Kočík Bumbleride Flyer. Referencie?
Ahojte kocky,
mate ho niektora? Ako ste spokojne? Ma nejake muchy o ktorych je dobre vediet pred kupou??
diiiiiiiiiik
Stručné zhrnutie
- Bumbleride Flyer je mestský športovo‑golfový kočík s preklápacou (reversible) rukoväťou a otočnými všetkými 4 kolesami, ktorý používatelia odporúčajú hlavne ako ľahký mestský kočík, nie ako kočík do hlbokého snehu alebo náročného terénu.
- V diskusii sa opakovane uvádza, že oficiálne parametre (ložná dĺžka 97 cm, hmotnosť 8,6 kg) nezodpovedajú meraniam používateľov; v praxi sa merala ložná dĺžka cca 84–92 cm, šírka sedacej časti 32–37 cm, hĺbka sedu ~22 cm a nameraná hmotnosť ~9–9,6 kg.
- Ako alternatívy spomínané v diskusii sa odporúčajú Bumbleride Indie (väčšie kolesá, lepšie do snehu/terénu), Peg Perego Uno, Pliko/Pliko Switch, Jane (Solo Reverse, Carera, Zippy), Quinny Senzz, Gesslein Swift a Casualplay Vintage.
Najčastejšie otázky
Q: Kde si môžem Bumbleride Flyer pozrieť alebo vyskúšať v SR?
A: Používatelia uviedli predajňu Alltoys (Tulip) v Martine ako miesto, kde bol Flyer vystavený; v ČR sa spomínali predajne v Zlíne a predajca Malvik/Malvika; inzercie sú na bumbleride.mimishop.cz a eBay podľa príspevkov.
Q: Aké sú reálne rozmery ložnej plochy a zádovej opierky Flyeru?
A: V diskusii sa udávali rôzne merania: ložná dĺžka 84–92 cm (niekto uvádza 84 cm, niektorí 88–92 cm), zádová opierka 42–47 cm, šírka sedacej časti 32–37 cm a hĺbka sedu približne 22 cm; oficiálne parametre 97 cm/8,6 kg boli viackrát spochybnené.
Q: Je Flyer vhodný do snehu alebo do terénu?
A: Väčšina mamičiek hodnotila Flyer ako mestský kočík; do ľahkého snehu a na bežné rozbité chodníky sa dá prejsť (aretáciou kolies), ale do hlbokého snehu alebo na náročný terén odporúčali modely s väčšími kolesami ako Bumbleride Indie alebo terénne trojkolesky.
Q: Do akého veku / veľkosti dieťaťa sa Flyer hodí?
A: Výrobca údajne uvádza nosnosť do 20 kg; v praxi viaceré mamičky vozili aj 2‑ročné a jedná z užívateliek spomínala 4‑ročné dieťa na príležitostnej jazde, komfort však závisí od výšky a dĺžky nôh dieťaťa.
Q: Je fusak (nánožník) k Flyeru dostatočne veľký na zimné dieťa?
A: Viaceré príspevky uvádzajú, že fusak/nánožník je pomerne malý a používateľky ho označili za vhodný približne do jedného roka; pre staršie alebo vyššie deti ho považovali za málo praktický.
Q: Aké sú alternatívy s preklápacou rukoväťou?
A: V diskusii boli spomenuté Peg Perego Uno (uvedené porovnanie hmotností Uno 10,3 kg vs Flyer 8,6 kg v jednom príspevku), Pliko/Pliko Switch, a niektoré modely Jane (Solo Reverse, Zippy) ako možnosti s otočnou alebo prehadzovacou rukoväťou.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina diskutujúcich považuje Flyer za mestský, ľahší kočík s výhodou preklápacej rukoväte, nie však za vhodný kočík do hlbokého snehu alebo náročného terénu.
- Viaceré merania používateľov ukázali menšiu ložnú dĺžku a vyššiu hmotnosť, než uvádzajú niektoré oficiálne zdroje alebo inzeráty, preto odporúčajú osobné vyskúšanie pred kúpou.
- Fusak/nánožník k Flyeru je podľa viacerých príspevkov pomerne úzky a krátky, vhodný skôr pre menšie/bábätkové vekové kategórie.
