Je skoro kúpiť kočík už v 10. týždni?

14. máj 2023

Ahojte je to prosím ešte skoro ?? Som 10tt a mám možnosť kúpiť krásny kočík za fajn peniaze presne podľa mojich predstáv (vanička+vajíčko) len sa bojím či to nieje priskoro. Veríte na povery nekupovať kočík veľmi dopredu ?

pribinak
14. máj 2023

Neverim na povery, ale ešte sa ti môže zapáčiť iný kočík kým prídeš do finále

lienka9
14. máj 2023

Ja som kupila a nemala doma ale u brata do porodu.ale je pravda ,ze som kupovala az v nejakom 6tom mesiaci..ak sa ti ale paci a neomrzi do porodu,tak kup

zooeynka
14. máj 2023

Ak ho mas kde skladovat a si si ista ze je top tak kup

candii
14. máj 2023

A prečo nie, ja som bola tuším v 6tt a kúpila som lebo som natrafila na super cenu.

autor
14. máj 2023

@zooeynka keďže čakáme "zimné " bábätko páči sa mi že je to eko koža a nie látka ktorá hneď namokne, je to hlavne u nás v meste, tak nebudem musieť potom naháňať kade-tade keďže po prvej skúsenosti nepotrebujem nový kočík ale stačí nám z druhej ruky🙂 neviem sa vôbec rozhodnúť

autor
14. máj 2023

@candii keďže čakáme "zimné " bábätko páči sa mi že je to eko koža a nie látka ktorá hneď namokne, je to hlavne u nás v meste, tak nebudem musieť potom naháňať kade-tade keďže po prvej skúsenosti nepotrebujem nový kočík ale stačí nám z druhej ruky🙂 neviem sa vôbec rozhodnúť či to nieje priskoro, pol roka skladovať kočík 🤦‍♀️😄

hipuska
14. máj 2023

Podľa mňa, úplne kľudne. Povery sú hlúpost. Len aby si potom neľutovala. Skús si najskôr naštudovať bezpečnosť vajíčok z kombinácii. Kočík nevadí, ale autosedačku si radšej najskôr fakt nastuduj. Hlboký kočík budeš pouzívať pol roka, staci aj niečo lacnejšie. A potom kúpiť športový kočík, ktorý bude vyhovova tvojim požiadavkam.. rozmerovo (cibudeš často skladať, vytah, auto) resp.teren, či skôr mestský typ, či do terénu, a iné

rebrambora
14. máj 2023

Neverim na povery. Realita ale je, ze je veeeeeeeelmi skoro.

jana0215
14. máj 2023

Ja osobne by som sa bála kupovať skôr ako v treťom trimestri. Ak sa náhodou niečo stane, nikdy nevieš.. my sme mame kúpili len dupačky a strašne jej potom stratu zakaždým pripomínali, keď ich niekde našla. Dupačky za 10€ vyhodíš pri najhoršom, ale kočík nie je lacná záležitosť. Samozrejme netreba myslieť len na to zlé, ale 10tt je strašne skoro. Ja začínam 13tt ale ešte by som sa neodvážila niečo kupovať. 🤷‍♀️ Sprav ale ako to cítiš a uznáš za vhodné. 🙂

cyberk
14. máj 2023

Neverim, ale tak skoro by som nekupovala, to je len prvotne rozcarovanie a pokym budes aj rodit, tak sa ti aj znepaci :D

betulinka1
14. máj 2023

Cokolvek som zacala nakupovat az po 28 tyzdni, nie z dovodu povery ale z dovodu, ze tehu je vzdy riziko ako skonci. Povedala som si, ze po 28 tyzdni uz vedia dieta zachranit aj pri predčasnom porode.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
14. máj 2023

za mňa skoro...

bolarazjedna
14. máj 2023

Ja na povery neverím, ja som kupovala kočík koncom februára, dieťa sa nám narodilo začiatkom júla, od mojej mamy som x krát počula, že je to skoro a akože kvôli tomu ze som to už kúpila, sa malo stať nešťastie 🙉🙉🙉
Ja som však vedela, že cca od aprila sa zdrazia všetky kočíky o 10% a dokonca som natrafila na 15%zlazu na kočík, ktorý som už mala starostlivo vybratý. Tak som ďalej nečakala.

