Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

zajo79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajo79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeleny_cajik
10. júl 2011

Ahojte, kúpili sme si včera P&T SP, som z neho nadšená, ale keďže čakáme bábo v novembri, uvažujerm o dokúúení vložnej tašky. Najprv som chcela originál cocoon, ale odradili ma rozmery, vraj má zvnútra iba 60 cm. To mi tam bábo nevydrží ani mesiac, veď Tomáško mal v 4 týždňoch 59 cm 😒 Tak rozmášľam nad Emitexom. Čítala som, že Emitex vlezie do Vibe, ale ja mám SP. Skúšala ste to niektorá, resp, máte inú vložnú tašku ako cocoon v P&T SP? Vopred vďaka za každú radu 🙂

kacena4
10. júl 2011

@zeleny_cajik nie som exper, ale staci aj fusak nie?

tinika
10. júl 2011

@zeleny_cajik ja som tiez len fusak chcela davat, ale o taske uvazujem len preto, ze nemame vytah a občas sa mi zide maleho polozit na zem ak durhy bude dačo spekulovat a pod.

zeleny_cajik
10. júl 2011

@kacena4 po pravde, neviem, či stačí fusak... trošku mám predsudky, keďže nejde o klasickú vaničku a mám pocit, že vložná taška lepšie ochráni najmä hlavičku bábätka (teda niežeby som s kočíkom plánovala niekde vrážať, ale budem mať lepší pocit "čo ak", resp. na nerovnom teréne nebude bábätko lietať zboku na bok). A tiež kvôli ľahšiemu vyberaniu, najmä pokiaľ bábo spí.

@tinika a uvažuješ o cocoon, či niečo iné?

magimary
10. júl 2011

@zeleny_cajik hej, presne pre toto (a v zime aj termoregulačne) má podľa mňa taška význam 😉 🙂
ja som si ju kúpila (síce len coccon) a to babuľko príde v lete...
ale môže byť i tak položené v nej, práve preto nech v kočíku "nelieta" 😉
niekedy skúsim, či sa mi tam zmestí aj iná vložná taška (tých rôznych mám dosť 😝 , ale emitex nie je žiadna)

paulie
10. júl 2011

@zeleny_cajik mám sporta a používala jsem ještě donedávna vložnou tašku od Emitexu 😉 Krásně se vešla, jen oproti originální byla opravdu přes celou délku plochy pod zády a zadečkem - nicméně dcerka si v ní lebedila a synek se na DK nahoře taky neměl špatně 😀

zeleny_cajik
10. júl 2011

@paulie super, presne to som dúfala, že niekto napíše, ďakujem! 🙂

@magimary keď skúsiš, budem rada, dik vopred 🙂

tinika
11. júl 2011

@zeleny_cajik ja som uvazovala o PaT taske, nasla som na bazari jednu za 20eur ale pani chceo sobny odber a je z Ba takze pre mna nerealne, kedze nema tam kto ist :( tak zatial neviem

zeleny_cajik
11. júl 2011

@tinika keď chceš, vyzdvihnem ti ju a pošlem za cenu nákladov, nemám s tým problém 🙂

tinika
11. júl 2011

@zeleny_cajik si zlata, dakujem, ale pisala mi jedna kočka, ze ma a ze preda bo nebude potrebovat na zimu 🙂 takze zoberiem od nej vdaka este raz

majca424
16. júl 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, máte niektorá z Vás do Phil and Teds Vibe kupeny Emitex? rozmýšľam, lebo mám čierny aj čiernu vložku do neho original, ale chcela by som ho nejako oživiť, máte ho niektorá? dakujeeem 🙂

tinika
16. júl 2011

@majca424 ahoj, ja mam PaT Vibe a mam aj emitex ale nie vyskusany, lebo doteraz som mala iny kočik, vyskusam az sa narodi krpec ale vraj v pohode vojde a tiez mam čierny kočik lebo červeny som nepozhanala, ale dala som si urobit nove podlozky farebne 🙂

majca424
17. júl 2011

@tinika ďakujem, no ja by som tiež chcela aj farebné podložky a to kde si si dala urobiť ak smiem vedieť? a kolko to tak stojí? lebo ta original stoji 37 e 😕

