Petite & Mars Vario

evina296
27. aug 2016

Ahojte skusenejsie maminy ☺ Chcem vas velmi pekne poprosit o akékoľvek info ohľadne kombinovaneho kocika Vario. Babenko sa narodi v decembri, tak ci v pohode vojde aj s fusakom? Co je to vlastne za znacku? Správne chápem, ze to kedysi bola Monza a teraz je to Petite&Mars? Alebo je to nejaka ich odnoz?
Uplne som sa zalubila do Peg perego book plus, hlavne tou jeho lahkostou a tou lahulinkou manipuláciou s nim, len zakial striehnem niekde na akciu, tak nam odporucili prave toto Vario. Ovlada sa tiez uplne super. Tym, ze som dost nizka nechcem nejake velke hovado 😁 Ale ta cena mi akosi nejde do hlavy. Nebude tam predsa niekde pes zakopany?
Za akékoľvek uzivatelske info vám budem velmi vdacna, uz mam totizto riadny gulas z toho 😀

vladka262
30. aug 2016

Ahoj, dneska som bola v obchode Pre deti a zrovna tento kocik mi padol do oka a pani v obchode mi ho aj krasne predviedla. Povedala, ze je to cesko-slovenska vyroba a oni tuto znacku aj zastresuju. Vanicka bola podla mna siroka dost, neda sa vsak polohovat, co nie je problem ked mamicka vyslovene tuto funkciu nepotrebuje. Mne sa hlavne pacil velky nakupny kosik,obrovska strieska na sport. casti ( ked fuka alebo svieti slniecko dobre krpca schovas), vsetko naklikavas na jednu konstrukciu takze nepotrebujes ziadne adaptery a co je tiez fajn, mozes si nakombinovat inu farbu vanicky, vajicka aj sportiaku. A aby som nezabudla kocik je z takej latky, ktora neprepusta vodu,udajne z nej pekne stecie. Tak snad som trosku pomohla.

mimisk
30. aug 2016

@vladka262 len vas chcem upozornit , ze to nieje ceskoslovenska vyroba, ale cina, firma si ich dava vyrabat v cine, je to firma ktora ich distribuje na slovensku a v cechach

evina296
autor
30. aug 2016

@vladka262 ďakujem velmi pekne 🙂 mna tiez laka ta sportova cast, ze je krasne velka strieska. Zatial som naklonena k tomuto kociku 🙂

evina296
autor
30. aug 2016

@mimisk hej vieme, ale ved aj najväčšie znacky vyrabaju v cine, tak toho by som sa velmi nebála

vladka262
30. aug 2016

@mimisk tak tí vyrabaju asi uz vsetky znacky 🙂, nevadi ja len ze ta pani predavacka to prezentovala takto.

vladka262
30. aug 2016

@evina296 nie je zaco 🙂 ja som tiez uz z hladania a porovnavania na nervy, ale myslim, ze som si uz vybrala. Tento splna vacsinu mojich poziadaviek a uprimne povedane aj ta cena je na trojkombinaciu velmi dobra.

eliniatko
30. aug 2016

skoro všetky vyrábajú v číne... aj austrálske valco, aj usa/holandsko gb a cybex robí v číne, no ozaj asi všetky mimo poliakov. tam nevidím problém 🙂 inak nemám skúsenosť ale počula som zatiaľ len dobre a teda keďže ma to zaujíma rada si tiež vypočujem skúsenosti 🙂 a áno značka je to cz/sk u to dizajnujú tak si to na základe toho dajú vyrobiť podľa svojich predstáv, asi ako všetci.

