Kedy je vhodné kupovať kočík?

erikababula
30. dec 2016

ahojte som 4mesiaci tehotenstva nasli sme krasny kocik aj za super cenu pri malom sme kupili kocik tiez vopred.zaujimal by ma vas nazor ci je vhodne kupovat kocik skor.nenasla som o tom zalozenu diskusiu.ja len pre zaujimavost jasne je a kazdom kedy kocik kupi tak ale mozno sa najde mamicka ktora tiez nevie kedy najlepsie kupit kocik su rozne povery.Mne svokra hovorila nie jevhodne mat kocik doma kym babo neni doma.teraz rozmyslam ze ho kupim a ulozim u svokry.Dakujem za prispevky🙂

xevulax
30. dec 2016

Ked sa ti kocik paci tak si ho kup. Neviwm si predstavit kupovat kocik az po narodeni babatka. My sme druhe mali dvojicky a kocik som objednavala ked som bola v 3. Mesiaci- doma bol od 5. Mesiaca. Poveram neverim

majka99999
30. dec 2016

@erikababula kedy kupis kocik je na tebe. Kocik sme mali doma od 7. mesiaca. Dokonca pri druhom dietati vlastne este pred pocatim, ze ano. 🙂 Deti su zive.

pribinak
30. dec 2016

S novorodencom sa budes motať po obchodoch a kupovat kocik?

erikababula
autor
30. dec 2016

@xevulax zatial ho mam rezervovany dakujem za vyjadrenie.😊

mattkapd
30. dec 2016

Ja som si tiež kúpila asi v 5 mesiaci lebo sa mi moc páčil.. Btw dobre som urobila lebo odvtedy ho nemali a ani na nete som ho nenašla v tej farebnej kombinacii..Doma ho este nemam,zatiaľ odpočíva u mojich rodicov ..

siska53
30. dec 2016

@erikababula V 4.m.som mala kocik vybrany, koncom 7.m.som ho rezervovala,bol uskladneny v predajni. Drahy so svokrom boli pon ani neviem kedy. Bol v byte,ktory sa rekonstruoval a kde sme sa stahovali tyzden pred porodom. Cize tyzden bol kocik v byte,kde sme byvali aj s nami.. Maly je ok.. A pri druhom sme ho len par dni-asi tyzden? predtym vycistili a cakala na babo v predsieni. Dovtedy bol uskladneny v garazi,dokladne zabaleny.
To su take povery..na nieco to clovek musi zvalit,ked sa nieco stane..

terezka1947
30. dec 2016

@erikababula vies,povery....ja by som to povedala inak,nikdy nevies....a preto sa mozno tak stavia k veciam pre deticky=chapes
ja som kupovala az cca mesiac pred,mozno trosku skor,lebo sme mali ine starosti
ked chces,kup...odloz...bude cakat,aspon sa vhýhnes stresom na posl.chvilu
drzim palce

erikababula
autor
30. dec 2016

Ja sa uz tesim kedy ho konecne budeme mat doma mam rizikove tehotenstvo a malu aj maleho som porodila predcasne tu to tiez hrozy ze babo bude skor nevedeli sme ani co bude s malym mal len 2240g ale chvala bohu vsetko dobre dopadlo ja neverim na ziadne poveri ale svokra ta ano a nemala by som mat kocik doma a nesie to nestastie.tak ale tento nam padol dooka a musim ho mat doma.

erikababula
autor
30. dec 2016

@terezka1947 Dakujem krasne no mna caka asi onedlho nemocnica ani by nam nemal kto kocik kupit jedine manzel ale on nerad kupuje bezomna aj ked mame rovnake nazory😊

vanilka83
30. dec 2016

Ja som v 7.mes.a už mesiac kočík máme objednaný lebo sa naň čaká dva mesiace ale v obchode mi povedali že nie je problém si ho vyzdvihnúť až keď pôjdem do pôrodnice lebo však z pôrodnice ťa aj tak bez vajca nepustia a viem že takúto možnosť má veľa obchodov a ak nie tak ho nechaj u tej svokry.

erikababula
autor
30. dec 2016

@vanilka83 ja nekupujem nove ale od znameho ale je velmi krasny a zachovali dam to k svokre 😊

erickatt
30. dec 2016

@erikababula no to poznám, ani mne to babky cakatelky nedovolili. To sú staré povery. Ako že sa nemáš pozerať na škaredých ľudí, alebo postihnuté detičky.( To na mňa hucala svokra 8 mesiacov ) A čo keď máš škaredého muža, alebo ,,,iné dieťatko""?

sense
30. dec 2016

my sme kupili resp objednali kocik ked som presla tretim mesiacom, v siedmom som mala vsetko nachystane keby cosi, kedze som mala problemy....

