Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

vevika
15. okt 2012

ak som dobre videla, tak brzda na Scoot-e sa uvolnuje podobratim zospodu?? To je krok nazad od Stokke ☹

najjulinka
15. okt 2012

ja ten crusi obzerám.... je aj pre dve decká, ale chýbaju mi všade rozmery.. ... dosť podstatný rozmer koli výťahu

vevika
16. okt 2012

@najjulinka pozri na stranku www.stokke.com, tam su aj komplet vsetky rozmery

pallacinka
16. okt 2012

@kilian Presne, tie bodky su to jedine, co sa mi na tom kociku pacia, inac mi pride ako polsky tank, vsetky tie veci, pre ktore milujem xplory su fuc, pre mna dalsi z miliona podobnych kocikov ☹ Aj ked tie bodky by stali za zvazenie 😀

mrenka
16. okt 2012

@dolcegucci @lia myslim,ze scoot ma stat okolo 619€,crusi asi podobné ako xplory....

ustrachana
16. okt 2012

myslim, ze crusi bude o minimum lacnejsi ako Xplory, ale fakt len o minimum ( ak berieme do uvahy Xplory - sportova cast + hlboka cast) 😉

najjulinka
16. okt 2012

@vevika som to tam nenašala

ljonas
16. okt 2012

ahoj, uvádí se někde jaké má rozměry kočár pokud je maximálně složený? potřebuji zjistit zda se nám vejde do kufru autíčka...

vevika
16. okt 2012

@najjulinka myslela som, ze je to tu: http://www.stokke.com/stroller/stokke-crusi/pro... , ale teraz som na to lepsie pozrela a je tam len rozmer zlozeneho kocika ☹

najjulinka
16. okt 2012

@vevika no presne tam to ja obzerám 😀 ale 98 cm je inak dost....

vevika
16. okt 2012

@ljonas Ak mas na mysli Xplory, tak rozmery zlozeneho som nenasla, ale na FB je stranka Stokke Lovers a tam je v galerii asi tisic fotiek roznych aut a v ich kufroch vyfoteny Stokke Xplory ( mimo ine sa vojde aj do Nissan Micra alebo Alfa Romeo 147 a aj do tej najmensej Kia) 😉 🙂

klarawerder
16. okt 2012

@segafredo Tak to má paní takové zkušenosti asi jediná... Spíš z ní mám pocit, že kočár koupila někde za výhodné peníze na kšeft a teď ho prodává dál, aniž by ho vůbec používala....protože vykládat kecy o tom, že je nestabilní a já nevím co, je holý nesmysl...pokud tedy paní nechodila s kočárem na procházku, když bylo venku tornádo 😀 Není nestabilní o nic víc a o nic méně, než jakékoliv ostatní kočáry.Několik desítek bab, co tu diskutuje, má zkušenosti vesměs pozitivní. Mě co na něm "vadí" je snad jen to, že sedačka nejde do úplného lehu, když je dítě po směru jízdy (i když je teda fakt, že po směru jízdy dá člověk už větší dítě, takže to není zas tak velký problém) a občas mě taky štve, že se madlo nedá odcvsknout jen na jedné straně a odklopit...že se to musí vycvaknout na obou stranách, pak někam položit, dát dítě do kočárku a nacvaknout madlo zpět...Joo a ještě by mohli dělat mini pláštěnku na tu nákupní tašku 🙂 to jsou takové drobnosti, co bych změnila...ale jinak si nemůžu stěžovat na nic - a to jsem člověk, který kočár využívá opravdu všestranně - do města, do lesa, do terénu, na cestování, na nákupy, na výlety, na hory,...

vevika
16. okt 2012

@klarawerder S tou ochranou nákupnej tašky pred dažďom to už nejako poriešili, písala to Charlotte zo Stokke na FB. Takže ked si niekto kúpi nový Xplory, tak už k nemu dostane automaticky ten nový vylepšený priplášť a vraj by sa mal dat dokúpiť aj samostatne. To madielko štve aj mňa, to by mohli vyriešiť nejakym kĺbikom, veď odtatné (a lacnejšie) kočíky to majú ☹ Ale inak je to najlepší kočík, aký som mala doteraz možnosť kočíkovať a najkrajší, aký som videla 😉 🙂
P.S. s tou kožušinkou je božský 😉

milankovazuzana
16. okt 2012

@vevika presne, to sú 2 veci, ktoré ma na Stokke štvú.

