Ako si vybrať kočík?

ruzasipova
8. nov 2014

Ani neviem, na čo mám prihliadať vo výbere kočíka pri prvom dieťatku. Termín mám na konci apríla. A tak neviem, či skôr vyberať kočík ľahší, kde stačí len malinká vanička alebo či mi dieťatko bude spať vo vaničke aj potom, keď začne zima a vybrať si skôr taký, kde má väčšiu vaničku, aby sa mi tam do roka zmestilo...a či tam bude vôbec chcieť v tom veku ležkať. Budem rada za každú vašu radu. Ďakujem

siska53
8. nov 2014

@ruzasipova ja som mala marcove deti.
U mna bola prioritou velka vanicka,velke kolesa,ktore robia dve stopy a aby sa predne ani zadne kolieska netocili,velky kosik,polohovatelna rucka a aby sa z hlbokeho dal spravit sportovy kocik bez skladovania osobitne sportovej a osobitne hlbokej casti. Jasne,vajicko mimo,ale to bolo aj tak skoro stale v aute.
Mne prosto vyhovuje stara dobra klasika. A taky kocik som aj nasla a bola nadmieru spokojna,kedze sa zmestil aj do maleho vytahu a vdaka pneumatikovym kolesam sa hodil do roznych terenov.
Deti v nom boli v zime vo fusaku a to v tom case mali 9-11m.,aj tam spali,a ked boli hore,len som opierku nadvihla a pozerali sa na svet. A smerom k letu,ked uz ich viac zaujimal svet,tak som len vanicku otocila do smeru jazdy a za tepla dala len dole vrchny kryt a mala som sportiak.
A dolezita vec-pruzil! Pre mna dalsia podstatna.vec.
Takze mne to vyhovovalo takto.

Ale ine maminy ti zas napisu daco ine o svojich favoritoch.
Kedze som pred vlastnymi detmi mala moznpst vyskusat si kocikovanie viacerych typov kocikov,moje rozhodnutie o to bolo lahsie.

lienka1601
8. nov 2014

ja som mala kociky tri.. klasiku polsku pri synovi narodil sa v aprili vo vanicke bol do oct. novembra potom uz v karicke.. vyuzili sme dost.. no problem bol ze bol tazky neskladny do auta atd..
pri dcere je januarova som mala casual play S4 zasa tazky neskladny inak super.. ale ja cestujem vela a toto ma otravovalo.. tak som po mesiaci kupila baby jogger citi mini k tomu vanicku.. a mala bola od 5 mesiacov v karicke aj ked po leziacky.. v nom som sa nasla kocik je mensi ale povedzme si komu dieta ked vie sediet bude lezat v kociku... karicka je uzasne priestranna.. moj nema polohovatelne rucky napr ale city gt ma ale mne to nejak nechyba.. tri kolecka su podla mna super lebo kocik je lahky u casualplay mi to vadilo..
viem ked neviec co a ako.. ja som pri synovi tiez nevedela kupila som blbost.. napr by som asi nekupovala novy ak chces ozaj kocik s mega vanickou kupila som na bazari su tu aj krasne.. potom ked tam mala nebude chciet byt predas dalej kupis skladnu karicku a mas..vela zdaru pri vybere

sense
8. nov 2014

my sme mali nasledovne kociky, Römer Britax smart 4 - vsetko super, nevyhoda kolesa plastove takze moc po oracinach sa nedalo, inak bol lahky, spratny, vanicka dost velka, click and go system nebolo treba ziadne adaptery a autosedacku si len naklikla,al. sportovu cast, dal sa dat v smere aj protismere jazdy, rucka nastavitelna....

potom sme ho vymenili za Maxi Cosi Mura 4, (nemam rada trojkolesove kociky), sice drahsi ale super nevyhoda tazky a zaberal pri skladani dost miesta , ale mohol do akehokolvek terenu, v smere protismere jazdy nastavitelna rucka a kopec inych vyhod....

teraz mame Britax B-motion, aj to len ako nudzovku lebo moja dcera odkedy sa pustila chodit je kocik skor len pre istotu, kocik je lahky, spratny, i ked by som ho nekupovala pre dieta kt. nevie sediet hoci sa da dat opierka chrbta dole ale nie je taka pevna ako napr. na Maxi cosi, a nevyhoda tohto kocika,nedaju sa polohovat nohy a neda sa dat v protismere jazdy ale tak to je uz skor pre dieta kt. je vacsia....

zalezi ake mas poziadavky na kocik, aj aku mas predstavu o cene, ....ja keby mam mat este dieta bud by som zainvestovala do teutonii, alebo gessleinu....a v takomto pripade kedze s ajedna o drahsie kociky by som asi hlavne pri teutonii skusila bazar....

katrinka8
8. nov 2014

@ruzasipova - ahoj, ja som nadmieru spokojná s našim kočíkom - máme ho už pri druhom dieťatku. Pre mňa bolo dôležitých niekoľko vecí (nie sú uvedené podľa stuňa dôležitosti):

1. váha - potrebujeme ľahký kočiar, pretože výťah u nás stojí len na medziposchodí, čiže denno-denné ťahanie po schodoch hore - dole.

