Kočík Roan Marita

nathuska
6. feb 2013

Páčia sa mi tieto dva kočíky len sa obávam tej bledej farby .Máte niektorá z vás tento kočík alebo nejaké skúsenosti s nimi či sa oplatí kupovat alebo nie?Ďakujem za vaše odpovede.

luban
6. feb 2013

Ahoj, kocik roan marita mam uz 5. rok 🙂 Som s nim spokojna, mam tmavsiu farbu sivo - zelenu. Podla mna sa ani tej bledej nemusis bat. Ved dieta zaspini aj svetlu aj tmavu farbu. Hlboku cast velmi nema od coho zaspinit a sportovu cast, ... no spinavy bude, ved budu papkat kesicky, cajicek pit 🙂 tak to je jedno aka farba. Ja som pri prvej dcerke ho cistila raz za cas a teraz som zvedava, aka bude cistotna druha 🙂 Jednu chybu ma ten kociar, a to vahu, je tazky a zvlast ked ho mam davat do auta 🙂 Inac sme s nim preliezli Tatry (nema problem prejst snehovu clapkanicu), Chorvatsko ... Tak s chutou do neho 🙂

nathuska
autor
6. feb 2013

@luban Ďakujem Luban 🙂 keď ho už máš 5rok tak ozaj niečo musí vydržat hlavne ho chcem kvoli tým kolesám pačia sa mi klasicke kočíky. Už len pretú farbu sa rozhodnúť 🙂

luban
6. feb 2013

kup si obe 🙂 ale nie, ak si kupis svetlu farbu, ta aspon nevybledne, ale aj tmavy je pekny. Nezavidim rozhodovanie 🙂 a hlavne nech dobre sluzi 🙂

monyccka
6. feb 2013

@nathuska ja ho mam tiez, v bordovo bezovej kombinacii. Je to genialny kociar - priestranny, prejdes aj tankodrom, akurat je tazky. Ak s nim chces casto chodit autom - nic moc. Ak ho chces na prechadzky po vsetkcyh moznych aj nemoznych terenoch - genialny. Za seba odporucam, ale uz by som volila svetlejsiu farbu - kvoli prehrievaniu a blednutiu v lete. Striesku mame celkom dost vyblednutu (ale uz odvozil dve deticky 🙂 ). Sportak nie je nic moc, ale ako jeden z mala sa da dat do celkom uplneho lahu, co som ocenila, kym mi dietko spalo 3-4 hodiny v kociku (s pokrcenym chrbatikom by sa mi nepacila ta doba )..

luban
6. feb 2013

monyccka mas pravdu, sportovu cast mohli urobit krajsiu 🙂 , ale hlavne, ze da sa dat do uplneho lahu. A presne je tazky ale zato prejde vsetko - nas volame tereniak 🙂

jazmina83
6. feb 2013

@nathuska ahoj,mám tento kočík 2,5 roka a nemenila by som ho,chystám ho pre druhé babo a máme svetlý potah,podobny na tom druhom obrázku,maly v nom papal tusim všetko dokonca aj jahody,potah sa dá krásne oprat a aj teraz vyzerá ako nový,a skutocne prejde po všetkom my sme išli aj po poli v zime 😀 je ťažký,ale kvalitný. Inak odporúčam tí pozriet si ich domovsku stránku www.roan.pl kde majú tuším aj nový typ koliesok,viac retro 😉

jazmina83
6. feb 2013

@nathuska inak je tu na koniku téma o kociku roan marita a tam nájdeš veľa veľa informácií ktoré potrebujes 😉

zuz1903
14. jún 2013

prosim Vas, aka je s nim manipulacia po meste a obchodoch? nie je problem koli velkym kolieskam?

