Oplatí sa kúpiť golfový kočík?

dannah
14. mar 2012

Ahojte, idem sa s vami poradit...mame 11mesacneho chlapca a zatial ho vozime v kociku Camarelo Q12. Mame doma len tento kocik a ja by som uz na jar/leto chcela kupit golfac, hlavne preto, ze je lahsi a skladnejsi ako ten nas sportovy. S muzom sme sa vcera o tom rozpravali a jemu sa zda, ze golfac je zbytocne kupovat. Drobec zacina pomaly chodit, v kociku je ale zvyknuty travit vela casu na prechadzkach a casto v nom aj vonku spinka. Mame pomerne velke auto (ford galaxy), tak mi o spratnost do auta nejde, len som sa viac-menej chcela ja sama odlahcit a zjednodusit si prechadzky s malym. Myslite, ze je dobre kupit golfac alebo je to zbytocna investicia a vystacim si aj s tym sportovym, co mame (vraj je to 3r dietata). Byvame na dedine, cesty pomerne dobre, chodime na prechadzky do roznych terenov, najcastejsie mesto/dedina/park. Poradte...vdaka.

ichbinich
14. mar 2012

Ak ti nejde o spratnost, podla mna golfacom nic neziskas. Sportove kociare su lepsie do terenu, lepsie sa riadia, maju aj polohovanie na spanie, a zvycajne aj kosik na nakup.
Golface maju ovela mensie kolieska, nebyvaju odpruzene, niektore sa ani nedaju sklopit... A neriadia sa lahsie ako kociare s otocnymi kolieskami. Jedine ze by si mala golfac so spojenou ruckou, tie sa daju riadit aj jednou rukou...
Co myslis odlahcenim prechadzok? Ked pojde on sam a ty s kociarom, mas ho na sarapatu, ci je to golfac alebo sportak 😉
Ja som po par pokusoch prestala brat kociar do jasli (rano ideme vsetci spolu autom, poobede sa ja vraciam busom pre syna). Lebo aj tak si on vykracoval a ja som trepala prazdny kociar. Zisiel sa, iba ked sme sli aj na nakup 😉. Tak kociar neberiem, a ked sa mu uz nechce ist, tak ho odnesiem. Ale zvycajne ten kilometer prejde v pohode, len nam to trva minimalne hodinu a pol 😀

jankohrasko
14. mar 2012

@dannah suhlasim s @ichbinich my sme mali aj aj, da sa zohnat aj dobry golfac z bazariku 😉
treba si povedat, co by Ti najviac vyhovovalo, resp. vyskusat ak je moznost. Casom zistis, co je lepsie. U nas sme do 1,5 roka vyuzivali klasicky velky sportovy kocik, potom uz skor len golfky ale to uz len max. 1-2krat tyzdenne, ked som potrebovala ist mhd. Pri nakladani do auta mi to je jedno.. Mala vacsinou chodila uz vsade sama a kocik nam bol naobtiaz, aj nahanat malu, aj tlacit kocik.
Drzim palceky 🙂

korinka27
14. mar 2012

Ahoj ja sama mam carmelo Q12,moj drobec ma 18m a ties travi dost casu v kociari--ked sa ponahlam.aj svagrina ho ma a tiez si kupila golfac.Lahsi mensi ,nemusis to "hebedo carmelo"vlacit.ja zatial golfac nemam,ale idem si ho kupit.mozem v pohode ist aj busom.Rada by som moje cermelo sede predala aby moj miz nefrflal ze je dom plny kociarov.Neboj kup a neolutuies,do 3rokov dietatka najskor 2,5r vyuzijes.Dietatko nebude za tebou utekat ked budes chciet prejst peso kus a aj dlhu chvilu.a cenovo su rozne da sa vybrat.

vulka
14. mar 2012

@dannah Tiež som si myslela, že je to zbytočnosť, ale pred dovolenkou sme kúpili golfáč od Chicca( pred 4 rokmi) a eše sme ho nepredali. Perfektný na cesty, do kufra auta, do lietadla, do autobusu. Skladný, spratny, ľahký. Moj muž vždy hovorí, že je to náš najlapší kočík.