2. veľkosť - máme dosť malý výťah, takže aby sa zmestil 😉

3. skladný - aby sa pomerne jednoducho dal rozložiť a zložiť kvôli prevážaniu v aute - a tiež aby sa do kufra auta vošiel 😀. Náš sa bez adaptérov veľmi jednoducho naklikáva a skladá či rozkladá, včetne kolies. Zvládneš za pár sekúnd 🙂

4. veľká vanička - aby v nej bábätko vydržalo čo najdlhšie (naši vydržali obaja 10 mesiacov vo vaničke) + naša má bonus, polohovateľné dno, čiže dá sa v nej bábo nadvihnúť, čo je super, ak má, napr. nádchu a plný noštek a zatekajú soplíky, alebo ak chce z vaničky väčšie dieťatko vidieť na svet 🙂 U Teba ale asi taká veľká vanička až taká dôležitá nebude, pretože to vyzerá tak, že na zimu aj tak budeš musieť dať bábo do športiaka. Ja mám dcérku júnovú, nechcela som ju v 6. mesiaci dať akurát v decembri do športovej časti - našťastie pekne vydržala až do jari v hlbokej. Novembrový synček šiel koncom leta do športovej časti.

5. výškovo nastaviteľná rúčka - ak ste s manželom rôzne vysokí (ale to má už asi každý kočiar teraz)

6. väčšie kolesá, nechcela som nafukovacie kvôli možnému defektu, máme pogumované - v zime si neviem predstaviť v snehu chodiť s malými kolieskami 🙂 Naše prejdú asi hocijaký terén 🙂

7. športová časť polohovateľná až do úplného ľahu - to bola jedna z najdôležitejších vecí, aby sa bábu v športovej časti dobre spalo, nie nejakom polosede alebo s nožičkami hore či dole (čiže aj polohovanie nožičiek). Bonusom je, že sa dá nakliknúť v smere aj protismere jazdy.

8. aretácia predných kolies - aby sa dal kočiar dobre ovládať aj 1 rukou

9. "bonus" je autosedačka, ktorá sa dá nakliknúť na podvozok kočiara - je to vlastne tá klasická trojkombinácia, ale podľa mňa to až také nutné nie je, autosedačku je možno aj lepšie kupovať osobitne. Mne všetky kritériá zhodou okolností spĺňal kočiar -. trojkombinácia. Sedačku na podvozku sme využívali pri dcérke - keď náhodou zaspala v aute a potrebovali sme na nákup alebo niečo vybaviť, tak sme ju len preklikli na podvozok a šli, nemuseli sme ju budiť a prekladať do vaničky. Pri synčekovi sme to využili asi raz len... 🙂 Všeobecne niekto využíva sedačku aj na kočíkovanie, ale nie je to najšťastnejšie riešenie pre to bábätko. Ale v nevyhnutnom prípade sa to dá oceniť 🙂

Veľa zdaru pri výbere prajem, je to skoro ako auto vyberať - alebo ešte horšie 😀 Ešte by som Ti doporučila, skús premyslieť ešte aj možnosť investície do ergonomického nosiča, pri dcérke sme nemali, pri synčekovi som už kúpila hneď zumbuccu a keby som sa náááhodou dopracovala k 3. bábätku, bez váhania idem do šatky 😉 Neskutočný pomocník, aj popri kočíku. Naša najlepšia investícia, čo sa výbavičky týka.

siska53
8. nov 2014

@katrinka8 je fajn,ked sa sa vajicko nakliknut.. Pri malom som mala z druhej ruky a to na nas kociar neslo nakliknut. Tak pri malej sme kupili k nasmu kociku vajicko,co nan pasovalo,urcene priamo na nas koviar a dakedu sa mala na prechadzkach viezla vo vajci. Bolo to jednoduchsie,nakoniec,vyuzivali sme to tak maximalne raz do tyzdna..
@ruzasipova
A suhlasim s predoslou maminou mat nosic/satku je na nezaplatenie kym u maleho to nebolo take nutne,pri malej,ktorej sa dlho v kociku nepacilo a aj kvoli venovaniu sa malemu a starostlivosti o domzcnost to je vyborna vec.

