Retro kočík verzus moderný kočík

nikuska6478
14. jan 2017

Zvazujem kupu retro kocika Tako DALGA CLASSIC 2016 no nemam auto tak mozno castejsie budem cestovat mhd. Je aj do mhd vhodny? A este jedna otazka... Keby ste vedeli porovnat retro versus moderny kocik... Dakujem

misiatko87
14. jan 2017

Retro este ako hlboky na prechadzky ano. Do mhd asi nie su tazke neprakticke. Aj ked pekne.

zuzu1122
14. jan 2017

@nikuska6478 ja mám retro kočík a nikdy by som ho nemenila a to som mala možnosť vyskúšať si aj moderný kočík.. podľa mňa otáčanie predných koliesok, ktoré prezentujú ako výhodu, vôbec výhoda nieje - ide to kam chce, hlavne ake je nerovná cesta... do autobusu s vysokými schodmi sú nepraktické, ale u nás napríklad dva-trikrát v hodine chodia trolejbusy prispôsobené pre invalidov a mamičky s kočíkmi...

sykorkauhliarka
14. jan 2017

@zuzu1122 na tych modernych kocikoch sa daju tie kolieska zamknut ze sa neotacaju ;)

misiatko87
14. jan 2017

no moj si teda nechodi kam chce. Mam Brio go a ovladam ho aj jednym prstom. Neviem si predstaviť isť napr. do obchodu s tzmto retro kočíkom a stale ho nadvihovať alebo silno tlačiť aby som nim manevrovala v uličkach. A presne aretacia sa da yamknut. Tieto retro su super na uplny yaciatok ale len tak na prechadyku po meste. Moj kočik aj perfektne peruje tak nevidim iny dovod prečo by bol retro lepší

candii
14. jan 2017

Ja osobne by som skor pozerala na vahu toho kocika kedze sa budes presuvam mhd aby nebol velmi tazky co asi retro kociky su. Dalej je podla mna velka nevyhoda ze nie su otocne kolieska vpredu.. ja by som bez nich nevedela existovat 😀 .. a tie velke kolesa sa mi pacia jedine na vanicke ked som videla na tom nastoknute vajicko alebo sprostovu verziu nepacilo sa mi to vobec

katka086
14. jan 2017

Mala som biely retro kocik ROMANTIC-KUNERT, sice bol tazky, horsie sa s nim manipulovalo, nemal tolko funkcii, ako nove kociky, ale nikdy by som ho nevymenila. Vela som s nim cestovala, aj vlakom, aj autobusom, aj na dlhe dovolenky autom. Bol dost vely a tazky, ale bol moj vysnivany 🙂 stale mi ho ludia vychvalovali a dobre sa s nim chodilo po schodoch 😀

zivanicova86
14. jan 2017

ja mam tiež retro kočík Polaris retro, často cestujem mhd a tiež by som ho nemenila.

zuzu1122
15. jan 2017

@sykorkauhliarka áno ja viem, že kolieska sa dajú zaaretovať, ale mne to príde nepraktické (zaaretovať, odaretovať, zaaretovať... ) akoby žena nemala inej roboty len sa hrať s kolieskami.

zuzu1122
15. jan 2017

@misiatko87 ja som s tým moderným išla po ceste (žiaľ, neboli tam chodníky) a cesta bola trochu naklonená.. kočík si to nasmeroval rovno doprostred cesty... navyše bol ťažší ako ten môj retro... a nemám pocit, že by boli retro kočíky ťažké a nemotorné, práveže sú vhodné do rôžneho terénu.. neviem si predstaviť, čo by ten kočík robil u mojich rodičov - bývajú na sídlisku a chodníky sú samá hrča (sú z asfaltu a robené pred xy rokmi) samá prasklina.. ten moderný kočík by len tak drncal.. ja som malal kočík steggi pretty woman a skúšala ho kamarátka, ktorá má ten moderný kočík - potrebovala som si odskočiť do obchodu tak som ju poprosila, nech mi chvíľku postráži malú - a povedala, že ani nieje cítiť, že ten kočík tlačí, že je úplne ľahučký a že si myslela, že tým, že má retro kolesá bude nemotornejší... treba len vyskúšať 🙂

alicka850
15. jan 2017

Ja som mala pri prvej dcere neotocne kolieska a pri druhom otocne a neda sa to porovnat. Urcite otocne su lepsie, hlavne ked musim kocik tlacit jednou rukou a druhou robit nieco ine /napr.otvarat dvere/. Pri vycbadzani na chodnik, schod su otocne kolieska labilnejsie, ale ja sa vzdy otocim a vychadzam zadnymi s tym, ze ja idem prva a kocik akoby taham za sebou. Za mna jednoznacne otocne kolesa a velke, najlepsie nafukovacie, lebo brodit sa po snehu s tenkymi kolesami nic moc.

