Kočík pre prvorodičku

olinkaolinka
13. dec 2015

Ahojte,

keďže som prvorodička, chcem poprosiť o radu, aké kočíky by som potrebovala kúpiť, resp. čo všetko na kočíkovanie dieťaťa.

Vopred ďakujem

olinkaolinka
autor
15. dec 2015

@elisvic Ďakujem krásne, už si pozerám čo najväčšiu, ale ak vidím niečo také, tak trojkombinácie je viac ako 1200 €, lebo posledné podobné ale lacnejšie prestali vyrábať cca pred 4 rokmi :(

olinkaolinka
autor
15. dec 2015

@elisvic Ďakujem krásne, už si pozerám čo najväčšiu, ale ak vidím niečo také, tak trojkombinácie je viac ako 1200 €, lebo posledné podobné ale lacnejšie prestali vyrábať cca pred 4 rokmi :(
@elisvic tu vyššie sa ma pýtali, prečo sa informujem - presne preto, že tieto skúsenosti nemám a vy mi veľmi pomáhate 🙂

olinkaolinka
autor
15. dec 2015

@elisvic Ďakujem krásne, už si pozerám čo najväčšiu, ale ak vidím niečo také, tak trojkombinácie je viac ako 1200 €, lebo posledné podobné ale lacnejšie prestali vyrábať cca pred 4 rokmi :(
@elisvic tu vyššie sa ma pýtali, prečo sa informujem - presne preto, že tieto skúsenosti nemám a vy mi veľmi pomáhate 🙂
@elisvic k tým malým koleskám - máš pravdu, ale v obchode mi hovorili, že sú varianty, kedy malé kolieska sa dajú prechodiť dozadu, tak teraz neviem, či lepšie si kúpiť úplne bez malých, alebo dá sa aj takáto kombinácia

elisvic
15. dec 2015

@siska53 vo vanicke,? super, moja sportak nemusi, nema pohodlie,keby viem tak kupim ten najsirsiiale,,,

p_etrisha
15. dec 2015

@olinkaolinka ja som mala drahy kocik - 3 kombinaciu,velka,uzasna vanicka (malu som v nej mala do 8mesiacov a tazko sa mi lucilo)...sportak otocny v oboch smeroch a vajko so strieskou....Taska,plastenka...Ak by si chcela info,napis sukromne 🙂

siska53
15. dec 2015

@elisvic neviem,ci je dost siroky,ale asi hej,obaja boli spokojni (teda mala az po 4.m.,lebo mala koliky. A super bolo to,ze kedze to bol sportiak sucasne,tak som si mohla opierku polohovat do uplne vodorovnej,vyvysenej i sedacej polohy.

certikovo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka1986
15. dec 2015

uurčite by som nekupovala a ani nekupim ojazdený kočik je už po dieťati,nie je nový ani čistý,ma niečo za sebou takže vyheganý opotrbovaný nový je nový proste ..
a ako nehcápem že tu niektore píšu že nedaju za polský 300-400e?????tie kočiky su orvnake ako iné a čo nie je z Polska či z činy?no ako od veci fakt..aj tak ho nevyužiješ lebo budeš kupovat dva a dat 800e za kočik no by osm musela byt dorbe padnuta na hlavu 🙂
ja idme určite kupovat na nafukovacich kolesách lebo na tých malých otočných to je des stačilo ma na prehádzke s kamoškiným no otras ako mu hlava skala ked sme len po malom hrboli išli .....