reni1512
8. nov 2014

jednoducho 🙂 vyber si Cam dinamico a budes MAXIMALNE spokojna 🙂 ma vsetko co ma mat! Je lahucky, velka vanicka, velky sportiak...kvalitne materialy 🙂 110% odporuucam!

siska53
8. nov 2014

@reni1512 je to vec vkusu,ja by som s nim.spokojna nebola..predne mensie a otacave kolieska? Pri bratislavskych rozkopanych chodnikoch? By som sa natrapila.

Ale vsak si posudi a zisti..ja nikdy nepisem,ze bude niekto spokojny,vravim len za seba. Ty si bola,niekto nemusi byt.

katrinka8
8. nov 2014

@siska53 - my sme pri dcérke využívali vajco nakliknuté, pri synčekvoi asi len 1x 😉 Je to taká vychytávka, podľa mňa, pomôže, ale pre mňa to nutnosť nebola. Ale asi maminy, čo chodia často nakupovať autom s bábom, napr. využijú veľmi 🙂

@reni1512 - my máme Cortinu (keď sme kupovali, dinamico ešte neexistovalo), ale keby som mala teraz kupovať druhý, rozhodne by to bol Dinamico 🙂 Lebo myslím, že je to presne to isté, čo Cortina, len má 4 kolesá 🙂 Inak, to len tak na okraj, nevieš, či by sadli všetky časti z Cortiny na konštrukciu z Dinamica? Pred rokom ma to zaujímalo a nemohla som to zistiť 🙂

siska53
8. nov 2014

@katrinka8 asi ano. No ja nemam vodicak,tak ja si nakupujem sama,mna prave to vyhovovalo,ze som mala velky kosik..
A vajicko max.raz do tyzdna na prechadzku do mesta. Len vraj babo by v nom nemalo dlho byt..a tzda nasa aj tak bola viac v nosic ako v kociku..az ked som ju mohla dat do vyvysenej polohy,sa jej to zapacilo.
A doteraz mame este kocik,mi to aj vyhovuje,aspon odvezie nakupy a ked slecna vzdoruje,tak ju tam posadim a a je to vyriesene. No na muzovu ziadost sme kupovali este osobitne sportiak,lebo mali smz to vymyslene tak,ze neskor,ked uz budu mat tak 18m..budeme mat na dovolenky ci do vcentra len buginu a ja moj milovany kocik budem pouzivat cez tyzden. No muza z buginy(starej socikovskej) bolel chrbat a trval na kupe aj ineho kocika. A kedze ten novy bol vacsi,tak mi zrusil moj kocik..:( kebyze viem,ze ten golfzc bude taky,aky je,tak s tym nikdy nesuhlasim.
Male kolieska,neperuje,robi 4stopy,neda sa ovladat,resp.tazko jednou rukou,v zime nic moc...ale tak..malej sa v nom dobre poobede doma spi..a nejak odnesiem aj nakupy..lepsie nez nic...takze moj oblubeny predavame... Muz si inak velmi pochvaloval moj vyber,no kvoli tomu,ze dva kociky mat nzmozeme kvoli miestu,musela som ustupit..hoci..kocikujem na 95%ja...no moja chyba,skoda plakat.. Tretie babo nebude...a ten golfac coskoro pojde do smeti..a to je gesslein..cize dobra znacka...akurat by som nan nevedela povedat ziadne vyhody..

katrinka8
8. nov 2014

@siska53 - my máme v zálohe golfáč po dcérke ešte, vytiahneme na jar až , keď bude väčší trošku malý. Chicco Liteway 🙂 Zatiaľ ho používa bracho pre synčeka, aby nelenivel na povale 😀 Prežil kadečo, mačacie hlavy v Prahe, aj 2x Chorvátsko a pláže pieskové. A stále je super funkčný. Chcela som, aby šiel úplne do ľahu, tak to spĺňa 🙂 A je ľahký a skladný. Akurát keď je prázdny (že bez dieťaťa) a zavesím naň ťažký nákup na rúčky, tak sa preváži... Ale inak som spokojná s nim.

