Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

agalia
8. máj 2012

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o pomoc - cakame druhe babatko a vyberame kocik, uz by sme sa mali rozhodnut, ale stale to odkladame. Pri prvom synovi sme mali CONCORD FUSION a boli sme max spokojni, potom
sme mali buggy GESSLEIN F4 a teraz chceme nieco ine.
Vazne zvazujeme STOKKE - bezpochyby - jazdne vlastnosti, farba, dizajn, prevedenie... - uplne bez konkurencie, lenze su tam nejake proti - sktorymi bud ich akceptujem, alebo vyberiem nieco ine.
Sledujem uz dlho Vasu diskusie a Vase nadsene nazory, tak Vas chcem velmipekne poprosit o radu s praktickym pouzivanim:
- nebudem ho mat len ako mestsky kocik,ale potrebujem aby "vydrzal" aj dlhe prechadzky po nie najidealnejsich panelovych cestach. Na you tube som videla, ze trosku to s babom "hegalo" - aka je pravda?

- budeme dost casto cestovat, to znamena, skladat a vykladat z auta -nebolo to skladanie prilis narocne,zdlhave?

- a teraz ta stredova tyc, nikdy ste nemali pocit, ze je to pre to babatko nepohodlne? Neolutovali ste ze ste kupili prave tento kocik? Alebo ratat s tym, ze potom tak ci tak treba kupit inu buggy - citam, ze vela z Vas to
tak robi? Preco?

- babo sa ma narodit v auguste - to znamena od novembra do februara bude musiet byt vo vanicke vo fusaku - je sanca ze sa zmesti este 7mesacne dieta s fusakom do vanicky(nechcem ist hned do sportovej casti-az neskor)?

- ako je to so spanim v sportovej casti - nevadi, ze babo spi akoby v lahu, lebo v CONCORDe sa dalo polohovat a bol ovela sirsi?

- nechcem kupovat 2 fusaky - staci ked kupim ten s nozickami?

- a co autosedacka - mate skor original? alebo kupit adapter a nejaku lacnejsiu znacku?

- da sa vanicka dat aj samostatne do auta a pripnut, teda nie do autosedacky, ale priputat cez vanicku?

- mate kupene obidve tasky, alebo staci len da "spodna" ktora je sucastou vybavenia?
- posledna otazka - kupovali ste to niektora z nemeckeho eshopu-ake s tym mate skusenosti?
BUDEM VELMI VDACNA za akukolvek odpoved, pomoc, radu, fakt neviem - tak som na vazkach - raz ano raz asi nie
VOPRED DAKUJEM viem vypytujem sa vela, ale v obchode mi to nikto nepovie, takze naozaj vdaka- zelam Vam krasne babatkovske dni

hajanka
8. máj 2012

1/ jazdne vlastnosti su vyborne ako v meste tak aj v terene uz sa to tu vela krat rozoberalo, ci na snehu, ci na poli... sportova sedacka peruje na konstrukcii co je pre mna osobne plus (nie minus), vzdy lepsie perovanie (babetka to uspava), nez kolisanie kocika na pruzinach hore-dole, pripadne do stran

2/ skladanie - tento kocik sice nie je najlepsie skladny, zaberie mozno trosku viac miesta ako ine, ale co sa tyka skladanie, ak na neho nabehnes (system skladania) tak to ide velmi rychlo

3/ stredova tyc absolutne babetku neprekaza, dosial som sa s tym nestretla, naopak babetka si zvyknu na nu vykaldat nozky, nikdy sme tutu konstrukciu nelutovali

4/ vanicka je urcena od 0-6 mesiacov, to ci sa zmesti zalezi od velkosti samotneho babetka, niektore su v 6 mesiacoch stale drobunke, ine priemerne, ine velke (ako nasa), vacsinou zase babetko uz okolo 4. mesiaca vo vanicke neoblezi a kvoli tomu putuje (nie kvoli velkosti ze by sa nezmestilo) do sportovej casti, ktora je mimochodom fantasticka riesena a prisposobena pre najmensie babetka, kvoli typu sedacky (korytko) a vdaka novorodeneckej vlozke je babo v sedacke pekne obklopene, chranene, nepada do stran, nesmyka sa zadockom dole zo sedacky...,takze, ak nebude nadprimerne velke a nebude protestovat voci lezaniu, tak sa tam zmesti, preco nie 🙂 ale to teraz nezistis

