Kočík pre prvorodičku

olinkaolinka
13. dec 2015

Ahojte,

keďže som prvorodička, chcem poprosiť o radu, aké kočíky by som potrebovala kúpiť, resp. čo všetko na kočíkovanie dieťaťa.

Vopred ďakujem

monicm
13. dec 2015

@olinkaolinka No ja neviem, ale ja si myslím, že na kočíkovanie ti stačí jeden kočík, ty sa už musíš rozhodnúť aký chceš a čo sa ti páči, keďže máš termín v júni, tak fusak budeš riešiť podstatne neskôr, keď drobec podrastie. Ak budeš kupovať nový, malo by tam byť všetko. taška na kočík, pláštenka proti dažďu a aj aj sieťka proti hmyzu. A neviem, či potrebuješ niečo viac na kočíkovanie, ja som viac nepotrebovala.

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@monicm Ďakujem 🙂

tajka1986
13. dec 2015

@olinkaolinka asi ide len o to co sa ti paci a do akej sumy by si sa chcela zmestit. Ja som kupovala trojkombinaciu a ta mi vystacila az do doby kym sa mala naucila chodit a presla pekne sama cca18 mes. Nikdy sme iny kocik nepotrebovali. K nemu je zvycajne vsetko prislusentvo,plastenka,sietka aj taska. Na samotne kocikovanie toho vela nepotrebujes. Nejaku deku na prikrytie samozrejme ale to nie je sucastou kocika 🙂 a cez zimu je skvela vec rukavnik na kocik aby ti nemrzli ruky.

bajana
13. dec 2015

Ja by som prvorodičke po svojich skúsenostiach poradila toto:
- kúpiť dobrý hlboký kočík s veľkou korbou, v zime bude mať dieta okolo pol roka a do sportaku nebude patriť, tak nech ti tam vlezie aj s fusakom
- potom okolo 8-9m kúpiť kvalitný ľahký skladný sportak polohovateľný až do ľahu (máme Valco Snap 4 a je skvelý)
Trojkombinaciu, hoci vystajlovanu, by som nekupovala, lebo:
- u tých obyčajných (do300Eur) je to vždy o kompromise, ale ak máš 600-1000Eur na kvalitu, OK
- žiadne vajíčko z 3-kombinácie sa nevyrovná kvalitnému vajcu od špecializovaného výrobcu...jediná výhoda - nakliknutie na podvozok kocara, nie je potrebná, ak sa nechceš potulovať celé dni po obchodakoch
Kocare budeš aj tak riešiť časom dva, lebo dvojročné dieťa nebudeš vlacit v ťažkom sportaku z trojkombinacie a za dobré golfky (nie nejakú hrkálku) das zase ďalšie prachy.

siska53
13. dec 2015

@olinkaolinka okrem kocika odporucam si zaibstarat aj satku.
Kocik? Kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne uplne sadla a nedam na nu dopustit klasika. Mala.som inglesinu magnum.
Ale klasika nie kazdemu vyhovuje. Vyskusaj si kociky rozne,idealne v terene,nie v predajni,tam je vsetko rovne. Ja sim.nastastie mala odkocikovane rozne typy kocikov,takze som bola rozhodnuta,ze ne ako klasiku nechcem.
Ja som ku "magnumke" mala ako doplnok obycko buginu. Sportiak sa kupoval len kvoli muzovi,lebo z buginy ho bolel chrbat,no on nakoniec kocikoval len zopar raz a ja som nadavala na ten tazky sportiak,ktory mi nevyhovoval a lutovala som,ze sim sa dala tak sprosto nahovorit. Lebo ten sportiak sa tazko skladal a 2rozlozene kociky plus bugina sa nam do bytu nezmestili. Pri malej som sa dlho pouzivaniu togho nemozneho sportiaka branila.. Takze fakt radim,poriadne otestovat a nedat len na reci,lebo kazdemu vyhovuje nirco ine. Mne tie novodobe kociky nerezu.

