Poradte s kočiarmi 🙂

smejko25
18. máj 2019

Ahojte potrebovala by som poradiť aký kočiarik si vybrať 🙂 Či 2-kombinaciu alebo 3-kombinaciu. Aký vlastne je v nich rozdiel a ktorý vlastne kúpiť 🙂 Ja sa osobne absolútne nevyznám v kočiaroch a som zufala v hľadaní :D Na nete v každom článku pišu inak tak rada by som vedela názor vás ktoré už máte vlastnú skúsenosti 🙂 Ďakujem velmi pekne🙂

sapetka
18. máj 2019

@smejko25 najviac sa oplati kupit vanicku a vajicko. Pri vanicke treba dbat na to aby bola velka a priestranna aby sa vam tam zmestilo aj vacsie babatko, najma v zime vo fusaku.. sportovu cast som ja osobne vyuzila iba velmi kratko kvoli tazsiemu skladovaniu a manipulaciou pri skladani a nakladani do auta. Preto sme kupili sporotovy kociar ktory sa sklada iba z jednej casti je skladny lahky a lahko sa s nim manipuluje

adoska717
18. máj 2019

Za mna osobne 3kombi (vanicka, sportova, vajco)... Ja ked som. Isla kupovat kociar presne som vedela ze chcem 3, ze musi mat nafukovacie kolesa su lepsie do terenu kedze byvam na dedine ale take by som si kupila aj keby som bola v meste, a kovova konstrukcia... Je sice trochu tazsia ale mne to nevadi lebo viem ze mi kociar nieco vydrzi a nerozhega sa hned po par pouzitiach a nehuci pri kazdom pohybe... Uprimne vanicku sme vyuzili minimalne ale to mi nevadi... Vajicko sme vyuzivali casto ci na cestovanie alebo na obcasne uspavanie... A od polroka sme presli na sportovu cast a som max spokojna... Kazdy naokolo meni kociar alebo ma doma min 2.. A ja mam uz 15 mesiacov jeden a iny nechcem... Je pravda ze princestovami zaberie viac miesta kedze sportova cast sa rozdeluje od konstrukcie ale nedavala som vyse 600e za kociar ktory po chvili vymenim alebo kupim druhy... Mam abc design viper 4 2017 o ktorom so. Nenasla ziadne recenzie v case ked som ho kupila no som s nim max spokojna

dopolbokaodrata
18. máj 2019

Úplne súhlasím s @sapetka, ak by som mala niekedy v živote ďalšie dieťa, čo teda asi nebudem, tak už 3-kombináciu nikdy nekúpim. Tie športové časti sú strašné ohreblá, tiež som kúpila potom samostatný športiak.

ellieellie
18. máj 2019

Ja by som ti radila kupit 2-kombinaciu a to zvlast, ked sa v kocikoch vobec nevyznas a nemas predstavu, co vlastne hladat. Ja som bola na tom rovnako, nemala som absolutne prehlad a ani som netusila, na ake parametre sa zamerat, co by mi vyhovovalo atd. Nakoniec sme zdedili 3-kombinaciu od rodiny, takze problem bol vyrieseny. Vyuzili sme vajicko aj hlboky kocik, bol super a ja som moc vdacna, ze sme ho mohli zadarmo vyuzit.. Ale za toho pol roka som si ujasnila co-to o kocikoch, v praxi som si niektore veci vyskusala, rozpravala sa aj s inymi mamickami a ked prisiel cas na sportovy kocik, zistila som, ze ta sportova cast z 3-kombinacie mi nevyhovuje.. vratili sme ju a kupili sme si sportovy kocik, s ktorym som mega spokojna uz vyse roka a budem
ho pouzivat aj pri druhom dietati 🙂

gamura
18. máj 2019

Ja som mala povodne 3-kombinaciu. Uz by som to riesila inak. Zadovazila som si cisto sportovy kocik, sice drahsi, ale nelutujem. Pri dalsom babe by som kupovala iba vanicku a vajicko. Ziadne kombinacie.

29simona29
18. máj 2019

@smejko25 jednoznacne 2 kombináciu, kupovala som síce 3(ako prvorodicka), už by som to nikdy neurobila. Hlbokú vaničku sme používali 4mesiace, potom sme prešli na športový a ten, ktorý bol v rámci 3kombinacie bol ťažký, nemotorný, pri nakladaní do auta sa čudujem, že ma neseklo v krížoch..Kupili sme zvlášť športový a veľká spokojnost. Určite by som pozerala na to, či je vanička dosť priestranná a pre mna je tiež dôležitý úložný priestor pod kocikom...