vladka262
30. aug 2016

Mna este zaujalo to, ze v predajni Pre deti zastresuju tuto znacku, takze ak by sa nahodou pokazila nejaka cast na kociku vymenia kus za kus a netreba cakat na vybavenie reklamacie. A na to ,ze je teda za taku cenu ma este jednu neviem ci vychytavku ale urcite plus, rucka kocika je penova ale ma na sebe natiahnuty taky obal, nie je to ani koza ani obycajna latka, ale vyhoda je, ze sa vam penova rucka nebude olupovat a bude stale dobre vyzerat. A plus tie vyhody, ktore som uz spominala aspon pre mna 🙂

evina296
autor
30. aug 2016

No ta cena je jednoznačne fajn, kedze je relatívne lahky a velmi dobre sa mi s nim manipuluje. Ale mne tak učaroval Peg perego book plus, ze ak niekde nabehne dobra akcia asi sa po nom vrhnem 😀 Ale Petite&Mars mam stale v zalohe 😊

eliniatko
31. aug 2016

@evina296 mne peg peregá dosť vadia ak ti môžem poradiť.a to je ich (book plusov) okolo požehnane. je to krásny kočík a všetko, ale - špotová časť je strááášne malinká. dievčatká sú tam už v roku také natesnané, nehovoriac o chalanoch. vidím úplne bežne že ho rodičia potom vozia tak, že dajú dole strechu, lebo dieťaťu proste šúcha hlava o strechu ako rastie, lebo je ozaj tá čať taká malinká. a viacero čo stretávam celkom podstatne vŕzga - to je ich známy problém (a nehovorím o tom že premazať a ok, ale o tom že aj rúčka a pod. vŕzgajú a mazanie tomu moc nepomôže). po horších terénoch ako nie úplne rovný chodník tiež nejdú veľmi komfortne. ak ti môžem poradiť, samozrejme radu si môžeš i nemusíš vziať k srdcu - vario je myslím si lepšia voľba, mnoho ich je lepšia voľba ako book plus.

evina296
autor
31. aug 2016

@eliniatko velmi som ti vdacna radu. Bude to moje prve dietatko, takže sa vo všetkom vratane kocikov len ucim, tak uvitam kazdu radu. Tiez sa mi zda, ze pri variu je ta sportova cast pekna veľká. Asi to ten vario nakoniec vyhra, ved aj cena je dolezita. A dat 800€ za vrzgajuci kocik... to nie je žiadna vyhra

monkes25
16. okt 2016

ahojte dievcata..chcela by som sa spytat ci ste si ten vario petite mars nakoniec kupili a ako ste spokojne?ja nad nim tiez uvazujem velmi sa paci ,uz som ho aj na predajni skusala,ale jedna predavacka mi ho odporucila a druha na opacnej smene zas vyslovene ze nie......

iceprincess
16. okt 2016

@monkes25 preco ti predavacka povedala, ze nie? Ja som ho tiez chcela ale mne sa nepaci madlo - rucka (ci ako sa to povie) je taka plocha a ja mam male ruky a zle sa mi to drzi

monkes25
17. okt 2016

@iceprincess nooo povedala ze ona by si isto tento kociar nekupila,ze jedna mamicka si kupila sportovu cast a mala ho iba jeden den a hned ho vratila,lebo vraj bol velmi tvrdy....no ja ked som si ho v obchode porovnala napr. s peg perego book plus mne prisiel lepsi🙂 skor perego mi prisiel tvrdsi....a teraz som taka ze neviem....aby som nekupila lacny kociar a potom lutovala...kedze chcem kociar,na rovny i nerovny teren 🙂.ty si si aky vybrala ak uz mas?

iceprincess
17. okt 2016

@monkes25 teraz nemam este nic vybrane. Stale sa neviem rozhodnut. Pred 6 rokmi som mala X-lander. Na to ze je to polsky kocik tak som s nim bola spokojna. Jedina nevyhoda bola ze sportak bol trocha tazky. Mala som vtedy 3-kombinaciu. X-lander xa.

evina296
autor
17. okt 2016

@monkes25 ja mam kociarik uz vyse mesiaca doma a nemozem sa nan vynadivat 😊 uplne lahulinko sa s nim manipuluje, predne kolieska sa vôbec nezasekavaju a otacaju sa same, vanicka je priestorovo uplne fajn. Co sa tyka dizajnu, tak som bola dlho zaľúbená do peg perego, ale musím povedst ze Petite&Mars mi pride ovela krajsi, taky iny je ten dizajn. A dnes ked vidim nejakej mamicke peg perego (a je ich teda fakt vela), tak ma uz vobec neláka, Petite&Mars ma uplne dostal 🙂 Co sa tyka tvrdosti kocika, tak peg perego je o dost tvrdi, Petite&Mars peruje podla mna dostatočne. Budem ho dost vyuzivat v terene a nie v meste a verim ze v pohode zvládne aj horšiu cestu. A hlavne za tu cenu mi nebude luto prípadne ho aj vymenit keby sa náhodou nieco stane. Ale kolko ľudí, toľko chutí 🙂