siska53
8. nov 2014

@katrinka8 no toto sa mi stava na tom gessleine! A do upleho lahu sa neda dat,to mi ale tak nevadi. Len po tych rozbitych codnikoch je to o nicom, tie narazy,ked neodhadnem,ci este prejde alebo uz musim pedalom nadvihnut..ale inak buginu,kedze sa da zlozit,sme si nechali a pokial nejdzm na vacsi nakup,tak idzm von len s nou,mala uz aj tak dost prejde a na ihrisko to staci. Uz to nejak vydrzim a ak dakedy segra bude cakat,tak viem,od coho ju budem odhovarat.🙂
A aj my sme absolovali aj s tym golfacom plaze pieskove i strkove,no v zime v poriadnom snehu..neviem,neviem..zimu,ked mala nastatsie bola mala(tak dlhsie dost snezilo a pri synovi tiez bolo slusne na BA nasnezene a moje kamosky mali problem),by nezvladol..zato inglesina magnum ju zvladla v pohode.

katrinka8
8. nov 2014

@siska53 - no veru zimu by náš golfáč nedal 😀 Na zimu si nechávam asi ešte šporťák do zálohy, hoc neviem, ako to o rok bude, či už nebude úpne peší človiečik 😀 Teraz je ešte maličký, ešte nechodí, tak máme ešte šporťák na túto zimu...

reni1512
9. nov 2014

@katrinka8 fuha tak to fakt netusim...pozriem si ten vas kocik...neviem, lebo ja som prisla do obchodu, rozhodnuta ze kupim kocik do 400e max..a ked sme tento zbadali tak 😀 smola

reni1512
9. nov 2014

@siska53 ved ja som ti ho nenanutila...🙂 Mozem sem napisat vlastnu skusenost si myslim, moze to niekomu pomoct, alebo si ho skusia sami...ano predne otacave kolieska, nie su male a nie su tazke a nie su rozhegane a nedrnkocu...a my mame tiez rozbite cesty, chodime s nim aj po kamenoch a zije...
Skusila si ho niekedy?

siska53
9. nov 2014

@reni1512 ved v poho,ja som.reagovala na to,ze si jej napisala,ze bude urcite spokojna..
Mala som moznost kocikovat viacero typov kocikov este predtym,nez som sa zacala nad vyberom zamyslat ja. A viem,ze jeden predajca mi tiez siel nutit na ten sposob kocik,tak som.odisla prec.
No a ked som uz popri kocikovani svojho dietata testovala i kociky kamaratok a sledovala vonku mamicky,ako aj na nete v case, ked asi 2tyzdne bola zima ako za mojich detskych cias,ako sa stazuju,ze nozu ist von s detmi,lebo nemozu kocikovat, tak to ma len utvrdilo v mojom rozhodnuti.
Ved aj tak si autorka diskusie vyberie podla seba.

siska53
9. nov 2014

@ruzasipova estr mi napadlo,ak mas kamosky s babatkami popytaj s a aj ich,plus si skus tie ich kociky odkocikovat realne v terene,lebo naozaj,co sadne jednej,nemusi druhej,fanusickam klasiky (ako mne) nenanutis moderny a opacne,fanusickam modernych (ako ine tu) nenanutis klasiku.
Kazda ti napise svoje skusenosti,preto som ti navrhla,ak mas moznost,tak si pokocikovat kociky kamaratok-mamiciek.

ivushqa
9. nov 2014

Co sa tyka znacky kocika, tak asi velmi neporadim, lebo ja som kupila polsku 3-kombinaciu a to by som uz teraz neurobila. Urcite by som kupila kocik z bazara- najdu sa skoro nove a za super cenu, asi zvlast hlboky a sportiak az neskor, ked casom zistis, co ti vyhovuje a co pri tvojom jazdeni s kocikom potrebujes. A je nas tu vela aj takych, co potrebuje zmenu a proste sa jej chce casom zmenit napr. farbu kocika. Ale z mojej najnovsej skusenosti doporucujem aj zamerat sa na striesku. Kupovala som sportovy kocik z bazaru, splna vsetky moje poziadavky, ale strecha je nizko pri hlavicke dietatka, z boku skoro vobec nechrani a co je najhorsie, tak dobre nedrzi, pada. 😢 Prajem stastnu ruku pri vybere. 🙂

ruzasipova
autor
9. nov 2014

Ďakujem dievčatá. Všetky modely, čo som si tu prečítala, som si aj pozrela na nete a postupne si poutvrdzovala, čo vlastne od kočíka očakávam. Len ako to už dnes býva, aj keď nie som najlmladšia, ešte nemám kamarátky s kočíkami na vyskúšanie :D, takže jedine zájsť do obchodu a poskúšať to, čo som našla na nete. 🙂