Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

kikimaruska
13. dec 2010

@brisalek Díky. Je pravda, že ta váha je určitě znát. 😉 9 nebo 15 kg je rozdíl...když je tam pak mimi a náklad. Je fakt, že hodně dělá ta dobrá páka na rukojeti a pokud má tak dobrou páku i F6, tak to ovládání taky nemusí být špatný, ale je to hodně znát, když se kočár třeba nese do autobusu, nebo složený do kufru. Já sem si to užila a funěla s jinejma, tu příšernou váhu při nakládání, ale zas při jízdě to tak znát nebylo...ta váha.

aniii
13. dec 2010

@kikimaruska díky, ale já jsem chtěla vědět cenu v německu. A navíc F4 kombinované se 2 sporťáky, nejen buggy.

jaa
13. dec 2010

Holky,pokud řešíte pásy a délku ložné plochy u sport...tak F2 má pásy tak velké,že malá 90cm,se do nich v poho vejde a to i se zimní bundou ap...A délka je 98cm...
xkacatko.až budeš malého zkoušet,jak se ti kam vejde,tak si z F2 nezapomen nechat vyndat tu vnitřní vložku a ten molitan, 😉

aniii
13. dec 2010

@kikimaruska ty máš myslím tu F4 viď? nemáš problém s brzdou, že by to šlo nějak těžko zabrzdit. Někdo tu psal u nějakého typu, že to jde těžko a dítě se u toho vzbudí.

aniii
13. dec 2010

jo a holky ještě jedna prosba. Vybrala jsem si kombinaci černý kočár se žlutým loopem. V obchodě mě odrazovali, že na to půjde hmyz ☹ . Myslíte, že to bude tak hrozné, když žlutá bude jen na těch pár kouscích? Díky

xkacatkox
13. dec 2010

@brisalek no on má chlap hrozně dobrý sluch 🙂 ale jak tak koukám na ty rozměry co jste dali odkaz, tak by F6měla být vetší, tak jsme z toho jelen, aby jsme nejeli zbytečně, asi řeknu Matýskovi, hele chlape, větší není koukej chodit 😀 , ach jo ☹

xkacatkox
13. dec 2010

@jaa ano vyndám, oni to tam mají už tak nachystané bez vložky,akorát mě prdí, že pokud nám nebude F4 a F2 jo, tak se nedá nasadit na podvozek F6 a to by byla zase pálka,
@aniii kámoška má žlté kytičky na černé a byl to nálet, osobně bych to nedala, ona si nechala našít jinou vložku

já to vidím, my tam vlezem a chlapa asi chytne kapsa 😀

jaa
13. dec 2010

@xkacatkox tak to je ok..Jinak na F2 nejde žádný jiný podvozek.švára chtěl sporták z F6 a bohužel--...

kikimaruska
13. dec 2010

@aniii To tu holky zmiňovaly u jiných typů. Tenhle má brzdu dobrou, uprostřed, brzdí zatím dobře, nezadrhává a ani nejsou nikde vidět ty její lanka, která se někomu zachytávají do podvozku při skládání...asi je ta brzda jinak řešená. Já celou dobu sním o kočárku se žlutou, nejvíc by se mi líbila hnědo-žlutá kombinace. Měla sem v jednom kočárku žlutou vložku a dobrý, nejvíc mi šel hmyz na oranžovou, ale to jen u jednoho kočárku, na Carrery oranžový zase nic. 😅 ...ale ten prostě leze na barevný kočárky...Já bych se toho nebála..

xkacatkox
13. dec 2010

@jaa ach jo 🙂 no chlap je docela v ráži, že je nám to malé, tak třeba by zaplatil i tento, kdyby bylo nejhůře, ale to by jsme asi fakt jeli do německa pro F2, protože tolik peněz nechcu dávat do kočárku, myslela jsem , že nám F6 vydrží aspon do 2 let, no nic tak až tam pojedeme budu chytřejší, co nám vlastně bude, ještě bych cjtěla vyzkoušet peg perego uno, když už tam budeme, máme tedy 3 favoroity, a jinak si koupím nůši 😀

jaa
13. dec 2010

@xkacatkox Ten bude jistě menší..Já mám ještě Inglesinu Zippy a ta je velikostně,jako PPP a je nám už dávno krátká....Nohy měla venku někdy kolem 18 měs a to jsou to jedny z největších na trhu...

xkacatkox
13. dec 2010

@jaa tak to aspoň nemusím zkoušet, je to ale na budku vybrat kočár, a já bláhová si myslela, že mi bohatě vystačí jeden 🙂 zkušené matky omluví mou naivitu ohledně toho názoru 😀 ,no kdyby to naše dítko nebylo jak štafle, tak by mi to asi vyšlo 🙂

jaa
13. dec 2010

@xkacatkox no,já se také nemohla rozhodnout...Chtěla jsem pův.Graco symbio,ale bylo nízké...pak padla zmínka o BRIO GOO,BRITAX,Bumbrlite...prostě vše,co má víc,jak 90cm..A těch fakt moc není.. 😉

brisalek
14. dec 2010

Jo holky ja jsem take dlouho vybirala, protoze jsme oba velci vedela jsem , ze dite urcite nebude podprumerne delkou🙂. I kdyz se narodila a na 4kg vahy mela jen 49cm🙂.