mirorka
15. dec 2015

@maminka1986 A ten Tvoj novy cisty kocik, ked ho uz nebudes potrebovat, co s nim urobis? Hodis ho do smeti? Na tych kocikoch sa daju minimalne tie vnutorne casti oprat a co nie, da sa ocistit mydlovou vodou a naozaj tomu kociku nic nechyba, ak si ho pred kupou aj osobne obzries. Je to aj ekologickejsie riesenie ako stale nove haraburdy produkovat, ked este posluzi, to, co uz je vyrobene. Nehovoriac o tom, ze za maly peniaz dostanes naozaj dobru kvalitu. A z mojich skusenosti mozem potvrdit, ze dobra znacka je dobra aj pri tretom dietati a nanic znacka zlyhava uz pri prvom dietati. Mam odskusane. Pritych polskych kocikoch musis mat stastie na konkretny kus, inak sa dost kazia.

olinkaolinka
autor
16. dec 2015

@p_etrisha už som napísala

olinkaolinka
autor
16. dec 2015

@mirorka Ďakujem 🙂

maminka1986
16. dec 2015

@mirorka no mylsim že nový je nový či to buda haraburda alebo nie lebo ten použitý je viac haraburda rozhegana ako použitý a neviem či budem mat ešte dieťa toto ja po IVF tak mu dám to čo s a mi páči a čo je nové čiste a nie po niekom-neviem po kom aku malo dieta hygienu a aké to bolo špinavé,možu tam byt mikorby,plesne no nehorziii aby osm niečo take kupovala pre svoje dieťa a ohorzovala ho takže pre mna použitý určite nie ..a určite by osm nechcel akočik ten istý pre druhe či tretie dieťa a za kočik dat 800e alebo viac e
takže za mna nie zo zdrvaotneho hladiska a hygienického blee by sa mi to hnusilo...nuž ale každý je iný na toto ja nie som

stellamaris
16. dec 2015

@maminka1986 my sme kupili pre nasho syna novy kocik,kvalitny,stal pomaly 1000€.Po takmer 3 rokoch pouzivania,niekolkych letoch a cestach je stale ako novy,vsetko,co sa da dat dolu a oprat,je vyprane..Kocik mam vycisteny cez firmu a prikryty ,pripraveny na pouzitie,lebo este deti chceme.Stale mi chodia zaujemci o kocik,aj ked ho predat nechcem,ale oni maju zaujem.Je fakt ako novy a este limitovana edicia navyse.Takze zalezi,od koho kupis,lebo su aj ludia,ktori kocik pouzivaju a staraju sa o neho,aby bol v poriadku.
Mozes si kupit aj novy kocik,mna by potom zaujimalo,ci pre druhe dieta kupis zase novy 😉

stellamaris
16. dec 2015

@olinkaolinka kup si hlavne dobre velky kocik,aby ti dlhsie sluzil.Ak bude prepravovany autom,tak aby sa zlozeny do neho aj zmestil. 😉

elisvic
16. dec 2015

@siska53 ano moj sa da tiez polohovat aj vodorovne, co je tiez prakticke a hlavne v Tom prechode z vanicky na sportovy

elisvic
16. dec 2015

@olinkaolinka ja neviem ako ti moze pomoct alebo kde je vyhoda ak das male kolieska dozadu? ak mas male kolieska tak mas jednoducho male. ja som na zaciatku davala dost pozor co kupim a ked som kupila , zacala pouzivat tak som nasla este milion dalsich veci ktore by som vylepsila. ked budem mat cas tak odmeram kolesa . lebo Slovo male a velke je relativne a individualne

uhnakova
16. dec 2015

@maminka1986 horsie nez mikroby a plesne su chemikalie, ktorymi su kociky napustene. U pouzivaneho kocika mas istotu, ze potah bol parkrat prany a cast chemie vyprchala alebo sa vyprala. Ja som mala kocikov viacero, novych aj starych. Za seba odporucam kupit sportovu cast novu (kvoli podvozku) a vanicku dokupit z druhej ruky. Najmensie babatko vanicke absolutne nic neurobi, je v nej par mesiacov, nezoderie ju, z druhej ruky je ako nova a da sa na tom usetrit dost penazi, takze si mozes kupit kvalitnejsi kocik.

