Najlepšie a najhoršie kočíky - vaše skúsenosti

snehulienka99
29. aug 2014

Zakladám túto tému, aby sa nám ľahšie rozhodovalo pri výbere kočíka. Poprosím napísať najlepší kočík (jeho hlavné pozitíva) a najhorší kočík, ktorý by ste už nikdy nekúpili (jeho negatíva). Verím, že táto diskusia pomôže veľa maminkám 🙂

willino1
27. feb 2015

ahojte, chcem sa opýtať, či niektorá z vás nemá skúsenosť s kupovaním kočíka cez spoločnosť:
Názov spoločnosti: Conway kočíky Limited
Sídlo spoločnosti: 6 Castle Street
Mesto: Conwy
PSČ: LL32 8AY
Štát: United Kingdom

nie som si istá, či im môžem dôverovať 🙂

mimi321
27. feb 2015

Chicco multiway... jedna katastrofa... ovláda sa asi tak, ako keby ste mali stále zaaretované kolieska... ked som nan presla z concordu fusion tak som nechápala... výhodu má, že ide takmer do ľahu, a to je asi tak všetko... krátky sed aj pre dieta, krátka strieška v ľahu a to šoférovanie... no proste des... ešteže som ho dostala ku trojkombinácii za 1€ keby som zan dala 150€ ako sa predával, tak si asi búcham hlavu o stenu... 😉 tým že ide tak ťažko, sa časom rozvrzgal a to riadne...
Concord fusion tak s tým som spokojná maximálne... akurát šporťák nejde otočiť v protismere ale inak maximálna spokojnosť.

zimmi1
28. feb 2015

baby merc maylo- mam trojkombinaciu a aj ked ma par much, tak velka spokojnost.
- dobra, pevna konstrukcia
- velke nafukovacie kolesa, tlmi narazy, dobre aj do terenu (defekt sme zatial nemali 🙂 )
-dole do kosika vopcham pohode nakup
-vanicka priestranna, polohovatelna- aj ked polohovanie sme nevyuzivali, bo prva pozicia je uz dost vysoko, to by maly musel uz sediet
-vajicko do 10 kg
-sportak priestranny- zo zac. sa mi zasekavala ta packa na polohovanie, ale uz sa rozbehala a chyba mi nejake okienko na pozorovanie, ked ho otocim v smere jazdy
- je dobre ovladatelny, vanicka, vajicko, sportak sa da naklikavat v oboch smeroch a ma dobru cenu
- kolesa treba sem tam dofukavat a teraz jak bola zima, tak sa mi zda, ze sem tam vrzgaju- mozno staci len naolejovat, budeme to musiet kuknut- mam ho necely rok a zatial naozaj velka spokojnost.

ealisaid
28. feb 2015

My sme mali Bexu, kúpili sme už použitý kočík, proste sme sa ulakomili skrz dobrej ceny. S vaničkou som bola spokojná, celkom bola priestranná a na leto bola ideálna, aj škrupinka bola celkom fajn, len strieška sa nedala polohovať, len nasunúť. Ale športová časť, no des a hrôza, určite by som si už Bexu nekúpila.
Teraz máme športový kočík Valco baby4 snap, je to kočík až do 18kg, ľahko sa skladá a rozkladá a je ľahký, malý má už cez 12 kg, kočík pohode zdvihnem a vynesiem po schodoch aj s krpcom. Kolesá síce nemá nafukovacie, ale nehrkotajú. Už ho máme asi tak 1,5 roka a zatiaľ sme žiadny problém nemali. A to ho denne používam, rozkladám a skladám. 🙂

andraska
28. feb 2015

@zimmi1 ale to asi nebude golfac hejze nie????

bulaby
31. mar 2015

Ahojte, podelím sa so skúsenosťami, zatiaľ sa mi podarilo mať pri mojich 2 deťoch 5 kočíkov. Prvý pri prvej dcérke bol Jané slalom, bola som s ním celkom spokojná, akurát mal hrozne malý košík, a vyfukávali nám stále kolieska. Druhý bola Teutonia S3, čo je super kočík, športiak sa dá otočiť aj k sebe, košík veľký, miesto pre dieťa super, akurát bol pre mňa veľmi ťažký. Tretí kočík Bugaboo Bee, jazdné vlastnosti na 1*, ale bol to naozaj kočík pre bábiky, bol veľmi úzky. Ďalší bol TFK Buggster a podľa mňa je to najlepší golfáč na svete, nevýhoda je že sa nedá dať úplne do ľahu, a nedajú sa polohovať nožičky, ale bol stabilný, išiel lahúčko a tichúčko, bol skladn ý a mal obrovský košík. Určite si ho zaobstarám pre drobca keď bude väčší. Pri druhom zatiaľ bolo Bugaboo Cameleon a to je teda pán kočík 🙂 lahučký, veľka vanička, množstvo doplnkov, odpružený, tichý, akurát, že športiak vlastne korýtko ale malému to nevadilo, do košíka som narvala obrovské množstvo vecí. Takže za mňa určite vedie Cameleon, čo sa týka 3 kombinácie. Teraz zase pre malého zháňam taký lahší športiak 😉