Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

petruci6
13. aug 2009

zuzu prave pre toto som ho nekupovala v zahranicic
dnes som volala este reaz s tou babou z obchodu,vraj im nevrzga ani nezapistal ani raz
ale dnes ho posle do servisu,nech sa na neho pozru a uvidime
ma jeb...ked mi ho poslu a zac mi to zas vrzgat,ako naschval 😠

vachovka
13. aug 2009

Mirjanka dakujem uz mi hraje ta hudba 😉
Lovacka presne aj mne toto robi to predne kolecko niekedy ze tak skace ale uz som to dotiahla a v pohode.Ono to bude tym ze som si ho skladala sama 😀 .Nemohla som sa dockat tak som nepockala na manzela a tak to dopadlo.Pani konstrukterka sa realizovala 😀

svoja
18. aug 2009

Ahoj holky, mam hloupy dotaz....jak se spravne vyslovije JANE???? s ch nebo ž na zacatku?

radushka
18. aug 2009

Ahojte holky, tak my zatím máme spoustu času, ale už mrkám, kde co jezdí 😉 .Líbil se mi casualplay, ale dneska jsem viděla jané (svoja: v obchodě to prodavačka vyslovovala s ch, MM nejdřív vůbec nevěděl o čem mluví 😀 )a nejspíš vyhrál. Barvy jsou sice nic moc, nejvíc se nám líbí utopia (je blbé kdyby v tom jezdila holčička?)a nebo amazon.
Akorát mě teďka děsíte s tím vrzáním.Mluvíte o 2009 že jo?
A vy co už kočárek máte, mohly jste si vybrat ze všech barev? My čekáme mímo v únoru a to nás prodavačka strašila, že už asi nebudou všechny barvy.Je to blbý termín, ptorože na jaře zase vyjdou s novinkou, jenže my čekat nemůžem 😀

grettka
18. aug 2009

svoja, ked isla pred casom v radiu reklama, tak som pocula, ze sa to vyslovuje "žané"..ale ci je spravne neviem. 😉

svoja
18. aug 2009

Aha...no tak ono je to asi jedno jak se to vyslovi...
My mame tipy dva...jane a bebe confort....i kdyz mame teda jeste relativne cas....

ladida.l
19. aug 2009

raduška - my jsme si mohli vybrat ze všech barev, objednávala jsem na e shopu za dobrou cenu
http://www.lovelybaby.cz/produkty/jane-slalom-p...
tenkrát k tomu byl jako dárek lehátko Jané Aurora a i u toho jsem si mohla vybrat barvu.
Jinak kočár jsme tenhle víkend složili a je nádherný - už se nemůžu dočkat až s ním vyjedu.
Pevně doufám, že s ním nebudou žádné problémy...

petruci6
19. aug 2009

my mame farbu Bohemian pre dievcatko a nam sa paci
len ho mame stale v servise,este sa mi neozvali co s tym je
dufam,ze ho uz rychlo poslu spat
aj tu vyslovuju predavacky ako "žané"

zuzu_z
19. aug 2009

správně se to vyslovuje Jané... s "ž" jsem to ještě neslyšela
my máme utopii a myslím, že je jedno,jestli pro holku nebo kluka 😉
vrže nám stále ale někdy prostě přestane...tak nevím.
radushko je pravda, že v únoru je někdy problém sehnat určitou barvu, ale jak kdy 😉

marikap
19. aug 2009

Jané je spanelska znacka a slysela jsem, ze se spravne vyslovuje "chané" 😉

svoja
19. aug 2009

no tak kazdy rika neco jineho....asi pockam, az to jako prvni vyslovi prodavacka🙂

mmch, co to tady ctu o vrzani??? kocik za takovy prachy a vrze??? 😕 😕

diuska1
19. aug 2009

Ahojte, ja tiez dost uvazujem nad kocikom Jane, ael ked tu citam ze vrzga a predne koleso skace, tak uz velmi nie som si ista ci ho chcem. Moj manzel je nazoru, ze ked to robia kociky, tak nie su velmi kvalitne a tak uz neviem ci ho chcem alebo nie.

miona
19. aug 2009

Ahoj, myslím, že se to čte "chané" - přesně jak píše marikam 🙂
Já jsem měla Jané slalom pro trojkombinaci. Po 7 měsících jsem jí ale prodala.