candii
15. jan 2017

@zuzu1122 robota na 1sekundu a nemusim sa ani zohnut.. nohou len 😉

alicka850
15. jan 2017

@zuzu1122 ja som mala moznost vyskusat Inglesinu s tenkymi retro kolesami na zladovatelom chodniku. Chuda dieta. Kym sme dosli domov, vytrasene bolo kompletne.

kormelia11
15. jan 2017

@nikuska6478 ja kupujem roan maritu nemam sice este doma ale pri dcerke som mala napr moderny a lutovala som tak uvidim teraz podla mna tie retro su lepsie do terenu aj napr do snehu su sice tazsie ja napr tiez autom nebudem chodit len vynimocne ale budem skor chodit peso ako mhd

zuzu1122
15. jan 2017

@candii no veď to je na každom ako si vyberie, môj názor je, že je to nepraktické a to hovorím len zo svojej skúsenosti, ale jasné, beriem, že sú ženičky, mamičky, ktorým to vyhovuje, nemôže sa všetkým páčiť to isté 🙂 ale presvedčilo ma aj to, že som minulý rok videla jednu mamičku, ako sa jej skoro dieťatko prevrátilo s kočíkom, lebo napadlo trochu snehu, na chodníku vznikla čľapkanica a nerovnosti a ako tlačila ten kočík, veľa nechýbalo a bola by po prevrátila...

alicka850
15. jan 2017

@kormelia11 ako myslis, ze tie tenke kolesa su lepsie do terenu aj snehu? ☺ Tak urciteee. ☺

zuzu1122
15. jan 2017

@alicka850 ja mám na kočíku tie kolieska retro a trošku hrubšie, nie tie úplne tenučké velikánske... máme to s mužom odksúšané na viacerých terénoch a zhodnotili sme, že je naozaj praktický

kormelia11
15. jan 2017

@alicka850 kamoska ma tenke a velke a nevie si vynachvalit ze tam kde ostatne kociky koncia ona zacina😅 ja si chcem kupit s malymi a hrubsimi lebo som nizka

danii2
15. jan 2017

Ide aj o to,aky typ porovnavas.Lebo videla som lacne polske,kde musela kamoska stale tu aretaciu riesit.Ja na mojom Britax go next som nikdy aretaciu nevypinala,ovladam ho tiez 1 prstom (je to nastupca Brio go co spomina misiatko87).Nikdy by som nemenila.A to,ze nemas auto,vies,ze za 3 roky mat nebudes?V mojej rodine tiez kupili Britax aj ked auto nemali,lebo niekedy idu s babkou na vylet,inokedy ich viezla suseda do nemocnice,potom isli s nami do Tatier).A je tam krasne dlha vanicka,nie ako v tych "do okruhla" co sa tam dieta nevmesti uz od 4 mesiaca.

sykorkauhliarka
15. jan 2017

@zuzu1122 novidis a mne kamaratka zase vravela na moj aky mam super lahky kociar ktory sa lahko tlaci aj jednou rukou...byvam na sidlisku sama hrca sama jama ale ty asi bezis ked kociarujes :D lebo ked ide clovek normalne tak mu neskakaju kolieska...a vobec to nie je namahave zaaretovat cvak cvak 2 sekundy uz to je

zuzu1122
15. jan 2017

@sykorkauhliarka veď v pohodičke, ja ti názor neberiem. zakladateľka témy sa pýtala na názor, ja som napísala svoju skúsenosť, to je všetko... a určite nebežím pri prechádzkach, ale asi vy máte lepšie chodníky ako sú u našich 😉 môj názor je, že potrebujem kočík praktický aby som nemusela riešiť žiadne cvakačky...

sykorkauhliarka
15. jan 2017

@zuzu1122 ze sa kolesa otacaju nieje nevyhodou... ja neriesim ziadne cvakacky mam stale zapnute otacanie..uz som par krat bezahala domov ,ze v jednej ruke dieta a druhou som musela kociar tlacit...neviem si predstavit este kociar nadvihovat..alebo je milion krat jednoduchsie sa vyhnut jame alebo pupaku na chodniku iba tym ze natocim kociar a potom zase natocim a som spat v trase...to by som musela zastavit otocit prejst zastavit otocit...ja mam kociar total odpruzeny ..a malu sme uspavali aj tak ze sme chodili zo stany nastranu cez mini obrubnik takze to by sa s retro kociarom nedalo.. ale autorka temy chce ten tak nech si ho kupi...posluzi

zuzu1122
15. jan 2017

@sykorkauhliarka ja teda neviem, ale nikdy som neobchádzala jamu tak ako to opisuješ ty - zastavit, otočiť, prejsť, zastaviť otočiť... musím priznať, že som sa spočiatku bála, ako sa mi bude s ním manipulovať, ale naozaj som bola milo prekvapená...

