Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

sophie1981
4. júl 2010

ale teraz premyslam, ze vy co vozite dve deti v kociku vlastne tu poziciu velmi nemenite, kedze do lahu si dieta dat nemozte koly double kitu.... 😅 ....takze tento problem sa tyka len nas fajnoviek, co si jedno dieta vozia v tandemovom philovi..... 😀 😀

krista
4. júl 2010

@sophie1981 super, ale já jsem ten rozdíl nějak nepochopila 😀 musela bych to vidět zezadu, tam u mě jde dle čísel míň poloh než u SP ale mě to ani tak nepřijde 😅

petruska86
4. júl 2010

@sophie1981 praveze sa tyka...malokedy su obaja hore, takmer vzdy mi jeden z nich spi 😉 a s tym polohovanim, ked sa zobudi mas pravdu - maleho (ma 9kil) posadit musim tak, ze si zacvaknem tie horne klipsy, potom laktom pravej ruky drzim vytlacenu opierku a zapnem horny velky klips a potop dolny 😎 no dcera, tak presne ako ty, kedze ta ma uz 15kil, tak sa musi trochu posunut dopredu a drzat madla, no a potom to ide lahko 🙂

sophie1981
4. júl 2010

@krista no nejde o to kolko poloh, ale ako sa do tych poloch dostat..... 😉 ....neviem ako ma classic, musim kuknut.....system....idem a napisem...... 😉
@petruska86 presne tak to praktizujes s malou...prevesena cez madlo.... 😅

sophie1981
4. júl 2010

@krista tak som rychlo kuk....ty mas tiez ten klipsovy system, cize ked ides z lahu do sedu, musis skladat bocnice a zaklipsovat na dva krat...horny a dolny klips.....a sedis 😉 ...kdez to u dahs nemusis skladat len tahas knoflik a ono sa to pekne samo zdviha....ziadne skladanie, zapinanie...nic.....a to je myslim minus u SP..... 😝 ...keby sa to dalo skombinovat, tak by som chcela phila s dash systemom zdvihania a zvysok spcko.... 😀 😀 ....

sophie1981
5. júl 2010

este ma napadla dalsia obrovska vyhoda, hlavne rpe tych co cestuju letecky s dvoma detmi, nakolko sa tento kocik da zlozit as s pripnutym double kitom a je to v celku, takze bez problemov tento kocik beru do lietadla.....u nas je to velka vyhoda, kedze nemusime riesit tento problem nejakymi golfkami, alebo inym malym kocikom, berieme phila a mala sa aj pohodlne vyspi aj mame dost priestoru na batozinu a nakup, nemusime to vlacit v rukach..... 😉

krista
5. júl 2010

@sophie1981 tak to jsem pochopila dobře, právě jsem si všimla, že u SP je to stejně, ten systém co má Dash mám na golfkách a je to opravdu fajn, ale já to právě do toho lehu nedávám skoro vůbec, když byl malej novorozeně, tak tam ležel pořád (nezvedalo se to) a malá v double kitu nad ním a teď už to máme hodně dlouho obojí do sedu... nedávno jsme byli v ZOO a malýmu se chtělo spinkat, ale nechtěl spát vsedě tak jsem to na rychlo předělala zase na verzi novorozenec / batole ... takže u nás dobrý, malá v mi kočárku nespala rok a půl skoro, ale v tý ZOO si taky schrupla v sedě a pohoda 🙂 Jinak se teda snažím malou už učit hodně ťapat bez kočárku, uvidím jak přečkáme léto a asi půjde Phil do prodeje, každopádně pomocník to byl dobrej 🙂

petruska86
6. júl 2010

no baby, tak sme kocik uz vyskusali aj v terene...trosku som bola sklamana, ale to bude asi tym, ze nie je odpruzeny a ja som bola doteraz zvyknuta na "tank" (adbor babylux)...ale zase tym, ze ma nafukovacie kolesa, tak sa s nim jazdilo lepsie ako s golfkami...ale naozaj som cakala, ze to bude lepsie 😀 som ja ale panska 😀

petruska86
6. júl 2010

jaj a este ako casto dofukavate kolesa?