F6 jsem merila a ma tech 96x34cm. 46 zadova operka a 25cm sedak, 25 podnozka. Ja mam ted prave nejvetsi problem golfky.

Tenhle kocar tahat do MHD v Praze fakt nemuzu a kdyz bych s ni chtela jet nakoupit darky a pod tak ani do auta a zpet to neni zadna slava. Ale vsechny golfky jsou kratke nebo maji kratke podnozky a ona je zvykla tam spat a lezet. A mit doma rozlozene dva kocary se mi nechce, protoze uz takhle mame v panelaku malo mista. Proste az uklidime F6 budem pouzivat jen golfky. Cekam, jestli nevylezou s nejakym novym typen na jare. Myslim, ze PPP a inglesiny jsou dost velke, ale treba inglesiny maji kratouckou podnozku.....
Proste hlavni hledisko pro dnesni kocary je skladnost ne prostornost🙂.

jaa
14. dec 2010

@brisalek já mám Inglesinu 08,kupovanou 09 a ta je delší,než 09 a 10. A budu ji prodávat.Málo jsem ji využila ,spíše jen v OC...Takže je v super stavu,jako nová... 😉

tilly
14. dec 2010

@brisalek ppp je vacsie ako ingleska 😉

xkacatkox
14. dec 2010

@brisalek tak to chápu, nesla, jsme F6 i s dítětem do pojišotvny do druhého patra, bo ty kr... nemají výtah, a byla jsme vytočená na maximu, někdy to hlídání člověk nemá a ten kočár je těžkej, na mě se 160cm, docela dost, no nic napíšu jim zda očekávají nějaký nový přírutek v kolekci Gess a jinak pojedeme vybrat, kéž by ten můj šprček začal chodit a já to nemusela řešit

kikimaruska
14. dec 2010

@xkacatkox a jak dlouhý mimčo ted máš? Do těch 90 cm se ti do G4 vejde v pohodě, malej tam taky spinká. Mezi prostroný golfky patří i ty Carrery-Solo...ale ty maj jako Gess ložnou plochu s podnožkou 87-90 cm, podle toho, jak se to naměří. V zimě problém není, jelikož má dítko nožky i ve fusaku a klidně mu o pár cm.mužou nožky přesáhnout (a já ještě malýho, když spí, posunu víc k boudičce, aby měl nožky na podnožce) a pak v létě už v něm moc spát nebude a když, tak už bude mít nožky pokrčené, jako většína velkých dětí, přecijen už mu budou 3, takže to bude jen na dlouhý cesty, který chodím, tak aby si odpočinul. Jsem sama zvědavá, co vybereš...protože ta plocha ložná je celkem těch 90 cm maximum...pak jsou určité sportáky (nebo spíš kombinace), jako třeba obří Deltim travel soft nebo Trend Line rider (racer) co sem měla já a ty maj ložnou plochu 103 cm -maximum na našem trhu...ale u golfek to podle mě neseženeš... 😒

kikimaruska
14. dec 2010

@xkacatkox To mi povídej o pojišťovnách...taky jsem loni do jedný šla, maj ji také ve druhém patře. Syn mi zrovna spal, zima, nabalenej..a víš co? U dveří maj ještě samolepku, že tam nesmíš s kočárkama! Protože by duchodci a bydlící co jsou v tom baráku neměměli dost místa na schodech. No nechat kočár za x.tisíc i s dítětem na ulici sem odmítla a najela do tý chodby...naštěstí pak ta pracovnice mi pomohla a do toho 2 patra jsme kočár vyrvaly a pak mi zas pomohla zpět. Ne všude se myslí na to, že prostě máma musí na úřad i s dítětem, když nemá hlídání 😖 😒

xkacatkox
14. dec 2010

@kikimaruska ahojky, prcek má 86cm,když mě se ta F4 tak líbí, má spojenou rukojeť a ta váha, no prostě více faktorů,hraje pro, tak nakonec tam asi pojedem až po vánocích, nějak se nakupil program a nebude čas tam zajet, no já bych čas měla, ale chlap tam chce jet taky, a sním je to horší,jak se ti sním jezdí v zimě?