Sporné názory
- Rozmery a hmotnosť: niektoré príspevky uvádzajú ložnú dĺžku ~84–88 cm a hmotnosť ~9–9,6 kg, zatiaľ čo iné obchody/predajcovia uvádzajú 97 cm a 8,6 kg; obe varianty sa v diskusii uvádzajú ako možné (pravdepodobne rozdiel medzi kolekciami alebo chybným uvádzaním údajov).
- Jazdné vlastnosti pri preklopení rukoväte: časť používateľov považuje riadenie pri otočenej rukoväti za mierne horšie, iné používateľky to považujú za zanedbateľný problém po zvyknutí si.
- Vhodnosť do snehu: niektoré užívateľky prešli miernym snehom s aretáciou kolies, iné tvrdia, že Flyer na sneh nie je praktický a odporúčajú modely s veľkými kolesami.
Otvorené otázky
- Ktoré modelové roky/edície Flyeru (2007/2009/2010) majú skutočne ložnú dĺžku 97 cm a ktoré majú kratšiu verziu 84–88 cm?
- Bude kolekcia 2010 alebo novšie série meniť konštrukčné parametre (dĺžku lehu, typ kolies, hmotnosť)?
- Aký je štandardný oficiálny údaj o hmotnosti a rozmeroch u dovozcu do SR/CZ (konkrétne oficiálne merania pre lokálny trh)?
Spomenuté značky a firmy
Bumbleride, Bugaboo Bee, Peg Perego Uno, Pliko (Pliko P3 / Pliko Switch), Jane (Solo Reverse, Carera, Zippy), Quinny Senzz, Gesslein Swift, Casualplay Vintage, Teutonia Spirit, Moon buggy, X‑lander, BabyActive, Buggypod, Alltoys (Tulip), Malvik / Malvika, Mimishop (bumbleride.mimishop.cz), Malvik.cz, eBay, Modrykonik, Baby‑cafe, Emimino, Baby‑line, Malvik.cz
Spomenuté produkty a metódy
Bumbleride Flyer, Bumbleride Indie, Bumbleride Indie Twin, Bugaboo Bee, Peg Perego Uno, Pliko P3 / Pliko Switch, Jane Solo Reverse, Jane Carera, Jane Zippy, Quinny Senzz, Gesslein Swift, Casualplay Vintage, Teutonia Spirit, Moon buggy Fit, X‑lander, BabyPoint Astral, BabyActive športový kočík, Buggypod prídavné sedadlo, fusak / nánožník, pláštenka, preklápacia rukoväť (reversible handle), otočné 4 kolieska, aretácia kolies, ložná dĺžka 84 cm, 88 cm, 92 cm, 97 cm, zádová opierka 42 cm, 45 cm, 47 cm, šírka sedacej časti 32 cm, 37 cm, hĺbka sedu 22 cm, výrobcom udávaná hmotnosť 8,6 kg, nameraná ~9–9,6 kg, nosnosť 20 kg
Miesta a osoby
Martin, Žilina, Zlín, Ostrava, Severná Morava, Poľsko
kratena ja mam kocik od soboty a boli sme uz aj v meste na velkej prechadzke. maleho sme mali v polohe uplne lezmo a dokonca sme aj rucku prehodili,aby bol maly smerok k nam lebo fukalo a nemali sme ziaden problem vyjst na obrubnik...je to asi o zvyku a nie kazdemu vsetko vyhovuje! Pochybujem ze existuje dokonaly kociar a hlavne taky ktory by vyhovoval kazdemu. Je to ako sa autom. Niekomu vyhovuje BMW iny iba AUDI dalsi maju WW a nedaju nan dopustit...ktore auto je lepsie???kazdy ma svoje poziadvky ..mozno treba vyskusat viac kocikov a najst ten naj.
bobket, kde si ho kupovala? da sa niekde v ziline alebo martine vyskusat? ide mi hlavne o tu velkost sedacky
adus,ja som si pon bola v Zline,ale najskor som si ho pozrela a nechala ukazat tu v Mt v nakupnom "centre" Tulip v Alltoys. Tam je mila pani a vseto nam ukazala co sa s nim da neda a podobne..Inak bude ozaj lepsie ked don malu posadis ako ked ti napisem aka je sedacka dlha a siroka.
bobket, jasne ze najlepsie vyskusat nazivo, len som nevedela kde... bola si pon v Ziline, ci v Zline? ak v ziline, tak kde ho maju?