Napíšu vám svoje důvody, třeba to někomu pomůže při rozhodování:

Podvozek - je lehounký, snadno složitelný, skladný. Nevychytaná byla brzda - ta páka se nám hrozně rychle "vykloktala". Rukojeť taky byla po nějaké době rozvrzaná. Kolečka jsme museli docela často mazat, aby nevrzala. Má taky docela malý nákupní košík. Spíš na maličkosti.

Korba - docela prostorná, ale my jsme měli celkem problém. Máme dlouhý mimčo a narvat ho do korby v zimě oblečenýho a ještě ve fusaku to prakticky nešlo (ale mám pocit, že to je problém všech kočáků 😅 ). Jinak samotná korba je super lehká, já ji i s malým tahala do jeho 6M do 4. patra bez zdravotních následků 🙂

Trojkolka - sporťák je to suprový. U sporťáku mě po pár jízdách začalo vyloženě vadit, že nejde otočit mimčem ke mě...když mě neviděl, brečel...další věc je, že hrozně do toho kočárku svítí nebo fouká, střecha nejde moc sklonit (ale to se dá vyřešit stříškou - mě osobně vadilo, že to u kočárku za 22.000,- není vyřešený rovnou 😖)

Autosedačka -největší kámen úrazu celý trojkombinace.Je malá, úzká, krátká. Nám se tam prcek nevešel už ve 4 měsíci a to opravdu nemáme žádnýho tlouštíka. To mě na tomhle kočárku zklamalo asi nejvíc. 22.000,- v trapu + 4.500,- za další autosedačku 😠

Takže jsem se celé trojkombinace hrozně ráda zbavila 😀 Kdybych tohle všechno věděla před tím, než se mě prcek narodil, nikdy bych do Janéčka nešla.

Nicméně, věřím, že jsou i mamči, kde je a bude 100% spokojenost.

frankie
19. aug 2009

Já mám jane Nomad 2009 v barvě Active a sem maximálně spokojená, materiál i provedení je super. 🙂

renatkas
20. aug 2009

Ahojte, viete mi odporucit v ktorej farbe vyzera tento kocik pre chlapca najlepsie? Mne sa tie chlapcenske zdaju byt strasne tmave, aspon na obrazku to tak vyzera a kupovat dietatku cierny kocik... no neviem. Najviac sa mi paci ten s oranzovou, ale nehodi sa pre chlapceka 😒

ladida.l
20. aug 2009

renatakas - my jsem vybrali amazon, o chlup víc se mi líbila utopia, ale nakonec se mi zdál dost smutný rpo miminko. Jsem zvědavá, zda se nebude amazon špinit.

renatkas
20. aug 2009

nasla som nejaku takuto kombinaciu, ta je celkom pekna
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

a niekde maju aj s tyrkysovou, radsej by som taku veselsiu farbu...

llllucka
20. aug 2009

Taky se přidám se zkušeností.Jané Slalom jsem si měla možnost vyzkoušet ještě než jsem byla vůbec těhotná.Vezli jsme v tom mimčo na celodenním výletu v lese a byli jsme nadšení,takže když přišlo na věc,tak Jané bylo první na seznamu.Samozřejmě jsem pátrala v diskusích a měla předvybrané i jiné kočárky,jejich výběr se z různých důvodů zužil a zbylo jen Janéčko.
1)hluboký kočár byl super.Malej se tam dlouho vlezl a za sporťák jsme ho vyměnili až v 6 měsících a to proto,že jsme jeli na dovču a je prostě skladnější.
2)podvozek je lehký a snadno manipulovatelný.Dobře se rozkládá i skládá.S brzdama jsme problém neměli,i když jsem to čekala,protože se to člověk dočte snad v každé diskusi.Ale na stránkách Handy je přímo návod,jak to sám opravit.Jediné,co nás zlobilo bylo vrzající kolečko,ale to jsme právě podle toho návodu opravili a super.
3)sporťák je taky dobrej.Dost prostornej.Na vrchní boudičku jsme na mimibazaru koupila návlek,takže sluníčko nesvítí a ještě za něj můžu schovat plínu,pokud svítí sluníčko.Ale to řeší dobře i slunečník.Jediné,co mi vadí je,že se nedá otočit proti směru,ale to asi u trojkolky nejde.
4)autosedačka Strata se v testech bezpečnosti umístila na prvních místech,ale je opravdu stísněná.Dost jsem na to nadávala a asi ve třech měsících jsem začínala koukat po jiné,ale s postupem času jsme svlíkali i oblečení,takže v ní nakonec byl 8 měsíců.
Závěr je,že s kočárem jsem max. spokojená a šla bych do něj klidně znova.Naše požadavky splnil a i díky němu jsme zatím třeba nepotřebovali golfky,protože většina je stejně těžkých jako sporťák,tak vlastně nemají cenu.Chci si ho nechat i na další dítě.Prodala bych ho jen tehdy,pokud bych našla srovnatelný kočár s otočnou rukojetí.Co je blbý,je ta sedačka a tam hodně záleží,kdy se vám mimčo narodí.

