Kočík na splátky

penny007
24. sep 2013

Kedže nie každá z nás má dostatok financí na kúpu 700 alebo viac eurového kočíky chcela by som vás poprosiť o vaše rady a skúsenosti s kúpou kočíka na splátky, viem že kočík by sa nemal kupovať takto skoro ale....... naraz a ked sa bábo narodí to asi nepojde..... Tak milé mamičky ktoré ste týmto prišli máte s tým negatívne či pozitívne skúsenosti?

sissy27
24. sep 2013

@cawes uhm no vysoko kvalitný výrobok, ktorý sa už 2x pokazil... ale tak asi som náročnejšia, čo už 😅 snáď ti vydrží tých 10-15 rokov, hádam dovtedy nič lepšie nevymyslia, aby ti nebolo ľúto 😀

irriss
24. sep 2013

@cawes
ale tady nejde o kavovar..tady jde o to, ze TRH predrazuje zbozi...to, co mas doma za 2000 eur uz nefunkcni, tak to same ma nekdo jiny doma za 200 eur a funkcni, protoze xy blikajicich svetelek na kavovaru nepotrebuje..bude rozdil totiz jen v "obalu"..motor bude stejny..
to je jako kdyz si rozdelas TV znackovou a neznackovou..zjistis, ze uvnitr je v obou je made in china 😀

p.s. za tezky porod jsi dostala kavovar?
neuznavam darky pro zenu za porod , ktere jsou urcene do domacnosti 😉
To radeji poradnou pusu!!!!

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja018
24. sep 2013

Baby dajte mi link na novú trojkobinaciu za 100€ Ja si myslím ze tých 300€ je zaciatocna suma kocikov ( trojkombinácii). Mýlim sa?

dai
24. sep 2013

@penny007 ahoj... ja sa asi pridam k maminkam ktore ti poradia si to este poriadne premysliet... pre mna je kocik, chladnicka a podobne veci vec dennej spotreby a taketo veci treba brat v cene v akej si to mozes dovolit... ak si vyberies kvalitny za 200-300 euro - co sa asi uz da tak spravis babu rovnaku slizbu ako s tym drahym... treba len dbat na funkcnost aprevedenie. podla mna sa kocik nekupuje na 3 roky... ak chces len 1 dieta tak za 1 rok uz budes rozmyslat nad nejakou buginou...
nesuhlasim tu ale s babami co tvrdia ze v zahranici sa kociky nad 400 euro nekupuju a pod. jasne ze ano - ale opaet zalezi od prijmu...
moja skusenost - pri prvon dietatku som si kupila 3kombinaciu za viac ako 1000 euro - nerodila som ako 20rocna takze som si to v pohode mohla dovolit... nevyberala som ale podla vzhladu, v prvom rade bola funkcnost - tento isty kocik som pouzivala aj pti druhom dietatku - uplne v pohode vydrzal - cize ked si to rozpocitam tak by to uz bolo len 500 euro na dieta - kocik a autosedacka... buginu som uz kupovala len cisto prakticku - lahku za nejakych 150 euro - tiez so mnou preskakala obe deti - maly ma inak 2 roky a do kocika mi uz nesadne😉 teraz buginu postupujem svagrinej - cize sa v nej vyvozi dalsie dietatko...
osobne vidim velky rozdiel v kvalite veci - kavovar za 2000 euro ti spravi inu kavu ako nejaky presovac za 100ku a niektori ludia hladia aj na design - preco nie ak nato maju... next a podobne znacky predavaju uplne obycajne oblecrnie pre deti za normalne dostupne ceny - beriem ze matka na rodicovskej asi moc vyskakovat nemoze ale ak pracuje tak ide naizaj o normalbe ceny - lacnejsie sa da kupovat len u cinana... niekedy mam pocit ze ak matka nevozi svoje dieta v skladacke z polska a neoblieka mu oblecenie nosene 3mi skolkami tak je to

cawes
24. sep 2013

@sissy27 luto mi ho nebude. A ano firma jura je velmi dobra znacka na trhu. Ak nechapes co sa snazim povedat tak radsej nehovor nic. Kazda vec sa dokaze pokazit a co ? od toho su reklamacie.