Jedna pani sa mi ozvala ked citala ze ho chcem kupit. ked som si zratala aku ma vybavu a tak, tak sa mi tam oplatilo ist...
Ahoj Adus, tak jsem to přeměřila. Opěrka zádíček je 42cm a celková délka ležení je 84cm ... hmmm, tak teď už chápu, proč se mi tam malá nevejde. Výrobce uvádí 97cm. Holky, je mi jasný, že je to o zvyku a že každému vyhovuje něco jiného. Je to můj šestý kočárek ( 2x sporťák a 4x golfky) - na každém mi vyhovovalo něco jiného a něco jiného vadilo, ale tenhle je asi nejhorší. Navíc mi přijde takovej chatrnej. No, rozhodně půjde z domu. Jen nevím, jestli je lepší ho prodat teď hned ( a nechat se zabít od manžela) když je novej, nebo později.
Ahoj holky,
tak pořád zvažuji jeho koupi a teď jsi mě kratena mírami zděsila!!! 😲
Opěrka zad 42cm- to je úplně na nic. Naše Nela je taky dost dlouhá, proto hledám něco, kam se mi vměstná. Tak to se na flyera asi můžu vykašlat.....Škoda 😠
kratena: jaké golfáče jsi před tím měla? A který se ti nejvíc osvědčil?
Já ještě zvažovala Peg Perego Uno, jde mi i o přehazovací rukojeť. Nemáš s ním zkušenost?
Měla jsem neonato piuma, moon buggy fit a babypoint astral. Rozhodně nejlepší byl moon - perfektně se mi s ním jezdilo, byl lehoulinkej a když se složil, tak fakt extra malinkej ... ale vadilo mi právě, že nemá otočnou sedačku. Astral otočnou sedajdu má, ale je zas šíleně težkej a ošklivej a neskladnej ... ale rozhodně se sním jezdilo líp, než s flyerem.
Když chce člověk otočnou sedačku(nebo přehazovací rukojeť), tak asi nemá moc na výběr. Flyera jsem si koupila teď, že mi vydrží pro druhý dítě - ale půjdu radši do pořádnýho sporťáku s otočnou sedačkou a k tomu zřejmě pořídím zase moonky.
Joo, teď mě napadlo, myslíte, že by šlo kočárek vrátit s tím, že ta sedačka nemá těch 97cm? To by asi neprošlo, co? No, ale já ho asi nemám ještě 14dní, tak to se dá vrátit bez udání důvodu?
kratena dik za info, normalne ma to vytocilo, uz som myslela, ze idem objednat, rozhodovala prave ta velkost a ze sa da jazdit v obidvoch smeroch, podla mna ho urcite mozes reklamovat z dôvodu uvadzania nepravdivych udajov!!! tak som zase na bode nula 😠
Holky, co máte flyera, nemůžete mi tu délku lehu taky přeměřit. Napadlo mě, že třeba loňská kolekce těch 97cm měla a ta nová to nemá a pořád uvádějí rozměry staré kolekce. Ale těch 97 tam nenaměřim, i kdybych se snažila sebevíc. Měřila jsem to pro jistotu dvěma metry a pořád těch 84cm. Koukala jsem, že do těch 14 dní se to musí vrátit v origoš obalech a ty jsem samozřejmě vyhodila, tak jedině reklamace. Ty joo, to mě fakt štve!!!
kratena: tak tady ke konci diskuze holčina píše, že má flyer 09 a rozměry 87x32cm!