petruci6
21. aug 2009

tak som volala ohladne kocika,dnes mi ho posielaju spat,vraj mu len premazali kolesa,ze mu nic ine nie je 😝
tak som zvedava,ci nebude vrzgat doma

kubaka
21. aug 2009

vyslovuje se stoprocentně chané - jsou to španělé - jako Chuan - Juan. A ty brzdy vržou proto, že se velmi rychle vyvrže nýtek, který ji drží. mě tam v servisu na počkání dali obyčejný šroubek s matkou a byl pokoj napořád.

petruci6
21. aug 2009

ake brzdy? mne vrzali kolesa 😕

zuzu_z
21. aug 2009

mi taky vrzají kola
petruci jsem zvědavá, jestli to pomůže...tipuju,že ne,ale přeju ti, aby to vrzat přestalo 😉

petruci6
21. aug 2009

dakujem
neviete cim to premazavat? keby to neprestalo,tak co mam kupit?

zuzu_z
22. aug 2009

my máme silikonový olej ve spreji WD40. Mají ho i v Tescu tuším... akorát teda v návodu se píše, že se to nemá ničím mazat, tak já už jsem z toho jelen

petruci6
22. aug 2009

no ale ked to oni sami premazavali v servise,tak sa asi moze
ved co ine sa s tym da robit,ked to vrzga? 😒

sjanka
22. aug 2009

ahoj holky, ja som bola tiez dlho rozhodnuta pre jane o nicom inom som nechcela ani pocut ale ked som si precitala par skusenosti od mamiciek tak mi vadi autosedacka strata ze je stiesnena a ze sportiak nejde otocit po a proti smeru, myslim ze za tu cenu by uz tieto veci mali byt samozrejmost tak sme sa rozhodli pre iny kociar (quinny freestyle 3xl - mam v albume), tak buduci mesiac objedname ale v obchode ho stale obzeram dookola tak snad budem spokojna. manzel dlho uvazoval nad high trekom ale uz v obchode bol rozvyklany - prislo mi ze nie je velmi kvalitny ze ma pekny dizajn ale je neprepracovany a nevydrzi zataz a neustale skladanie a rozkladanie.

svoja
22. aug 2009

Ahoj holky, tak jsme se byli kouknout s manzelem na kocarky a u nas to Jane nebude. Je pro nas moc maly a nizky...pani prodavacka sice o zadnych extra zavadach nemluvila, ale taky o nem nemluvila nijak extra nadsene....pro nas je nevhodny i sportak. Tak hodne stesti pri vyberu.

llllucka
22. aug 2009

Holky,tady kdyžtak máte odkaz na návod,jak to promazat:http://www.janecz.cz/odstraneni-krupani-kola

petruci6
22. aug 2009

lllucka dakujeme 😉

zuzu_z
23. aug 2009

sjanka: pro mě by quinny freestyle 3xl nebyl už kvůli váze. Je dost těžký... kvůli tomu jsem chtěla Slaloma.Ale jinak ať vám slouží 😉
llluci díky...hned to zkusím!!!