tinika
17. júl 2011

@majca424 povodne som chcela od jednej pani z čiech, ale akosi uz neodpoveda na maily, tak mi kamoska dala kontakt na svoju znamu, ta tiez zije v CR ale ma prist teraz k nam, pochadza z nasho mesta tak od nej, ak chces spytam sa jej a dam ti kontakt, u nej neviem presne cenu, zalezi od druhu latky aky si vyberiem 🙂 ale určite nie tolko ako original 🙂

tinika
18. júl 2011

@majca424 ak mas zaujem, tak ta baba by ti usila 🙂

julcek
19. júl 2011

chcem sa spytat je PaT Vibe odpruzeny ??, teda myslim hlavne chodenie po nerovnom terene

tinika
19. júl 2011

@julcek jedine ten najnovsi je myslim odpruzeny, ja mam VIBE2 a nie je čo mi vadi troska lebo som zvyknuta na odpruzeny kočik

anlek
20. júl 2011

Ahoj,

mam kocarek Phil&Teds dash. Dneska jsem ho prala a ted se mi nedari vratit kos. Nevim, kde ho presne pripevnit vepredu. Nemel by nekdo fotku, jak vypada kocarek, ktery neni rozlozeny na prvocinitile? 😕

anlek
20. júl 2011

Tak jsem na to uz prisla. Stacilo se zeptat.

madamecrazy
20. júl 2011

@tinika : ty jsi psala, že máš Vibe černý a já mám černý Vibe a červený doukoit, nechtěla by jsi vyměnit naší černou za Vaší červenou...mám namysli jen tu vložku do duokitu ;)

ivaanka
20. júl 2011

Ahoj holky, budu mít 2 mimča rok za sebou, takže kočárek budu používat pro novorozence a ročního prcka a po dlouhém zvažování jsem se rozhodla pro Phila. Není mi jenom jasné pár věcí.
1.Jaký je rozdíl mezi všemi Phily, našla jsem Dash, Sport, Explorer a Vibe a přijdou mi všechny stejné. Poradíte?
2.Jde zaaretovat přední kolečko?
3. Co všechno je potřeba dokoupit? Pochopila jsem, že asi vložnou tašku na miminko (narodí se na začátku září) + ještě něco dalšího?

Předem moc díky za odpovědi.

diid
21. júl 2011

mne osobne sa tento kociar vobec nepaci. Mam dvojicky asi je to ine ako 2 rozneho veku. Ale to dieta v zadu naozaj sedi ako uboziak, operadlo sa neda polohovat nema to striesku nad hlavu, nohy si ledva vystrie a vyhlad nulovy. Takisto ked sa ide po chodniku vedla cesty tak kamienky od aut mozu odrazat do kociara. Je dobry na kratke polhodinove pouztie si myslim.

tinika
21. júl 2011

@madamecrazy ja nemam červeny ale čierny 🙂 nebyvas nahodou niekde na sidl. 3? lebo som tu stretavala dva vibe, jednu kočku poznam 🙂

tinika
21. júl 2011

@ivaanka vibe ma iny system skladania a mne sa zda priestrannejsi, dokupit ti treba okrem tasky aj prsiplast, pripadne nejaku tasku na kočik, drziak na flasu. a kolečko je aretačne 🙂

@diid kamoska ma dvojky a je spokojna 🙂 a DK sa da polohovat ale nie do lahu a strieska sa da dokupit, pr. VIBE2 ho ma uz vo vybave