seahorse27
13. dec 2015

Myslis, ze su nejake rozdiely v kocikoch pre prvo, druho a viacrodicky? 😀 Najpraktickejsia je trojkombinacia - hlboka vanicka, vajce a sportova cast. Potom, ked bude dietatko vacsie, tak mozes dokupit este nejaku skladnejsiu buginu/golfac a trojkombinaciu mozes s kludom predat - ale na to mas este cas, ked bude mat male tak 1,5 roka. Tie sportove kociky z 3-kombinacii byvaju robustnejsie a tazsie. Ale mozno ti to bude naopak vyhovovat, ak budes chodit s kocikom casto do terenu. Ta bugina vôbec nie je nutnost. No a co sa samotného typu kocika tyka, ty si musis stanovit, co od neho ocakavas - ci chces kocik do mesta alebo do terenu, ci chces nafukovacie kolesa, rozhodovat budu romery (napr. kvôli autu, vytahu) a pod. Je tu kopec diskusii ohladne kocikov, takze treba len studovat 😉

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@bajana Ďakujem krásne, super rada

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@seahorse27 asi sa dá porovnávať jedine množstvom skúsenosti 🙂)))

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

Dievčatá ďakujem krásne, idem ešte študovať 🙂

siska53
13. dec 2015

@olinkaolinka si z Ruzinova..keby si velmi chcela otestovat v terene,viem ti ukazat moj kocik i s pokocikovanim po terene. Uz sice nepouzivame,ale malu by udrzal,hmotnost mi este splna.🙂 alebi aj bez nej

alby2014
13. dec 2015

Ja som prvorodicka a y vlastne skusenosti ti odporucam toto... nikdy som netusila ake su rozbite chodniky v Ke, kym som nezacala kocikovat. Kup si klasicky hlboky kocik s velkou vanickou, tak aby ti tam dieta aj polrocne co nesedi a teda nema co byt v sportovej casti, voslo v zime aj s fusakom a dekou, kludne aj z druhej ruky, ak nemas problemy s financiami odporucam Inglesinu, ja mam klasicky hlboky kocik Inglesinu Sofiu, nafukovacie kolesa, neotacave , maly tam ma kopu miesta a prejdem kazdy teren. Sportiak kup samostatne, samostatne su lahsie a lepsie po polroku budes vedeit, co od neho chces. Vy bodni sa na trojkombinacie..vzdy je tam nejaka cast kompromis, sportiaky su tazke a nakoniec aj tak kupuju buginy este ludia... Uplne sa vykasli na tzv. moderne ufa typu Stokke, to je kocik do bochodneho centra a ne na kocikovanie... inak vajicko napichnute na kolieska a tak kocikovat..za to by som strielala.

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@siska53 super, ty si zázrak 🙂

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@alby2014 ahoj, predpokladám, že myslíš tento https://www.modrykonik.sk/kocik-inglesina-sofia/

ďakujem ti za radu 🙂

ikissedagirl
13. dec 2015

Kocik aby bol dost velky pre naobliekane babo s fusakom
Aby bol kocik kompatibilny s autom (skuste zlozeny kocik nahodit do kufra vasho auta)
Aby kocik bol dost pevny a nerozhegal sa po par mesiacoch
Aby mal ulozny priestor (na nakup, alebo nejake blbosti)
Aby bola nastavitelna rucka (lebo mamina,tatino,babka su rozne vysoki)
Aby mal 4kolieska a nie 3. Lebo vacsina bezbarierovych kolajnickovych pristupov pasuje na 4kolieskove
Aby sa kocik vosiel do vytahu.
Toto boli moje kriteria. Dalsimi pozitivami bolo, ze sportovy kocik sa iba zlozi a nemusi sa oddelovat podvozok a sedacia cast. Hlboka vanicka mala pasy a spony na priputanie. Cize spiace babo sme nemuseli do auta prekladat do sedacky. Mozno by bolo prakticke mat sportovu cast otocnu do smeru\protismeru jazdy. My sme nemali a nejak nam to nechybalo. Nafukovacie kolieska mavaju defekty, ale lepsie tlmia a pruzia. Ale kazde babo (ne)lubi natriasanie inak. Pevnejsi kocik je lepsi do terenu, ale byva tazsi a kazdodenne nakladanie do auta/autobusu by mohla byt otrava.
Cena tiez moze byt dolezita, ale pri kupe ojazdeneho kocika usetris.

