Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

verru
7. mar 2012

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Koupila jsem Gesslein Future z druhé ruky, v perfektním stavu, ale.... Mám k němu tašku S-lift (asi nějaký předchůdce C-lift) jenže vypadá jen jako fusak - nemá uši. Vypadá to, že mi k té tašce chybí nějaké vyztuhy - nemohla by jste mi některá nafotit, co všechno se do té tašky dává, aby se z fusaku stala přenosná taška?

ninan2
7. mar 2012

@verru mozno Ti trochu pomozu tieto fotky: http://gesslein.de/tragetasche.htm

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 tak ja nie som zamerana na kociky...mam vo vyhlade 3, ale jeden je trojkolka a to nechcem...takze len 2..ale kamoska robi v detskom obchode, tak mi hadam pomoze nieco vybrat...ale napr. postielku mam naisto vybranu :D

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu hej, pozerala som uz Tvoj album 😀 PP GT3 je OK ale 3-kolku som nechcela, okrem toho je strasne vysoky ked sa zlozi. Concord Fusion som tiez rozmyslala, ale chyba mu kopec parametrov co maju Gessleiny. Este Romer-Britax su celkom zaujimave, su podobne ako Concordy podla mna.

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 jj, mne sa pacia tieto gessleiny, a su taka stredna trieda, takze to bude urcite kvalitny kocik....a maju strasne vela farieb na vyber 🙂 aj manzelovi sa pacia...uz len pomalinky setrit :D

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu A to vies ze aj ine nemecke znacky ako Teutonia a Hartan vyzera dost podobne, aj maju kopec farieb? To aby si sa doma nenudila nahodou 😀

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 teutoniu poznam, to druhe pozriem..ale tento kocik mi celkom padol do oka..a ze vraj je dost skladny, takze to mi vyhovuje

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu F6??? To asi srandujes...

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 to som len citala...ze sa da dobre zlozit....

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu tak to je dobry vtip 😀 Ja kvoli tomu uz mesiac zistujem, ze aky kupim novy kocik, kedze F6 je totalne neskladny 😀 Mame Toyotu Yaris, je to sice mensie auto, ale kufor ma relativne OK. Ked tam dam kocik, nedam do kufra uz ani jedinu obycajnu igelitku... Nehovoriac o tom, ze kocik vazi 15 kg a je lepsie skladat ho na 2x (podvozok a sportovu sedacku), co zaberie viac casu.
F4 sa sklada lepsie, sice tiez na 2x, ale podvozok ide na plocho a vazi aj menej.

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 tak my mame octavku combi 🙂

ninan2
7. mar 2012

@poisonblu tak to bude lepsie, ale aj tak zabera strasne vela miesta... urcite si to daj predviest v predajni 🙂 Kamoska ma inak tiez combi a to PP GT3, a nezda sa sice, ale zaberu vacsinu kufra...

poisonblu
7. mar 2012

@ninan2 jasne, kocik si urcite pojdem vyskusat a obzriet 🙂

dijefcatko
8. mar 2012

@ninan2 ale F4 buggy sa skladá na 1x, nie?

renisco
8. mar 2012

@ninan2 ano mají stejné podvozky. tam je rozlišnost akorát v té sportovní nástavbě.
F6 má navíc akorát to, že se dá překlápět rukojeť, jinak tam nic jiného není. A stokke je taky korýtko...
Výhodu? Podle mě žádnou. Jde spíš o dítko. Některé má raději korýtkový sed, jinému to vadí... Já bych korýtko teda nikdy nechtěla, protože tam se mimi nemůže narovnat, pořád je jakoby v sedě. Ale zase pokud bych s kočarem vyjela 1x za týden - OK. Ale jezdit takhle celé dny 7 dní v týdnu, nešla bych do toho...

renisco
8. mar 2012

@dijefcatko na 2x. nejdříve rukojeť a pak podvozek. Ještě jedna (pro mě teda dost velká nevýhoda F4) - nemá zajištění proti rozložení, takže při nandávání do auta se rozkládá, musí se najít grif na uchopení.

https://www.youtube.com/watch?v=HU5dSPL_z60
renisco
8. mar 2012

@verru taška S-lift má na dvou místech kovové "U" a na to se nacvakne karabinkou na každém konci ucho....
pohledám fotky, jestli je ještě najdu....

dijefcatko
8. mar 2012

@renisco aha, ja som to myslela tak, že sa tá sedačka z neho nemusí dávať dole, proste že po zložení je to iba jeden kus. Nám ho akurát ukazovala známa, má ale teraz na podvozku športovú verziu a mne sa zdá, že tam mala poistku, ale môžem sa mýliť. Prvoradé sú pre mňa jazdné vlastnosti a skladnosť. v tomto ho odporúčaš?

renisco
8. mar 2012

@dijefcatko možná se dole dávat nemusí, ale pak se hůř skládá a i rychlejší je, když se to skládá samostatně. jízdní vlastnosti jsou ÚŽASNÉ!!! v tom nemá pomalu konkurenci - má super vyvážené těžiště, jede fakt sám a skladnost je taky dobrá.