luli2015
16. dec 2015

@olinkaolinka ak si ty alebo partner vyssi, tak urcite nekupuj JANE alebo Bugaboo, maju male vanicky, v decembri by ti mohlo dieta kypiet z kocika 🙂 Mam tiez junovca a poznam vela junoviek. Baby, co mali tieto kociky, pred zimou kupovali este jeden kocit, lebo drobci este nesedeli a tak nemohli do sportaku

lajlilinka
16. dec 2015

Som úplne obyčajná klasická mamina ako asi drvivá väčšina mamičiek na SK, ktorá kočíkuje väčšinou na sídlisku po rozbitých cestách, chodníkoch a sem tam nejaký les/lúka...
Moje kritéria boli -
1. Veľké nafukovacie kolesá (Zvládajú každý terén, dokonca aj na chatu kde vyjde len terénne auto, defekt sme nemali ešte ani raz, raz sme dofukovali...)
2. Čo najväčšia hlboká vanička (Malá v nej bola do 7 mesiacov, zmestila sa mi tam pekne aj v zimnom overaly a fusaku. Výhoda bola, že aj tu som si mohla polohovať sedenie, takže som nemusela dávať do športáku dieťa, ktoré nevie samé sedieť alebo žeby sa nudilo, nakoľko ležmo nič nevidelo...)
3. Veľká športová časť - kde dám aj väčšie dieťa v zimnom období, aby tam nebolo ako sardinka... Polohovanie do úplného ľahu...
4. Vyšší kočík, nakoľko mm má 2 metre a ja tiež nie som najmenšia a nech to nie je na štýl "obor - hračkársky kočík"

Značka ma veľmi nezaujímala (bohužiaľ v dnešnej dobe je aj kočík možnosťou sa ukázať...), nakoniec sme skončili pre veľa mamičiek zatracovanom poľskom kočíku TAKO, cena 420 € za 3 kombináciu... Možno je veľký ako "tank" ale hlavne je pohodlný pre dieťa... Spokojnosť veľká. Jediné čo mi vadí je, že športová časť je v dvoch kusoch... Aj tu vyššiu váhu by som oželela, ale toto je dosť nepraktické, keď sa kočík musí denne nakladať alebo vykladať do auta.... Preto by som keď bude mať malá cca jeden rok, tento predala a kúpila nový športák (v budúcnosti s možnosťou dokúpenia vaničky), rozhodujem sa medzi Valco Quad x a Britax B Motion Plus...

Ja osobne by som kúpila v bazáriku peknú 3 kombináciu, kde bude cena prijateľná, hlavne kvôli tomu že hlbokú vaničku budeš využívať naozaj tých cca 7 mesiacov a potom by som skôr investovala do športového kočíka, v ktorom sa predsa len to dieťatko bude voziť podstatne dlhší čas...

Prajem veľa šťastia pri výbere, aby bolo hlavne malému/malej v ňom dobre a pohodlne 😉

Btw. Potom daj vedieť ako ste vybrali 🙂

uhnakova
16. dec 2015

@luli2015 dietatko nemusi sediet, ked ide do sportiaku. Treba sportiak, co sa da dat do lahu. Nechapem to uzkostlive nastojcenie mamiciek, ze dieta musi byt v hlbokom kociku do aleluja, hlavne ze potom dvihaju opierky chrbta a babatko sedi vo vanicke divne sikmo krcene a navyse nepriputane. Moje deticky isli sytri a pol mesacne do sportovej casti, boli lezmo, priputane (takze nehrozilo vyskocenie z kocika) a hlavne spokojne, lebo mali lepsi vyhlad, kedze sportova cast nema boky.