nikolkamar
13. dec 2015

Podla mna je velmi doležite aby bol kočik lahky. Keď ma babatko 3-4 kila je to v poriadku aj s tažkym kočikom no ked troška podrastie sa poriadne natrapiš 🙂

certikovo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marinka70
13. dec 2015

ahoj viete aj mne poradit vhodny kocik? babo sa narodi vo februari...ake kolieska su lepsie klasicke alebo dofukovacie? zvolit radsej 3 kombinaciu alebo si kupit vaji ko zvlast...a viete poradit aj nejaku dobru znacku z dakej priemernej ceny. Dakujem

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@ikissedagirl dakujem. Dobre si mi poradil ;)

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@ikissedagirl dakujem. Dobre si mi poradil ;)
@marinka70 co som pochopila zatial - lepsie su nafukovacie. Znacky, kt.mi odporucili su Inglesina Sofia a Concordia. Ide o hlboke kociky. Dufam, ze som ti trochu pomohla ;)

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@ikissedagirl dakujem. Dobre si mi poradil ;)
@marinka70 co som pochopila zatial - lepsie su nafukovacie. Znacky, kt.mi odporucili su Inglesina Sofia a Concordia. Ide o hlboke kociky. Dufam, ze som ti trochu pomohla ;)
@certikovo viete mi sem poslat vasu ponuku?

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@ikissedagirl dakujem. Dobre si mi poradila ;)
@marinka70 co som pochopila zatial - lepsie su nafukovacie. Znacky, kt.mi odporucili su Inglesina Sofia a Concordia. Ide o hlboke kociky. Dufam, ze som ti trochu pomohla ;)
@certikovo viete mi sem poslat vasu ponuku?

siska53
13. dec 2015

@marinka70 tak ako som pisala - kazdemu vyhovuje nieco ine,mne klasika,mala som.trojkombinaciu inglesinu magnum a je lepsie mat vajicko,co ti na kocik,ci mas, pasuje. Plus aj nafukovacie kolesa su fajn a nedam.na ne dopusit. Ja som sa nemysela v nicom.obmedzovat,pochodila som.aj hlbsi sneh,cez kamene...kade-tade,bez ujmy,kocik je stale v poriadku.

leporeloo
13. dec 2015

@olinkaolinka ahoj no kocik je cela veda to ti hovorim hned na uvod 🙂
a to aky potrebujes zavisi od mnohych faktorov. v neposlednom rade aj od toho ako bude tvoje dieta kocik znasat...
par kriterii: velkost {aky mate velky byt, auto, vytah...}
vaha {tiez zavisi ci ho budes tahat po schodoch alebo mas dom a tak ti je to viac menej jedno}
to aka ste rodina, ci zijete na vidieku alebo v meste a ako travite volny cas, ak ste mestske typy potrebujes lahky spratny kompaktny kocik ak milujete prirodu naopak nieco do terennu...
a v neposlednej rade ide o cenu, ja by som na kazdeho mieste sla do ojazdeneho kocika, aj tie najlacnejsie kociky stoja zhruba tolko kolko tie najdrahsie ojazdene...
a napr v rakusku maju kociky v top stave za super ceny
a podla mna najuniverzalnejsie su trojkombinacie,nie hlboky a sportovy

leporeloo
13. dec 2015

@marinka70 co je primerana cena?
ako som pisala sla by som do ojazdeneho... fakt aj ten najlacnejsi novy kocik stoji podla mna vela nedala by som 300/400 euro za nejaky polsky kocik to naozaj radsej za kvalitny kociar po jednom dietati...

olinkaolinka
autor
13. dec 2015

@leporeloo vies poradit stranku na rakuske kociky?