dannah
autor
14. mar 2012

No nam praveze tiez ide aj o tu dovolenku..minuly rok sme maleho mali na dovolenke este v hlbokej vanicke,tento rok v lete uz bude behat sam a preto som chcela nieco,co sa jednoduchsie zbali aj na dovolenku. Asi si budem musiet s drahym opat sadnut a prebrat pre a proti. U mna zatial golfac vyhrava,este musim presvedcit manzela 🙂 ak by sme sa rozhodli golfac predsa kupit,ktory by ste odporucali? Pozerala som zatial len na nete,paci sa mi Maclaren aj Inglesina,len neviem,ci nebudu zbytocne drahe...

stanka04
14. mar 2012

Nasa mala bola do troch mesiacov vo vanicke,potom v sportaku a odkedy ma golfac,tak uz ani so sportakom velmi nepochodime.U nas jednoznacne vyhravaju golfky,aj tam spi,aj sa jej tam viac paci a pre mna je to super,lahucke a spratne.A tiez nemame male auto 😉

mircalla
14. mar 2012

@ichbinich suhlasim so vsetkym co si napisala o vlastnotiach. ja som ho kupila teraz na jar/leto. Dovod preco ho mam, ze sportak mam Jane Slalom, ktory je super, ale trosku tazky a hlavne velky, nemame vytah a nechce sa mi ho uz stale vlacit. Ale golfac sa ozaj horsie ovlada,nie je odpruzeny, horsie sa s nim vychadza na obrubnik. Zato je ovela lahsi a skladnejsi do auta.Maly ma uz 19 mesiacov, vysla zima tak, ze bol v sportaku, kupila som ho az teraz po zime
@dannah Ja som kupila golfac z druhej ruky, novy je ozaj zbytocne drahy (nas stal vyse 200 euro, mc lareny napriklad su este ovela drahsie), maly ho bude vyuzivat podla mna par mesiacov, potom uz bude bez kocika alebo na zimu dam opat v pripade potreby Jane Slalom, v tom golfaci vo fusaku by bol natrieskany. Z toho dovodu som kupila pouzity za ovela nizsiu cenu, novy sa mi zdaju vyhodene peniaze
V kazdom pripade uz mi vkociku tiez nechce velmi byt, ale casto to je nutne....Zatial sa to vsak da....

kvetinka211
14. mar 2012

Ahojte, riesim podobny problem ... golfky potrebujem hlavne do mhd lebo so sportakom sa mi tam ide dost tazko ... chcela by som take ktore v pohode sama zvihnem ale zaroven aby to nebol kocik co vyzera a ma vlastnosti kociku pre babiky, pretoze cestu k zastavke mhd nemame prave najlepsiu ... dnes som bola pozret chicco multiway a velmi ma nepresvedcil ... kolesa vyzerali dost chatrnne, na strieske su divne kusky umelej hmoty pomocou ktorej sa sklapa, zle sa pripevnuje madlo, pasy su dost natesno (hlavne dolu aj ked sa uplne uvolnia) a je dost tazky (8kg) na dvihanie. Nevyzeral ze vydrzi dlhsie nez jednu sezonu, co som velmi prekvapena, lebo som na neho citala prevazne dobre recenzie. Zeby len tento rok zacali pouzivat ine materialy? Zvazujem preto peg perego pliko mini, dufam ze nebudem rovnako sklamana ...

mirip
14. mar 2012

Áno oplatí, keby som si mohla vybrať ešte raz, nikdy viac 3kombinácia kočík /možno aj preto že mám dve deti tak rýchlo za sebou/ nogolfáč sa oplatí, mne sa do neho ešte často nasáčkuje staršia 😀 a sú niektoré aj cenovo vpohode....treba vybrať taký čo je lahký a ked poskladáš nezaberie veľa miesta napr.v kufri auta.
Čo sa týka toho že malý začína chodiť,áno,akonáhle sa dieťa osmelí a zistí že chodiť je super už bude chcieť len chodiť.....no nadlhšej prechádzke zistíš sama že tolko vládať chodiť nebude chcieť a ked nebude kočík bude sa ťahať tebe na ruky,vtedy budeš rada že golfáč máš 😉