5/ sportova sedaca sa da samozrejme tiez polohovat, do prostismeru ma 3 polohy, v smere 2 polohy, je vystuzena, pohodlna, typ sedacky - tzv. korytko (ako vajicko), babetko v nej lezi vo zvysenej 10st. polohe (ako pri refluxe), sedacka je dost siroka aj pre 3 rocne dieta, nech sa paci rozmery:

- bez vlozky (zmensujucej vyplne)
opierka chrbta vyska 48cm + 11cm k strieske, sirka 38cm
sedadlo hlbka 26cm, sirka 30cm

- s vlozkou
opierka chrbta vyska 48cm + 14cm k strieske , sirka 30cm
sedadlo hlbka 16cm - 26cm (da sa korigovat, vybratim vyplne), sirka 30cm

6/ fusak, samozrejem staci len jeden nozickovy, ak zohnes nozicky zmesti sa do vanicky a neskor posluzi v sedacke

7/ autosedacku original sme nemali, mali sme Maxi Cosi, ku kazdej su zvlast adaptery, ako cenovo vyjdu to teraz neporadiim, myslim vsak, ze Stokke car seat sa da aj polohovat, co ostatne nie

8/ nie, vanicka nie je homogenizova a nie je urcena v bezpecna na prevazanie dietata v aute, na to budes potrebovat autosedacku

9/ my mame len ten spodny "shopping bag" staci uplne 😉

10/ kupovali sme v Brendone 😉

Pre nas jednoznacne Stokke Xplory, mame sice len sportak, ale je fantaticky aj pre mensie babo (nepada do bokov, pekne drzi, mierne vyvysena poloha ako pri refluxe) zmensovacia vlozka je super a krasne kopiruje babetko, co poznam mamicky co maju ine kociky, davaju si sit zmensovacie vlozky alebo vyplne, lebo niektore kociky taketo doplnky neponukaju, pre vacsie babetka bez vlozky, priestranny, hlboky, pohodlny, prijemne sa pocas jazdy pohupuje, manevrovanie je super, polohovanie, v smere aj proti smeru jazdy, ma uzucky podvozok, zmesti sa do kazdeho vytahu, do kazdy dveri, kolieska su super do kazdeho terenu, velky shopping bag, uzasny vyber doplnkov na leto aj na zimu, v lete super kity s ventilaciou, UV ochranou (SPF50 UVA, UVB), frote potahom, tienidlom a slnecnikom, a v zime fantasticke extra izolovane kity s ochranou proti mrazu + vela inych doplnkov. A najlepsia je na nom polohovatelna vyska sedacky (vanicky, alebo sport. sedacky) a polohovatelna vyska rucky, uz ziadne zohynanie, ziaden prach a smog, krasny vyhlad, ocny kontakt laska na prvy pohlad!

pallacinka
8. máj 2012

@agalia Ahoj, len tak v skratke, z toho, co si sa pytala, nic nie je problem az na: skladanie- podla mna je naozaj zlozite a trva dlho, vanicku ako autosedacku pouzit nemozes, a aspon co som tu citala, stokke autosedacka je prilis tazka (my sme mali maxi cosi plus adaptery). Vsetko ostatne (teren, stredova tyc, fusak, velkost vanicky, spinkanie v sportaku aj objednavanie z Nemecka) je v pohode 🙂

agalia
8. máj 2012

Dakujem dakujem ste zlate
Hajanka - tak tomu hovorim SUPER ODPOVED!!!! som vdacna, ze si si dala taku namahu
Na stokke sa najprv namotal moj manzel, potom presvedcil aj mna - ale aj dnes sme boli v kocikovom obchode a vypoculi sme si, ze ano dobre pekny dizajnovy ale inak o nicom... ☹ tak ma to zase vyviedlo z rovnovahy
este sa chcem spytat - ten kit to je zvlast na sportovu cast a iny na vanicku - lebo to som tiez dostavala take skreslene informacie
vdaka este raz 🙂

