Poraďte kočík trojkombináciu

bettya
23. máj 2012

ahojte, pomaličky si idem kupovať výbavičku, kedze cakam prve babo, musim si kupit vsetko. chcem si kupit kocik na styri kolieska, vraj niektore kociky su velmi nekvalitne a za chvilu sa rozhejgaju, neviete mi poradit nejaku kalitnu trojkombinaciu kocika?
Ďakujem

helsinka
23. máj 2012

@bettya X-Lander . . . .milovalal som ho :o)) len sme ho museli predať, lebo sa nám športová časť nevošla do kufra . . (máme malé auto) . . .

jurkovamiluska
23. máj 2012

http://www.e-kociky.sk/?496,jet-snake-collection
nevravim aby si si kupila tento, ale ja ho mam a som s nim spokojna

radustek
23. máj 2012

@bettya ahoj ja mam CAMARELLO EVO ECO a je super lahucky velka vanicka malinka mi mala 9 mesiacov este som ju tam mala...opierka chrbatiku sa dala vo vanicke polohovat....som s nim velmi spokojna 🙂 aj sportova cast je vecsia 🙂

baramborka
23. máj 2012

určite Mikado !!! 🙂 silno odporúčam 🙂 http://www.svetkocikov.sk/kociky-mikado/505-mik... je ich asi milion farebnych kombinacii, cenovo je užasny, výbava je bohatá za tú cenu asi naj aká je na trhu .. 🙂

anjelicek26
23. máj 2012

Kazda mamina ti poradi nieco ineho, odporuca sa da tazko, ked neviem, ake mas kriteria, rozhodujuce su aj hluposti, sirka dveri vo vytahu, kufor auta, aka si vysoka, ci mate v okoli teren, alebo chodniky, ci ho budes casto dvihat (mhd, auto), alebo len na bezne prechadzky.. Zavisi na tom, kolko penazi chces za kocik dat a kedy sa ti babo narodi - kvoli velkosti vanicky, ked sa babo narodi na jar, na jesen uz je v sportaku a fusak treba velky ta narvat, no je to cela veda.... je velka kvalitnych kocikov, co sa nerozhedaju, ale tych kriterii je viac...

lucula73
23. máj 2012

@bettya ahoj,no ak ti sem napíše 50 kočiek,tak dostaneš možno aj tých 50 tipov na kočík 😀
skús si zodpovedať na pár otázok,ktoré ti možno pomožu v rozhodovaní...
- chceš kočík prevažne na mestské ulice alebo aj do terenu?lebo do terenu sú lepšie nafukovacie kolesá......
-chceš otočnú korbu,alebo ti stačí športová časť len jedným smerom?lebo tie otočné bývajú spravidla užšie ....
- vaničky sú tiež rozne veľké........zálaží kedy čakáš bábo a či ho budeš ešte na zimu voziť vo vaničke alebo už budeš potrebovať šporťák?
- v neposlednom rade aj cena .koľko si ochotná do toho investovať 😉
.....
ak si zhruba vyšpecifikuješ aký kočík chceš,lepšie sa ti bude hladať a tu sú temy na asi všetky možné aj nemožné značky,kde sa možeš čo to popýtať 🙂

mirokinder
24. máj 2012

Múdra odpoveď - lucula73, aj anjelíček26 🙂
V každom prípade si kočík treba obzreť na vlastné oči, nielen na nete a poradiť sa aj v špecializovanom obchode.
Časy, keď boli kočíky len modré a zelené sú už dávno preč.
Zdravím a prajem pevné nervy pri výbere 🙂

bettya
autor
24. máj 2012

@anjelicek26 ahoj, dakujem za odpoved. no kedze termin mam v auguste, takze budem potrebovat na zimu aj ten fusak zmestit. a teren? skor by sa mi zisiel taky viac do terenu kocik, kedze mame len cestu alebo ulicky bez chodnikov. a vysoka som asi 170 cm :D

bettya
autor
24. máj 2012

@baramborka tento je naozaj velmi pekny a pisu ze aj dobry do terenu, velkost vanicky je taka akurat? lebo sa mi zda ze niektore kociky robia take malinke, ze tak na par mesiacov :D a moc sa v tom nevyznam este

gubcikova
24. máj 2012

ja som sa pri výbere teraz kočíka pre syna rozhodovala podľa mojich kritérií,ktoré mi chýbali pri dcérkinom(to sme mali veľkú poľskú kravu)
veľký nákupný kočík,štvorkolesový,nafukovacie kolesá,vpredu otáčacie,polohovatelná rúčka,veľká vanička,potom hlavne veľká športová časť(našťastie som ju vyskúšala na 2,5ročnej dcére),otočenie v smere aj proti jazde,rozmedzie zadných koliesok(či vojde do výťahu,do bytu),váha komplet,spratnosť do auta a potom samozrejme rozhodovala cena

