Poraďte kočík pre dve deti

evitana
7. mar 2013

dobry den.zistila som ze stale potrebujeme kocik pre dve deti ,aj ked starsia dcera ma uz 2,4 roka.ale ked ideme zo skolky tak je unavena a chce byt v kociku a bije mladsiu sestricku -11mesiacov.smola je ze skolku mame daleko cez cele mesto a niest ju tiez nieje riesenie,lebo je uz tazka .-)skate tiez nevyhovuje lebo mame stupacku na kociari ale nechce tam stat. zaroven hladam kocik ktory by nebol giganticky,tazky..taktiez som hladala taku sedacku ktora by sa dala nejako nakliknut ale nenasla som🙂.moja predstava je nieco ako Britax B-dual, ale ten je velmi drahy,alebo aj gt3 s doublekitom som videla -ale neviem ci by sa mi tam starsia vosla dole.mozno niekto objavil nieco co by bolo dostupne .dakujem

zivika
7. mar 2013

@evitana a nedalo by sa to poriesit tak, ze mladsiu by si niesla a starsia by sa viezla? tiez ma coskoro caka asi podobny scenar a takto si predstavujem riesenie, aj ked prax mozno bude ina 😅

kacena4
7. mar 2013

@evitana pohladaj si tu temy Phil & Teds je tam vela inspiracii ja odporucam kocik obaby xi je to to iste, ale priestrannejsie - vojde ti aj starsie dieta. maju ho vo velkych tescach za 299 a ked je akcia tak aj o 50 menej a to novy v 2rocnej zaruke 😎 😎 odskusany je super aj s velkymi kolieskami a do auta super

meiwe
7. mar 2013

Teraz som pozerala jane twin 2013 stoji cca 500 e, zmestilo sa do neho 3 rocne dievcatko a vyzera este k tomu perfektne 🙂 mam uz okukane kociky pre surodencov , kvoli malemu . Lenze mi sa do ineho ako do bugaboo a philla nezmestime 🙄

vlcicaa
7. mar 2013

no ja odporucam urcite nieco zo surodeneckych a zalezi kolko chces do neho vrazit kedze su deticky uz starsie tasie sa vybera ja mam deticky rok a pol rozdiel a tiez sme to riesili surodeneckym bola som stastna 😀 kupiky sme Phil teds vibe velmi my pomohol nastastie sa uz vozit nechcu a predali sme ho je dost drahy ale su teraz aj lacnejsie podobne

ena
7. mar 2013

my mame phil and teds a pouzivam druhu sedacku, aj ked veziem len jedno dieta 🙂 super na nakupy, odkladanie bund, veci, kolskej tasky skolaka a pod.. a mam volne ruky .. a ked nepotrebujem druhu sedacku, odkliknem a mam single kocik. Medzi prvy a druhym synom sme mali rozdiel 23 mesiacov a kocik sme pouzivali este aj ked bol starsi skolkar a potrebovala som sa presunut niekde rychlo.. mladsi bol v tej hlavnej sedacke a starsi, ked "nevladal", sup do tej spodnej.. v tom veku to uz bolo jendo, lebo boli vahovo skoro podobni ...
Inak, minule som videla uz aj v TESCO kocik dost podobny P7T .. nepamatam znacku, ale nieco ako O baby alebo nieco podobne.. len pri nom nemali cenu..
predtym sme pouzivali aj trojkolku quinny a skejt, ale so surodeneckym kocikom sa to neda porovnat.. este vyhoda phila, rozmerovo je v podstate ako jednokocik, len navyse nakliknuta sedacka. Hocikedy si v buse ludia ani nevsimli, ze vzadu je este jedno dieta 🙂

...citam, ze @kacena4 spomina to obaby, takze som si dobre zapamatala znacku 🙂

ena
7. mar 2013

@zivika mas pravdu, prax bude ina.. tlacit kocik a niest rocne dieta, to by ta asi skoro omrzelo.. a aj ked to rocne bude aj chodit.. urcite poznas to pravidlo, ze dieta ide , hlavne vtedy, ked sa napr. ponahlas, zasadne opacnym smerom, alebo najde po ceste tolko zaujimavych veci, pri ktorych sa musi pristavit... 🙂))

ena
7. mar 2013

@evitana .. este je aj tato moznost... https://www.google.sk/search?q=REVELO+BuggyPod&... na stranke babymarketu ho maju momentalen nedostupny, takz eneviem cenu http://www.babymarket.sk/sk/2645/1506/revelo-bu... ale len plastenka nan stoji 29 euro.. tak sa asi viac oplati surodenecky kocik.. neviem ako sa tlaci kocik, ked mas na nom na jednej strane to pridavne sedatko,