babymarket_sk
8. máj 2012

@agalia
možno v tom obchode videli tento kočík len na obrázku...ver mamičkám, ktoré ho používajú, nemajú dôvod klamať 😉

kaya60
8. máj 2012

@agalia mne ako babicke sa ten kocik tiez uzasne vozil, dufam ze este niekedy budem mat prilezitost, je ozaj skvely🙂

mrenka
8. máj 2012

@agalia ahoj, my mame stokke autosedacku,super je,ze ju bez problemov nakliknes na podvozok,ked ti babo buva,mozes ju polohovat do lahu,no nevyhoda je,ze sama o sebe je tazka,nehovoriac o tom,ked v nej mas tazsie dieta,nas maly ma 9 tyzdnov,6,5kg a ked ho len z domu do auta nesiem,nevladzem...a co sa vanicky tyka,planovat mozes,ale napriklad my uz ju tyzden nepouzivame,pretoze mi tam nechcel lezat,vadila mu vodorovna poloha a obcas,ked sme nabehli na jamu,vanicku triaslo a vzdy sa zlkol,ale zase zaleziod babatka...teraz tyzden v sportaku uplne super,dokonca aj tu vlozku sme vybrali a vlozila som tam snug...

hajanka
8. máj 2012

@agalia winter kit je kompatibilny aj s vanickou aj so sportovou sedackou
rovnako letny kit 😉

agalia
8. máj 2012

Ved jasne urcite, verim, aj preto citam tuto diskusie
ale niektore "nedostatky" su aj pre mna evidentne - to pruzenie ta tyc a velkost - bojim sa aby nebolo pohodlie na ukor dizajnu - no ale uz sa musime rozhodnut, tak tieto odpovede nam urcite pomozu

hajanka
8. máj 2012

@agalia pohodlie je maximalne 🙂 funkcnost tiez, ja uz iny kocik ani do ruky chytit neviem 🙂 na kazdom mi vsetko vadi 😀

inak, baby, co tie predavacky v tych obchodoch z toho maju, ze takmer kazdu zakaznicku od neho odhovaraju????
nemaju napr. od inych znaciek nejake profity za predaj alebo co? lebo inak si to neviem vysvetlit...

mycats
8. máj 2012

😀 😀 😀 teda baby!! co viac dodat 🙂 SUPER KOCIK 😵 😵

milankovazuzana
8. máj 2012

Ja tomu tiež nerozumiem, prečo niektoré predavačky od kúpy Stokke odrádzajú.Robila som až do materskej v obchode a najprv som si zákazníka vypočula a zistila, aké kritériá má a potom som mu odporučila v tomto duchu výrobok.Nikdy som ale neodsudzovala konkrétnu značku, to s nepatrí a zákazníka, ktorého úplne domocú je mi ľúto, lebo tem mal určitú ideu, namotajú ho na niečo iné, zákazník kúpi a nakoniec zistí, že spravil chybu.

vevika
8. máj 2012

no teda, Hajanka to rozpisala fantasticky 🙂 Ja by som len dodala, ze hlboka vanicka je porovnatelna s vacsinou kocikov. My sme mali aj autosedacku a mne vyhovovala kvoli jednoduchemu naklikavaniu na podvozok a polohovaniu do lahu. Ja som moj milovany Stokkacik kupila az k tretiemu dietatu a doteraz lutujem, ze som ho "neobjavila" uz pri prvom 😀

agalia
8. máj 2012

Dakujem dakujem - ste zlate, prave som precitala manzelovi vase odpovede - je nadseny 🙂
akurat sa pyta-ci winter kit dostatocne ochrani babo v sportovej casti pred zimou (samozrejme s fusakom)-ci mu nie je zima? alebo je winter kit len taka skor imidzova zalezitost? a chce tam napriklad 1,5rocne dieta byt "schovane" pod winter kitom? 🙂
ci pri najvyssej polohe sedacky - ked je uplne hore - ste nemali problem so stabilitou kocika?

