Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

martuska75
18. jún 2013

@lulii No už to bolo dávnejšie. Malá už má skoro 2 a pol roka. To bol len tip pre teba, že niekedy aj motyka vystrelí 🙂 Bolo to tuším z nemecka, už neviem treba kutať po webe, ale chodí sem veľa báb tak ti možno niekto aktuálnejšie poradí. My už sa teraz skoro ani nevozíme, takže Brio je už fuč 🙂.

martuska75
18. jún 2013

@zuzkag2 Neviem teda či myslíme rovnaku. My sme mali túto na šporťák. Fotku teraz neviem rýchlo pohľadať tak som si jednu požičala. 🙂 Je to čiernepod búdičkou. Naklikáva sa to takými 4 malými kolieskami rovnona budičku a je to dosť univerzálne - dá sa to podľa mňa nahodiť na hocijaký kočík. Ja to mám teraz na Jane Nanuq 🙂 ale lepšie si to pre istotu vyskúšať alebo aspoň premerať.
@lulii

zuzkag2
18. jún 2013

@martuska75 ahaaaaaaaa.. tak ja som myslela inu clonu, som ani netusila, ze existuje aj tato...
ja by som chcela ale tuto http://www.groupfashion.cz/sk/brio-2013/doplnky... len sa bojim, ze ked dam maleho lezat, tak ze to tam nebudem vediet namontovat...

martuska75
18. jún 2013

@zuzkag2 fúha tak tam istotne nesvieti 😀 😀 😀 ale to brio vyzerá dosť čudne 😉 Tú našu som používala na až na šporťák lebo hlbokáč sme mali iný, ale nikdy malej nesvietilo. Podľa mňa tieni úplne parádne.Táto čo si našla určite tiež dobre tieni, len by som si fakt mrkla ako sa dáva. Našu som nosila furt zo sebou v taštičke a šup-šup sa dala nasadiť. Ale ked to pozerám tak sa to podľa mňa prichytáva na 4 miestach o konštrukciu.

ddancha
18. jún 2013

@lej Ahoj, tak mám úplně stejnou zkušenost, taky jsem si zkoušela kočár, mám za 3 týdny termín porodu, a přijde mi, že se korba hodně hýbe ☹ ptala jsem se v krámě, kde jsme kočár kupovala a tam mi řekli, že to je normální, kamarádka má Brio 2012 a tolik se jí korba nehýbe... tak nevím, taky mám z toho strach, přijde mi to nestabilní, ale budu se tedy ujišťovat, že je to normální. A ty si se ptala v obchodě, kde si ho kupovala, zda jej to normální? O promazávání jsem neslyšela, nebylo mi to ani doporučeno, ale časem bude chtít asi promazat, aspoň tak to říkala kamarádka u Bria z loňského roku

alca123
18. jún 2013

@zuzkag2 ahoj ja som mala na brio univerzálnu clonu dooky a bolo to uplne v pohode 🙂 http://www.heureka.sk/?h[fraze]=dooky&m=f&gclid=CMGyt52L7rcCFcdX3godSGsAOA

georgia333
18. jún 2013

@alca123 a je podstatne lacnejšia

zuzkag2
18. jún 2013

@martuska75
@alca123
martuska, ja mam tu dooky, co spominala alca, je krasna, ale nejak ma zaujala ta maxi clona, asi aj uvcko lepsie chyta...len fakt neviem ako sa bude uchytavat na ten kocik, ked bude maly v polohe lezmo...blbe je, ze nikde v kamennom obchode som tu maxi clonu nevidela, tak neviem ci to chcem riskovat...🙂

lej
19. jún 2013

@ddancha Ahojky když jsem si ho kupovala tak mi prodavačky na obchode rikaly,ze je to normalni a tak jsem si ho koupila,ale me to nedalo a sla jsem se podivat do jiného obchodu s kocarkama kde měli brio go 2013 vyzkoušela ho a tak se jim nehybal jako ten muj.Trosku se hýbat musí,ale me se hybal strasne moc.Tak jsem to vyresila tak ,ze jsem dosla do kramu kde jsem kupovala ten svůj a tak jsem je s tim otravovala az mi dali jinou konstrukci a tedka je to o hodne lepsi 🙂 Hybe se taky,ale s tim předchozím se to neda srovnat tak zalezi jak to dela tobe jestli je to normalni nebo ne.Jdi si to taky vyzkoušet do obchodu a uvidíš 🙂