cikyta
24. sep 2013

@cawes Viem, že to nesúvisí s temou (no už tu nesúvisí s temou viac príspevkov.)
Nedá mi sa nevyjadriť k
@eeffka a tomu,že ťa výjde nádcha 30 €....
Po 1.s nádchou ku dr.asi velmi človek chodiť nebude
Po 2.ked aj, tak ti tam dá dr.iba leták s volne predajnými liekmi ako obyč.kvapky do nosa, bylinky na inhalácie, homeopatiká, vitamíny rôzneho druhu,liek od bolesti (teploty) atd...
A v konečnom dôsledku ťa to všetko výjde uplne kludne 30 € pomaly ☹

barny
24. sep 2013

no a sme doma, teda na MK, zas je kde sa vadiť 😀 Ja keby tebou @penny007 tak odkladám mesačne a potom kúpim kočík v 8 mesiaci , síce neviem kedy čákaš bábo, ale zbytočne by sa ti na akontácií predražil a kočík do 400 € nie je drahý

irriss
24. sep 2013

@tanapeta
Vedela jsem, ze nekdo bude tocit ve smeru opacnem 😀 😀 😀 😝 😝 😝
A vis co Ti reknu..PREJU Ti takove prekvapko!!! Protoze ten, kdo si je JISTY svymi "jistotami", neumi si vazit NICEHO!!!
V zivote nevis hodiny a ani sekundy..mela by ses podivat na jine fotoblogy...na nestesti lidi, ktere prave "diky" SVINI SEKUNDE prisli o zdravi ci zivot....o vsechno.!!!!!!!!!!!!!!!!!!.jenze TY se zrejme zamerujes na fotoblogy, ktere se nesmrtelne blyskaji a zari jako perfektum mobile 😀 😀 😀

cawes
24. sep 2013

@irriss no moj kavovar je funkcni!!! Dostala som za ten co sa pokazil hned novy!!! No dostala som nie len kavovvar ale aj veci pre seba, kavovar bol taky spolocny darcek ale o to tu teraz nejde. A predstav si nema tisic svetiel, neblika a technologia ktorou pracuje motor u jury je ina neviem nahodou ci nato nemaju patent ale o tom neni tema

dai
24. sep 2013

snob najvaecsej velikosti😀 ved nikto ss tu nechvali ze oblieka dieta len do dioru ... a keby aj - ak si nato zarobil tak je to hadam jeho vec😉
@penny007 kup si nieco na co mas - mozno radsej kvalitny kocik z druhej ruky po jednom dietatku - ja som mala gesslein a ako pisem v pohode zvladol 2 deti😉 tvoj rozpocet naozaj dostane po narodeni babatka zabrat - radsej nato odkladaj ak uz teraz je vas rozpocet tak napaety ze uvazujes nad splatkami za taku normalnu vec ako je kocik

tanapeta
24. sep 2013

@irriss priať niekomu nešťastie je dosť úbohé..Ale ak chceš, tak si kopni..😀D Akurát, že kopeš vedľa

bubelko
24. sep 2013

@penny007 osobne by som kocik na splatky nekupovala. ak by som uz teraz mala vyhliadnuty kocik, odkladala by som splatky a pozrela sa, ci na nete nenajdem predsa len taky, aky chcem, v dobrom stave, ale lacnejsi. a ak nie, tak by som ho neskor kupila za hotovost.
ale ak sa ti paci, vies, ze tie splatky splatis, ze to utiahnes a nehrozi, ze sa v splatkovom kalendari stratite (ked sa nahodou prida este nabytok a neviem co - moze byt, ze sa pokazi auto, chladnicka, pracka.......), tak si ho kup na splatky. 😉

sissy27
24. sep 2013

@cawes no zjavne si to ty, kto nechápe, tak si choď spraviť kávičku a "nehovor nič" ty... kávovar za 2000€ proste tú hodnotu nemá, rovnako, ako ju nemá kočík za 1000€ alebo topánky za 800€ ... ale niektorým ľuďom proste nedochádza a asi im takéto spotrebné veci dodávajú sebavedomie a nahrádzajú iné veci...