candies
18. máj 2019

Záleží podľa mna od toho koľko chces do kocika investovať ... 3kombi typu Bebeto napr by som nikdy nekupila keďže ta športová časť je otras. Ale napr Joolz alebo Bugaboo Pripadne Stokke majú super aj športovú časť. Čiže ak chces drahší kočík určite kúp dvojkombi a vajíčko osobitne 🙂

matka1989
18. máj 2019

@candies čo je na športovej časti bebetta akože zle? to že nestojí celý kočík dajme tomu 1000€? ... až na tú striešku je to jeden z celkom fajn kočíkova trz majú aj nové modely kde sú niektoré "muchy" vychytané 🙂

adulienka11
18. máj 2019

Ja mam bebetto murano vanicka a sportovy a som velmi spokojna ☺

candies
19. máj 2019

@matka1989 že je to strsne velke 😅 keď si pozrieš inzeráty na bebeto a tako tak väčšinou máš “športová časť nepouzita”

3petka
19. máj 2019

@smejko25 ahoj za mna 3 kombináciu určite tiež už nie. Športové časti sú zbytočne ťažké a zle skladateľne. Do budúcna budem kupovať určite vaničku s vajíčkom a potom si kúpim ľahký športový.

tiumen
19. máj 2019

Ak si kúpiš kvalitnú značku tak kúp kľudne 3kombi.. ale ak nejaký lacný poľský šunt tak ti stačí len ako hlboký - k tým poliakom sú len netestované atrapy autosedačiek a športové časti sú 0bodov - stačí si prejsť bazár a pomaly každý druhý poliak má športovú časť nepoužívanú alebo používanú minimálne.. prečo asi ? 😂🤔

katulkagajdos
19. máj 2019

@smejko25 ja som si kúpila trojkombináciu. Kamarátky, čo už mali deti má odhovárali, že športová časť mi nebude vyhovovať( že je u väčšiny kočíkov veľká a ťažká). Moja skúsenosť je ale fajn. Vo vanicke som malú vozila zhruba do 7 mesiacov-
zmestila sa aj vo fusaku a bola z tých väčších bábätiek, keď sa narodila mala takmer 4 kg, potom sme prešli na športovú časť a používam ju dodnes- mala bude mat dva rocky. Je pravda že už ju viac tlači ako sa v nej vozí, ale hlavne, že je spokojna😂. Skladá sa dobre a nemám osobne pocit, žeby bol tažky(aj keď sú určite aj ľahšie kociariky na trhu). Ešte sa mi stále zmestí aj do vajíčka, hoci už máme inú autosedacku. Kočík je cybex priam- ale ide aj o to, kde s tým budeš jazdiť, toto je vyslovene mestský kočík, určite nie do terénu 😉

smejko25
autor
19. máj 2019

ďakujem veľmi pekne všetkym ženam za vaše odpovede :D :D ako ktým značkam čo mi pišete nemam absolutne žiadnu predstavu o značkach ale nevadi :D :D :D vidím že vybrať kočiar je ešte väčšia veda ako letieť do vesmiru :D :D :D :D už teraz vidim ako si vyberiem zlý a budem nadavať :D ale nevadí ďakujem za názory veľmi si to vážím

smejko25
autor
19. máj 2019

ešte sa chcem opýtať dá sa kúpiť osobitne vanička osobitne vajičko ? lebo čo som pozerala na nete tak 2kombinacie su skladane z vaničky a športoveho kočiara 🙂

smejko25
autor
19. máj 2019

https://www.brendon.sk/touragoo-adventure-air-s... našla som niečto take čo si otom myslite ?

janickadusicka
19. máj 2019

Baby ak sa mozem spytat, kde ste kupili dvojkombinaciu? 90% vsetkych kociarov v ponuke sa predavaju ako trojkombi. Tych 10% su predrazene znackove kociky. Ja osobne som na tom ako autorka, tiez som nemala prehlad. Chcela som povodne dvojkombinaciu, vajicko a vanicku ale zistila som, ze sa to financne vobec neoplati. Rozhodla som sa nakoniec pre trojkombinaciu bebetto luca. Paci sa mi, je za dobru cenu, nie je to velke tazke hebedo, vyzera kvalitne, je dobre odpruzeny, ma nafukovacie kolesa a dostatocne velku vanicku aj pre zimne babo.
Pozerala som z neho aj sportovu cast a podla mna je ok. Keby sme mali situaciu, že potrebujeme kocik casto skladat kvoli leteckemu cestovaniu, tak by som mozno uvazovala nad inym.
Ale realne, babatku je jedno v com sa odvezie a vela kocikov dnes je len o tom, ze sa plati za znacku

lilu2008
19. máj 2019

Mame Bebetto Murano a som spokojná. Vanička veľká a široká, čo sa so sestrinym kočíkom Casualplay ani porovnat nedalo. Jej sa v zime fusak nezmestil kvôli úzkej vanicke. V Bebette krásny priestor aj pre väčšie babo, i hrubý fusak. Okrem toho skvelé dvojité odpruženie, pekne farby a materiál. Konštrukcia síce mohutnejsia, ale zas dobrá do terénu. Naopak, vajicko som mala od casual play pretože je väčšia ako väčšina vajicok a dá sa polohovat. No keď bude syn väčší, určite kúpime nejakú buginu, aby sme mali v kufri viac miesta.