Hlboký kočík pre jesenno - zimné dieťatko

misdan
17. jún 2015

Ahojte mamicky, potrebujem poradit..babatko sa ma narodit koncom augusta, cize prvych 6mes budeme kocikovat od sept.-februara t.j. celu zimu.
Potrebujem najst nejaky schopny hlboky kocik (prip.bazarovu 2kombinaciu, aj ked sportiak mam vyhliadnuty BCJM), googlim a hladam uz niekolko dni, mam prehlad cca tych kvalitnejsich znaciek (nechcem polske) a hlavne sa snazim pozerat na velkost vanicky, no uz sa v tom stracam.
Na com mi zalezi najviac je, aby kocik dobre peroval a bol ODPRUZENY, aby sa LAHKO MANEVROVAL, aby nic nehrkalo a VACSIA VANICKA.
Presne prvych 6mes este budeme v byte a teda v centre mesta, autom chodit budem len minimalne..cize fakt by stacil nejaky sikovny troska hojdavy kocik (kludne vezmem aj z bazara), aj tak je to na kratke obdobie a v plane mam i satkovanie (indio zara uz je doma).

Vase tipy?
Moc dakujem

lilimoni
17. jún 2015

@misdan v hlbokom budete max. do piateho mesiaca. Kup si hocijaky lacny hlbokac a potom si investuj do lepsieho sportoveho, ktory budete mat urcite aspon 2 roky 🙂

simsalabim
17. jún 2015

Nesuhlasim, ze v hlbokom iba do 5. Mesiaca. Moja mladsia bola v hlbokom 8 mesiacov, ale chrbatik sa dal polohovat, aby videla. S typom neporadim, bolo to uz velmi davno....my sme mali peg perego hojdave s nafuk.kolesami.

safranca15
17. jún 2015

Ja doteraz pouzivam 3kombinaciu maxim a som velmi spokojna mne sa mala narodila 24.8 a bola v hlbokom do aprila a ked uz bolo viac teplo tak som dala sportovu cast

laurika26
17. jún 2015

my sme mali Warior a deti som vo vaničke vozila max. 6 mesiacov, veľa závisí od veľkosti bábätka, v zime ti treba fusák, deku do vaničky natlačiť a nie je to už pohodlné ani pre bábätko.
Tiež mám deti narodené v lete (júl, august) a v januári, februári sme menili vaničku za športiak.
Kupovali sme kočiarik 3v1

martinella1
17. jún 2015

@misdan ahoj, tak ja tak trošku z mojej skúseností. Mala som podobnú dilemu ako ty. Potom mi tu maminky radili a poradili veru dobre. Kúpila som dvojkombináciu lacnejšieho kočíka, kupovala som úplne nový. Mala sa narodila v októbri a používali sme ako vaničku, čiže hlboký necelé 4 mesiace. Vanička bola polohovateľná, ale vôbec sme nevyužili. Potom sme kúpili šporťák Britax a v tej chvíli naša kombinácia ostala bokom. Ja som s ním bola mega spokojná, bol super, aj priestranný, nestál veľa a bol štýlový. Ako športovú časť sme ho využili asi 2krát. Potom už len náš Britaxík.... 🙂
Takže ja som tiež názoru, že radšej lacnejší a potom investovať do lepšieho, kvalitného. Je to aj od každého, ako čo mu vyhovuje. Kamarátka má 2,5 ročné dieťa, ktoré doteraz vozí v tom veľkom kombinovanom a vôbec jej to neprekáža....

moni244
17. jún 2015

@simsalabim moja bola v hlbokom 4 mesiace a nepomohlo ani polohovanie, cize zavisi od dietata, tvrdit, ze hlboky kocik vyuzije 8 mesiacov je tiez tak 50:50 vsetko zavisi od dietata, nie od vole matky

moni244
17. jún 2015

Cize aj za mna lacnejsi kocik a kludne aj polsky a potom investovat do poriadneho sportiaka, mat druhe, urobimto takto, uz ziadna 3 kombinacia

misdan
autor
17. jún 2015

Dakujem zatial vsetkym za nazory/skusenosti

@martinella1 ja tiez pokukujem po britax go (nie next)- v bazaroch su celkom dobre ceny za 2 ci 3kombinacie..ty mas aky britax? Aj len go napr.z r.2013- peruje ti dobre? Nehrkoce?

siska53
17. jún 2015

@misdan inglesina magnum,ktora je zaroven aj sportiak. Moje su jarne a zmestili sa do hlbokeho s fusakom aj v roku. A v teplejsom pocku som dala dole kryt a mala som sportiak. Opierkz sa dala polohovat. Ja som bola maxi spokojna. Velky kosik,odpruzeny a polohovatelna rucka,takze aj do maleho vytahu a pre malych i velkych sa dala nastavit..

loginexistuje
17. jún 2015

peg perego alebo inglesina ... da sa aj uplne lacno najst v dobrom stave...

misdan
autor
17. jún 2015

@moni244 ja som tiez neni nadsencom 3kombinacii..jedine ak zn. Britax al. Teutonia- to su pre mna top aj sportove kociky..