cawes
24. sep 2013

@cikyta ok fajn to som nevedela, ked sa maly narodil, dostala som od dr. zakladne lieky, proti hnacke, na kakanie, proti horucke, a proti nadche, takze som za ne nic neplatila lebo boli na recept

irriss
24. sep 2013

@tanapeta
reklasis o poznani opacneho konce..kdo chce kam, pomozme mu tam..uz mam dost konikovskeho rypani a pretaceni.. 😀
Jaka poptavka, takova dodavka..
😉

alenah31
24. sep 2013

@sissy27 nič nie je 100% kvalitné a nerozbitné. To máš ako s autom...kúp ojazdené a vydrží ti roky, kúp nové na leasing a po pol roku ti odíde prevodovka, motor, skrátka čokoľvek. Ale len preto, že sa to môže stať predsa nekúpim ojazdené keď chcem nové. Koľko maminiek tu rieši na čo to kupuje keď na to nemá.....a prečo nie??? Je to jej vec, ona si to bude platiť, ona sa nepýtala aký máme na to názor či na to má alebo nie. Pýtala sa sa na negatíva a pozitíva kúpy na splátky. Ja som pred 13-timi rokmi kupovala kočík pre syna v Taliansku - len hlboký ma vyšiel vtedy 17.000,- Sk a mohli si všetci na čelo ťukať načo mi to je, kočík, ktorý budem používať možno pol roka. Ale mne to bolo jedno, čo koho do toho....oni mi ho platili??? Že chce niekto Stokke a je to vlastne len imidžovka a preto ho kupuje?? No a?? Čo mňa to doho?? Aj moja sestra ho mala - išla sa za ním zblázniť a keď sa jej v ňom dcéra ako 9-mesačná prekotila dozadu prišla na to, že asi treba kúpiť niečo iné. Myslíš, že by ma poslúchla kebyže jej poviem, že sa to môže stať?? Ani náhodou. Komu stačí z bazára nech si kúpi, kto chce nový z dovozu nech si ho má....aj keď len pri ten spomínaný imidž. Ži a nechaj žiť!!!!

kaktusik007
24. sep 2013

@penny007 radsej si setri, aj 400 eur je za kocik vela... ja som kupovala oba kociky pouzivane - jeden trojkombinaciu, dodnes je v pohode, novy stal vtedy 800 eur a pouzity som vtedy kupila za 300, teraz sa da ten isty kupit aj za 170 a je to fakt super kocik (cam cortina x3)... druhy mam bumbleride indie twin - medzi detmi mam 360 dni a tak som potrebovala mat dvojickovsky... novy stal detto okolo 700 eur a tiez som ho kupovala pouzivany, za cca 350....

ak je pre teba strop na kocik 400 eur, tak si ten isty model najdi aj tu v bazare - ako ano, su zeny co za to pytaju vela penazi, ale napr. ked by som ja predavala kocik za 200 eur a niekto mi napise ze mi zan da 150, na 170 by sme sa isto dohodli... proste vyber si model, citaj referencie a potom si fakt kup bazarovy

ak chces na splatky -- tak si tie peniaze, tie splatky (400 na pol roka je 70 mesacne) si proste odkladaj a setri....

tanapeta
24. sep 2013

@irriss jasné, len nezáviď prosím ťa niekomu kávovar za 2000 eur. 🙂))

cawes
24. sep 2013

@sissy27 kavicku som uz dnes mala. No ked uz sme pri tom co komu nedochadza, tak este podotknem ze ten kavovar sa predava za cenu o 500 euro vyzsiu, ja som ho mala za takuto! Ja nemam potrebu mat topanky za 800euro, to aky mam kocik a za kolko do toho ta nic neni, pokial splna to co chcem a som s nim spokojna preco nie. AK by som nato nemala tak si to tiez nekupim. Ale jednoducho ak na nieco setrim a paci sa mi to preco by som si to nekupila???
Niekto setri na dom, bohuzial ja ho stavat nebudem, tak preco si nemozem kupit nieco ine?

penny007
autor
24. sep 2013

@jaja018 nemýliš sa

elienka
24. sep 2013

@penny007 ha ha, tak diskusia sa tu dosť odchýlila od pôvodnej otázky. a ak si myslíš, že kočík naozaj vysplácaš do pôrodu, tak si založ doma obáločku, splácaj si ho sama sebe, vyber si ho, aby si potom nemusela tomu venovať žiaden čas a až sa obáločka naplní, tak ho len zaplať. škoda niekde platiť 10%navyše ak to chceš len na tak krátku dobu. a zatiaľ kludne sleduj bazár (ja som na ten môj vysnívaný sliedila 5 mesiacov, aby bol za cenu aká sa mi páči), možno dovtedy nájdeš kompromis na bazáre a ak nie, tak z obáločky peniaze vytiahneš a vysnívaný kočík zaplatíš. inak tých 400 e naozaj nie je také nereálne alebo prehnané za trojkombináciu ( avšak o dĺžke využitia som písala vyššie)

