Kedy ste vymenili kočík za buginu?

muriel21
12. okt 2015

Mamicky mam otazocku kedy ste zamenili kocik za buginu??nas maly ma 4,5 mesiaca a v kocari uz nechce byt nevydrzi tam uz lezat..je taky maly zvedavec a rad uz pozera atd...preto niesom si ista ci nieje este skoro na jeho mesiace dat buginu nie do polohy sedenia pretoze maly este nesedi ale skor sed-lez aby trosku aj videl...kedy ste vy zacali?dakujem za tipy 🙂

gretocka
12. okt 2015

neviem ci sa pytas na vymenu vanicky za sportovu cast, alebo na vymenu celkovo robusnejsieho kocara za lahku skladaciu buginu..... ja osobne som buginu - aj ked mame taku, ktora sa da dat az uplne do lahu detom dala az ked uz vedeli samostatne sediet a zacinali chodit, dovtedy chodili v sportarku.
Co sa tyka zmeny sportova cast za vanicku, ja mam drobne deti a nemala som pevnu vanicku, ale fusakotasku v sportovej casti. Ked mi uz nechceli len lezat, tak som o jeden schodicek mierne sportovu cast zdvihla a samostatnu sportovu cast som zacala pouzivat urcite az po pol roku. Podstatne u vsetkeho je, aby si ty mala dobry pocit z toho, ze dieta ma dostatocne podoprety chrbatik, nemalo by sa nejak hrbit a krcit..... ak ho uz nevies udrzat v lahu, odporucam dobru pevnu sportovu cast, ktoru zdvihnes len o taky kusok, aby dieta malo pocit, ze nieco vidi, ale urcite by som volila nieco, co je mozne zlozit do uplneho lahu, ked dieta zaspi

lusyke
12. okt 2015

@muriel21 myslis asi sportovy kocik ze? My sme menili asi na 6-7 mesiacov. No myslim ze mozes aj skor ak je dieta zvedave...presne ako pises...taky polosed len aby lepsie videl.

lu17
12. okt 2015

@muriel21 Najlepšie je vymeniť za špotrový až ked dieťa samo sedí, to neznamená že ak je zvedvé že ho posadím .Pozor na správny vývoj chrbtice .

muriel21
autor
12. okt 2015

@gretocka ano mala som na mysli sportivu buginu co sa da o ten jeden schodik zvdihnut a ked zaspi zasa ho dat dole...no ved prave kolo chrbtici sa bojim ci to este nieje na neho skoro..

muriel21
autor
12. okt 2015

@lu17 nie uplne posadit to mi je jasne ked este nesedi len o jeden stupen aby nelezal a aspon trosku daco videl a moj kocik nema tu funkciu polohovaciu ..preto ten sportovy som myslela

lu17
12. okt 2015

@muriel21 Hmm,jasne od cca pol roka je možné ho dať do sportáku, tak vyskúšaj v obchode 😉 Ale sedieť ho nedávaj 😉 Dnes je celá veda nájsť dobrý sporták,tak si hlavne dobre vyber aby mal aj rovnú vodorovnu polohu pre spánok a aby bol dostatočne veľký v sedacej časti 😉

p_etrisha
12. okt 2015

My sme menili vanicku za sportovy v 8mesiacoch. Ja som sa nevedela vanicky vzdat a kedze mala moznost zodvihnut chrbatik do toho polosedu, tak som nespekulovala. A osobne by som zvazila vymenu sportoveho aj takto ma zimu...Mozno prihodit do košíka vankus a podopriet nachvilku, nech pokuka a nazad lahnut, pokial sam nesedi...

janickacrazy
12. okt 2015

@muriel21 Možeš vyskúšať voziť ho na brušku v hlbokej vaničke, ak nebude protestovať, je to zdravšie ako ten polosed, ked ešte sám sedieť nevie, ale chápem ťa, lebo moj druhý syn bol tiež taký zvedavec, takže som s ním do šporťáku išla skor ako vedel úplne sám sedieť, takže okolo 6mes.

muriel21
autor
12. okt 2015

@p_etrisha do zimy bude kocar maly ti bude mat maly cez 7 mesiacov...uz teraz mu je skoro tesny ked ma 69cm...

siska53
12. okt 2015

@muriel21
@muriel21 ja som do buginy dala az po dobre vyse roku,resp.v dakom 14.m.sme zacali pouzivat aj buginu,ak som.nepotrebovala riesit nakup(prechadzka v meste len), ja som davala do vyvysenej polohy az ked som videla,ze sa usiluju samy posadit (syn v 7,5m.),alebo pri dcerke tak kusok pred 9.m.som ju dala do jemne vyvysenej polohy. Kedze moj hlboky kocik bol zaroven aj sportiakom,tak som len nadvihla o kusok opierku(bolo tam viac poloh od vyvysenej az do uplneho sedu.

Mne osobne sa to zda skoro dat take mini babo do sportiaka..ono tie moderne kociky su podla mna nic moc,som rada,ze som mala klasiku...

Nasa sice tiez v kociku jacievala,takze bola v nosici,az kym nezaspala,nasledne sup do kocika a prave okolo toho 4,5-5.m.zacala kocik akceptovat aj v bdelom stave uplne v pohode..
Jedine,vo som.obcas robila doma.napr. Ze bola vo vsjicku alebo obcas na prechadzku kratku sme ju dali do vajicka,ale teda nepomohlo,jacala aj tak....cize ani ta akoby vyvysena poloha vo vajci nepomohla. Ona prosto chcela byt na mne,tak sme sa nosili. :- ) a hoci si to odniesol chrbat,hlavne,ze dieta bolo spokojne. Syn bol zas opak-kocikovy typ,od narodenia.

muriel21
autor
14. okt 2015

tiez sa mi to zda skoro preto sa len pytam mamicky kedy je asi vhodny cas..ale myslim ze ak sa jedna len o jedno dvihnutie nie o sedenie to by bolo ok..je to poloha asi ako vo vajicku 🙂.. tak idem teraz kuknut nosic pre babatka a na buginu este pockam paar mesiacov 🙂

zuska2001
14. okt 2015

my máme 7 mesiacov a zatiaľ vozíme v hlbokom kočíku. Malý ešte nesedí a dako neprotestuje. Dufame, že ho tam ešte udržime, ved vo vaničke mu je teplučko a ide zima...

muriel21
autor
14. okt 2015

@zuska2001 kolko cm ma vas maly??no neviem ci mi vydrzime do 7 mesiaca

mariamaria88
15. okt 2015

Nasa mala nieco po pol roku ked som vymenila za sportovu cast...vo vanicke bola uz moc zvedava a normalne sa vedela vytiahnut a posadit sa a drzat sa ruckami na oboch stranach vanicky..aby videla.. 🙂