Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

petule12
18. jan 2011

@bbn - díky za tip. Hele a normálně se to tam přichytí jako je tam ten origoš? Nevysí to tam nějak?

bbn
18. jan 2011

@petule12 ne nevysí, v předu je to uchyceno buď stejně jako ten původní košík za ty dvě oblé trubky nebo nahoře u té nožní opěrky jsou takové kratší místa pro připnutí, a vzadu normálně za tu trubku, co tvoří oválnou konstrukci.
Jestli se k tomu dostanu, tak v nejbližších dnech bych chtěla tady napsat článeček/recenzi na ten kočár včetně fotek, tak snad to tam půjde vidět.

petule12
18. jan 2011

@bbn - super. No asi to zkusím. Ten malý košík mě drásá 🙂 Ale jinak jsem s kočárem spokojená 🙂

alenka83
21. jan 2011

ahoj, kdybyste někdo prodával Jané Matrix, prosím o kontakt, měla bych zájem. Díky moc

jitulik24
1. feb 2011

Ahoj holky, chci se zeptat. Koupili jsme si jané slalom pro 2009 bohemian. Na přední i zadní stranu hluboké korby se mají umístnit stříbrné klipsny na co jsou? Nikde jsem to nevyčetla. A v tašce co je na věci miminka je ještě jakási další taštička, tak to jsem také nezjistila na co je. Děkuji za radu.

nostek
autor
1. feb 2011

@jitulik24 to je na upevnenie na pasy do auta. tato vanicka sa da pousit aj ako autosedacka. my sme velmi vyuzili.

jitulik24
1. feb 2011

@nostek Aha, tak to ano. Uvidíme jestli to využijeme. A nevíš na co je v přebalovací tašče ještě jedna taštička, která se dá vydělat?

nostek
autor
1. feb 2011

@jitulik24 neviem. ja som mala len jednu.

zuzana39
2. feb 2011

@jitulik24 ja tam mám tiež len jednu a v tom dalšom zipse mám vyberatelnú podložku na prebalovanie.

standa82
2. feb 2011

@nostek ...ani my a to som si myslela, že využijeme, kvôli tomu sme kočík tohto typu kupovali 😀
Aj ja mám vnútri zips a z neho sa vyberie podložka na prebaľovanie.

nostek
autor
2. feb 2011

@standa82 ak mysli tu vanicku, tak my sme ju naopak vyuzili. vela a casto sme cestovali dlhe trate. uzasne to bolo hlavne koli tomu. teraz potrebujeme surodencky kocik. jane som preto chcela predat, ale mm nechce, koli vanicke.

standa82
2. feb 2011

@nostek ..vaničku. Malá totiž bola v perinke len mesiac- necítila sa v nej dobre a tak sme na cestu s oboma deťmi používali sedačky, len keď idem s malou používam vaničku aj v aute.

mircalla
3. feb 2011

Ahojte, mohli bys ste mi prosim poradit....? Po dlhom zvazovani som sa rozhodla kupit sportak znacky Jane z druhej ruky.
Neviem sa rozhodnut medzi Slamom a Nomad.....Neviete mi niekto poradit, ci su rovnako priestranne? A tiez ci je Slalom o tolko tazsi? Zatial sa skor priklanam k Nomad (kveli vahe), ale rada by som pocula Vase nazory.
Tiez neviem aky je rozdiel medzi Nomad a Nomad Pro...tema je sica Slalom, ale mozno niekto bude vediet.
Dakujem pekne ze akulokvek odpoved. Cez vikend ideme pozriet oba typy, najlepsie vidiet, ale aj toto zavazi

petule12
3. feb 2011

@mircalla - já mám tedy slaloma a mohu doporučit 🙂 na nomada jsem taky koukala, ale nakonec kvůli ruční brzdě na madle jsme vybrali slalolam. Rozdíl je v podle mě hlavně v tom že slalom je 3kolka, jinak si mylím, že funkčně na tom jsou hodně podobně. Jeslti vybíráš nomáda, tak bych se zaměřila asi na toho s přídavkem Air, který má už nafukovací kola. Prostorově jsou na tom stejně myslím.

mircalla
3. feb 2011

@petule12 dakujem. no air cez bazar nepredavaju, tak musim brat klasickeho, ak ich budem vidiet (nomad aj slalom), asi budem mudrejsia. pozerala som aj mura, gesslein, teutonia, pp gt3...vsetko su to prilis masivne a tazke kociky, chcem nieco lahsie a pritom stabilne, preto padla volba na jane

petule12
3. feb 2011

@mircalla - ja myslím, at vyberes jeden nebo druhy tak hloupost neudelas 🙂

zuzana39
3. feb 2011

@mircalla PRO znamená,že je to bezadaptérová verzia s profix systémom,teda,že sa tam dá nakliknúť vajíčko a vanička bez poižitia adaptéra 😉 my máme slalom a som spokojná.

standa82
4. feb 2011

@mircalla ..my máme Slalom a som spokojná 🙂

mircalla
5. feb 2011

dakujem za rady, po zhliadnuti vyhral slalom, tak uz ho mame a tesim sa🙂

jafulka
9. feb 2011

Maminky, ráda bych koupila kočárek Jané slalom v barvě meteorite (sporťák). Kdyby jste se některá rozhodla, dejte prosím vědět.

bbn
10. feb 2011

Pro ty, které nevyužívají takovou tu vloženou taštičku v tašce u Jane SP 2009 - ráda bych koupila 2-3 tyto vložné tašky v barvě amazon (tedy ta zelená), foto jsem našla pouze v šedé barvě: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41068737&tab=9
Cena - cca 200,-Kč
Tak pokud ji nevyužíváte, ráda ji odkoupím.
Díky

funy
28. feb 2011

ahojte dievcata, mozete mi prosim napisat do ip ci je mozne niekde zakupit novy plas, dusu, pripadne koleso na jane slalom? dakujem velmi pekne

petule12
28. feb 2011

@funy - v čechách je výhradní dovozce handypraha jsou to webovky janecz.cz zkus se tam poptat, mám pocit, jestli nejsou i dovozci pro sk. Když tam písneš, tak ti třeba poradí.
každopádně blbá otázka, ale zkusila si se zeptat v nějakém obchodě kde prodávají janecka, občas duše mívají.

zuzana39
28. feb 2011

@funy ahoj,skús v BA babyland pri Avione,ja som tam kúpila 😉

johnatanka
5. mar 2011

Holky, nemáte někdo odkaz na handy praha, jak tam byly ty návody na opravy brzd????? Nějak to na webu nemůžu najít ☹ , díky jestli někdo hodíte 😉

katy1979
5. mar 2011

@funy ak len dusu tak v cykloobchode dusu na 12ˇpalcove kolesa. ak koleso tak babyland.

lucenek
6. mar 2011

holky poradíte kdo je v ČR výhradní dovozce jané? jde mi o servis pozáruční, na koho se mám obrátit , děkuji
Lucka

vorllinka
6. mar 2011

@lucenek Handy praha 😉

lucenek
6. mar 2011

@vorllinka děkuji jdu googlit

vorllinka
6. mar 2011

@lucenek najdeš to zde handypraha.cz 😉