danii2
15. jan 2017

Myslim,ze najjednoduchsie bude ist do obchodu a vyskusat si aj retro kocik aj moderny (ale nie polsky).A sama uvidi,zbytocne budeme my riesit.Jedno vyskusanie,pobehat s nimi po predajni a bude to jasne.

siska53
15. jan 2017

@alicka850 Ja som mala inglesinu magnum,nafukovacie kolesa,ale nastastie nien otocne. Mne zas otocne lezu na nervy. Nikdy som.nemala problem ovladat kocik jednou rukou,ani ist do vytahu a pod. A to som chodievala na 80% sama,neskor s jednym dietatom vedla seba,deuhym v kociku.
@sykorkauhliarka no my mame hrozny teren,ale moj kocik ho zvladol,lebo krasne peroval,nemusela som sa preto jamam vyhybat,obchadzat ich,nakolko perovanie mi zabezpecilo,aby dietatko citilo hojdanie a nie narazy.
@kormelia11 aj ja som.nizka,preto som.aj volila ten moj kociar,lebo sa da nastavit rukovat. Neskor kocikoval svoju segru aj 2r.stupel a kocikovat mohol aj moj 180cmvysoky muz.. Kolesa som kvoli vyske sice neriesila,ja som hlacne chcela klasiku,kedze som toho mala slusne nakocikovane,takze som presne vedela,v akom kociku chcem kocikovat svoje deti.

siska53
15. jan 2017

@nikuska6478 no mne vyhovocala klasika. Ja som ale chodievala bud pesi alebo sme sli autom.
Ale za mna- ja som stihla a krpata,ja som v mhd mala problem aj s lahuckou buginou. Vzdy sa vsak najde niekto,kto ti pomoze.
A ked som pomohla nejakej mame s modernym.kocikom,tak som.nevidela rozdiel v nastupovani co vystupovani v mhd v porovnani s mojim kocarom.

Mne lepsie padnu do ruky klasicke kociky,moderne mi nevyhovuju. Mne strasne vadia otocne kolesa. Kamosky vecne do mna narazali,prosto ten kociar nevie ist rovno,ked aj sledujem mamicky s tymi kocikmi -idu zlava doprava..

Ved si vyskusaj pokocikovat,ak mas kamosky a uvidis,co ti padne do ruk lepsie.. Lebo aj tak tu kazda napise,co vyhovuje jej. Ja som.chcela velku vanicku,normalne kolesa,perovanie,nastavitelnu rucku a velky kosik. A dostala som.navyse to,ze hlboka cast bola i sportovou. Neskladovala som,este "daco",len dala dole kryt a bol sportiak. Boli tam aj remence,rovno som.kupila do toho aj nastavitelny fusak,cez ktory sa dali prevliect aj tie remence.
Zvladol mi kazdy teren,nemusela som.menit kolesa,stacili tie,s ktorymi som ich kupila.

matka1989
15. jan 2017

@siska53 môžes prosím napísať o aký kočík sa jedná 🙂
inak my sme mali klasika resp. na rovinu napísané mali sme poliaka hovädo ťažké ALE uniesol malú plus veľký nákup a eď sme dali opierku chrba celkom doel ešte aj tam sme naložili :D hoci naozaj ťažký ale uniesol toho dosť 🙂 ale páčia sa mi tie retro len neviem podľa mňa keď na to nakliknú vajíčko dosť srandovne to vyzerá velikánske kolesá a to malinké vajíčko :D 🙂

siska53
15. jan 2017

@matka1989 To bola Inglesina magnum.
Vajce sme.tam.pouzivali malokedy,to len obcas do mesta,ked sa nam nechcelo brat aj vajce aj vanicku,tak vanicka ostala doma.
Mne vseobecne to vajce na akomkolvek kociku pripada komicke,takze ak sme ho tam mali 5-6x je vela. Pri malom napr.vobec.
Ale teda odniesol dost,ved ja som robievala dost velke nakupy,v tom case k tomu aj dva baliky plienok.
a raz v zime kopec snehu a ja som za vybrala.do obchodu. Nikto vonku,tolko snehu,ze ja som ten svoj tahala za sebou,v nom by aj auto zapadlo,nestihli este odhrabat,ale zvladli sme to. Omnoho lepsie ako o takmer dva roky s modernym sportiakom (dodnez nadavam,ze som sa nechala nahovorit), s ktorym mi nakoniec pomohla suseda,lebo uz som bola na pokraji sil..
Opat - nikto vonku,lebo ten teren moderny kocik nezvladne..matka sa paradne natrapi -ako som sa ja,lebo som prosto domov prist musela a ti blbci neodhravali..ach,ako som vtedy mpju magnumku spominala,s ktorou by som to zvladla! A to som.mala.len jednu tasku s nakupom a dieta,nie ako vtedy pkny kosik -cca 2-3plne igelitky a 2baliky plienok..