mrenka - vy mate len 2 mesiace a uz ste v sportaku - ufff - teda a nevadi takemu malemu babatku,ze je akoby v sede, ked "obycajne" babatka sedavaju az od cca 6mesiacov? a velmi to hrkalo - ked ste narazili na jamu? z toho mam aj aj obavy, lebo tam kde budem kocikovat tak veru jamy su ☹

DIKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKkkkk

vevika
8. máj 2012

@agalia winter kit s fusakom je testovany do minus 20 st. , my sme ho testovali pri minus 15-tich, mala mi totiz cez den inak nezaspi len v kociku, ked boli tuto zimu tie krute mrazy spala vonku 3 hodiny a nebola jej zima! A k tomu hrkaniu - nezda sa mi, ze by to bolo horsie ako pri inych kocikoch, ktore som mala a to chodime po cestach- necestach. A nestabilny rozhodne nie je 😉

agalia
8. máj 2012

Dakujem vevika - a pod winter kitom si mala malu len vo fusaku?
a chce vobec dieta spinkat v takom kociku, z ktoreho ma taku dobru viditelnost? lebo to je fakt, ze to babo je uplne otvorene v stokke - vsetko hned vidi

a este nahodou kupovala ste ho niektora v nemeckom eshope - je to tam za podstatne lepsiu cenu, ale predsa len mam obavu, ci to dodaju atd....?

a reklamovali ste niekedy nieco zo stokke?

pekny vecer

vevika
8. máj 2012

@agalia pod winter kitom som davala len fusak, ziadna deka navyse... No prave, ze moja mala nechce spat, ked ma dobry vyhlad, preto bol super ten winter kit, lebo tam je len taky "priekuk" cez ktory nema dobry vyhlad. Na jar sme to zase riesili celebrity dekou, no a teraz mame summer kit a tam je taka clona, co jej brani vo vyhlade 😎

mrenka
9. máj 2012

@agalia ked je v chodniku diera a nevsimnes si ju,tak to vtedy nadhodi,ale inak na kachlickach,kockach a pod je asi ako kazdy iny neodpruzeny kociarik,uplne v pohode,myslim,ze vo vanicke dieta troska viac citi,ze neperuje,v sportovej casti je to super. No,mne maly vo vanicke nechcel byt,vadila m vodrovna poloha,on ma sice 2mesiace,ale velkostne je minimalne na 4,takze je tam v pohode a spokojny.ja som aj dceru davala do sportoveho quinn buzzu v 4mesiacoch,ale to je individualne,niektore deticky lezkat chcu,ine nie..ja ho trapit nebudem,ked mu je dobre takto...

denda1301
9. máj 2012

Baby neviete poradiť kde sa da kupit deka multi green na kočik stokke? Nikde ju nemaju jedinny obchod je brendon,ale ti neposielaju poštou.Ja ju asi nezoženiem a možno buduci tt idem rodiť 😒

kalista
9. máj 2012

@agalia s winter kitom je v nom teplucko (aspon vo vanicke 🙂 ) Co sa tyka "hrkotanie" vo vanicke myslim, ze je to porovnatelne s inymi

mycats
9. máj 2012

@denda1301 Asi ju bude potrebne objednat. Vobec netusim kto ju ma skladom, vacsinou len Brendon. Neskusala si zavolat do Babymarketu??

klarawerder
9. máj 2012

@mima01 My máme nožičkový fusak Emitex cocoon a na zimu dáváme ještě vložku, která se dokupuje...a celé to vyšlo asi o třetinu méně než fusak Stokke...s tím, že co se týče funkčnosti, tak je to nastejno. Cocoon je sice fleecový, ale má v sobě schovaný nánožník proti větru a dešti (ten ale ani není potřeba, pokud máš winter kit)...je teploučký, nesmýká se dole a pasuje 100% 🙂