erikababula
autor
30. dec 2016

@erickatt no nic horsie ani nemoze byt ja si myslim ze tehotne mamicky sa dost boja o svoje babatko aj bez toho aby babky do toho rozpravali.hadam svokra to prezije ze som kupila kocik skor😂

lentilka46
30. dec 2016

@erikababula aky si nakoniec kupila? Tiez som 4mesiac, pomaly uz obzerame aj kociky

erikababula
autor
30. dec 2016

@lentilka46. G-mini Grand nie je novy ale je krasny😊

miricka77
30. dec 2016

@erikababula Ahoj.ja som nechcela novy kocik,nasla som na bazari krasny,tak sme na konci 4.mesiaca kupili.o tyzden mi zistili,ze cakame dvojicky.Ale nic hrozne sa vlastne nestalo.Zasmiali sme sa a predali tehotnej kolegyni.
Inak,moja mama mi tiez stale vravela,ked som bola v 7.mesiaci,ze naco si chcem uz chystat veci,ze to este skoro,ze pojdeme spolu pokupit.Vkuse mi to omielala.Sedeli sme jednu stredu na kave,akurat som sla od kamosky ktora mi dala zvysne vlozky do porodnice a krem na bradavky.Mama zas pindala.Na druhy den som porodila.V 34.tyzdni.A tie vlozky a krem boli jedine veci,co som mala. Takze tak s tymi poverami.🙂

katrin21
30. dec 2016

@erikababula my sme blazni, my sme kocik kupili, ked som bola v 3 mesiaci :D lebo sme natrafili na taku limitku, co sa uz potom nepredavala :D.. proste som vedela, ze vsetko dobre dopadne a hotovo.
a moja kamoska dokonca mala kupeny kocik 2r dopredu :D to nikto nechapal :D :D

ale G mini by som nekupovala, je to velmi velmi tenucka latka... a taky co ja viem. vyskusaj si ho niekde najprv... sice je pekny, ale to je tak vsetko. malicky je velmi ( dlzka na lezanie)..

erikababula
autor
30. dec 2016

@miricka77. Ja som maleho porodila v 34tt a v nemocnici som lezala od 28tt takze mam to spocitane teraz idem 11teho na kontrolu uz mi trombocyty klesli tak ze uz mozno po tejto navsteve u doktorky ani nedojdem domov zo 400 000 ma 30 000 co je pod....len dufam drobcek bude v poriadku😊

erikababula
autor
30. dec 2016

@katrin21 ideme ho pozriet ja len kocik potrebujem nato ked pojdem k lekarovi paci sa mi natom to ze neni zvlast sportova cast a vanicka ale z vanicky lahko spravim sportovy kocik potrebujem maly kocik aby som ho mohla lahko zlozit do auta ozaj len babatko ulozit niekam u lekara alebo na prechadzku mame doma kocik britax este po 2rocnom synovi tak g mini nebudeme pouzivat max pol roka len

uzanka16
30. dec 2016

kocik sme kupovali po mesiaci co som zistila ze som tehotna 😀, tkaze v podstate dost skoro, a cely cas bol v 1 izbe odlozeny

erickatt
30. dec 2016

@erikababula neprežije, jej problém. Ale to tá bude chodiť strašiť😝

candii
30. dec 2016

Kocik sme kupili ked som bola 20tt. A bol ulozeny normalne u nas doma. A sme vsetci zivy, stasni a zdravi. Kludne kupuj potom nemusi byt dobra cena

erikababula
autor
30. dec 2016

😂

jankalukasova
30. dec 2016

nuž je to na zváženie... u nás je kočík tuším od 6. mesiaca... popravde som rada. Klopem na drevo, že doteraz som bola v pohode ale sú maminky, ktoré proste potom už nevládzu alebo musia byť v nemocnici a je donakupované. Keď nie kúpiť, tak minimálne vybrať aby vedel kúpiť manžel. Sú kočky ktoré kupujú až po pôrode... aj dlhší čas po pôrode (neviem si predstaviť chodiť s natrhnutou ehm... a novorodencom na rukách zháňať kočík a predavačka Ti povie, že príde za 6 týždňov. 4 mesiac môže byť síce skoro, ale ja zastávam názor, že ak je dobrá ponuka, tak ju treba využiť. Ja som v 4. mesiaci kúpila postielku, lebo bola za bezkonkurenčnú cenu a dnes by ma stála cca o 80€ viac. Takto zostalo na iné vecičky.

xevulax
1. jan 2017

@erikababula super. Ja toto nechapem, to by si nemohla mat nic pre babatko nachystane- ani postielku, ani oblecenie- lebo co ak.... v tehotenstve sa mas tesit a pripravovat na prichod babatka. Ak sa ma nieco stat nebude to koli tomu, ze si xlovek kupil skor kocik, alebo nachystal vybaviclu

supucka
1. dec 2019

Ahojte.... Som tu nova... Chcela by som sa opýtať či máte niektorá skúsenosť s kupovaním kočíka z netu... Konkrétne z wisch? Ďakujem za odpovede

klarissa25
1. dec 2019

@supucka ja by som teda wish neskušla. Ved toľko krasnych kočíkov kupiš aj tu na SK a ak sa ti na nom niečo pokazí tak neviem ako by si to reklamovala.....a tiež nevieš čo ti príde.....

supucka
1. dec 2019

@klarissa25 ďakujem.... Len ja žijem v Rakúsku a musím povedať že tu je to brutálne drahé... Tak asi skočím na sk ☺️čakáme tretie po 10 rokoch... Takže musím kúpiť úplne všetko od začiatku 😁

klarissa25
1. dec 2019

@supucka tak no radšej by som šla na sk kupiť, neviem ako sa pohybuju ceny u vas a asi zaleží aj aký chcete kočík....