Šatka na nosenie. Máte niekto strih a miery?

ludka140281
13. okt 2010

mamicky 🙂 chcela by som si usit t 🙂 satku na nosenie deticiek,no ani netusim ako to vyzera...mate niekto strih,alebo aspon nejake miery? je to ako dlhy sal? videla som to len na obrazku a kedze je to na nas pridrahe,tak len takto..dakujem 😉

ikke
13. okt 2010

mam, ale je to po holandsky... 😅 no ale mozno gooel translator prelozi
http://www.slingomama.nl/draagdoek_maken.php
hned prvy nakres

aj ked neviem, ci sa to oplati, potrebujes na to 5 - 5.5 m pevnej bavlnenej latky a to tiez nie je uplne lacne...

quaxi
13. okt 2010

satka byva 60-70cm siroka a 4,5-5,5m dlha (hlavne zalezi od tvojej velkosti a pouzivanych uvazov, na niektore uvazy staci aj podstatne kratsia). niekedy sa robia konce trochu skosene, kvoli lahsiemu viazaniu, cca poslednych 20-30cm teda ustrihnes dosikma (satka bude mat tvar veeeelmi dlheho lichobezniku alebo kosodlzniku, ktore z toho si zvolis je uplne jedno). To je asi cely "strih". Ked mas latku siroku okolo 130-140cm, da sa po dlzke prestrihnut a nadstavit, takze by ti stacilo okolo 2,5m latky, ale v strede by mala sev, ktory samozrejme treba spravit velmi spolahlivy. No a treba spravne zvolit latku, asi najlepsia z toho co sa da bezne zohnat je keper (to z coho su monterky), ale bezne si baby robia satky z pevneho platna, lehatkoviny a pod. Tiez sa da spravit elasticka z 2 vrstiev pevnej trickoviny, ale to je vhodne tak na novorodenca a deti do cca 6-7kg. Samozrejme nebude to mat take uzasne vlastnosti ako tie specialne tkane satky, ale ja som s takouto satkou zvladla aj niekolkohodinove tury a dalo sa v pohode.