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
já bych se to pokusila vrátit i bez obalu a kdyby se cukali, tak reklamovat. kdyby byl rozdíl 2,3cm, ale 13cm!!!
pak kupujte jen přes internet bez prohlídnutí.... 😠
dej pak určitě vědět, jak jsi dopadla - držím palce.
tak baby teraz ste mi dali chrobaka do hlavy...ja ho mam tiez vyhliadnuty a teraz toto!!!....uz fakt neviem co kupit... ☹
Já tam dala dítě (2 roky, skoro 100 cm) a měl nožky mírně pokrčené 😕 Což jsem na golfky teda koukala. Teda i s nataženou opěrkou nožiček. Při přehození rukojeti se změní těžiště, takže se kočáry hůř ovládají, ale výhoda té funkce tam prostě je. Po směru se mi přizvedával dobře na zadní. To těžiště bylo samozřejmě OK. Líp se přizvedl s dítětem vleže, po přehození je to logicky naopak. Kočárky s velmi dobrým těžištěm se snadno přizvednou na zadní a když je na madle taška, tak se začnou až překlápět, to samé s dítětem vleže. Jenže to je prostě dáno tou konstrukcí. Proto nedělají záda až do vodorovného lehu. A s klasickýma golfkama na obrubník nenajedu bez přišlápnutí stupátka. Já neznám moc delších golfek než je tento flyer. Právě že většinou jsou mrňavé, případně srovnatelné. S vachrlatostí a kvalitou nevím, to bych s ním musela jezdit, to fakt neposoudím. Jen vím, že jsem od této firmy viděla houpací a ten teda byl takový humpolácký. Sice lehký a s otočnými koly, ale nechtěla bych ho. To raděj jiný lehký houpací, od jiné firmy a bez otočných kol. U všech mi šlo ztuha polohování rukojeti v kloubu, tak nevím, jak je to v praxi.. 😒 I brzda a aretace z obou stran (i po přehození) se mi líbila. Celkově se zdál fajn, ale co já vím.. 😒
Tak další pozitivní ohlas....
Já už teda fakt nevím, jak se rozhodnout. Pořád se snažím najít nějaký obchod v okolí, kde bych ho mohla zkouknout. Ale nikdo není ochotný ho jen tak objednat.
Ta zádová opěrka má fakt jen 42cm???
Co vy ostatní, mezi čím dál vybíráte?
ahojky, mne teraz jedna pani premerala jej bubleride flyer a písala, že opierka má 45, sedenie 22 a pod nožička mi 22cm. Má ho kupený minulý rok. 45 je dosť, pochybujem, že majú kočíky aj viec, alebo som taký nevidela. Ja tiež neviem, čo robiť. Chem šporťák, chcem preklapaciu ručku, guumeve či nafukovacie kolesa, aby bol ľahky a lacný... asi neexistuje
majkafer....ja mam bambulu o mesiac mladsiu a baby ma odhovarali, ze sa mi kupa flyera uz neoplati, vraj nejake lahke golfky a lacnejsie....ja si ale myslim, ze sa bude mala este urcite taky rok vozit, aj ked uz menej...ak sa mozem spytat, planujes kupit kocik len pre dcerku, alebo s tym, ze ho vyuzijes pri dalsom dietatku?....
Ja chcem kočík využiť aj pri ďalších deťoch, mám doma stegii, je super, hlavne v zime,ale na leto by sa mi hodilo niečo ľahšie a taktiež, ak by som náhodom mala ďalšie dieťa letne, tak by sa dalo voziť aj v bumbleride, mne sa totiž golfky nepáčia a potrebuje dobre kolesa, aby boli aj odpružene, my to tu máme samé kopce. Nepotrebujem spratný kočík, máme veľké auto, a skoro všade chodíme peši🙂
a mas ho uz aj obzrety na zivo?....ja potrebujem tiez nieco pevnejsie, mame hrbolate chodniky...
Praveže som ho nevidela, u nas ho nemajú a ani nijaká ženička. Preto zistujem, že čo a ako 🙂 Je ťažké zohnať šporťak, aby bol lahký s dobrými kolesami a k tomu aj nie drahý 🙂
Holky, ale tohle fakt není kočárek do terénu. Joo a dnes jsem si ho pro jistotu zvážila a má 9,6kg ( výrobce uvádí 8,6), to už mi teda na golfky přijde dost. Jediný, co mi teda vyhovuje, že vypadá nádherně a že má otočnou rukojeť ... vše ostatní je na prd ... půjde z domu, to je jistý.
ahojte, pisala som do Malvika, tam tento kocik maju a odpisali mi ze opierka je dlha 47 a celkovo 97, tak ja uz teda neviem kde je pravda... len asi osobne vyskusat
inak jane ma teraz novy otocky golfac jane solo reverse, ale nie su tam pisane rozmery sedacky...
