Kočík pre prvorodičku

olinkaolinka
13. dec 2015

Ahojte,

keďže som prvorodička, chcem poprosiť o radu, aké kočíky by som potrebovala kúpiť, resp. čo všetko na kočíkovanie dieťaťa.

Vopred ďakujem

egiginka
17. dec 2015

@alby2014 neni pre kazdu? mozno len pre teba neni, lebo o tom nic nevies a prave naopak nosenie je najpraktickejsie v zime, lebo dietatku das len mikinu sal a ciapku a das pod nosiacu bundu a ides, ziadne obliekanie; deky, zaveje snehove....

alby2014
17. dec 2015

@egiginka Prepac, ale poznam x mam, co deti nenosia a maju kociky a su spokojne, mne osobne to nepride ani prakticke, ani pohodlne, pre mna, ci dieta... a buduca mamka si pytala rady ohladne kocika, keby chela rady ohladne nosicov, ci satkovania spyta sa...kazdopadne nie pre kazdu je tento " moderny " trend nosenia deti.

siska53
17. dec 2015

@egiginka ja vzhladom na moje koleno a riziko padu by som.nosenie dietatka v zime neriskovala. Ak mas dobry kocik,z ladnejs aj hlbsi sneh. Nas ho zvladol.🙂 a malu som nosila v lete,aj to nie cely cas,aj tak mam chrbat v haji.

olinkaolinka
autor
18. dec 2015

@egiginka
@alby2014
@siska53
Dievčatá, nehádajte sa 🙂 každá z vás má svoju pravdu ;)

siska53
18. dec 2015

@olinkaolinka ja sa nehadam,len davam do pozornosti,ze su aj kociky,co zvladnu vsetko a maminy,ktorych zdravotny stav nedovoli len nosit dietatko.
Ano,videla som.mamicky,ktore mohli kocikovat len na uplne odhrnutych kocikoch,preto mozu mat dojem,ze inak sa neda. Ale s mnohymi kocikmi sa da.

olinkaolinka
autor
18. dec 2015

@siska53 ja so všetkým súhlasím, len sama vidíš, že aké sú reakcie ;)

luli2015
18. dec 2015

@uhnakova "Uzkostlive nastojcenie mamiciek"??? 😀 Pobavil ma ten vyraz. Ked je mimco male a este nesedi a ani nema potrebu sediet, tak to vidim len a len vyhodu, ze moze byt vo vanicke - je tam chranene pred studenym vetrom a zimou (co v sportaku asi tazko, kedze nema boky). A potom je vanicka podla mna fajn hlavne v tom, ze je vyssie, ked sa k dietatu sklanas a vyberas ho tak si tak nenamahas krize - ktore dost v tych prvych mesiacoch trpia - kedze sa dieta presuva len nosenim. Tot moje uzkostlive nastojcenie 🙂

uhnakova
19. dec 2015

@luli2015 vanicka je vyhodna dovtedy, dokym tam dieta neplace o dusu. No a co sa tyka kocikovania za kazdeho pocasia, tak v nasej stvrti som s detmi pri zlom pocasi vonku naozaj len ja. Uz od babatiek su vonku aj v zime minimalne raz denne, vacsinou dva az trikrat. A chori nebyvaju, chvalabohu.

elisvic
19. dec 2015

@uhnakova ja som tiez velmi dlho Bola vonku denne pri normalnom pocassi a podla spanku 6 hodin celkovo.

liduska12
20. jan 2016

@olinkaolinka ahoj, ja som dlho hladala kocik, ktory by mal vacsiu vanicku, kedze cakam letne dieta, mal otocne kolesa a hupal. Uz som bola trochu zufala z tych kocikov, lebo najviac sa mi pozdaval Hartan Racer GT, ale trojkombinacia stala 1200eur. Potom sme zacali rozmyslat nad hartanom z druhej ruky, aj jeden som mala vyhliadnuty, ale ina mamicka mi ho vyfukla. Pochodili sme dost vela obchodov v BA a boli sme aj v Rakusku (SCS), aj v Hlohovci (Aladdin), kym sme v Aladdinovi nasli ten pravy. U nas vyhral Baby Design Lupo Dotty. Je to sice polsky kocik, ale je nanho velmi vela pozitivnych recenzii a ma celkom pevnu konstrukciu, a funkciami dokonca aj skladanim je velmi podobny ako Hartan Racer GT. Nova trojkombinacia nas vysla do 500eur a ten kocik splna vsetko co som chcela. Pritom tuto znacku som predtym vobec nepozerala, tak ak si este nekupila medzitym, skus pokukat aj tento 🙂

olinkaolinka
autor
20. jan 2016

@liduska12 Ďakujem ti krásne, ale poľské sú veľmi ťažké... ja som sa zatiaľ rozhodla pre trojkombináciu Concord NEO

olinkaolinka
autor
20. jan 2016

@liduska12 dokonca aj nemecký hartan je ťažší ako concord, z toho, čo mi dievčatá popísali spĺňa 99,9% požiadaviek 🙂 jedine sa nedá vymeniť smer - premeniť smer jazdy do protismeru - t.j. prehodiť malé na veľké kolieska, čo je vhodné najmä v zime, čo sa dá v cam-e. Má aj odpruženie a je na trhu v svojej triede najľahší 🙂 takže pomer cena-kvalita, lepší concord....

liduska12
20. jan 2016

@olinkaolinka tak snad budes spokojna s vyberom 🙂 mne na hmotnosti az tak nezalezi, lebo byvame v dome a pri nakladani do auta to aj tak budem davat po castiach a nie vsetko naraz, lebo mam male auto :D aj Hartan aj ten Baby Design maju okolo tych 15,5kg..