tinika
21. júl 2011

@madamecrazy som pisala ze červeny som nepozhanala .(

tiguik
21. júl 2011

@ivaanka
Tu su informacie, ktore som zozbierala ja 🙂
1. Existuje viac verzii Phil & teds kocika: CLASSIC (zakladna verzia, najlacnejsi) – SPORT – DASH – EXPLORER – HAMMERHEAD (ma 4 kolesa, u nas sa nepredava) – VIBE – VIBE 2 – VERVE.
Sport a Dash su si vzhladovo dost podobne, Dash má lepsie polstrovane sedadla; rucnu brzdu, co sa stlaca na madle a podlozku na nozicky dietata ma z umelej hmoty, Sport sa brzdi nohou (pedal) a podlozka je z latky, takze sa trosku tazsie udrziava cista, ale baby tu na stranke pisali, ze s tym nemaju problem. Ostatne modely maju tu podlozku tiez u umelej hmoty.
Nohou sa este brzdi Explorer. Vibe a Verve sa brzdia rucne.
Explorer, Vibe a Verve maju polohovatelnu rucku/madlo, ktorym kocik ovladas a maju posuvnu striesku, co "ide za slnkom", Sport a Dash to nemaju, maju tam asi len priehladne okienka a mozno nejake male vacky na odkladanie drobnosti.
U Explorera, Vibe 2 a Verve ma kazdy doublekit (sedadlo pre 2. dieta) automaticky striesku, ostatne modely nie. U Explorera mi najviac vadi, ze sa neda polohovat Doublekit. Pri ostatnych modeloch sa da polohovat do 2 poloh, cca o 10 cm, väcsinou po rozopnuti zipsu.. Najnovsi model Verve ma DK polohovatelne do 3 poloh, aj lahu, co je super.
Kociky Vibe a Verve su od ostatnych modelov P&T odlisne. Konstrukcia je vyrobena z duralu, kociky su tak lahsie. Je mozne zlozenie kocika i s Doublekitom. U tychto kocikov bol kladeny doraz na design.
Verve je najnovsi model, ma 4 kolesa a oproti ostatnym kocikom je odpruzeny + DK je polohovatelne az do 3 alebo 4 poloh. Po zlozeni tusim stoji samostatne, bez opory (neviem, ako je to u ostatnych modelov).
Ja mam kocik Vibe 1, kupovany z 2. ruky a som spokojna. Ked davas Doublekit dopredu, mas 2 moznosti, kam ho nasadit – vyssie alebo nizsie. Dobre je vidiet kocik nazivo, ak mas moznost, napr. na dotyk su tie farebne vlozky v kociku velmi prijemne, moj maly sa tam tak nepoti ako v nasom prvom kociku. Dokonca mi nan uz stihol vyliat dzus, oprala som tie podlozky v pracke na rucnom prani a su ako nove.
Co sa mne este paci je, ze zadne kolesa na vsetkych Philoch maju blatniky.
Rozdiely su urcite aj pri skladani a pri farebnych verziach jednotlivych modelov.
Vyhradnym dovozcom na Slovensku je www.predeti.sk, lacnejsie sa da kupit v zahranici alebo z druhej ruky. Odporucam ti pozriet si nejake videa na youtube, hned budes mat lepsi prehlad, napr:

https://www.youtube.com/watch?v=8Oy8-RdxOLc


https://www.youtube.com/watch?v=m7H_4D6zT-U


https://www.youtube.com/watch?v=Ma4xVXLoyo0


Alebo pozri original stranku, da sa zvolit iny jazyk ako ANJ: http://philandteds.com/de/products/push

2. Ano, predne koliecko sa da zaaretovat, este som to vsak neskusala 
3. Dokupit sa da doublekit, vlozna taska pre novorodenca (ak si kupis original, tak radsej XL verziu, ale pasuju aj ine znacky a su lacnejsie), vanicka Cocoon pre novorodenca, plastenka pre 1 alebo 2 deti, takisto aj slnecna clona – pre 1 alebo obe deti. Potom sa da dokupit aj autosedacka, drziak na flasu, tasky ku kociku (aj take ruksaky, co pripnes po bokoch kocika), daju sa kupit aj farebne vlozky do kocika a u vyrobcu aj nahradne diely a rozne doplnky, zalezi len na tom, kolko mas penazi 😀

hest
21. júl 2011

ahoj, po dnesnim slejvaku se chci zeptat, zda nekdo mae plastenku na dve deti..a zda jde dat i pres cocoon..zatim jsem to udelala tak, ze jsem na cocoonprehodila plastenku z jineho kocarku..s aspodni dite jsem zabalila doplastenky a holinek a chvili to vydrzel-))) ale budu to muset vyresit