Avšak radím ti, kupovať kvalitné a bezpečné vajíčko, a nepoužívať ten z kombinácie (ak nemáš niečo naozaj kvalitné), väčšinou spĺňajú len minimálne normy. Skus sa pridať do skupiny Detí v aute na FB, alebo nastuduj crash testy, bezpečnosť autosedaciek..... Ide o bezpečnosť dieťaťa, takže treba ta investovať do poriadneho vajíčka, neskôr autosedacky.

zuzanka.zuzu
14. máj 2023

kašľať na povery... ale eko koža? dnešné kvalitné kočíky nie sú z "látok ktoré hneď namoknú" 🙈 mala som cybex, ani som nepotrebovala pláštenku. eko koža je ako z poľskej tržnice. a ďalšia vec - ani nevieš pohlavie, do 40tt a už s informáciou o pohlaví sa ti už nemusí páčiť "univerzálny" ale kvetinkový napríklad 😀 joj hormóny

zara0201
14. máj 2023

Poverčivá nie som,ale za mňa skoro. Kolegyňa potratila v 12.týždni a už nikdy neotehotnela 🤷‍♀️

floki1994
14. máj 2023

Ak sa ma niečo stať tak sa stane to je pravda...ale ja by som počkala aspon po 1 trimestri ktorý je fakt 50:50...plus môžeš natrafiť na iný ešte..ja som kupovala v 21tt a aj to sa mi zdalo skoro...ale nemám ho doma ..to až po pôrode.. 🙂

mamamasama
14. máj 2023

Ja som kupila az po termine, lebo som sa nevedela rozhodnut. Ak by som ale vedela skor, co chcem, tak by som nevahala.

kitycat
14. máj 2023

Je skoro, styl sa ti zmeni

bublinka1426
14. máj 2023

za mna skoro.

bambieblue
14. máj 2023

@betulinka1 suhlasim s tebou ja sama som potratila 3 krat , 9 tt , 24tt a 20 tt odvtedy by som Ani len ponozky pre babo nekupila

svetlonos
14. máj 2023

Neverim na povery ale 10 t je malo. Kupovala som v 4 mesiaci pohodovehp tehotenstva, mali sme ho postaveny v dedskej. Ale do toho zretieho mesiaca sa moze toho este zomliet a to uvazujem len z lekarskeho hladiska, nie z povier.
A ked supnrme sentimentalitu stranou, bude ti potom do neviem kedy zavadzat.

katka0123
14. máj 2023

Vec nazoru, no ekokoza? To moze popraskat, jrozny material. Dnes su uz ine paradne materialy. Vyzorovo aj technicky. Uzi skmondobie vyberania, neukvap sa.

vso10
14. máj 2023

Pri druhom som kupovala veľmi skoro, kým som porodila, aj som oľutovala a chcela som iný kočík 😅 takže po pôrode som kúpila iný, nezvykla som si na ten prvý. A tento, čo som pôvodne kúpila bol môj vysnený. Takže by som Ti poradila nechať si čas na rozhodovanie. Ale úprimne, ekokozu by som fakt nechcela...

obleckodogymu
14. máj 2023

Nechcem byť nijak negatívna a strasit ale za mňa je veľmi skoro ak si len v 10tt, ani prvý trimester ešte nemáš bezpečné za sebou, ja by som určite počkala 😊

ikissedagirl
14. máj 2023

Budeš mať kočík dlhšie v pivnici do porodu, ako používať po porode :D
Ale kúp/nekúp, ako chceš. Je to tvoj výber. Rozhodni sa, ako tebe vyhovuje. Mne sa zdá, že si už rozhodnutá 🙂
Možno ho do porodu ešte predáš a kúpiš iný, lepší :D

4stanka4
14. máj 2023

Jaby som ešte nekupovala, nie koli poveram ale fakt je to veľmi skoro. Ja som mala dlho vytúžený jeden kocik a keď som bola asi v 5 mesiaci tak na mňa vyskočila reklama s iným kočíkom do ktorého som sa zaľúbila na prvý pohľad a hneď som ho aj objednala. Na tvojom mieste by som ešte počkala, kočíkov je v dnešnej dobe až až.

kleopatra114
14. máj 2023

1. Áno , je skoro - kupila by som jedine , ak by bol za fantasticky výhodnú cenu , inak nie .
2. Do porodu sa ti preferencie na vyber kocika môžu zmenit
3. Z ekokoze by som už nekúpila nikdy nič , ani keby na to bola 90 percentná zľava - doma som vymenila už posteľ , gauč , stoličky -po 5 rokoch

domka222
14. máj 2023

Pravdu? Je to skoro. Už by som mala doma dva takéto nevyužité kočíky. Pri treťom tehotenstve som teda z vlastných dvoch skúseností začala kupovať až po 30tt.

lamonita
14. máj 2023

Ja sa vyjadrím len k tej ekokozi... je úplne v pohode, skvelo sa udržiava. Kocik sa neprehrieva. Je to mýtus. Ani mi nepopraskala