misdan
autor
17. jún 2015

@siska53 noo manzel by sa potesil veru, on je na taku skor klasiku.. 😉 ale u mna vizualne skor nie

bielavila
17. jún 2015

ani ja nesuhlasim s tym, ze iba do 5 mesiaca, aj omnoho dlhsie...a odprucam hartan, mam ho je velky odpruzeny, skvely, lahucko manipolovatelny a aj pekny, akurat tazsi, ale kedze ho nebudes casto pchat do auta, tak ti to nebude vadit, ale je to jedne z najkvalitnejsich kociarikov na trhu, ja som kupila a nelutujem plnujem v nom vykocikovat aj dasie babo 🙂 vela stastna pri vybere, chcem este dodat, ze kocik je podla mna dolezte vybrat velmi starostlivo a citlivo, presne pre tvoje potreby, dalsi rok a mozno aj viac to bude tvoje vozidlo, nosidlo, taska, kabelka, hojdacka, postielka .... v jednom, bude tvojou predlzenou rukou, kezde babo tam stravi vela casu, a ty ho budes dennne tlacit,skus skocit do obchodu a pochytat, pochodit a vybrat...mne hartan sadol ako uliaty 🙂

siska53
17. jún 2015

@misdan si aj ine na ten sposob,mne sa o kusok pacila inglesina vittoria,len sa mi uz zdala dost draha a magnumka vyhrala,lebo som nemusela skladovat dalsi kus kocika navyse,co v panelaku je zas aspon pre nas vyhoda.

siska53
17. jún 2015

@moni244 sranda tie deti.. Moj bol kocikovy a zas dcerka az do 4m.vobec,len ak zaspala,som ju prekladala,no zvykla si a aj teraz sa vyvaza,hoc ma uz vyse 3r.,ale uz len v bugine.. Syn zas ako zacal chodit v 11.m.,tak kocik uz len na dlhe prechadzky,nakupy, a ked som sa ponahlala..
Ja mam zas opacnu skusenost,nikdy by som uz nekupila nemozny sportiak a nedala sa presvedcit na taku kupu,ale ostala by som pri mojom povodnom - magnumka a ako doplnok na neskor len lahucka bugina pre vacsie dieta -tak po 18.m.na nejake tie dovolenky ci kratke prechadzky do mesta,ked sa ide autom..tie sportiaky su pre mna o nicom.. Absolutne mi to nevyhovalo.. Minule som sice nasla jeden,co by mohol byt este fajn,mal velke kolesa a spojenu rucku..no zas maly nakupny kosik.. Spojena rucka by mi neumoznila zavesit tasky a zas oddelene rucky sa zas nedaju,resp.tazko sa ovladaju jednou rukou. To je ale moja skusenost.n

misdan
autor
17. jún 2015

@bielavila dakujem, ano viem ze hartan je fajn kvalitna znacka..aky konkretne mas ty? Aj troska peruje/pruzi?
No v jednom obchode som bola s kamaratkou..niektore som si chytila, ale malo znaciek.
Momentalne nemam kedy vybehnut s manzelom, je prac.vytazeny..snad o par tt..tak zatial vyberam aspon takto.

poly2406
17. jún 2015

Za mňa teutonia - pozri môj bazár, je tam na fotkách v dvoj kombinácii

moni244
17. jún 2015

@siska53 moja bola kocikova, len v hlbokom nemala tay rozhlad ako v sportovom a mne, ako zene bez auta a co chodi vsade, by bol vhodnejsi lahsi kocik, ktory by som aj vyniesla, aj by sa tam vela zmestilo, takto som po roku menila 3 kombinaciu za sportiak, lebo mi to bolo jednoduchsie ako sportiak z 3 kombinacie

skybaby
17. jún 2015

Pozri sa este na brio go ... Ja som ho mala pri mladšej, narodenej v októbri (ale mala cez 4 kila) a veľkosťou vaničky nám stačil .... Je odpružený, vies manévrovať jednou rukou 😉

misdan
autor
17. jún 2015

@skybaby pozerala som, mam ho vo vyhlade ;) lebo tie starsie bria z r.2013 napr idu v bazaroch za dobru cenu..
Ale prosim ta, kedze tieto v obchodoch uz prilis nemaju (vacsinou su vsade najnovsie superske nexty), peruje tento kocik? Trosicka sa da hojdat? Lebo ked som chytila do ruky next, tak to bola parada..vdaka

misdan
autor
17. jún 2015

@poly2406 teutonia je super znacka..je medzi mojimi favoritmi..ale dakujem, hoci je vas kocik krasny, inzerat ma prilis nezaujal nakolko 3kolku nechcem a takisto chyba klasicka vanicka, ta vlozna taska pre novorodenca sa mi prilis nepozdava..

siska53
17. jún 2015

@moni244 jaj tak to ja som nepotrebovala kocik nosit.. Ja som ho potrebovala do terenu,na ihriska,travove,kamienkove..aby sol nemusela kvoli par centakom snehu trcat doma.. Ak by som sla busom,tak urcite by som to riesila nosicom..

petulawink
17. jún 2015

my mame tiez brio go a mozem len a len odporucit...lahky,priestranny, velky nakupny kosik, je proste super🙂

bielavila
17. jún 2015

@misdan ahojky ja ma racer konkterne aj vanicku aj sportovu cast, daju sa vymienat, jasne peruje, ak myslis, ci sa s nim da hojdat tak uplne super 🙂

misdan
autor
17. jún 2015

@petulawink a je troska hojdavy prosim? Odpruzeny asi ano, ale ci aj trosicka hojda..lebo next ano. Vdaka

martinella1
17. jún 2015

@misdan no ja mám britax motion, šporťak....

nedielka
17. jún 2015

Mala som januárové dieťa, používali sme camarelo kočík, super vanička, ľahké hojdanie, super kolesá, zvládli zimu bez problémov. Športovú časť sme využili malo, teraz máme valco snap športiak a ako píšu baby vyššie, hlboký by som si už kúpila nejaký lacnejší, viac investovala do športového 🙂

petulawink
17. jún 2015

Briac je odpruzeny, da sa aj hojdat🙂, takze smelo do toho🙂

misdan
autor
17. jún 2015

@petulawink dakujeeem 🙂

petulawink
17. jún 2015

nie je zaco🙂, daj potom vediet pre ktoreho fesaka si sa nakoniec rozhodla🙂