Kočík a postieľka pre septembrové bábo

simciatko1
13. feb 2024

Ahojte 🙂

Chcela by som sa opýtať na radu pri výbere kočíka a aj postielky.
Kedže internety sú plné ponúk neviem kam skôr pozrieť.
Prečítala som si čo to o kočíkoch - a teda moja podmienka na teraz je - aby mal väčšiu vaničku, nakoľko termín mám SEPTEMBER a v zime budeme vo fusaku 🙂

Zaujíma ma niečo, čo máte doma, alebo ste zvažovali - v tých kolesách si tiež neviem dať rady :D

A taktiež postielky. Ktorá sa Vám osvedčila ? Ja som prv snívala, že si ju zo začiatku priložíme aj k posteli, už to nie je podmienka. Ako si vybrať keď je toho plný internet ? ☹

Budem vďačna za každú osobnú skúsenosť a radu 🙂

majlo1234
13. feb 2024

Ja lwn k postielke, pri prvom sme normanu skoro vobec nevyuzili, takze teraz pojdem do takej “tkaninovej” ci ako to nazvat, proste taka akoby vanicka, da sa odzipsovat bocnica, a prirazit k posteli, ma funciu kolisky, aj kolieska na ktorych si ju budem vediet premiestnit so sebou do obyvacky, pripadne na terasu v lete. Je aj spratnejsia ako postielka. To budeme mat prvych par mesiacov, potom uz dieta bude pri mne v posteli, tak ako starsi syn 🙂

sejbipi
13. feb 2024

Najlepšie je obehať si viac kočíkových obchodov a odskúšať si to. Nemajú problém keď si na skúšku vložíš do kočíka aj fusak a podobne. Prvý kočík som kupovala čisto online, nikdy som ho nevidela osobne a ľutovala som to… a kolesa už veľa vídavam na nových kočíkoch nejaké plnené gelmi- odolné voči prepichnutiu. 1x som mala nafukovacie a nikdy viac, defekty som riešila pravidelne, bolo to otravné.

nikolka5432
13. feb 2024

Ja budem rodiť síce v júni ale kúpila som kocik Cybex priam a postieľku tu rastúcu oválnu 9v1☺️

uriva
13. feb 2024

Ja mám augustové dieťa - bolo v kočíku Bexa. Vanička je úžasne veľká, do cca apríla bolo v ňom. Akurát jediná nevýhoda, o ktorej som ale vedela, zaberie veľa miesta v kufri auta, takže do malého auta nič moc. My sme mali v tom čase Octaviu a v pohode, ale do menšieho by to bolo na celý kufor. Kolieska boli nafukovacie, super, bála som sa, že na štrku sa prepichnú, ale vôbec. Fusak sme mali od Emitexu taký riadny a nebol problém. A dieťa bolo a je doteraz na svoj vek extra veľké - bežne nosí veci na o 2 roky staršie deti a zmestil sa v podstate, kým nesedel do kočíka a potom do športového. Dokonca na konštrukciu sedelo aj vajíčko od nich.
Postieľku sme mali klasickú drevenú, od dedka robenú ;), vydržala do cca 3 rokov (tri polohy podľa toho, či bábo leží, už sedí alebo normálne sa vie aj samo postaviť). Potom klasickú 200cm. V rodine potom mala jedna mamička pre bábätko aj takú postieľku so žirafkou a tiež si chválili - v podstate rovnaký systém, len na čelách postele bola žirafka a bola bielo-čokoládová farba narozdiel do našej prírodnej.

lucia13022023
13. feb 2024

Postielku sme prvý pol rok nevyužívali, spal v takej kolíske od kinderkraftu. Keď sa do nej už nezmestil išiel do postielky, klasickej bielej z Ikei. Akurát riešime problém ze sa tyče postielky nedajú vybrať, čiže keby kupujem ešte raz postielku, určite takú kde sa dajú vybrať tyče.

kris_tin257
13. feb 2024

Mám septembrového syna, kočík sme mali easywalker harvey2 a máme ho aj teraz pri druhom dieťati a postieľku sme na prvý polrok používali Chicco baby hug 4in1 to sme mali pri postieľke a cez deň spával u seba v izbe v klasickej postieľke 😊 ani jednu voľbu som neľutovala

lenkakravcova
13. feb 2024

@simciatko1 postieľka je za mňa naj tá čo sa dá priložiť k posteli. Nemusíš v noci vstávať ku krmeniu a zároveň bábo môže mať monitor dychu lebo je to iný matrac 🙂

lenkakravcova
13. feb 2024

A ešte teda úplne ideálna je, keď sa dá postieľka priložiť k posteli a potom neskôr keď už nebudeš dojčiť, ak sa dá dvihnúť bočnica (aby dieťa potom už keď bude väčšie nemigrovalov noci k mame na posteľ 🤣)

avakona
13. feb 2024

@simciatko1 dcéra sa narodila teraz v septembri a kočík mame joolz a postel klasika ikea. Oboje z druhej ruky, nejako som to extrq neriesila a dcéra je spokojná. Co sa tyka kočíka, ja som s výberom velmi spokojná, šla by som doňho znova.

gvenduska
14. feb 2024

Prvý plán bol že bude spávať s nami deň pred porodom sa stavala klasická drevena postielka
Kocik som mala Kunert molto 2020 vanička veľká široká
Narodil sa v máji 2021 vo vanicke bol do marca 2022 9 mes za mna najlepší kocik

sandra811
15. feb 2024

@avakona ahoj aký joolz prosím ťa?

avakona
16. feb 2024

@sandra811 day 2 tuším

enoula
16. feb 2024

Postieľka hocijaká, ktora sa da dat k posteli bez jednej strany. Tazko dopredu povedat ci tam bude dieta spat alebo nie, ci sa bude v noci budit 2x alebo 10x, takze nech to mas ulahcene pri kazdej moznosti.
Kočík asi zalezi aj od podmienok. Rovna cesta ci rozbita či terén. Skladnost ci potrebujes riesit alebo nie. Ci ho budes skladat a vykladat z auta casto. Kolesa sme mali len nenafukovacie, plnene niecim a boli fajn, ziaden problém. Podľa mna je fajn si vybrať dobry sportovy kocik, k nemu dokupis vanicku, ktorú nakliknes cez adaptér a podobne aj vajce. To vyberies nakoniec, aby bolo bezpecne, malo fajn vlozky, krore postupne povyberate, do auta sedelo a vydrzalo aspon rok ideálne.

mima1608
16. feb 2024

Postieľku máme z Ikei, dá sa použiť aj bez jednej strany, že sa presunie k posteli, inak by aj bola nevyužitá 😅
Kočík sme my mali Kunert Master, gélové kolesá, odpružený. Fusak od Elodie Details. Ale teda tá vanička asi nebola nejaká extra veľká, lebo dcéra ako 74cm sa tam už s fusakom nezmestila, tak sme museli prejsť na športiak 🥲 ak by som mala druhé, tak by som asi išla do Cybex Priam tentoraz, poprípade Joolz Day+