egiginka
16. dec 2015

@uhnakova presne, nase po 2m, ale my preto, ze sme nosili a ze sme potrebovali kvoly vytahu, ktory nemame lahky golfac a teda do uplne lahu

egiginka
16. dec 2015

najlepsi kocik je ergonomicky nosuc, alebo satka🙂 a keby nahodou uplne staci golfac co sa da dat do lahu, alebo nieco co sa ti paci bugaboo....
za mna ale najviac odporucam deti nosit; pokojne, sikovnejsie este aj nakoja sa🙂
@olinkaolinka

alby2014
16. dec 2015

@egiginka omg nosenie nie je pre kazdu, kocik je skratka istota, tak ako dieta naucis na satku, tak ho naucis na kocik, mne teda kocik pride pohodlnejsi a praktickejsi ako vsetky satky a nosice ( moj nazor) hlavne v zime...dnes sa da vybrat kocik uz uplne podla predstav.

siska53
16. dec 2015

@uhnakova aj hlboke kociky maju remence-moj ma. A do polsedu ci sedu som ich davala az vtedy ked sa snazili posadit oni sami,co u syna bolo v 7,5m.,u dcery neskor,az dakedy okolo 9.m. Dovtedy tam normalne lezali a bola pohoda. A zo zaciatku pri malej som.mala vzdy nosic,lebo vela plakavala. Po zaspato sla do kocika a okolo 4.m.s kocikom.nebol problem.ani v bdelom.stave. Pri mojej vyske a vahe nebolo myslitelne ju stale nosit,hoci bola z tych lahsich babatiek.
A ja som v danom.case a vlastne ani teraz nenasla sportiak-cisto sportiak,co by mi vyhovoval. Kvoli muzovi sa kupoval aj ten (lebo mame aj starucku buginu,ked uz boli tak k 1,5r.,ale z tej ho bolel chrbat),ale ako ja na ten sportiak skor nadavam,mne nevyhovval absolutne. Zlata moja "magnumka".

elisvic
17. dec 2015

@olinkaolinka na mojom kociku su male kolieska priemer 24-25 cm, a velke kolesa su priemer 30 cm.
urcite jednoduche skladanie je prijemne, farbu samozrejme ze co sa ti paci, ale ak ho chces este dobre predat tak skor neutralnejsie, my mame bezovo hnedy a cervene, biele cierne bezove kruzky. nevedeli sme ze ci chlapec alebo dievca, nakoniec dievca.

a este ma napadlo co je dolezite aby predne kolesa sa mohli tocit 360 stupnov ale ak budes potrebovat ich zafixovat na rovno.

Tasku si pozri taku ktora bude mat co najviac mensich oddelenie a potom 2velke, tasku budes velmi potrebavat na vestko mozne, plienky , oblecenie, crem, puder, a na vsetko mozne,
moja sa raz 3 razy po sebe pokakala a najskor som si myslela, ze mam dost oblecenia . a zrazu som mala vsetky rezervy oblecenia Minute. ja som kupila vsetkona komplet ale uz by som to nerobila, napr. ta taska super pekne pasuje ku kociku ale je mala a neprakticka.

niektore aj drahe kociky ako napr stokke stoji asi 1000, a ine teraz uz neviem presne, vypustaju nejake latky ktore su trochu nebezpecne,

niektore kociky, vajicka, ked skladas na nich striesku robia zvuky, hlucnejsie a uplne tiche. my mame tie hlucnejsie,
tak mala sa vzdy zobudila ked som strechu na kociku chcela zlozit dole, zminimalizovat.

pozeraj aj na kosik pod vanickou aby bol hore vyssie umiestneny a aby bol hlbsi, niektore su iba do 1,5-2 kg a ak nieco chces kupit aby si ten jednoduchy nakup tam mohla vobec vlozit.
...lebo videla som aj kociky, ktore mali velky kosik a maly otvor na vkladanie, to potom niejej sranda pri pokladni. Ososobne si myslim ze ten kosik by nemal sluzit ako nakupny iba ak na nejake nahradne alebo dodatocne veci ako je ochrany plast kocika alebo deka naviac a podobne.

ale ked ti chyba smotana, a pol chleba tak by to malo stacit.