monkes25
19. okt 2016

@evina296 ahojky velmi pekne ti dakujem za pozitivnu odpoved,lebo ja som sa v predajni do toho kocika zamilovala🙂 teda sadol mi...len som uz po rozhovore s predavackou zacala pochybovat....teraz som sa teda rozhodla ze si ho predsa len kupim naozaj velmi pekne dakujem a ak by nieco vybehlo zle daj mi prosim vediet🙂ja kociarik idem kupovat az v decembri ,ale som uz teda aj vdaka tebe rozhodnuta..este raz dakujem

evina296
autor
19. okt 2016

Rado sa stalo 😊 ja ho ale zacnem používať az v decembri, takze asi ti nestihnem povedat ako naozaj funguje v praxi... Ale v obchodoch som poskusala vsetky mozne kociky a tento mi sadol najviac. Teraz sa doma z neho vytesujem 😁 😊 Dufam velmi, ze s nim budes spokojna, ak sa este do decembra nerozhodnes inak ;) a este, ze perfektne lahunko sa sklada a rozklada sa vlastne sam 🙂 Daj ptm vediet ci si ho kupila a ako ti sadol ;)

monkes25
20. okt 2016

@evina296 ja ho už isto kúpim to už veľký zázrak by sa musel štát aby som sa inak rozhodla. Termín mám až na konci januára takže ešte mám čas na kúpu, ale potom napíšem a ty napíš tiež keď ho už budeš používať 😉

evina296
autor
21. okt 2016

@monkes25 jasne dam ti vedieť potom ;)

vladka262
22. okt 2016

Dievčatá aj sa k vám s najväčšou pravdepodobnosťou pridám a v decembri kupime vario pre nášho druhého drobca. 😊

evina296
autor
22. okt 2016

@vladka262 dúfam, ze budes spokojna, ja sa z neho vytesujem 😊

vladka262
22. okt 2016

@evina296 vieš čo už ma prestalo baviť pozerať kočíky a porovnávať plusy minusy, čítať recenzie pretože každá mamička ma svoj názor, niektoré mali v rukach viac ako len jeden kočík a tak majú aj rôzne nazory a poziadavky. Myslim, že niekedy aj menej známa značka kočíka a prijatelna cena môže byť dobra voľba. Takže aj ja som už rozhodnutá, manžel tiež súhlasí a vario spĺňa vsetky naše požiadavky na kočík. Už len musím trpezlivo čakať na deň keď ho pôjdeme kúpiť 😊😆

annap80
16. nov 2016

Ahoj, @evina296 tiež pozerám kočíky, som z toho jeleň. Mohla by som poslať link či je to ten istý kočík ktorý som vybrala ja a o ktorom sa tu píše ?

evina296
autor
16. nov 2016

@annap80 ahoj. Toto je on: http://www.petiteetmars.com/sk/produkt/vario/
V skutočnosti je oveľa krajší 😊

annap80
16. nov 2016

dakujem 🙂

vladka262
17. nov 2016

@evina296 ahoj, bola som zvedava ci vyrobca nema v plane ponuknut nejake ine farby kocika a odpisali mi, ze planuju novinky, ale na jar. No pre nas uz trosku neskoro, ale neva. Skoda, ze nemaju pre vario taky vyber farieb ako pre go. Ten ma tusim vyber z 5-6 farieb.

evina296
autor
17. nov 2016

@vladka262 fiha no som zvedava, uz mi to je sice aj tak jedno 😃 tiez som robila kompromis co sa farby tyka, ale nakoniec som rada a velmi sa mi paci 😊

vladka262
18. nov 2016

@evina296 a aku farbu si si nakoniec vybrala?

evina296
autor
18. nov 2016

@vladka262 blue melange