Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

renata09
24. máj 2012

@adelinka12 potom vaničku už nerieš.Len pre moju zvedavosť,aká je dlhá vanička od casulaplay,keď sa tam už malý nezmestí?

bella22
24. máj 2012

@sevzuz díky moc za rady ohledně clony, jdu objednat tu od Sunshine Kids. Právě potřebuju, aby zakryla i tělíčko...A slunečníky taky nesnáším...

adelinka12
24. máj 2012

@renata09 nemám u sebe ted metr,ona je celkem dlouhá,ale je hrozně uzoučká,malej měl ručičky u tělíčka a nemohl se pořádně ani protáhnout 😝 našla jsem míry od výrobce 88 x 40 x 57 cm,ale to se mi nějak nechce zdát 🤐

renata09
25. máj 2012

brio má vnútorne miery 76 x 31 cm,aspoň tak píšu na nete,ja som ju nemerala.Malý teraz v nej spí , premeriam ju neskôr.Sama som zvedavá.No ale to znamená,že je menšia a potrebuješ už šporťák.

veronka
25. máj 2012

ahojte, aký je brio športový priestorovo? zmestí sa tam a vyspí v pohode aj väčšie, ťažšie dieťa?

millada
25. máj 2012

@veronka , my sme teraz kupili brio a vyskusala ho nasa 2,5 ročna dcerka a aj ona sa tam krásne zmestila, kludne by sa tam aj pekne vyspala, keby bolo treba 😉 A to je skôr väčšia 🙂

lovesista
25. máj 2012

ahojte, od pondelka mame novy Brio sportiak, mam pocit ze mi trosku strajkuje rukovat pri skladani dole a dvihani hore. v momente ked stacim sive tlacidla na bokoch a chcem polohvat rukovat, nie je mozne polohovat jednym tahom. musim vzdy zastavit na kazdej pozicii a potom znovu stlacit tlacidla. je to dost otravne. hlavne pri skladani a rozkladani kocika do auta. myslite ze mam nieco zaseknute alebo to ma tak byt? 😒

bubinovci
25. máj 2012

@lovesista ak si kupovala v obchode, asi by som to riešila, mne to ide v pohode.

sevzuz
25. máj 2012

@veronka
@millada
haaa aj u nas je o "sportak" velka bitka, akonahle niekto vyberie drobca z kocika moj starsi skoro trojrocny syn sa tam nasackuje zavrie streiesku a uziva si, ma 98cm a 14,8kg 😀 a v pohode zavrie striesku, ak by sa v nommal vyspat tak nema problem,len nozky by mal trosku pokrcene v kolenach

@lovesista vies co podla mna treba fakt ze silnejsie slacit tie tlacidla na polohovanie madla, ked to stlacis slabsie aj mne to ide horsie ale to je tym ze tie kociky su nove - nevybehane, ja ho mam 3 mesiace a obcas to ide horsie - ale zlepsuje sa to (len na starom Brio, ktore malo cca dva roky to islo lepsie) ale ak ti to nepojde, alebo teda nejde, v trnave v bambini ti poradia ak ho nemas uplne novy🙂

nadenkaaa
25. máj 2012

ahojte nase podlozky do bria🙂tieto podlozky to je normalne mania 😀 a keby som mala babu tak asi dvojnasobne 😉 😀

miriamka
26. máj 2012

@millada...ty mas to nove brio v kombinacii cierno-biely ?

@nadenka...kde kupujes tieto podlozky do kocika Brio, a oni su len do sportaku ci to sa aj do vanicky dava?

A neviete poradit nejaku nie prilis drahu tasku na Brio?

millada
26. máj 2012

@peliroja , neodmerala si mi nahodou dlzku tej podlozky? 😅 Nehnevaj sa, ze ta s tym otravujem tolko 😉
Prip. @martuska75 alebo @nadenkaaa, dakujeeem 🙂

@miriamka , nie ja som kupila uz pouzivane brio, tusim z r. 2009 je, ale nema chybičku ani skrabanec, takze som velmi spokojna 😉

nadenkaaa
26. máj 2012

@miriamka ahoj to kupim len latku a to ostatne je vlastna vyroba 😉 a da sa mat podlozka aj v hlbokom kociku ale podla mna viac to vynikne v tom sportaku -ale to je kazdeho vec 🙂

@millada inak mas krasne meno pre svoju druhu princeznu 😀 😵
moja podlozka ma dlzku 70cm ale pokial chces zakryt celu tu latkovu cast tak by som tam pridala este tych 10cm 😉

millada
26. máj 2012

@nadenkaaa , dakujem za ten rozmer 😉
A tiez dakujem za pochvalu vybrateho mena 🙂 Mne sa tiez veeelmi pači a presne, ako mas ty nick, ja ju uz teraz volam Nadenka 😵
Asi ty sa tak volas, kedze mas synčeka 😉

nadenkaaa
26. máj 2012

@millada ano ja sa tak volam a mama mi tiez vzdy hovorila Nadenka 😉a nastastie som iba nada ziadna nadezda 😀 😝 a ja mam syna Noela 😉 akoze keby sa mi neprotivilo dat dietatu meno po rodicoch tak nada by kludne mohla byt 😉 ale uz dve Nadky by boli vela 😀