elisvic
15. dec 2015

@olinkaolinka
ahoj
ja by som ti odporucila s velkymi kolesami, lebo je to prijemnejsie a pre teba setrnejsie a potom este , co sa ja zial vtedy nevedela, ze fakt tu najväcsiu vanicku aku len mozes , kup. moja mala teraz 6 mesiacov a uz od piateho je v sportovom bo sa da do vanicky nezmesti ale tam lezala urcite lepsie a pohodlnejsie. a keby mam teraz väcsiu vanicku tak by som ju urcite aj do toho 7-8. mesiaca vyuzila. respektive ona by Bola tak daleko , ze by uz mohla ist do sportoveho.

ja som myslela ak budem potrebovat elelktricku, tak aby som sa zmestila, potrebujem kocik max . 59 siroky.

to je zmyslanie, co ak bude zajtra koniec sveta. to je jedno pokial mas variantu Auto a aj tak ideme vzdy autom lekarovi, samozrejme ze ked sirka kocika max 59 cm, tak vanicka esste uzsia, ak musis dieta zabalit dekou prikrit a este neviem co , potrebuje sa natiahnut vo vanicke, tak tam velmi rychlo Vela miesta nebude.

ja ak by som mohla tak urcite by som sa inak rozhodla. ale teraz uz nemozem.

Velke kolesa na kociku su dobre ked musis ist po schodoch hore dole, a potom ked ides aj cez travu alebo niekam do lesika na prechadzku.
nevyhoda je, ze ti to v kufri zaberie Vela miesta ale inak ako casto mas kocik v kufry a zavisi to aj od velkosti auta.

my mame nafukovacie pretoze to je ako aj u bycikla. kvoli perovaniu.tlmi to otrasy. A skus ak sa ti bude dat najst taky ktory uz ma zabudovane reflektory, lebo u nas mala vanicka ale vajicko a sportak nemaju , co je fakt blbe ,lebo v zimnych mesiacoch je take nieco na ulici vecer vitane. Urcite si mozes pomoct , ale nevyzera topekne ked uz nieco nalepis atd.

ale kazdy sa musi podla svojich moznosti rozhodnut a zvazit pre a proti.

elisvic
15. dec 2015

@leporeloo mas pravdu vo setkom, este by som dodala , davaj si pozor na stavbu konstrukcie, ak
tym pouzitym skor, davaj si pozor aby kocik bol v com najlepsom stave a vyskusaj lebo ak budes mat smolu a hned sa ti pokazi koliesko, tak nemas ani garanciu.

ale urcite ak ma niekto maly vytah tak musi presnejsie uvazovat o vybere kocika.
ako som uz povedala my mame nafukovacie kolesa urcite to ma svoje pre a pro, ale najskor co sa stane ze sa mi prepichne koleso, ta moznost je aj tak mala, ale stale mozna, takze ja som si hned pri kupe kocika zadovazila aj nahradne duse aby som potom nemusela zhanat. ...ale ja som zase spokojnejsia ked viem ze mam rezervu .

a este si pozri tie uchytky aby sa ti co najlepsie skladat. Skladanie co najjednoduchejsie , bo ta porazi, ked budes pri Auto v dazdi nad tym maturovat, vlastna skusenost.
😉
Kiez by som to vtedy vedela

elisvic
15. dec 2015

@marinka70 ahoj
to vajicko je lepsie ked mas v suprave, lebo nasunies a ides, ak musis stale cosi nasadzovat a odmontovavat , brat zo sebou aby si na nieco nezabudla,

to sa moze lahko stat , pretoze veci pre malu , alebo nabalit psa a potm este nas dvoch, tak ani neviem kde mam skor co polozit.

takze cim jednoduchejsie tym lepsie,

elisvic
15. dec 2015

@siska53 presne ako hovoris nafukovacie su super, ja chodievam so psom aj po trave , hrbolec Sem a tam , ci jama , mozem to prejst bez problemov, sneh som este nemala, ale viem si predstavit ,a videla som ine mamicky s kocikom s malymi kolieskami, ze male kolieska maju urcite velky Problem so snehom lebo rychlo zapadnu.

siska53
15. dec 2015

@elisvic tak tak..a i ak moji v mojom spavali aj ako rocni....normalne vo fusaku..