lindana
21. jún 2013

kocky mate niektora email na nojba? Cez mimibazar mi to nefunguje :( Dakujeeem

depa1
21. jún 2013

My sme z neho boli očarení. Manžel je vysoký a bol to jediný kočík, do ktorého nekopal a bol pekne vystretý. Ľahko sa manipuluje a mne tiež vyhovoval. No, nakoniec sme sa rozhodli pre iný kvôli tomu, že Brio je dosť ťažký na vynášanie (bývame na 5. P a nemáme výťah) a tiež, že sa v športovej časti nedá nastaviť ležkanie bábätka, čo boli naše dôležité parametre. Inak to bol náš favorit číslo jeden. Komu nevadí vyššia hmotnosť a polohovanie, tak smelo do toho!

cerviceq
22. jún 2013

@depa1 Pre aky kocik ste sa nakoniec rozhodli? Myslela som si, ze Brio patri medzi najlahsie.

depa1
22. jún 2013

@cerviceq Nakoniec Inglesina Trilogy - má len 8 kg, Brio 13 kg.

pellullinka
22. jún 2013

@depa1 no jo jenže to se nedá porovnávat, to jsou golfky 😀

startule
23. jún 2013

Zdravím briačky.

@depa1 tak ono mezi kombinacema to je jeden z nejlehčích. A podle mě taky je to o tom, jak se který kočárek řídí. Může být i lehčí, než je brio, ale bude se s ním blbě jezdit.

My jsme kupovali kočárek loni v listopadu. Do února v hluboké korbě, od února sporťák. Musím mu přiznat, že ovládání je bezkonkurenční.
Jen už mi přijde docela robustní. Zbytečně velký, tak doufám, že si najde kupce a bude sloužit dál, jako nám.

Hmotnost
hmotnost samotné konstrukce: 6kg
hmotnost konstrukce s kolečky: 8,1 kg
hmotnost konstrukce s kolečky a sportovním sezením: 11,4 kg
hmotnost konstrukce s kolečky a hlubokým lůžkem: 12,7 kg
hmotnost konstrukce s kolečky a autosedačkou: 12,6 kg

martuska75
23. jún 2013

@depa1 Tá Inglesina je pekná len to nie je šporťák ale vpodstate golfáč. N Alladinovi mu píšu váhu 9,5 kg (športová čast) to sa mi nezdá až taký rozdiel oproti 11,4 kg, ale ak sa ti ráta každé kilo tak to chápem. Hlavne ak nechodíte ťažším terénom. Ja som to spravila tak že sme neskôr k Briu kúpili Jané Nanuq - okolo 6 kg

ivett
23. jún 2013

co se týče váhy, je Brio jeden z nejlehčích na trhu...je třeba rozlišovat kočár, jakože fakt velký sporťák a golfky, jasně, že golfky vždycky budou lehčí, to bez debat, ale nedají se srovnávat s velkýma kočárama...
Brio je perfektní, já s ním jezdím jen doma zatím, ale už se těším ven, po první dceři mám BGB Bee+ a ten je lehounký a perfektní na rychlé přesuny, takže pro mě ideálně mít Brio jakože velký kočár a pak nějakou alternativu golfek, měla jsem to tak i u první dcery a spokojenost...

adado
24. jún 2013

ahojte, ja nemam origos clonu, nieco taketo, ale je super, a sedi na hocijaky kocik, urcite je to lacnejsie riesenie hlavne:
http://tovar.topshopping.sk/prislusenstvo-pre-k...

