Mám kúpiť športový kočík pre 16 mesačné dieťa?

24mima
10. máj 2017

Ahojte mamičky potrebovala by som od vás poradit. Mám 16 mesacnu dcérku a rozmyslam či mám kúpiť spotrovy kočík( britax b motion plus)....doteraz sme mali sportovy z trojkombinacie ale je nám už malý...dokedy chceli byť vaše detičky v kočíku?bojím sa trosku toho aby sa nestalo to že v kočíku už nebude chciet byť a potom bude zbytočný. ..doteraz to mame tak že chodíme na prechadzku každý deň....

katkuz
10. máj 2017

na bezne dni ti uz moc nebude treba (resp. by ste vystacili s tym, co mate) ale kocik je fajn napr. na vylet, zoo, dovolenka, ked dieta potrebuje napr cez obed spat, alebo jednoducho v zoo nie je schopne tak dlho chodit. takze by som nieco riesila napr aj z druhej ruky - skladne, lahke prakticke 🙂 my sme pri takychto prilezitostiach vyuzili aj vo veku cca 2,5 - 3 roky.

mimla
10. máj 2017

Ja som si kúpila v tom istom veku dieťaťa kočík podobného typu. Využívam ho naplno. Garážovať ho u nás plánujem tak do troch rokov dieťaťa, potom sa rozlúčime.

martinoocka
10. máj 2017

Moja má 22 mesiacov a využívame kočík denne,po zime som menila veľký za za skladnejšì.jej sa proste nechce chodiť napr.z domu na ihrisko nechce ísť,tam už potom behá.každé dieťa je iné...

ukulela
10. máj 2017

v poho kup, podla mna vyuzijes. moj spaval v kociku do 2,5 roka. doma v posteli popoludni nespal a nespava, skratka len von v koci ... a prechadzky popri koci. od 2.5 uz viac na peso, na odrazadle, ale do obchodaku na nakupy neriem vzdy kocar, nahanat ho tam pomedzi regale? dakujem, neprosim 🙂 okrem toho vylety a pod, tak kocar je vzdy v zalohe pre istotu.

anjelicek26
10. máj 2017

No nasej je od 1,5 roka fakt uplne zbytocny... pouzivam vynimocne, ale za - uplne vynimocne. ... presne vylety, nakup, to je taka istota... vsetko ostatne si odchodi sama... starsi by sa vozili do aleluja, ale holt tato slecna ma vlastnu hlavu 😂

janickacrazy
11. máj 2017

@24mima Určite by som kočík kúpila, moje deti sa vozili do 3 rokov, samozrejme nie stále, ale mali také obdobia, niekedy chceli ísť viac peši, niekedy na koči. Takisto na výlety do ZOO, kde treba veľa chodiť celý den, dieťa si potrebuje aj pospať, určite ho ešte využiješ. Ak plánujete mať potom aj druhé bábo, tak si ho možeš nechať a využiť ešte pre druhé, ja som si tiež tak nechala len malý športový, 3kombináciu som predala, lebo zaberala veľa miesta.

zuzliatko711
11. máj 2017

Každé dieťa je iné, takže by som to aj tak nechala na Tvojom zvážení. Moji chalani začali behať a už sme chodili s nimi von pešo, alebo na bicyklíkoch alebo tej motorke - odrážadlo - ak mali ísť spať, boli sme už doma. Záleží ako chce chodiť von - moji chodili samy - vydržali dlho, nemusela som ich brávať na ruky, ale boli dvaja, čiže sa ťahali (mám ich po roku, čiže ak jeden mal 1 a druhý 2, tak sa predbiehali, naháňali 🙂 Skús popremýšľať, či je tvoja malá aktívny - chce behať sama, alebo sa rada vozí a podľa toho sa zariaď. (ja už by som napr. riešila bicykel so sedačkou - lebo radi chodíme von na bicykloch). 🙂

janickacrazy
11. máj 2017

@zuzliatko711 To ste nechodili na výlety vobec na celodenné? Ako ti potom spali? Podľa mna ten kočík treba už len kvoli výletom, návštevám, dovolenkám a podobne. Nie si predsa každý den doma, aby sa dieťa mohlo vyspať v postieľke.

eliska13
11. máj 2017

@24mima kupila by som aj my sme chodili vela peso, ale aspon z ihriska ci do mesta sa vozil.Ked tam nebude sefiet aspon odvezies hracky a tasku s proviantom🙂ale nas chcel sediet a vozit sa aj do 2,5 r

katka253111
11. máj 2017

Ahoj kup z druhej ruky aj a doplnkami a cenovo ta to vyjde omnoho lepsie 🙂 ja som len tak vzdy kupovala kociky a predala za skoro rovnaku cenu 🙂 novy sa ti neoplati 🙂 a co sa tyka kocika...moj ma 2,5roka a spava v nom kazdy jeden den naobed 🙂 taktiez chpdime na dlhsie trasy ci na nakupy s kocikom

katka253111
11. máj 2017

A inak mam dieta ktore doma ci vonku 5sekund neobsedi...alw kocik ma rad

zuzada29
11. máj 2017

My sme kúpili golfový, na leto ideálne, malé do auta. My už veľa chodíme peso, ale keď potrebuje buvat, ľahne do neho a spí. Otázne je či ešte v zime nevyužijete kočík aby sa doň skryla pred chladom. V tomto prípade určite športový a nie golfový.