vsimaj si aj brzdy a hlavne vyskusaj co najviac modelov v predajni. my sme asi 2-3 mesiace pozerali a hladali , opakovane isli do obchodu este raz sme si nechali ukazat a atd. samy sme rozkladali a skladali aby si dostala ten pocit ako sa kocik rozklada, lebo mojmu muzovi boli skladanie kocikov uplne jednoduche a mne to bolo tazke.

napis si vsetky Body na papier a kazdy jeden bod si prejdi . uz po mesiaci budes mat lepsi obraz co asi tie je milsie.

videla som kociky ktore stali aj 800 eur a konstrukcia stala za nic...
na nasom je zvarana konstrukcia, lebo ak ti niekto pomoze kocik zdvihnut sa viackrat uz stalo , ze pri uchyteni na nespravnom mieste, sa kocik pri svojej Vahe pokazil.

a este pozeraj aj na vahu kg kocika, lebo ty budes najviac asi s kocikom a musis si vediet najlepsie sama poradit , cize cim stabilnejsi a najlahsi je super.

je tazke najst ten super, super , super kocik,
aspon ja som vzdy nieco nasla, co sa mi az tak nepacilo .
preto si treba najst priority, ktore ten kocik musi pre teba splnat.
predstav si na ake miesta asi budes chodit, ci uz autobusom a ako sa ti da kocik polohovat, zlozit, jedna kamoska povedala pridi na navstevu ale viem aky maly ma vytah, ze nemam sancu s mojim kocikom ist k nej. ale nebudem zase kupovat maly kocik, aby som k nej mohla ist. pretoze priorita je pohodlie dietata. ona vsak Bola sama pre seba donutena kupit ten najtensi a najuzsi kocik aky na trhu bol kvoli vytahu.

...este si zisti ako dlho trva objednavka kocika a dodanie. ja som cakala az 2,5 mesiaca
pretoze ak sikocik vcas objednas a dostanes a nahodou ti nieco nebude pasovat, musis reklamovat a podobne necakaj s tym na poslednu chvilu.

..este k tym nafukovacim kolesam budes casom potrebovat pumpu na dofukovanie asi raz do pol roka, ako aj na bicykli.

dolezite aby mal na perovanie struny najlepsie na kazdom kolese, kvoli zmierneiu otrasov. uz som to asi pisalal, neviem teraz.
...a este je dobre ak tam budes mat ako Bonus drziak na napoj pre seba. ja som chodievala asi 3 hodiny doobeda a pooobede von na prechadzku, ak si jedneho dna vezmes so sebou Teply caj alebo nejaky iny napoj so sebou je to prakticke ho umiestnit niekde pri rukoveti.

momentalne mi nic viac nenapada o tomto case, tak drzim ti palce a daj vediet alebo posli Foto aky si zohnala, som velmi zvedava 😀

elisvic
17. dec 2015

@alby2014 satku neviem porovnat, moja tam nikdy nechcela byt, ale videla som ako si vo vanicke natiahla ruky hore mala svoj priestor , pohodlne spinkala, tak si myslim , skor ze satka iba na nejake docasne riesenie, skor nosenie po Byte ked je hore, ale tu som skor Bola za kocik, v tej satke sa nemoze tak natiahnut na chrbatik ako v kociku. mala som Doma aj nosic. tiez tam nechcela byt.

olinkaolinka
autor
17. dec 2015

@elisvic Ďakujem krásne 🙂

olinkaolinka
autor
17. dec 2015

@lajlilinka Jasne, určite sem napíšem, že čo sme vybrali 🙂

olinkaolinka
autor
17. dec 2015

@elisvic Ďakujem krásne, super rady.... dúfam, že sa dostatočne pripravím a nakoniec budem s výberom spokojná ;)

olinkaolinka
autor
17. dec 2015

Ďakujem krásne za odporúčania, už začnem chodiť po obchodoch a zisťovať čo je naj - potom sem napíšem :D