kikimaruska
14. dec 2010

@xkacatkox : jezdí se s ním zatím dobře. Zkoušela sem to i na zahradě ve sněhu a projel. Musí se ale zaaretovat přední kolečka, ostatně jako u každého kočárku. Rozhodně se mi s ním jede lépe, jak s Carrerama, jelikož ty maj dvojkola a ve sněhu mi to dost vadilo a ta spojená rukojeť není tak pohodlná a pevná, jako u G4, jelikož Carr.jsou golfáč a skládaj se do deštníku. To sem raděj oželela trošku toho místa a vzala kočár, který mi padne líp do ruky a projede víc... 😉 A je hodně znát to odpružení na G4...to se mi moc líbí...

xkacatkox
14. dec 2010

@kikimaruska díky za tvé zkušenosti, já bych ho už tak chtěla, no vyzkoušíme, nejraději bych tam jela sama, a bylo by to, s chlapem to budu jezdit s F6 do března, než on bude mít čas 😀 jo prosím tě pasuje na to nánožník co je k ostatním gessleinům, ne že by byl super, ale když už ho máme, tak jestli ho využiji na tento typ

kikimaruska
14. dec 2010

@xkacatkox To ti nepovím..já ani nevím, jak ten nánožník vypadá. Není dodávaný s kočárkem a dalších 1500 nebo kolik stál jsem na něj neměla (mám na něj pujčeno a čekám na prodej starého kočárku, abych to mohla vrátit). Já na něj mám doma uni nánožník co mi šila jedna šikovná mamka a ten pasuje skoro na všechno. Ted když je i syn velkej a dost chodí, tak máme jen fusak. Ono to i líp vypadá a fusak mám vyzkoušenej, že má vlastnosti co píšou - že ve sněhu nepromokne, neprofoukne...takže pro nás je už nánožník zbytečný dokupovat. Ale když byl nechodící, tak jsem ho dávala, to je fakt... 😉

xkacatkox
14. dec 2010

@kikimaruska to byl jen nápad, mám fusak, a nánožník mám u F6 tak jsme si říkala, zda tam náhodou nepasuje 😀
je jasná, že je zbytečné vyhazovat peníze oknem

luceka
14. dec 2010

@aniii No na žlutou jde hmyz fakt hrozně, mám např. žluté ručníky a když je mám v létě venku pověšený, tak při sbírání prádla z nich ty malý broučky a mušky ne a ne dostat, ale zase pokud bude jen ten loop a doplňky na tašce žlutý, tak si nemyslím, že to bude taková hrůza jak v obchodě říkali. A žlutá v kombinci s černou se mi taky líbí 😉 Takže bych do toho klidně šla 😉

luceka
14. dec 2010

holky ještě se chci zeptat těch, které máte přebalovací tašku Gess, zda byste si ji koupily znovu, zda jste s ní spokojené? Dříve v diskuzi jsem se dočetla, že to přidělávání na suché zipy je na prd, máte k ní další výhrady? Vzhledově ani cenově se mi totiž moc nelíbí, tak mám vyhlídnutou už jinou, ale zase nechci udělat chybu 😒 Co je pro Vás důležité u přebal. tašky?

xkacatkox
14. dec 2010

@luceka no já ji mám, a šla bych do ní znova, je prostorná, dobře sektorovaná, má různé pidi kapsičky, má vyndávací kapsu takže do ní můžeš házet odpad (plínky a tak a pak ji vyjmout)a vymýt, jde ještě odzipovat a zvětšit, za ty peníze se vyplatí, ale nevím, třeba už jsou někde také podobné supr tašky jako Gess, jaajik bude určitě vědět, já už přehled nemám, ale neměnila bych ani za nic

kikimaruska
14. dec 2010

Já ji nemám...mám jiné, ale důležité pro mě bylo, když sem měla mimi hlavně prostornost, dost kapes - i přihrádky na lahvičku na bokách a pak snadné a dobré uchycení na kočárek a aby šla i snadno přendat a dát na rameno. Měla sem orig.tašku na X-landera, jenže ta jde jen na tuto značku a na jiné vláčím už dva roky přebalovací tašku z DM a nemůžu si ji vynachválit. Stála oproti jiným pár korun, i s kosmetikou a drží stále. Mám ještě jednu novou, schovanou na druhé mimi jednou... 🙂 ...ale taky pokukuju po nějakých pěkných...ale to až někdy...Třeba orig. jané je nic moc, spousta mamin ji nepoužívá a ani od Peg perega...že jsou to tašky drahé a přitom nepraktické 😒 , chtělo by to si ji osahat...

kikimaruska
14. dec 2010

@xkacatkox ta může vypadat dobře... 😉

jaa
14. dec 2010

@luceka Já ji mám a za tu cenu jistě tak vybavenou na trhu nekoupíš..🙂))je v ní i thermoobal na láhev,peněženka,poutko na klíče,halda přihrádek,vyndavací omyvatelná kapsa na mokré věci...A když se ti ušpiní klopa,tak ji odepneš a samotnou vypereš....je fakt vymakaná....a to upínání je taky super...

@kikimaruska A,jak je dlouhá ta G4?My máme F2 98 a ostatní typy jsou 96....