Aký ľahký hlboký kočík odporúčaš pre septembrové bábätko?

Zodpovedané
18. júl 2022

Ahoj,

hľadám ľahký hlboký kočík, ktorý budem často skladať do auta. Musí byť ľahký (váhou) a ľahko skladateľný do auta. Dieťa sa narodí v septembri, takže by mal mať dostatočne veľkú vaničku, aby v ňom bábätko vydržalo aj v zime vo fusaku. Hľadám niečo cenovo dostupné.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pri samostatných hlbokých kočíkoch je menší výber, ponúka ich len pár značiek. Tvoje požiadavky môže spĺňať napríklad Hauck Vision X, ktorý má len ľahko cez 10 kg. Pokiaľ Ti bude vyhovovať po všetkých smeroch, tak si môžeš dokúpiť športovú sedačku. V opačnom prípade môžeš pokračovať športiakom inej značky. Ide o mestský model na prechádzky v nenáročnom teréne.

A odporúčam aj Kunert Lazzio, ktorý sa dá tiež zakúpiť ako samostatný hlboký kočík. Je o niečo ťažší (12, 8 kg), ale má viac odpružený podvozok a s možnosťou hojdania. Oceníš u neho aj fajn cenu s bohatou výbavou, ktorá je súčasťou kočíka - taška/batoh, držiak na pitie a na mobil, pláštenka a moskytiéra.

Variantom môže byť aj športový kočík, ku ktorému stačí prikúpiť hlbokú vaničku. Napríklad Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade alebo vo verzii s obojsmernou športovou sedačkou - Valco Baby Snap Ultra Trend. Patrí k najľahším kočíkom na trhu a zaujme aj extra dlhou strieškou a dostatočne priestrannou hlbokou vaničkou.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia