Hlboký kočík pre jesenno - zimné dieťatko

misdan
17. jún 2015

Ahojte mamicky, potrebujem poradit..babatko sa ma narodit koncom augusta, cize prvych 6mes budeme kocikovat od sept.-februara t.j. celu zimu.
Potrebujem najst nejaky schopny hlboky kocik (prip.bazarovu 2kombinaciu, aj ked sportiak mam vyhliadnuty BCJM), googlim a hladam uz niekolko dni, mam prehlad cca tych kvalitnejsich znaciek (nechcem polske) a hlavne sa snazim pozerat na velkost vanicky, no uz sa v tom stracam.
Na com mi zalezi najviac je, aby kocik dobre peroval a bol ODPRUZENY, aby sa LAHKO MANEVROVAL, aby nic nehrkalo a VACSIA VANICKA.
Presne prvych 6mes este budeme v byte a teda v centre mesta, autom chodit budem len minimalne..cize fakt by stacil nejaky sikovny troska hojdavy kocik (kludne vezmem aj z bazara), aj tak je to na kratke obdobie a v plane mam i satkovanie (indio zara uz je doma).

Vase tipy?
Moc dakujem

misdan
autor
17. jún 2015

@petulawink ok 🙂

evka8756
18. jún 2015

Ahoj ak smiem poradím. Ja osobne by som určit volila kombinovaný kočík, kedže je vhodný na zimu aj leto. Perfektné sú napr. Peg Perego ktoré si vieš aj sama skombinovať 🙂 alebo Casualplay ktorý je predajný ako komplet výbava čiže šport.kočík, hl. k tomu pláštenka, nánožník a autosedačka je to síce drahšie ale určite sa to oplatí 🙂

misdan
autor
18. jún 2015

@evka8756 dakujem, no prave tieto znacky u mna nie. A ani si nemyslim, ze 3kombinacia je najlepsia cesta..ale vdaka za nazor

danjeliiik
18. jún 2015

@nedielka ahoj, prečo si športovú časť malo využila? nebola v pohode? my ho tiež zvažujeme kupovať... Ďakujem 🙂

nedielka
18. jún 2015

@danjeliiik Velmi nepraktická športová časť...ťažko sa zakladala do konštrukcie a potrebovala som niečo ľahšie ,aby som kočík zdvihla aj do autobusu 🙂 malý už bol zvedavý,vykláňal sa z kočíka,a ja som nechcela tú časť otočiť k sebe,iba proti sebe.. 😒 Inak vanička bola SUper,aj iné maminy,čo mali Camarelo,si pochvaľovali vaničku,nákupný košík,polohovateľnú rúčku..

danjeliiik
18. jún 2015

@nedielka viem vaničku chváli každý, ale potom ho hneď aj každý mám pocit predáva... preto sa aj pýtam... no uvidíme, ešte zvažujem od Taka.

katussska24
18. jún 2015

@misdan pre mna jednoznacnym vitazom je Inglesina - pre malu som mala Inglesinu Vittoriu a ta caka na povale aj dalsieho clena rodiny, btw pride na svet koncom augusta 😉 V skratke... :

+Výhody:
*Kocik je hojdavy, to bez debaty, asi jeden z najhojdavejsich 🙂 🙂 🙂 Stara klasika "na pruzinkach"
*Vanicka je obrovska, my sme sa kocikovali do 9.mesiaca - v tom case uz mala vymyslala, teda sadala si a vyklanala sa - ale spat spavala v kociku -az kym to nezacalo byt vazne nebezpecne 😅 A to mam teda "vysokuuuu" slecnu 🙂
* Kocik je stabilny, pevny, material kvalitny, na zimu/jesen celkovo aj jarny necas je idealny. Ten rok ako som porodila napadli v BA haldy snehu - ja som sa brodila cez 0,5m sneh ako tak udupany na schodnu cestu - ten cas kalamity som teda ine kociky nestretavala - isiel fakt ako "tank" cez obrubniky jamy, odhrnute kopce snehu
*Velikansky nakupny kosik, navyse kovovy, teda nosnost paradna 🙂
* Pre babatko ten naj luxus aky moze byt

-NEVYHODY

*Nie je to kocik na rychle presuny, samotna konstrukcia je velka, vanicka tiez. Skladanie z mojho pohladu narocne..
* Neviem si predstavit pravidelne cestovanie v MHD, zdolavanie nadchodov/podchodov kocik je robustny, tazky...takze ak mas v okoli podobne prekazky, asi to nebude ten pravy..