zuzliatko711
11. máj 2017

@janickacrazy hmmmm, chodili sme po výletoch, ale tým, že som mala dve deti (malé) a nie dvojičky, tak sme museli riešiť ako to zvládneme. Mala som ich naučené na režim (čiže som vedela orientačný čas kedy budú spať - napr.). Dovolenky sme mali u rodičov 🙂 Všetko je na zvážení každého. To že som nemala športový kočík, neznemená, že som nechodila von 🙂 Mali sme cyklovozík za bicykle - pre dvoch 🙂 Ja si myslím, že to zaleží od dieťaťa a aj od matky, ako je nastavená. Vidíš, ja som kočík mala iba klasický vaničkový a iný mi nebolo treba, niekto potrebuje mať aj 2 kočíky. Niektoré deti sa rady vozia, iné chcú iba behať. Povahy detí si pozná každá matka. 🙂

dalekatosa
11. máj 2017

Kocik urcite este vyuzijete,mame 2,5 roka a este stale ho pouzivame (tiez mam znacku britax) .

janickacrazy
11. máj 2017

@zuzliatko711 Stále si mi neodpovedala, kde ti deti spali, ked ste boli na celodennom výlete, či si s nimi vždy bežala domov na obed, aby sa vyspali v postieľkach? Toto si nejak neviem predstaviť. My sme boli nedávno v ZOO so 17mesačným synom, vyrazili sme z domu o 8 ráno, celý den sme tam chodili, malý bol striedavo na nohách, ked bol unavený v kočíku, kde cez obed aj spal. Domov sme prišli večer. Len ma to teda zaujíma ako ste to riešili vy bez kočíka a ešte s 2 malým deťmi, či aj v cyklovozíku sa dá spať?

katka253111
11. máj 2017

@zuzliatko711 tak ja som poskuala zo 14kocikov 😂😂😂 moj ma tiez rezim, chodieva spat 5.5hod po zobudeni, zaspava napr v kociku aj ako 2,5rocny...tym padom nemam problem s nim hocilam ist - ked sme aj na chalupe, ci u mojej starkej, na oslave...jednoducho vezmem kocik,oblubenu deku a dieta mi spi 🙂 potom ho len presupnem do postele 🙂 u cudzich by jakziv nezaspal...a v vyklovoziku sa da vari spat

koray
11. máj 2017

No ja som mala britax a som ho vymenila za menší teraz,lebo trepať sa,keď malý už behá s veľkým kočíkom je hrôza. A som spokojnejšia ako s britaxom. A malý mi tam aj prespí

zuzliatko711
12. máj 2017

@janickacrazy neviem prečo mám pocit, že sa na mňa útočí, ale asi paranoja 🙂 moje deti nespávali v kočíku, keď už boli väčšie (1,5 roka) a ani som ich v kočíku neuspavala. Spali doma v postieľke. A nechodili sme s nimi ani na celodenné​ výlety. Ak sme boli v zoo, mali odrážala a boli väčší. (Na celý deň). V cyklovoziku sa síce da spat, ale je to niečo podobné ako v autosedačke - nič pohodlné pre dieťa na spanie. Ako som povedala, je to na zvážení matky 🙂 chodili často pešo, čo je vlastne dodnes. A sa ospravedlňujem, že mám iný názor na používanie kočíkov 🙂 môj blbý názor je tiež len názor. Nemusí byť správny pre všetkých. Myslela som, že sa tu píšu aj vlastné skúsenosti, no to sa už asi nenosí - najmä ak sa nestotožňuje s väčšinou 🙂 aj tak pekný deň všetkým. Nemám sa na čo a za čo hnevať. Život si viem skomplikovať aj inak, ako sa s niekým doťahovať, či je dôležité mať 2., 3., či 10. kočík 🙂

janickacrazy
12. máj 2017

@zuzliatko711 Ja som na teba neútočila, len som sa normálne pýtala, kedže som si to nejak nevedela predstaviť. Stačilo povedať, že ste na celodenné výlety nechodili. Nemusíš sa tu ospravedlňovať za svoj názor.

24mima
autor
12. máj 2017

Ďakujem všetkým mamičkám, ktoré prispeli svojou skúsenosťou...kočík som ma koniec kúpila a malinkej sa paci🙂