danim
14. mar 2012

ahojte, ja mam jane slalom pro, co je fakt vyborny kocik, max spokojnost.. a vobec som neplanovala kupovat golfky.. no nakoniec kvoli MHD a pod som kupila Jane Energy 2009, novy stal cca 155e, ma 5,9 kg, vyborne ovladanie.. vsetky 4 kolesa ( dvojite - klasika golfky ) su odpruzene, vyborna manipulacia.... si pamatam ako mi baby hovorili...hmm.. golfky.. to sa zle chodi.. na obrubniky.. a pod.. no ja ten problem s tym kocikom nepoznam.. ( chicco multiway som tiez obzerala.. ale bol velmi velky.. hlavne po zlozeni.. a 8,5 kg. ) Mne slo o to, aby som mohla ist aj s 2 rocnou dcerkou napr aj vlakom na vylet--- a boli sme, kocik lahky.. v rychliku sa na sirku presne zmestil do ulicky.. no velka spokojnost 🙂 odporucam. Pouzivala som ho pri prvej dcere.. je uplne ako novy.. ( aj v Egypte bol 🙂 uz sa tesim ako ho vytiahnem pri druhej dcere... Jane nesklamal 🙂
Este by som dodala, ze sa da sklopit uplne do lahu dietata a hlavne sa tam zmesti vyssie dieta, ktore sa komfortne vyspi,.. kedze sa aj "opierka" na nohy da polohovat. Takze lezi vystrete aj s nohami.

danim
14. mar 2012

prave pozeram, ze len 5,6 kg ma http://kocarky.heureka.cz/jane-energy-2009/ tento som myslela

mikela06
18. apr 2014

aj ja to prave riesim, lebo mam XLander trojkolesovy , katastrofalna investicia ,do 'zarucenej znacky'. najvacsie obavy, ze mi niekto odporuci zase somarinu. jedine v com mam jasno, ze nekupim golfac so zdvojenymi kolesami, a nech ma riadnu striesku proti slnku 😎 😝

katren
18. apr 2014

@mikela06 odporucam cybex callisto alebo pegperego si 😉

syrik
18. apr 2014

Určite sa oplatí, ja mám dvojročnú dcéru, bola som týždeň bez kočíka a stačilo. Na dlhšiu trasu alebo do obchodu určite využijes. Ja som bola zvyknutá na Jane slalom, keď sme šli kupovať golfac, nič ma nenadchlo pred rokom...nechcela som zdvojené rúčky,ani kolesá, tak sme kúpili Britax. Mala V ňom nechcela sedavat, no kočík potrebujem, Jane je dosť veľký, tak som kúpila chicco multiway Z druhej ruky,no zatiaľ spokojnosť. Dokonca sa mi ľahšie riadi ako Britax,aj malá je tam spokojná. Kolieska sú také všelijaké, no ale na golfac sa s ním ide perfektne a to ja som náročná 🙂

hermiona368
16. mar 2015

@mikela06 a aky golfac ste nakoniec kupili ? prave to zvazujem aj ja, ale neviem sa rozhodnut, chcem nieco lacne, lebo maly chodi aj tak najviac pesi. Pozerala som 4baby city alebo valco, ten je sice drahsi ale ma jednu rucku a len 4 kolesa, nema ich zdvojene. Niekde som citala ze nie su dobre take dvojite, tak neviem....dakujem ti za radu 🙂

mikela06
16. mar 2015

nakoniec som kupila sportovy Baby point Sprinter, je velky aj po zlozeni, co ale nam neprekaza, ale na dovolenku, ked potrebujem aby sa tam aj vyspal ,aj naobliekany super. a potom som dostala Hauck..,nejaky starsi model, po obchodoch ,pripadne kratsiu vzdialenost vyhovuje🙂.

hermiona368
16. mar 2015

@mikela06 dakujem 🙂 no ja mam sportak este z 3kombinacie, s nim som spokojna, len som chcela nieco tak ze do mesta, na dovcu, lebo dinamico je dots velke. Aj ja som pozerala hauck, ale tam sa neda strieska polohovat proti slnku :(

patkaza
2. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

porozmýšlajte aj nad tým že nekúpite kočík ale nejake odražadlo .. za pomoci ktorého si dietatko bude môcť behať a trenovať nôžky http://akoapreco.com/link-odrazadla

meluela
2. nov 2015

@patkaza a nakup nam odnesie dron zatial co matka nahana dieta na odrazadle 😀
😀 odrazadlo je fajn, ale nie na bezne fungovanie s dietatom

patkaza
2. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

@meluela tak občas si treba výjsť von aj bez toho aby sme išli len na nákup a nech sa dieťatko vyblázni na odražadle 🙂

maslenka47
2. nov 2015

@patkaza to je sice pekne, ale nic to nemeni na tom, ze odrazadlo sa kupuje iba ako DOPLNOK ku kociku, nie jeho nahrada