ivanas22
26. jún 2013

Mamičky prosím Vás, ako sa upevňuje nánožník na športovú časť? už dlhšie nad tým "maturujem" a stále sa mi nedarí... Bola by som vďačná ak by mi niekto poradil.. Ďakujem veľmi pekne za ochotu.

startule
26. jún 2013

Ivi taky jsem s tím bojovala. Pročetla tady půl diskuse.
Musíš navléct ty pásky s drukama pod boudičku (tu vycvakneš a provlečeš pásky).

ivanas22
26. jún 2013

@startule Ďakujem veľmi pekne aj som si myslela, že tam niekde to musím pripevniť.. ešte raz ďakujem 🙂

pinonka3
26. jún 2013

Holky, dá se brát brio go i jako golfáč nebo není tak skladný a pro větší? Sporťák máme, ale je těžký do auta, atd. tak jestli je tento lehký a skladný..na využití do auta, obchodních center, prostě na cestování....díky moc za info!

adrianai
26. jún 2013

Ahojte baby,

veľmi sa mi páči brio, už pri malej som nad ním silno uvažovala, nakoniec som ale kúpila iný, no tentoraz si ho už chcem dopriať 😀 lenže nechcem kupovať nový, je to predsa dosť vysoká položka a vlastne ešte mám kočík po malej, viete mi poradiť, na čo si mám dať pozor keď je už používaný? Občas sa objaví ponuka, ktorá je fin. zaujímavá, len sa bojím, aby to nemalo nejaký skrytý chytáčik 😅 Bývajú po používaní cca 1-2 rokov opotrebované, vyblednuté (inak si chcem dať ušiť u moniky novú striešku a podložku, ale predsa...) a pod.?

Veľké ď. za každú radu 🙂

jollinka
26. jún 2013

@adrianai Jak už jsem tu psala o kousek výš, já používám Brio zatím jenom půl roku, ale neumím si moc představit, co by se na něm dalo opotřebovat. Je to opravdu slušně a kvalitně udělaný kočár. Občas tu někdo píše o nepěkných kolech, to je ale jen vada na kráse a na funkčnost to nemá vliv (kolečka jsou z nějaké pěny a po prvním vyjetí přestávají být na pohled tak krásná). Časem by se možná mohly ošoupat pásky u polohování sportovní korby, možná by ještě mohlo být povolené polohování boudičky (náš šikovný dědeček obmotal silikonovou páskou, aby to líp těsnilo a od té doby není problém), možná bych ještě dohlídla na adaptéry, aby to nebylo někde vyviklané. Víc mě nic moc nenapadá, ten kočár nemá nic, co by se dalo zlomit nebo nějak extra opotřebovat, je to kovová konstrukce, takže podle mě v podstatě nezničitelná :o))

georgia333
27. jún 2013

@adrianai záleží na tom od koho ten kočík kupuješ, niektoré kočíky aj popoužívaní vyzerajú ako nové, nový teraz set stojí 699,-€ tak ešte aby bola primeraná cena

startule
27. jún 2013

Mám v bazárku sporťák používaná jen chvilinku. Kočárek v záruce.

ivett
27. jún 2013

@pinonka3 Brio Go nejsou golfky a určitě není skladný tak jak bys od golfek čekala, lehký je, ale po složení je docela vysoký a dlouhý, nemyslím si, že by ti nahradil golfky, je to velký a robustní kočár, byť oproti vleikostně stejným je lehčí a skladnější, to ano...co máš teď?

pinonka3
27. jún 2013

@ivett ted mám icoo peak air...korbu a ted právě sporták...

startule
27. jún 2013

@pinonka3 ten mi připomíná mutsynu.

A když je porovnám, přijde mi to jako 100 a 1.

Kdyby moje dítě bylo kočárkové, nedám brio z ruky. S velmi těžkým srdcem, ho posílám dál. Ale pro nás už je to limuzína, kterou nepotřebujeme.

pinonka3
27. jún 2013

@startule brio a icoo? tak já jsem s icoo max spokojená, nemůžu si ho vynachválit 🙂 jen na to cestování jsme chtěla už nějaké golfky, at nezabírám tolik místa 😉