal malý cca 18 mesiacov a používala som ho do jeho 3 rokov a pri druhom synovi som ho už len oprášila a používala som ho cca od približne rovnakého veku (mohla som aj skôr, ale bola akurát zima a tak mi bolo výhodnejšie vo veľkom kočíku, ale na jar už bol v golfáči).
Skús si v predajni pochodiť s kočíkom - prípadne ho vyskúšaj aj s dieťaťom v ňom - aby si vedela ako sa s ním manipuluje a skús pochodiť aj po nejakých prekážkach - nerovnostiach, aby si si odsledovala, či ho veľmi pri tom nehádže... a určite vyber taký čo má otočné predné kolieska 😉
Takto nejako vyzerá ten náš golfáč - len mám starší typ s inými kolesami a predával sa vtedy bez predného madla 🙂

katarinava
11. mar 2014

ja zas naopak nedám dopustiť na klasický športový. Často chodím s dvoma deťmi, jedno za ruku a druhé v športiaku a golfový by som jdnou rukou nepotlačila. Náš športiak prejde cez všetko, žiadne nerovnosti ho nezastavia. Mám doma aj gofáč, ale použitie odkladám na neskôr. Je namáhavejšie ho tlačiť, pri obrubníkoch treba nadvihnúť, a pohodlie dieťaťa je v našom športiaku určiteč väčšie. Ano je tažší, neskladný, ale mám ho radšej ako golfáč.

linda20111
11. mar 2014

@novamamima Zalezi aj na tom ci s malym chodis tak vela von s kocikom, aby to trebalo surne. Ja chodim s nim von na detske ihrisko bez kocika , ale na nakupy nie. To chodime autom vacsinou bez neho. Ale niektore mamicky chodia kazdy den peso nieco kupit, takze vtedy je dobre mat kocik so sebou. Ked je teraz uz taky neposedny podla mna postaci kludne aj ten sportak co mate, mozno max 2tyzdne este bude v kociku a potom uz len peso. Ale ak planujete aj druhe babo tak vyuzijete pri druhom 🙂

siska53
11. mar 2014

@novamamima suhlasim s @katarinava.
u nas sme,kvoli muzovi kupovali golfac,lebo nas kombinivany sa mu zdal velky do auta a i tazsi(ale len na,nosenie). Golfac sa mi neda ovladat 1rukou a tazko sa mi tlaci,plus syna drzat a tlacit golfac je narocne,co pri nasom povodnom kociku nebolo,golfac ani neperuje a ma mensi kocik.

novamamima
autor
11. mar 2014

@katarinava Ja som tiež doteraz používala veľký kočiar so športovou časťou lebo ako píšeš v zime bolo malému lepšie. No neviem sa rozhodnúť či kupovať golfáč alebo nie. Toľko zbytočných vecí som už kúpila, no čo už je to moje prvé dieťa 😉 Nikde nie je manuál, ale rada mamičiek čo už čo to zažili je na nezaplatenie. 🙂

veronicka1901
11. mar 2014

ja som kupila golfovy za 20 eur tu v bazare a bola som rada, pouzili sme ho parkrat, aj ked nasa mala nie je prilis kocikovy typ. Ak by sa rada vozila, asi by som zainvestovala viac.

siska53
11. mar 2014

@novamamima este mi napadlo,ze my mame staru asi 20r buginu,len z nej bolel muza chrbat,preto ten golfac sa kupoval,mozno by vam ako alternativa stacila taka len lahka bugina. Ta ma,tiez take palice,len je mensi a lahsia. My tu nasu mame teraz v oprave (dedko to isti 🙂) ,ale kes bude opravena,ak nepojdeme na velky nakup,pouzijem tu,lebo moj milovany kocik je uz od augusta v garazi..

luba28
11. mar 2014

@novamamima mame ho doteraz a predpokladam,ze tak skoro ho ani nedame prec,...do 3 rokov urcite,...teraz mame 21 mesiacov

luba28
11. mar 2014

@darina1952
@novamamima presne tento mame,...a som spokojna,... 🙂

lucka011
11. mar 2014

@novamamima moja mala yase nerada sedela v kociari. S nim sme velmi rychlo skoncili, len tam vrieskala, radsej chodila peso. Ale ked sme dostali golfak, tak sa zrazu tak rada navazala, ze keby neostanem tehotna, tak sa vozi doteraz. S bruchom, fucala som ako lokomotiva som ju vozila az kym som to nezatrhla.. 🙂

katarinava
11. mar 2014

@novamamima my sme kupovali golfový ako záložný, keď sa narodil syn. Na terejšom športovom bola vanička, a keď starký brali prvorodenú na prechádzku, chceli pre istotu aj kočík - tak sme zaobstarali golfáč. Použili sme cca 10 x aj to je moc. A pri synovi to vyzerá, že sa dovozí ešte mesiac, dva na športovom a potom už len peši. Pre mňa je športiak pohodička, jednoducho potlačím jednou rukou, má veľké nafukovacie kolesá, pre malého je super pohodlný, odnesie my obrovský nákup. Pri golfáči sa narobím už len pri tlačení :(
Pravdou je, že v predsieni zaberá kopu miesta, ale som s tým zmierená. My sme nevyužili ani na dovolenke, deti si cupitali po svojich, nikam sme sa neponáhlali, tak malý vládal a golfáč vozil iba ruksak.
Ak by som mohla vrátiť čas, nikdy golfáč nekúpim. V našom prípade vyhodené peniaze

alena0305
11. mar 2014

@novamamima To je individuálne - a popredu asi nezistíš. Mne sa syn vozil do 2,5 roka v golfáči a teraz dcérka tak od 16 mesiacov len výnimočne. Ale mala 2 mesačné obdobie, keď tam nesadla vôbec. Ja mám golfáč ale už by som kúpila so spojenou rukoväťou - lebo ten sa dá šoférovať aj jednou rukou -napr. keď prší. Ak ti spáva v kočíku - tak väčší a aby sa dal sklopiť do ľahu. Alebo ak nechcete veľa investovať - tak z bazáru používaný.

majka99999
11. mar 2014

@novamamima my sme kupili golfac, ked mal maly 11 mesiacov, este sice nechodil (to az v 13), ale bol maj, prijemne, cele leto som ho vozila v nom, super sa skladal (nas sportak musel ist na 2 casti do auta). mame peg perego pliko p3. nie je to asi naj golfac, ale ma velky kosik, slusnu striesku (naozaj dobre v lete tieni), da sa dat skoro do lahu (maly mi zaspaval cestou z plavania), zmesti sa donho aj teraz, hoci uz chodime bez neho. ano, hrkoce po tych nasich chodnikoch, ale tak je to golfac, ma horsie pruzenie ako sportak s gumenymi kolesami. do nakupneho centra je tiez fayn.
takze ak hladas nieco na transport, odporucam, kedze ako pises, tvoj sportak je tazky.

novamamima
autor
11. mar 2014

To asi všetky golfáče hrkajú čo?

hajajanka
11. mar 2014

Ja uz golfky nekupim, lebo ma z nich velmi bolia klby na rukach. Skor budem preferovat sportovy kocik so spojenou ruckou (najlepsie polohovatelnou), napr. britax http://www.market24.sk/golfove-palice-sportovy-... .
Prekaza mi, ze sa to zle vozi, neda sa riadit jednou rukou. Keby som si mala este raz vyberat, tak kupim napr. ten britax. Ale uz sa dovozime a o mesiac - dva uz budeme chodit len peso.