agalia
16. okt 2012

ahojte, som stastna majitelka krasneho kocika stokke, ale este len zaciatocnicka, a preto chcem poziadat o radu.
Mame original deku STOKKE - pouzivam ju na zakrytie kocika (maly zboznuje byt akoby v tme), pripnem ju na vanicku, to je ok - lenze potom kde mam pripnut ten original diel na zakrytie kocika - ked su tam len 2 nity. To znamena, ze bud zapnem ten prehoz alebo deku - vzdy len jedno moze byt zapnute?
A este naco su na vanicke - hlbokom kociku - na vrchu striesky nity? Co sa tam ma pripnut?
A mam 2 plastenky do dazda - ale nie je tam napisane ktora je na hlboky kocik - (teda predpokladam ze jedna je na hlboky a druha na sportovy) - ako to rozoznam?
Ako "osetrujete" kolieska - v zmysle udrzby - cistite to nejako? A este cim cistite kocik - my mame fialovy a obcas vidiet na nom nejaky fliacik alebo take zachytane (prat este nechcem)
DAKUJEM za rady a pomoc - mam pocit ze ten kocik ma strasne vela moznosti a vyuzitie siroke - len o nich nevieme
pekny den

milankovazuzana
16. okt 2012

@agalia ahoj medzi nami.Pláštenka na športiačik je rozpoznateľná tak, že stredom ide veľký zips.Kolieska si sem tam umy a môžeš ich tiež semtam premazať vazelínou, alebo olejíčkom na šijacie stroje, gumu môžeš niekedy namazať prípravkom, ktorý je určený ma ošetrovanie autom. pneumatík.čo sa týka fliačikov-mala som fialový a pokiaľ sa objavil fliačik, skúsila som to prejsť čiastou vodou, ale nie vždy to pomohlo, ostala tam mapka, takže šup do práčky na program ručné pranie.Športovú sedačku je proti fliačikom dobré chrániť na mieru ušitou podložkou.
Ostatné otázočky Ti rada zodpovie iná mamina 🙂

milankovazuzana
16. okt 2012

Inak to vnútro tej vaničky u Crusi je fakt veľmi milučké, Stokke dnes upravilo stránky o novinky a tie bodečky sú aj zvnútra samotnej kupoly, zlatunké.Je tam i vo farbe Dark Navy, tak tir bodečky na tej modrej sú jednoducho rozkošné, tie textílie na vaničke im vyšli.

agalia
16. okt 2012

@milankovazuzana DAKUJEM DAKUJEM a prala si aj z vanicky tu vyklopku co je na strieske - co sa da dat dnu aj von (no snad som to napisala zrozumitelne) 🙂

milankovazuzana
16. okt 2012

@agalia zrejme myslíš šiltík, je na zips, áno, takisto v práčke na ručnom, spolu so strieškou, tú keď budeš prať, tak treba dať tú 1. výstuž dolu, tie ostatné tam môžu ostať.

babymarket_sk
16. okt 2012

Dočkali sme sa a Stokke predstavilo svoje novinky...
Na Slovensku budú exkluzívne predstavené naživo o cca dva týždne v Showroome Stokke v nákupnom centre Avion v Bratislave.
Objednávky už výrobca prijíma, avšak expedícia má začať až na konci mesiaca november. Základné informácie máme k dispozícii, radi poskytneme mailom/telefonicky.

klarawerder
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewe8584
16. okt 2012

@klarawerder juj ....a da sa to nejak "namontovat" 😀 aj na vanicku? poslala by si mi prosim viac fotiek na mail? poslem ti ip. dakujeeem

lenka1108
16. okt 2012

baby prosim nemate nahodou niekto na predaj plastenku na sportovu cast?prosim prosim.ani na babymarket_sk nemaju.a este drziak na vodu mate niektora prosim na predaj? 😉

klarawerder
16. okt 2012

@lenka1108 Já pláštěnku na sporťák mám, pokud by jsi chtěla, je nová... 🙂 Kdyžtak IP 😉

klarawerder
16. okt 2012

@wewe8584 Do vaničky se to podle mně namontovat dá 😀 ale jsou tam po stranách takové výřezy, díky kterým kožuška hezky kopíruje tvar korýtka u sporťáčku...takže pokud ti nevadí výřezy (zhruba v místě nožiček) a to, že rozměrově to přesně neodpovídá, pak to tam klidně dát můžeš. Samozřejmě je i možné udělat kožušku přesně na míru hluboké vaničky 😉

lenka1108
16. okt 2012

@klarawerder uz som ti napisala 🙂

klarawerder
16. okt 2012

@lenka1108 Já tobě taky 😀 :-P

wewe8584
16. okt 2012

@klarawerder no super....tak ked budes mat cas a mas viac fotiek, posli mi 🙂 dakujem 🙂 inak k tej kozusinke patri aj to vrchna cast na striesku? ci to uz je naviac?

klarawerder
16. okt 2012

@wewe8584 Čauky, poslala jsem ti foto na mailík. Vrchní část na stříšce je originál Winter kit...takže to už moje dílo není 😀

vevika
17. okt 2012

Už sú tie dva nové "Stokkáče" na stránke Babymarketu. Aj s cenami samozrejme.