monyccka
14. jún 2013

@zuz1903 kedze nema otacave predne kolieska, tak je to trosku narocnejsie ako s kocikom s otocnymi kolieskami. na druhej strane po meste sa mi s nim islo super a s otacavymi kolieskami som mala problem pri kazdej jamke, hrboli a pod.. Ale ak myslis rozmer - ci sa vojde medzi regaly a tak, tak s tym som nikdy nemala problem. Je to vyborny kociar. Mne bude za tym mojim naozaj ze smutno. Odvozil mi obe dcery a stale je super. Iba co mu trosku sisla strieska od slnka, ale nic tragicke. Len uz v nom nemam koho vozit, tak predavam 🙂

zuz1903
14. jún 2013

@monyccka dakujem velmi pekne za Vas nazor a aj radu. My sme zatial este len vo faze vyberu, ale tieto kociariky sa mi nesmierne pacia a tento vedie. Velmi pekne dakujeeeeeem.

monyccka
14. jún 2013

@zuz1903 tak vela stastnych kilometrov prajem 🙂 a stastnu ruku pri vybere..

zuz1903
15. jún 2013

@monyccka dakujeeeeem🙂

asaela
21. júl 2013

Prosim vas, tie, ktore mate kociar Roan Marita- neviete mi poradit, ktore z tych milion moznych vyhotoveni je cierne, prip. cierno-biele/bezove? Pretoze dve z troch, medzi ktorymi sa rozhodujem, sa mi zdaju tmavomodre, neviem to poriadne posudit podla fotky...Hlavne ten druhy s tymi malickymi bodkami ma zaujima, ci taha skor do tmavomodrej alebo takej vyblednutej sivociernej? Mozno ho niektora z vas ma, prip. ich videla nazivo.

monyccka
21. júl 2013

@asaela podla mna su oba cierne. Ale osobne by somsi cierny kocik nevybrala. Prilis na nich vidno blednutie. Ja som mala bordovy, resp estd mam, len uz neuzivam, sice tiez trosku zbledol, ale skoro to nevidiet, zato kamoskin cierny vyzera akoby odvozil 10 deti.

pandorka27
22. júl 2013

@nathuska @luban suhlasim s luban, vp vsetkom, my sme ho tiez mali, teda este mame, idem ho ponuknut na predaj, bol perfektny, v zime ziadny problem, prejdes kazdy teren, priestranny, vyuzili sme ho sice malo, lebo nas maly nechcel byt v buginkovej casti, furt sa chcel nosit, ale inak spokojnost, jedina nevyhoda je ta vaha pri skladani do auta, inak spokojnost. teraz cakame sice druhe babo, ale potrebujeme kupit surodenecky kocik, kvoli mladsiemu, sice uz bude mat takmer 2,5 roka, ale ak budem sama, potrebujem 2v1, aby som sa mohla presuvat. pridavam fotky, aky mame my...farebne tiez svetly, nemali sme s tym problem, len bezne, od ovocia a chrumiek 😀 ale madlo je zmyvatelne, takze sa dalo utriet.

michaelamilan
23. júl 2013

Ahoj, ja mm tiež tento kočík, je to perfektný kočík a splnil všetky naše očakávania, dokonca som sa včera dočítala, že v teste bezpečnosti je z 500kočíkov na cca 3étom mieste, čo je super!!!! Hlavne v zime je perfektný, ani nevieš že jazdíš po snehu, alebo že si prešla nejaký hrb 😀
Niekto ho nazýva "zberač kukurice" a podľa nás je to ten najjjjjjjluxusnejší kočík 🙂!
Prikladám aj foto toho nášho, farbu máme námornú modrú 🙂
P.S malý má mesiacov a kočík je mu ešte veľký 🙂

jul11
23. júl 2013

Mam bledulinky a som spokojna.V lete nebolo malej teplo a novorodenec ti ho ani nema ako zaspinit.A mame verziu s kozenkou,takze len utries a je.Ma super velku vanicku.Nevyhoda-vaha.Inak som velmi spokojna,prejdeme cez nase super chodniky,cez sneh.Vanicku sme pouzivali 8mesiacov,vyzera ako nova,da sa vsetko prat.Sportovu cast sme velmi nevyuzili,kedze mala sa naucila chodit a nechce sa velmi kocikovat,tak sme kupili malu buginku,lebo predsa len s velkym sportiakom sa tazko uteka za neriadenou strelou.Prave s manzelom uvazujeme,ci si ho nechat na dalsiu zimu,lebo je ako tank,prejde cez vsetko,alebo ci nam ho uz nebude treba.Posielam foto sporyovej casti,ak bude zaujem,dam aj vanickovu cast.