millada
26. máj 2012

@nadenkaaa , ja tiez chcem dat len Naďa, nie Nadežda 🙂

nadenkaaa
26. máj 2012

@millada no teraz by si uz nemala mat ten problem co mala moja mama ked ho davala v roku 78 😉 😉 😉 a drzim placeky myslim ze brio bude dobra volba pre Nadenku 😉 😉 ja som s nim spokojna nechavam si ho aj pre druhe babo ked sa podari casom 😵 😵este donedavna aspon tu v Za ich bolo straasne malo asi len ja a este 1 som videla cierne potom si ho kupila aj suseda nad nami ktora cakala dievcatko ale napriklad Hc odkial pochadzam je ich vela kvoli Aladinovi -pretoze ak mas priestor ho aj vyskusat tak ta to brio same presvedci -hoci moji favoriti boli uplne ini ked som isla pre drobca vyberat kocik 😅 ale som rada ze som sa rozhodla spravne a teda som ani nemala tendenciu menit kociky "ako spodne pradlo" 😀 😀 teraz sice kupujem BJCM ale to kvoli rychlym presunom do auta a tak a verim ze to bude posledny kocik 😉

peliroja
26. máj 2012

@millada boze ja som na teba uplne zabudla ☹ prepac mi, vidim, ze Nadka ti to uz zmerala, rano ti odmeriam tu nasu pre porovnanie 🙂

millada
26. máj 2012

@peliroja , beriem to osobne 😀 Ale nie, v pohode, ved to nie je nič surne 😉

martuska75
28. máj 2012

@millada Naša podložka má dlžku 85 cm.

peliroja
28. máj 2012

@millada ako pre teba 87cm 😵

millada
28. máj 2012

@peliroja @martuska75 , dakujeeeem 🙂

lovesista
28. máj 2012

@sevzuz mala si pravdu, dakujem. 😉 skusila som lepsie stlacit tie sive gombiky a uz sa mi madlo ovela lepsie polohuje. len niekedy mi ten gomik na jednej strane ostane ako keby stlaceny, nechce sa vysunut naspat hore. asi je pravda ze kocik je este novy, nevybehany, po case sa to zlepsi.
@nadenkaaa tie podlozky su kraaaaaasne. to mas tiez site od pani Moniky z mimibazaru?

inac baby ja som trosku sklamana zo sportiaka. nepaci sa mi polohovanie nozickiek. nie je mozne nastavit ich tak aby ich mal uplne rovno ani ked lezi, ani ked sedi 😒 to som si pri kupovani nevsimla.

bubinovci
28. máj 2012

@lovesista ja to robím tak, že keď sedí tak to má spustené dole a keď spí tak mu to zdvihnem a má ich skoro rovno, malému to nevadí, veď sa hovorí že je zdravé keď sú nohy trochu vyššie 😉 🙂 uvidíš ako Vám to bude vyhovovať ale podľa mňa to nebude vadiť 😉 ono by mali spraviť prieskum medzi mamičkami a podľa toho vyrobiť super kočík, lebo aj ja som hľadala hľadala, ale ani jeden nie je taký aký by som vyrobila ja 😀

lovesista
28. máj 2012

@bubinovci ano, aj ja mu davam nozicky hore ked spi. len vcera som mala pocit ze je v tom kociku ako keby v jame - zadok dole, nozicky a trup dohora. odpozorovala som ze odkedy mame Brio (minuly pondelok) tak sa mu trosku zhorsili prdiky, asi ma v tej polohe trosku inac stlacene brusko a nehybu sa mu dobre crievka. ci to uz moc filozofujem? 😀 ale inak som maximalne spokojna, manipulacia s nim je uzasna. kazdy den sa tesim na prechadzku 😎

baby este by som sa opytala, ako davate kocik do kufra auta? my mame Fabiu. predavac bol pred kupou so mnou skusat ci sa kocik v pohode zmesti dokufra bez toho aby som musela odmontovavat kolesa a vtedy sa mu to v pohode vosiel. ja neviem ci som hlupa alebo aka, ale ja tam skratka ten kocik neviem so vsetkymi kolesami dat 😕 . par krat som ho tam dala aj s primontovanymi kolesami ale to som musela poriadne zatlacat kufor aby docvakol a potom som si vsimla oskretu rukovat 😒

sevzuz
28. máj 2012

@lovesista to som rada ze som pomohla, k tomu skladaniu kocika do kufra,ja mam 207SW a tam ho dam hocijako, ale ja ho skladam tak ze tu rukovat necham neohnutu, na dlzku sa mi to vojde bez problemov a na vysku tam mam viac miesta tak naukladam co potrebujem.
inak svagrinke som ho vopchala aj do klasickej 207 co ma malicky kufor len som jedno velke koliesko odmontovala 😉

nadenkaaa
28. máj 2012

@lovesista ahoj dakujem za pochvalu podlozky su handmade 😉 a co sa tyka skladania my mame auta do KA cka som ho musela skladat s odmontovanymi kolieskami a do Peugeota 307SW ho normalne vcelku poskladam 😀

bubinovci
28. máj 2012

@lovesista to neviem, my sme s bruškom nemali problém ani raz od narodenia tak to neviem posúdiť, ale asi to chce iba čas, predsa sa tam leží inak ako vo vaničke 😉 🙂
a s tým skladaním tiež neviem, my máme veľký kufor, asi len musíš skúšať kým prídeš na správnu fintu ako ho tam vložiť 😉

bosacka
28. máj 2012

@lovesista - mne bolo to polohovanie noziciek tiez divne, ale aj ta sedacia cast ide troska dohora a nozicky su v rovine s nou. aspon ked sedi sa nesmyka dolu, ako sa to vraj deje pri niektorych inych kocikoch

duplicka
29. máj 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 baby vedeli ste o tom, ze vanicka sa da kliknut v oboch smeroch, normalne som sa potesila, ale prisla som na to nahodou, ked som preniesla konstrukciu a isla klik vanicku a nevsimla som si,ze ju davam naopak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , nie zle ked napr velmi fuka,ale je teplucko a zbytocne davat plastenku,alebo ked slniecko pecie