dijefcatko
8. mar 2012

@renisco super, tak už ho len kúpiť 🙂 bola som presvedčená, že F4 buggy sa skladá v jednom kuse ako napr. golfáče, ale nevadí, aj tak to bude oveľa lepšie ako rozkladať nášho Dorjana na dve veľké časti. Hoci nášmu poľskému kočíku tiež nemám okrem drobností čo vyčítať.

verru
8. mar 2012

@renisco To by si byla moc hodná. Až doma, po hodině zkoumání, proč moje taška nevypadá jako taška, jsem si všimla, že jsou tam různé prostupy, do kterých by se asi něco mělo vložit...to něco ale nemá a netuším, jestli doženu původní majitelku, tak jsem si říkala, že buď to vyřešíme home-made nebo holt koupím ještě jednu tašku...

renisco
8. mar 2012

@verru ve spodní části je zip, tam se vkládá takový jakoby slisovaný polystyren (není to klasický polystiren). pak se tam vkládají takové dvě kovové "účka", které jsou vidět na spodu tašky a pak se vedou těma malýma kapsičkama na boku tašky a na konci jsou očka, tam se karabinkou uchytí ucha tašky. a u hlavičky bývá ještě pásek (na to jsou tam ty cvoky po boku tašky u hlavičky) kam se ten pásek upne, aby to drželo tu zadní část zvednutou....

chichinka
8. mar 2012

@poisonblu @ninan2 plny suhlas, mame F6 a Toyotu Yaris 🙂 podvozok v kufri,vanicka na zadnom sedadle vedla autosedacky s drobcom..vpredu ja s muzom, nakupy na zemi... 😀

ninan2
8. mar 2012

@chichinka no my to mame cele v kufri, podvozok aj sportovu cast a aj C-lift tasku sme mavali... sa vam to musi zmestit teda, skuste viac posunut zadne sedadla dopredu. Tasky na zemi veru dobre poznam 😀 Na vacsie nakupy napr. do DMky chodime zasadne bez kocika, lebo to inak nehrozi...

chichinka
8. mar 2012

@ninan2 praveze mame co najviac vpredu-ale autosedacka tam zavadzia..pri najvacsej snahe to nejde, nezmesti sa nam to, musi ist dokufra len podvozok... My mame compact vanicku...

ninan2
9. mar 2012

@chichinka vy mate na F6 vanicku? Sa to oplati? Mne dcerka poleziacky 3/4. mesiac akurat tak revala, chcela uz pozerat von. Takze od 5. mesiaca je sportak s taskou prerobenou na fusak, fakt super to je 🙂 Este k tomu vanicka stoji 2x viac... a nezmesti sa teda ani do kufra 😝

dijefcatko
9. mar 2012

Ahojte, dievčatá, mohli by ste mi dať link na nejakú tú clonu na F4 Buggy? Je vhodná aj nejaká univerzálna, alebo to musí byť ten letný set na Gesslein? Ďakujem 🙂

chichinka
9. mar 2012

@ninan2 ja som ten fusak dnu nechcela...sa mi to zdalo ze mi ho malo chrani, ze je to fakt len fusak...chcela som nieco pevne...takze mame vanickua vobec nelutujem... maly mi doteraz pekne spinka, v zime v najvacsich mrazoch bol super chraneny, neviem, nedam na nu dopustit...splnila co som od nej chcela a stala mi za tie peniaze...drobec ma cez 5 mesiacov a aj dnes sa v nej kocikoval..ale je pravda ze uz v obchodaku v nej nechce byt, chce sa pozerat. 🙂 ale na von dalej v nej fungujeme.

chichinka
9. mar 2012

@ninan2 a sa Ti zmesti do yarisky ta sportova cast do kufra cela? rozoberas to? ci to cele strcis? neviem si to predstavit...ja to davam na bok ten podvozok...a teda ani andstavec sportovej casti mi tam nehrozi sa zmestit, som to dnes po nasom pismenkovani 😀 extra pozerala... hm...a aku autosedacku mate? ze sa Ti to cele zmesti? stale to dako nechapem 😀 prepac 😀 ale asi mame zly system ci co 🙂 niekde to musi mat hacik...

ninan2
10. mar 2012

@chichinka jasne, komplet kocik sa nam zmesti... podvozok a aj sportova cast s fusakom, resp. s C-lift taskou... vo vnutri auta uz nic ohladne kocika nie je, akurat tak prebalovacia taska, ale aj ta moze byt v kufri (vo fusaku, je tam miesto).
A autosedacku mame uz vacsiu, klasicku do 18 kg, takze zabera urcite viac miesta ako to vase vajicko 😀 Sedadla su posunute tak normalne, ja sedavam vzadu za vodicom pri autosedacke a pohoda, je dost miesta na nohy...