Baby, kocik je super! Ja som maximalne spokojna! a to s nim chodim este aj so psom 😉 ! Ja neviem, Kratena ty ten kocik neznasas az je to vtipne 😀
Já vim, Bobket ... taky už si tu připadám jako "antireklama na bumbleride". Ale fakt jsem dlouho zvažovala, zda ho koupit a moooc jsem se na něj těšila ... a teď jsem prostě zklamaná. A hlavně mě naštvalo, že výrobce uvádí špatné údaje o váze i velikosti. To je jasný, že kdybych věděla, že má 84cm délku lehu, tak bych si ho nekupovala teď pro 2letou dceru.
bobket: můžeš nám, prosím tě, ještě přeměřit ty délku a šířku lehu? Díky moc 😉
Dnes jsem si psala s majitelkou obchodu tady u nás a ta mi zase napsala, že šířka je 38cm a délka 92cm. Tak já už fakt nevím, kde je pravda....
Bobket, Ty si ho doma merala? A kolieska ako, môžem s ním aj po záhrade, či takej hrbolatej ceste? Mne sa tak páči 🙂 vyzerá úžasne a hlavne ja chcem aj preklapaciu ručku, na steggi ju mám a je to supoer, prave horšie to je keď na dieťa nevidím, ale to nám nevadí, lebo my sa na seba rady dívame 🙂
Jedna pani, čo ho predava, uvadza rozmer45+22+22, s tým, že stieška je vyšie, tak si dieťa hlavu nebude šúchať. Ja vobec neviem, chcem ho, ale nemám ho kde vyskúšať
No na sirku od plastu je 37cm a dlzka od vrchu az uplne po spodok 88cm. Co sa tyka koliesok je dolezite si uvedomit ze to nie je do cleneneho terenu, ved je to mestsky kocik, my mame chodniky rozbite a nemam nejaky velky problem. Ja som mala predtym xlander a to sa neda porovnat ten bol do terenu,ale na bezne nerovnosti podla mna uplne v pohode. Ale keby som chcela terenny kocik tak nekupujem flyer ale s velkymi kolesami nieco ako bumbleride indie,ale trojkolku nie a nie. Neviem teda co od kocika ocakavate,ale ja napriek tomu ze som mala xlander a velke kolesa nemam teraz problem, no asi som mala ine ocakavnia od flyera ako kratena a mne sa ocakavania splnili. Pre mna je spratny-sama bez manzela ho zlozim a rozlozim, prelozim! je lahky jednou rukou ovladatelny,stabilny, ta rucka je super, ked mi fukalo hned som si ju prehodila a bolo.A to som si pritom musla zvykat na iny typ jazdy kedze moj byvaly kocik nemal otocne kolieska! No neviem, ja zatial nemam ziadne vyhrady! V martine ho maju v tulipe v alltoys Majkafer ak sa chces nan pozriet.
ahojte... 🙂
všimla som si, že sa tu ohľadom tohto kočíka rozbehla diskusia...
ja ho mám a som fakt spokojná...je to tak trochu golfáč a trochu športiak... 😉 Myslím si, že tie, ktoré chcete kúpiť golfáč, isto nenájdete rozmermi väčší...golfky sú jednoducho malé, skladné...
ja nebývam v meste, s kočiarom pravidelne každý deň chodím von, máme aj horší terén a zvládame to...aj keď je pravda, že ťažšie, ale nieje to zas nič tak hrozné...tak ako píše kaminek...ak chcem vyjsť z cesty na chodník, musím si ho pridržať nohou...a to isté myslím aj s inými golfkami...
no ja k nemu nemám žiadne výhrady... 😉 zmestí sa všade...je malý a zároveň dostatočne veľký pre dieťa...

kratena, tak to si ma moc nepotesila ☹ dcera ma rok a uz teraz 80 cm. Mohla by si mi ho prosim ta premerat - aka je dlzka opierka chrbta a celkova dlzka? Dik