gubcikova
24. máj 2012

@bettya väčšina vaničiek už má 70cm ale nájdeš aj menšie.my máme riko amigo kočík.malý má 4 mes.a má 60cm ešte má 10cm.kebyže má byť takto dlhý v zime a dať tam fusak bol by to už myslím problém.takže ty hladaj fakt kočík s veľkou vaničkou

pozri tuto : https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/poradite-kocik-v-ktorom-sa-da-vozit-vo-vanicke-8-mesacne-mimi/

kubkacik
24. máj 2012

My sme veľmi spokojní s Espiro Vector pro (zelený), má priestrannú vaničku aj super športovú časť. Vajíčko je tiež v pohode. Je šikovný, ľahko sa s ním manipuluje, bez problémov sa zmestí do výťahu a pre mňa najlepšia vec, že ho sama bez problémov za chvíločku rozložím do kufra auta, kde nezaberá veľa miesta. Nenašla som na ňom zatiaľ žiadnu chybu. 😎
http://www.svetkocikov.sk/kociky-espiro/685-esp...

nibiru
24. máj 2012

@bettya jednoznačne peg-perego su to nezničitelne kociky vanička xxl 80cm moja mala bola vo fusaku s ovcieho runa vo vanicke este ked mala pomali 8m. a to je teda oproti inym detom v jej veku riadny maco je julova ale mala bit augustova:o) dalej sportova cast teda moja ma 86cm este teraz ked ma 23m. sa v nej v pohode vyspinka autosedacka je tiež super naklikava( + ma zakladnu do auta ) sa na podvozok možes otacat na smery ake chces....ja osobne mam podvozok aj classico pre vaničku 4 velke kolesa aj caravel pre sportovu cast menšich 8kolies a max spokojnost pri 14kg dcerky jednou rukou ovladanie perfektne aj v snehu.teraz maju novinku podvozok easy drive + je že sa sklada do dažnika predne kolesa su 2 otočne o 360 stupnou čo je velke plus a už niesu ani take drahe a teda ja by som volila opat peg-perego.ja vytah nemam kočik som nosila na 2poschodie v rukach alebo nechavala v aute v kufri.

baramborka
24. máj 2012

@bettya je naozaj velka ta vanička nieje to ako novodobé kočíky že sa v tej vaničke dieta od 3 mesiacoch krči.. je na taký skor klasický štýl , je velká priestranná a aj športová čast je nasledne velmi pohodlna a velka : )

ika33
25. máj 2012

@bettya - ahoj, tak ako to už bolo nie jednou napísané je treba si ujasniť mnoho vecí čo sa týka kočíka. Väčšinou čo somsi všimla, tak tie drahšie kočíky sú troška menšie. Aj čo sa týka vaničky aj čo sa týka športovej časti. Určite si kočíky pozri aj na vlastné oči nie iba na nete.
JA mám Baby Smile NEo alu. Je fakt dobrý. Má nafukovacie kolieska, športová časť otáčacia v smere aj protismere jazdy, je veľká. Moja malá v nej má kopec miesta. Čo sa týka vaničky tak tá je tiež veľká na dĺžku 72cm, ja som tam mala malú celú zimu aj s fusakom. Má to veľký nákupný košík, poľohovateľnú rukoväť takže či je niekto nižší alebo vyšší vieš si prispôsobiť. Ja som s kočíkom veľmi spokojná. Aj som smutná, že ho musím predať ale čakáme ďalšie bábo a potrebujme súrodenecký. Ak by si mala náhodou záujem ozvy sa 😀

vani
12. júl 2012

Ahoj kočky, vidím, že si tu super radíte tak sa obraciam na Vás s radou o kočík aj ja. Už som ich videla na nete toľko, že sa z toho neviem vysomáriť.
Chcela by som trojkombináciu, cenovo tak do 350-370EUR aj s autosedačkou. Na prechádzky budeme chodiť prevažne po meste, ale tak občas treba aj niekam do terénu, takže nafukovacie kolesá budú asi praktickejšie. Bola by sosm rada, keby ma kočík športovú časť otočnú v smere aj proti smere jazdy, resp. rukoväť. Ďalej aby bola polohovateľná opierka chrbátika aj nôh v športovej časti, dostatočne veľkú vaničku, nakoľko čakáme zimné bábätko ( november), takže bude treba používať aj fusak, deku a podobne, fajn by bola ľahšia koštrukcia a dobrá skladnosť, lebo budeme často chodiť autom. Nastaviteľná rukoväť podľa výšky už je asi všade. Viete mi podľa týchto kritérii poradiť niečo dobré , s čím máte vlastnú skúsenosť a boli ste spokojné ? veľmi pekne ďakujem

v3v3rica
15. okt 2012

@gubcikova a aky si si vybrala? mam podobne kriteria 🙂

gubcikova
16. okt 2012

@v3v3rica my máme riko amigo.už ho máme 9mes.a zatiaľ som nemusela nič opravovať.som sním spokojná.cena je dobrá a ani defekt sme dokonca ešte ani nemali.