olinkaolinka
autor
20. jan 2016

Concord 10,5 kg 🙂 spolieham sa na to, že budem - v obchodoch som sa pýtala na všetky funkcie všetkých zo spomínaných kočíkov, pre mňa osobne víťazom bol concord

elisvic
20. jan 2016

@olinkaolinka mas aj Foto ?super , tak uz mas jednu vec vybavenu a pokoj 😉

olinkaolinka
autor
20. jan 2016

Asi tak ;) dufam, ze odtatne zvladnem. Nasli sme celkom fajn novu postelku so spust.stranou z masivu cca za 90 eur. Este matrac a kopec roznych prijemnosti ;) tesim sa

elisvic
20. jan 2016

@olinkaolinka tak vam drzim palce. dobry start. tie kolieska sumale v predu , ze ??

olinkaolinka
autor
21. jan 2016

áno, sú, ale spolieham sa, že zima nebude taká brutálna a ak bude, nejako to vyriešime 🙂

lubka1709
21. jan 2016

Ahojte baby mate skusenost s kociarom značky Lonex classic retro

siska53
21. jan 2016

@lubka1709 krasny,ale pri prutenom by som sa bala,ze bude prefukovat.

elisvic
21. jan 2016

@siska53 ako vies ze je pruteny, vidis to ? mne sa to zda byt taky bezny material

siska53
21. jan 2016

@elisvic mne to pripada ako prutene,ale bol tam aj taky nepruteny.. Kamiska mala maxiretro este z cias mojej mamy,obcas ho vytiahla,ale nie v zlom pocasi prave kvoli prefukovaniu-to bol taky pruteny.. Na horsie pocko mala ine retro.🙂

Ale inak su krasne,ja sa vzdy obzriem za klasikou.

lubka1709
24. jan 2016

baby mate niektora skusenosti s kociarom značky stella

elisvic
31. mar 2016

ahojte, mam kocik s nafukovacimi kolesami. super do terenu. ale dnes som mala defekt, trn dlhy asi 3 cm prepichol dusu. mala som rezervu . nejak som to vymenila, odporucam vopred doma natrenovat. co ja som neurobila a to bola chyba. potom pride ten mechanik , ktory byval hned vedla cesty, tak mi napasoval tu novu dusu a plast na koleso, cele mi to trvalo asi 30-60 minut, najskor som chcela chybu sama opravit, potom som si dala pomoct. nakoniec prisiel muz na aute z prace. sedime v aute a zrazu bum. ta nova dusA VYBUCHLA lebo bola velmi silno nafuknutna. a dalsiu rezervu nemam. takze musim obejdnat. tak neviem ako budem s malou chodievat von , ked to bude asi tyyzden trvat . objednajte si hned viac dusi pre istotu

sardinka335
31. mar 2016

jáááj ludze....a načo by som v zavejoch kočikovala?? Možno pri prvom dieťati mi tak šibuškalo....pri treťom nehrozi, šup na loggiu a spinka vonku na vzduchu v kazdom počasi. Ja som kupovala kočík tak aby sa mi zmestil do auta, bol spratny, mal priestrannu vaničku.
gumove kolesa - treba ratať s defektami a inak je to velmi subjektívne aký kočík - kazdej sa páči niečo ine, byva v ,,inom terene,,, ine veci na kočiku využíva a preferuje. Ale ze by som z kočika robila zase nejaku vedu....no nehrozi. Po roku aj tak bude behat a bude stačiť nejaky golfač, ktorý na tie naše presuny od nas k babke, na ihrisko a podobne bude az az...

siska53
31. mar 2016

@sardinka335 tak ja som veru aj pri druhom v zavejoch kocikovala - maleho bolo treba vylietat,na nakup ist a kebyze je tretie (co nebude),tak by som tiez von chodila,aj keby bolo vela snehu,nebudem predsa kvoli tomu trcat doma a aj po deti by som.musela ist.
A my mame balkon na opacnej strane bytu ako je vchod,neviem si predstavit kaxdodenne umyvanie kolies kvoli presunu cez cely byt.

Ale v tom mas pravdu,ze kazdy ma ine potreby. Ja som mala velmi presnu predstavu a nasla som.si kocik,ktory mi sad na 100%.

@elisvic to si mala dobru smolu. My sme mali jeden defekt a to ja som na to ani neprisla,az muz a este sme s tym defektom odkocikovali do pneuservisu, kde do asi 10 min.to bolo hotove,mala to cele v kociku prespala,ani nevedela.
Nemali sme ziadnu nahradnu dusu nic..

uhnakova
31. mar 2016

@elisvic obvykle sa da kupit dusa bezne v cyklo obchode, my sme tak kupovali na kocik aj na odrazadlo. K tomu aj take plastove naradie na lahsie umiestnenie pneumatiky naspat na koleso. Pri prvom defekte nam to trvalo fakt ze dost dlho, pri tretom som to mala za 15 minut hotove, takze vymena duse chce cvik 🙂

elisvic
31. mar 2016

ja kocikujem s malou 4-6 hod denne rozdelene. aj kvoli psovi musim ist von. nafukovace kolesa su super az na ten defekt, ale vdaka velkym kolesam na luke a v lesiku ziaden Problem. soferuje sa velmi lahko,

lauricka
31. mar 2016

@olinkaolinka dolezitejsia je satka alebo ergonomicky nosic. To treba mat urcite a babatko nosit. Kocik tiez moze byt, niekedy sa moze hodit. V tom pripade sa oplati kupit vanickovy z druhej ruky a radsej si peniazky odlozit a kupit si dobry sportovy kocik.

elisvic
31. mar 2016

@uhnakova ideme zajtra nanakup. uvidim. budem musiet doma trenovat. ja som nemohla ten plast dat dole. tak som si pomohla sdrievkom potom bolo lahsie.