tatianka7
24. sep 2013

@penny007 Mno,môj názor-ja osobne som kupovala vždy od ruky na bazároch..Všetky mali chyby,väčšina sa pokazila (mali sme ich práve preto jedenásť),reklamovať sa nedalo..pri druhom už určite kupujeme nový.Tiež na to nebudeme mať,takže asi na splátky.Ja si napríklad nemôžem dovolit kúpiť poľský šmejd za 200eur,lebo nevojdem do autobusu,nezmestí sa do auta..Kočík má slúžiť ,má byť taký aký ti vyhovuje. Moja rada,kľudne vyskúšaj 🙂 .popýtaj sa v predajniach ako to funguje.Ved ani ja nechcem imidžofku za 1500e,ale ako ty píšeš,niektoré nemajú ani tých "len 400e"

cawes
24. sep 2013

@sissy27 a este k tvojej poznamke ze ten kavovar tu hodnotu nema to si podla coho posudila? vyznas sa v nich? vies aky typ presne mam? co je to zac? co vie co nevie, ake technologie su tam pouzite atd???? lebo clovek co sa trosku vyzna tak ma nato iny nazor.

eeffka
24. sep 2013

@cawes lieky za nadchu preplaca poistovana ? 😀 aka? morsky sprej do nosa cena okolo 7-8e, sinupret kvapky myslim 7e, kalcium 3,5e, vitaminove kvapky, probiotika..... za "nadchu " som menej ako 30e na zaciatku sezony nedala, prisamvacku angina je lacnejsia lebo ATB doplacam len asi 2e

irriss
24. sep 2013

@tanapeta
@cawes
Ja zavidim kavovar za 2000 eur? 😀 😀 😀
konikovske pretaceni....stydela bych se, ze mam doma kavovar za 2000 eur...a vis proc? pro MNE by to znamenalo, ze nerespektuju praci a odmenu za ni... 😉
2000 eur jsou vyhozene penize - neco jako vyjadrenise, ze podcenuju namahu a praci , kdyz jsem schona zneuzit a zle hospodarit 😖
Nejde o zavist..zavidim tem, kdo maji mamu, tem, co nepoznali bolest,..tem co se dozili ve zdravi napr. 80tky a jsou babicky a prababicky...to je muj druh zavisti 😉 ale pro Tebe asi samozrejmost

cawes
24. sep 2013

@eeffka ok hovorim nedela som, ja na sk nezijem, tak som si to zobrala tak ako u nas.

penny007
autor
24. sep 2013

Ste fakt zlaté baby aspon viem že sa tu na koníkovi už nedá absolutne o ničom písať, jedna druhej tu závidíte aj nos medzi očami.....Chcela som len pomôcť ale od vás sa toho evidentne nedočkám.........Musíte sa strašne nudiť..........Takže veľká vdaka...............

dai
24. sep 2013

@irriss nevies co ine dostala plus ak je velka milovnicka kavy tak preco nie?
inak kazia sa aj kvalitne aj nekvalitne veci - fakt je ze pri tych kvalitnych mas obycajne lahku reklamaciu, nekvalitne mozes mnohokrat vyhodit... to ze sa 2 veci vyrabsju v cine este neznamena ze su robenu z ravnakeho materialu, maju rovnake funkcie a podobne...
tiez inak mame kavovar zabudovany v podobnej cene a absolutne nesvetielkuje a neblika - len robi duper vonavu kavu😀
ja beriem tvoj pohlad na vec ale trosku optimizmu a idealizmu by niekedy nezaskodilo😉
@cawes ta nadcha ta vyjde aj viac ako 30 euro😉 ti len priklad uvediem - decka mali v skolke vsi - takze krasne cela rodina sampony proti vsom , nadledne taka udrziavacs kura plus opakovanie po 7mich dnoch - len za tieto blbosticky som nechala v lekarni cez 100 euro... a to nikto z nas vsi nemal😀

irriss
24. sep 2013

@dai
😉
odhalila jsi pesimistu 🙂 ja uz asi navzdy opatrne 😉 hlavne se zdanlivymi jistotami..sekunda je svine