klarawerder
9. máj 2012

Tak jsme nakonec taky koupily beečko 😀 Můj účet je vymetenej, ale s kočárkem jsme 100% spokojení 🙂 Stokke je naše láska, ale beečko mi přijde praktičtější na cestování, protože jezdíme často trasa Švýcarsko-Česko a Stokke je v té gigantické tašce přeci jen celkem velký (a na tu tašku se všichni ptají, jestli tam vezu dvě mrtvoly či co 😀 )...s beečkem človék udělá cvak-cvak a je z něj dobře skladná "placka"...jediné, co je divné, tak že mám malou kdesi dole 😀 což je pro Stokkačku tělem i duší dost nezvyk 🙂 Nicméně bych tak zkonstatovala, že vozový park Stokke + Bee je ideální 😉

mycats
9. máj 2012

@klarawerder 😀 😀 tak som zvedava na moje bee 😵 😵 😵
podla mna sme obe dobre vybrali, moje je este len planovane, tak ked pride, tak sa ozvem aky je maly kamarat k stokke 😵 😵

finda
9. máj 2012

@mycats no kedy uz budes mat to beecko? Ja uz mam konecne missoni doma 😵

hajanka
9. máj 2012

@agalia nemas za co 😉

winter kit spolu s fusakom to mas kombinaciu do Antarktidy 😉 😀
winter kit nie je striktne nutny/nevyhnutny, ale velmi dobre posluzi a oplati sa, napr. ten storm cover, natiahnes cez cele nozicky a striesku, uplne super proti silnemu vetru, alebo snehovej burke. Kedze vanicka kryt ma, ale sedacka nie, je maximalne vyuzitelny, aj u vanicky aj u sedacky. Predsa ani tu striesku tak vietor neprefuka, kedze je extra izolovana, este treba spomenut rukavnik 😉
sestrina mala este len bude mat 1,5 roka v zime, tak uvidime, ale v sedacke sedi od 4,5 mes. (v quinny od 3,5 bola) a celu poslednu zimu s winter kitom nemala problem, vykukovala ako kukucka 🙂

stabilita kocika pocas sedu, tu ani niet o com hovorit. Absolutne ziadny problem, ani ked sa mala nakloni, ani ked sa oprie celou vahou o madlo.

Ku hrkaniu, no ja veru ine hrkalky stretavam na ulici 😀
ono, sedacka peruje na tej tyci, ako som uz pisala (co je podla mna plus), ak je v sedacke male babo, este k tomu lahucke a sedacka nie je dostatocne zatazena, tak je mozne, ze ti pri najdeni na jamku sedacka hrkne, ale ako babo rastie a sedacka sa riadne zatazi, nie je problem. My sme si to vsimli, kedze mala bola v sedacke skor, ked bola este mensia.

Od 3,5 mesiacov odmietala lezat vo vanicke, dvihala hlavicku hore a obzerala sa, tak sme skusili sportovu cast a bol klud, mala vsetko pozorovala az kym nezaspala. Sportova sedacka je 10st. uhle, babetkam s refluxom sa odporuca polohovat do 30st uhla. Nie je nic zle na tom, ked je babetko vyvysene. Nesedi, lezi. Len je vyvysene.

My sme dosial nic este nereklamovali, pouzivame 9 mesiacov.

mycats
9. máj 2012

@finda 😀 😀 😀 ved uvidime, ja este cakam na peniazky, takze sa ozvem az ked bude 😀 😀

nurili
9. máj 2012

Babenky ked ze sa zaoberame vyberom kociarika rada by som vedela vas nazor.....malinke bude mat v zime pol roka a do hlbokej vanicky sa uz nezmesti, je ta sportova cast dostatocne pohodlna a hlavne velke ked ze pribudne fuzak ci kombineza? a do akeho veku sa tam mimi zmesti?termin mame na jul tak ze zimne mesiace do sportaku....dakujem za kazdy nazor.... 😵 😵 😵

pallacinka
9. máj 2012

@finda Krasne, ja tiez nad nim zacinam spekulovat 🙂 Uz si nespominam, mas dievcatko ci chlapceka? Striesku mas skor dievcensku, ta je vzacnejsia, mam pocit 🙂

finda
9. máj 2012

@pallacinka ja mam dievcatko, ved som sa obavala aka kombinacia mi pride. Toto je ta nevyhoda na missoni podla mna, ze v podstate nevies co ti pride a ci sa ti to bude pacit 😒