zivika
7. mar 2013

@ena samozrejme som myslela v nosici, nie na rukach 🙂 rozmyslam vlastne len v teoretickej rovine, ze co ak nahodou, lebo maly ma 2 roky, ale uz teraz sa vozi v kociku len v pripadoch, ze sa niekde ponahlam a samozrejme je to tak ako pises, ze zrovna vtedy si vzdy ide svojim smerom a svojim tempom 😀 takze ho radsej preveziem...ale na klasicke prechadzky chodi peso...lebo pre mna je surodenecky kocik vyslovene neprakticky, takze urobim vsetko preto, aby som sa mu vyhla 🙂

ena
7. mar 2013

@zivika ja mam skusenosti so surodeneckych len s F&T a ten je podla mna super hlavne tym, ze nevyzera ako surodenecky, ale ako bezna trojkolka 🙂

zivika
7. mar 2013

@ena a ktory konkretne si mala?

evitana
autor
7. mar 2013

@zivika mladsia ma uz teraz skoro desat kil a domov je dialka a to chceme aj nejako na prechadzku zabit cas a mala chce i pospat i papat a krize mam len jedny uz teraz ma bolia 🙂))))

evitana
autor
7. mar 2013

@kacena4 aj na tento kocik som pozerala len nemam moznost si ho pozriet nazivo a neviem ake s nim maju mamicky skusenosti. 🙂

zeytin
7. mar 2013

@evitana My sme pouzivali Jane twin two a vyhovovalo nam to... Pospali si tam obe moje baby, bolo to super. Teraz sa uz starsia nekocikuje, uz beha na bicykli alebo skejtiku... Urcite by sa ti tam zmestila 🙂

evitana
autor
7. mar 2013

noo dakujem za prispevky, trapim sa nad tym uz dlhsie.niekde na fore som citala ze je aj velky rozdiel medzi kocikmi PT , ze niektory je velmi uzky a niektory sa lahko vyvracia.ktoremu by ste dali svoj hlas,????a dakujem 🙂))

evitana
autor
7. mar 2013

@zeytin a ktore dieta si mala vzadu???starsie ?ci mladsie????ja som mala graco quatro duo a bol to ten najlepsi kocik ktory som mala ale musela som ho predat lebo ani jedna nechcela sediet vzadu...to bolo kriku...

evitana
autor
7. mar 2013

@ena no toto riesenie som doteraz nejako zamietala lebo sa mi priliz nepacilo .-))) ale mohlo by to byt asi dost prakticke

evitana
autor
7. mar 2013

@zivika i ja som si myslela ze mala ma uz 2 roky a v kociku nebude chciet byt vela ale mylila som sa,ale kazde dietatko je ine.moje sa chcu vozit 🙂)))

zivika
7. mar 2013

@evitana asi to budem mat trosku lahsie ako ty, lebo mne ked sa druhe narodi, maly bude mat uz 2 a pol a ked sa uz teraz moc nevozi, hadam mu to aj ostane 🙂 a keby daco, male babo sa mi este celkom bude dat ponosit, lebo je pravda, ze 10kilove, rocne dieta nosit na dlhe vzdialenosti by nebola sranda 🙂 no mne maleho do skolky tento rok nezoberu, tak budem mat veselo, furt vsade s dvomi 😅

evitana
autor
7. mar 2013

@zivika jooj to ti nezavidim aj ked zo zaciatku to nebude take tazke kym je malicke malicke ,ale to tiez ju nebudes asi nosit v nosici a kedy mas termin?a tiez si neviem predstavit ako budes behat za malym s malou na prsiach 🙂ja som si ju len jedenkrat takto dala a nemohla som sa pomaly zohnut🙂.mne sa moja starsia nudila tak sme ju prihlasili do skolky a je to ovela lepsie🙂))
este by ma k PT zaujimalo ci nieje nizky ten kociarik lebo ja som vyssia 🙂

kacena4
7. mar 2013

@evitana tak ja mam P&T a vozila som aj v Obaby a jednoznacne obaby vyhral, je priestrannejsi, viac veci v nom mas v cene, lacnejsi o mnooooooooho. proste lepsie sa mi s nim manipulovalo. a nevyvrati sa ani jeden tiez nie som zastancom 3koliek,ale toto je velmi stabilny kocik a nedam na neho dopustit mala som aj jane surodenecny - opacha oproti tomuto, proste jednoznacne vyhrava nad ostatnymi surodeneckymi a to som tych surodencov po roku odnosila 😀 😀

gabrielka94
7. mar 2013

My mame baby jogger-je super,kupovala somho tu na bazare za 500 ale mali sme tam aj vanicku a tu uz vy nepotrebujete. Da sa pouzivat aj pre jedno dieta..a to je skveler..nieje najlahsi-ved musi uniest dve deti,ale ja som malinka a v pohode s nim jazdim 🙂