asaela
24. júl 2013

@jul11 prosim ta, ktore vyhotovenie to je? je velmi pekny. tiez uvazujem nad svetlym (varianta SC 07, cierno bezova), lebo z tych tmavych mam pocit, ze su skor modre ako ciernee

asaela
24. júl 2013

este mam otazku- velmi ma laka kupit si k nemu tie velke svetle kolesa, mae s nimi niektora skusenosti? ako vyzeraju, ako sa opotrebuvaju? rozmyslam nad tymto vyhotovenim (obrazok je pozliepany zo screenshotov) 🙂

pakin
24. júl 2013

Mi máme Ballerinu (Roan Marita) len meno je iné 😉 Všetko to isté: veľké nafukovacie kolesá, lahká konštrukcia, super na zimu hlavne. Mi sme mali len jeden negatív, nakoľko malý mal reflux a nie vždy po napapaní odgrckával, tak nebol možný dať do pololahu 😒 Aj hodina prešla, boli sme na prechádzke a malý vtedy grckával 😔 Ináč super kočík, športovú časť ešte dodnes používame občas 🙂 Máme nebovomodrú s čiernymi kolesami 😉 Fotku som zatial nenašla, ale ak nájdem, hodím to sem 😎 .

monyccka
24. júl 2013

@pakin marita a balerina nie su totozne. Marita sa da polohovat aj vanicka, je priestrannejsia, ma mensie a terennejsie kolesa. Balerina je zase trosku elegantnejsia a viac retro ale nema to polohovanie, co je pri refluxe fakt nevyhoda.

pakin
24. júl 2013

@monyccka no mne tak povedali keď som to kúpila, že skoro je to Roan Marrita. Tak mi predali. Ja vtedy, keď som čakala malého som ani nevedela aké kočíky sú, nie že ešte takto sa podobajú. Vedela som len toľko, že aby bol minimálne 2 funkciové, hlboká časť a športová časť 😅 Ani teraz by som nevedela vybrať toľko je už na trhu z kočíkov 😝

jul11
25. júl 2013

Ahoj, musim pozriet v papieroch,ako sa farba vola. Boli sme v obchode,videli asi 2 druhy kocikov-chceli sme 4kolku,neotacave kolieska,ine sme nepozerali. Doma sme sa rozhodli pre Roan,pozreli na nete farby,ale sme sa rozhodli,ze zoberieme ten,co sme videli v obchode. Sice ho uz predali,ale nam objednali.Predsa len,na nete vyzeraju tie farby inak. Pozor maju aj dva druhy latky,jeden je taky ako gauc,tam sa podla mna mozu robit flaky od vody. Ja mam kozenkovu vanicku a potah je pratelny a vode odolny. V zime zacalo snezit,bola som bez igelitu a v pohode som hodku bola vonku,kazdych 15minut som odhrnula 5cm vrstvu snehu zo striesky a islo sa dalej. Mala si nic nevsimla,spala.Doma som pozerala,vlhkost nepresla dovnutra. Kolieska mi vyhovovali,defekt sme mali asi raz,manzel kupil za 1euro set na bicykle a bolo. U svokra mame retro 25rocny kocik,ten ma tie tensie kolieska a su tiez fajn, v snehu este nemej zapadaju,ale zase do mesta na obrubniky,si myslim,ze trosku sirsie su lepsie,alebo teda ja mam lepsi pocit stability. Trosku som mala problem,ked som isla sama autom,dat kocik sama do auta,ale dalo sa.Vedela som to dopredu a aj som tak planovala,kocikovanie okolo domu,aby bola velka priestranna vanicka a aj som ju potrebovala,mala bola a je velka a ma polohovatelnu vanicku trosku,pri refluxe,ale ani raz sme to nepouzili.Sportova cast sa da dat k sebe a od seba,co sa mit iez paci,mala som malu pod kontrolou a ked sa zacala obracat,tak som ju rpehodila,ale ako som spominala,sportovu cast sme vela nevyuzili,mala sa naucila chodit a nechce sa kocikovat.mame buginku,v kociku uz nespi. Posielam foto hlbokej casti.