anjelicek26
15. jan 2017

Toto je vec chuti a ochoty tolerovat chyby kocika.. aka velka ta tvoja laska k nemu je, budu ti jeho chyby suma fuk... pre mna je retro kocik raroha, ktoru poriadne neposkladam do auta (co z batozinou a viac cestujucimi v aute teda faktor dolezity je), neprejdem ziadnu ulicku v uzsom obchode, uzsi vytah ci dvere v trolejbuse a ak to mam zdvihnut s desat kilovym dietatom tak asi umriem...nieco, co vyzera ako vanicka fajn, ako sportak tak na hanbu sveta vyzorom aj praktickostou... o kolesach ani nehovorit... za mna teda velmi nie... ono problem je, co ty beries ako normalny moderny kocik... ak hovoris o nejakom polskom tanku tako v "modernejsej" verzii tak prepac stale je to len "raroha" aj ked nie v "retro" style...

No a k modernym kocikom, ako sa lisi cena, tak sa lisi aj design. Nemozes to lamat cez jedno koleno. Ked potrebujes chodit polia luky lesy - tak si jasne nekupis vychytavku s koleckami 10cm priemer bez pruzenia, ze ano? Kupis si maxi cosi muru, quinny speedi, freestyle, phil and teds alebo bugaboo buffallo... Ked chodis po meste a potrebujes male skladne, kupis si britax, kupis cameleona, kupis greentom, kupis mutsy evo... Chces kvalitnu designovu vychytavku? Kup si stokke, mimu ci moj milovany icandy co ti splnia v podstate vsetko, po com ti srdce pisti... Nie je kazdy kocik proste to, co zena hlada... preto je ich aj tolko.

Ja som dvoch najmladsich odkocikovala v icandy peach, moja srdcovka, presiel piesok, sneh, teren s dvoma detmi nalozenymi, odviezol 15kg v mega kosiku, mal 82cm dlhu vanicku, nosnost 35 kil... sportak nastavitelny na vysku aj s novorodeneckou vlozkou plnne do lahu polohovatelny, nastavitelna rucka, zaaretovatelne kolesa, plynuly presun z 1 kocika na 2kovy kocik, otocitelny do oboch stran, vanicky sa daju zlozit na vysku (super pri baleni auta na dovcu) naklikavacka vajicka no problem, vsetko cez jeden adaptor. Uzasne kvalitny, krasny. Len nevyzeral ako tank 😂

@nikuska6478 tych tem je tu vela a je mi jasne, ze aj kocikov vidis po milu jarmilu v obchode a kazdy sa ti snazi predat "prave tie jeho pozitiva". Spis si na papier, kade chces chodit, co chces s kocikom robit, ci ho budes pouzivat ako hlboky hlavne v lete/zime, hlavne si pre pana pozri ako vyzera sportak a ako vyzera vajicko, lebo teda ja by som sa bala vozit dieta vo vajicku necertifikovanom no name znacky ako tako ktoru ti dieta v pol roku prerastie a kupujes dalsie vajicko... ci ste vysoky alebo nizky atp. A hlavne historky, ze tieto kociky prejdu hlboky sneh a bla bla. NEPREJDU. Rovnako ich tlacis a tahas s jazykom po zem plus su este tazsie... ako kazde ine, pokial nie je sneh utlaceny a kolesa velke hrube nafukovacie, tak sa zabaras. To su len obcas romanticke sny a spomienky zucastnenych 😂

vilma7
16. jan 2017

Ahojky..my máme Tako Acoustic a zatiaľ sme s ním boli len pár krát vonku...kupovali sme kvôli terénu-viac menej lesný chodník. Ale myslím že do Mhd je asi dosť nepraktický-veľký, ja s ním ani nemám v pláne sa s busmi presúvať. My máme problèm ho dostať aj do výťahu-musí sa zložiť -manžel ide von s kočíkom a ja následne s mimčom-ale zase som si nechcela vyberať kočík podľa výťahu lebo by sa mi tam zmestil nejaký krpatý kde by som zas dieťa v 4.mes už nezmestila. A je super tichučký, takže za mňa určite NIE kočík s umelými (plast?) kolieskami...minule som bola až prekvapená akè všemoźnè zvuky tie kolesá vydávali na asfaltke.

sykorkauhliarka
16. jan 2017

myslim ze porovnavat retro kociky a moderne kociky je naprd tak ako porovnavat znackove od polskych...ja mam polsky a dostanem sa snim vsade nevrzga nehrka ide rovno kazdy den ho trepem schodami hore dole aa stale drzi pokope ;) uz skoro rok ho pouzivame