zeytin
7. mar 2013

@evitana Starsia bola vpredu a mladsia vzadu, ale potom ked boli starsie sa chceli vymenit... tak ako kedy... Ale vacsinou mladsia vzadu 🙂

ena
7. mar 2013

@zivika my este stalke mame P&T sport . tento: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ena/album/fi...
@evitana ja meriam 177 cm a v pohode P&T, inak, mame kocik na takej chodbicke pred bytom a kym sme sa vyekecavali so susedkou, nas 5 rocny sa usalasil v kociku 🙂) Takze aj ked vyzera uzky, nie je zas az taky uzky. Ale teda, s fusakom by sa tam uz nezmestil 🙂 ved si mrkni tie diskusie , co spominala kacena4. Nevyhoda kocika je mozno len ten nakupny kosik, ze je dost nizko a ked mas vzadu vacsie dieta, tak to ma nohy v podstate v tom kosiku a nasi ako sa tam zapierali nohami a prechadzali sme cez obrubniky a hrbole na chodnikoch, tak sa nam spodok dotrhal.. ale to sme uz dali opravit.. A mozno by sa tam zisla aj rucna brzda, ale ta mi tam chyba len preto, lebo sme ju mali na 3kolke Quinny speedi. A k vyhodam, v tej druhej sedacke v pohode odvezies napr. 2 krabice babylove plienok, alebo aj taketo cudo v krabici:D

a k tomu vozeniu, kvoli tazisku mas mat, ked mas druhu sedacku nakliknutu dole.. v hornej tazsie dieta, v spodnej lahsie...
ked mas babatko, tak to je v hlavnej sedacke a NAD NOU je nakliknuta ta druha a v nej starsie/tazsie dieta.
Ked su uz vacsi a vazia priblizne rovnako, potom to uz mas jedno.. ako sa dohodnu 🙂

To Obaby na prvy pohlad vyzeralo sikovne a aj sa mi zda, ze je to asi novsi vytvor ako phil, ze je to take odkukane od phila a mozno este aj vylepsene.. 🙂

zivika
8. mar 2013

@ena ja len dufam, ze taky nebudeme potrebovat, lebo sice je pekny (aj ked ja by som volila 4kolkovu verziu, ciste zo zvyku 🙂 ), ale zda sa mi strasne dlhy a hlavne asi bude aj dost tazky a ja potrebujem nieco superlahke, do toho naseho panelaku bez vytahu 😖 takze dufam, ze nebudem potrebovat surodenecky kocik...inac sa stahujem a hotovo 😀

kofina333
8. mar 2013

a nestačil by len skejtík?

evitana
autor
8. mar 2013

@ena noo ten extra velky priestor na nakup by sa mi zisiel leb my robime velke nakupy .no vcera som hladala diskusie ale kym som sa k nim dopracovala-sem tam ma zaujali aj ine 🙂) tak som aj zaspala,ale urcite si ich precitam...myslim ze sa lisia v tom ze ktory ma aku striesku a ci ma striesku na druhu sedacku a pod....vies ja len stale som salena z toho naklikavania nad tu hlavnu sedacku(je jeden inzerat na pt humerhead )a tak ze to vecise dieta sa naklikava pred tu hlavnu sedacku-len nikto to nesfoti....ku obaby-vraj je sirsia len sa tam neda sklopit sedadlo to zadne ale to by ma az tak netrapilo.....mas pekny kociarik, len mi este povedz tam sa asi nedaju polohovat nozky????ako spinka???

evitana
autor
8. mar 2013

@kofina333 mame dokonca stupacku na kociku ale nevydrzi dlho ona je dost pohodlnapo mamke🙂))nak ja mam suprovy kociar teraz hauck boston s4-preklapacia rukovet, otacacia sportova cast,velka korbicka, ide lahucko i s 1 prstom ho odtlacim LEN.......☹
ale kupim si asi pt lebo planujeme babetko v nie dalekej buducnosti takze vyuzijeme .-)))

kofina333
8. mar 2013

@evitana a to prídavné sedátko ku kočíku? vyzerá to podľa mňa síce smiešne, ale funkciu to splní, podľa mňa súrodenecký kočík dlho potrebovať nebudeš, čoskoro ju sedieť omrzí, už je veľká 🙂
len neviem ako sa to volá, ale podľa mňa je to univerzálne nejaké

carrie84
8. mar 2013

Ja mam baby jogger city select. A som max. spokojna. Je spratny, dobre sa ovlada, stabilny. Hlavne z neho bez problemov spravim 1 kocik. Predtym som mala jane, sice som bola spokojna, ale co sa tyka skladania, meganakupneho kosika, tak jogger vedie. Ale my ho uz velmi nepouzivame. Maly radsej chodi, tak ja zase rozmyslam, ze nam bude stacit skejtik 😀