jul11
25. júl 2013

A este ma napadlo,ze vajicko bolo super velke. U rodicov som si pozicala od kamosky vajicko Concord,sice sa lahko zapinalo a bolo lahucke,ale mala sa tam nemestila ako 6-7mesacna a s Roanom vajickom sme ju vozili skoro do 11mesiacov a mala cca 80cm.hlavicka bola v poriadku,opreta,ale nozicky uz dost trcali,takze super.

linibini
28. júl 2013

ahojte, my máme kočík Roan Marita Prestige. Kupovali sme ho nielen kvôli veľkej vaničke, ale aj pre ten úžasný retro vzľad 😉 Kolieska máme tie najväčšie - biele penové. S hlbokým kočík som maximálne spokojná, krásne húpavý, veľká vanička, pohodlne sme sa zmestili aj s fusakom. Na boku vaničku sú také ako keby vačky - dá sa tam všeličo schovať. 😵 Na snehu a na ľade ani necítiť, že idete po niečom. Na dlažbe v meste takisto. Akurát na posype v zime sa tie biele penové kolieska dosť zničili. Objednala som teraz veľké čierne nafukovacie. Športová verzia - no, naučená na to, že vo vaničke bol Paťušo vysoko, teraz sme nejako klesli dole. Nevedela som si zvyknúť, ale to je len pocitovo. Zdá sa mi taký trošku nemotorný, ale určite ho nechávam ešte na túto zimu. Je ako traktor, prejde hádam všetko. Kde to iní vzdali, my sme v pohode prešli. A ešte jedno veľké plus tohto kočíka, ak potrebujete ísť na veľký nákup a nemáte auto, do košíka v pohode natrepete veľmi veľa vecí. Teraz na letné behanie sme kúpili Nunu, ale tá je do snehu a ľadu nepoužiteľná. Takže u mňa, maxi spokojnosť s hlbokým a tá športová áále môže tiež byť. 🙂

jazmina83
4. sep 2013

Ahojte, môžete mi prosím poradiť tie čo máte tento kočík, ako sa na nom nastavuje výška rukovate???? Mám ho už 3 rojy a píšu všade, že na 2 výškovo nastavytelne polohy rukovate ale nemôžem prist na to ako to funguje ☹ ďakujem

jul11
4. sep 2013

@jazmina83 na rukovati stlacis a cele potiahnes vyssie

jazmina83
5. sep 2013

@jul11 skúšala som stlačiť tu strednú časť na rukovati, ťahala som, robila všetko možné ale nepohlo sa ani kúsok ☹ ked stlacim tu strednú časť, akurát len kočík zlozim 😀

katkakovac
8. sep 2013

Chcem sa spýtať ako je to zo skladaním. Všade píšu možnosť skladať jednou rukou. Ide mi o to, či je možnosť, že by dieťa nejako dočiahlo a zložilo sa aj s kočíkom, prípadne či nie je riziko pricviknutia ruky dieťaťa. Zatiaľ som ho videla len na fotkách a z tých sa nedá nič vyčítať. Naživo budem obzerať až okolo vianoc. Ďakujem 🙂

milasik1903
12. sep 2013

Dobry den. S manzelom mame zaujem o kupu kocika Roan marita. chcem sa spytat a poprosit o radu, ci kombinacia v imitacii koze je dobra variant pre kocik. S manzelom mame starch z toho, ze sa imitacia koze po case potrha alebo zosucha. Prosim Vas, ak mate niektora tento kocik, prosim poradte. Budem vdacna za kazdu radu a nazor. Dakujeme velmi pekne. Dost nam to uz suri🙂 Vdaka