sophie1981
6. júl 2010

@petruska86 joj, petruska....ale zasa nemozes ocakavat, ze kocik pojde skoro sam nie?.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...a este s dvoma detmi..... 😀

ja dofukavam asi tak raz za mesiac, ale skrz toho, ze nikdy ich nefukam na doraz a tvrdo..tym ze kocik nieje odpruzeny, je potom tvrdy...stale mama take polomakke kolesa...ak viem ze budem viezt este nejake dieta okrem mojej malej, dofukam na tvrdsie... 😉

petruska86
6. júl 2010

@sophie1981 praveze sa takmer cely cas viezol len maly...zasa Petu nevyvazam furt, musi aj po svojich, aby nezlenivela 🙂

sophie1981
6. júl 2010

@petruska86 .....hmm......u nas to islo v terene super...a to zdolavame slovensky raj, samo ze nie po rebrikoch...ale prielom Hornadu, Klastoriska, Kosiarny briezok, Cingov.....je celkom pohoda......v nedelu sa chystame na dedinky....uvidime, ci budeme len na asfaltke alebo sa pustime niekde do lesa..... 😀 ...ale zasa ja mozem porovnavat len so starym retro kociom este od mojho synovca, ktory ma duz 12 rokov.... 😀 ...s tym sa mi po stavbe chodi straaasne zle.....ale zasa, Katka ho miluje, lebo je ako cln a ked fuka vietok tak ju aj pohojda na dvore.... 😀 .....

petruska86
6. júl 2010

@sophie1981 ako vravim ja som bola doteraz rozmaznana - i ked mal ten kocik 16kg, mal samostatne odpruzene kazde zo 4 kolies a tiez sirsie gumy...ide len o zvyk a skusim ho tvrdsie dofukat 🙂

beruthiel
7. júl 2010

Tak nakonec vyhrálo snazší polohování. Ale byl to boj 🙂. Ve 12 si jedu pro Dashe, i s plášťěnkou. už se nemůžu dočkat. Ani nevím, kdy jsem se naposled na něco takhle těšila.
Ale chtěla jsem se zeptat, jak to na duoble kitu řešíte s ochranou proti sluníčko. Tam není žádná stříška, dá se něco dokoupit?

bubadlo27
7. júl 2010

ahojte, baby poradte, kde sa da zohnat Vibe za nejaku dobru cenu 😉
diky 🙂

krista
7. júl 2010

@beruthiel já jsem tady nedávno dávala odkaz jak jsem to vyřešila, dostala se mi do rukou stříška z autosedačky 😵 a někdo kupoval i pěknou clonu je to o pár stránek vzad 🙂

beruthiel
7. júl 2010

@krista Páni! to vypadá výborně, jako by to bylo originál 🙂.

No, kočárek je doma a přiznám se, jsme lehce rozčarována. za a) přijde mi že už teď má mimin hrozně málo místa, za b) už teď a to je kočárek v provozu od 02/2010 má zlomené sedátko u double kitu,

krista
7. júl 2010

@beruthiel ty kráso co s tím dělali? Jak zlomené? 😲 miminko bych neřekla že má málo místa, to se neboj, náš prcek se tam vejde ještě teď hezky díky tomu jak je ta zádová opěrka dlouhá, to spíš ten double kit že je malej, jestli jsi teda nemyslela ten ... ale já jsem si udělala stříšku a od tý doby jsem s ním venku nebyla, teď si pořád říkám prodat/neprodat, už jsme s ním nejmíň měsíc nebyly, ale bojím se, že ho prodám a pak ho budu potřebovat a budu litovat, za se na druhou stranu mu zbytečně běží záruka. Nejvíc se teda bojím zimy.

ena
7. júl 2010

@beruthiel: ako moze mat babo malo miesta, ked hlavne sedatko je do 4 rokov, 25 kil ?🙂 Nas starsi ma 18 kil, 4.5 roka a ma tam miesta akurat 🙂

ena
7. júl 2010

@krista: ja by som ho na tvojom mieste este urcite nepredavala, ako pozeram na vek tvojich deti, este ho podla dost vyuzijes.. Nasi maju 4,5 roka a 2,5 roka a este ho pouzivam, naposledy vcera, smer kaufland nakup, deti mi sice po obchode behali, ani jeden nechcel do kocika, ale aspon som nepotrebovala vozik, hadzala som do kocika a ked sme sli domov, tak sa viezli obaja a aj nakup 🙂

minitrouble
7. júl 2010

@krista podla mna este skoro na predaj ...urcite by som si ho na tvojom mieste nechala 😉 🙂

beruthiel
7. júl 2010

@krista to nevím co s tím prováděli ale vzhledem k tomu že pani ma tři děti, tak to mohlo být absolutně cokoliv ;). Btw, kočárek bych být tebou neprodávala, myslím že je na to ještě čas.

beruthiel
7. júl 2010

@ena v sedě je tam místa dost, o to se nehádám. Takže je to opravdu asi jen můj dojem 🙂, ale hlavu má natlačenou na kraj a na nohou mu sedí brácha ;).

Což mne přivádí k otázce. Jak dlouho jste vozili mladší dítě v poloze v leže? A jak vám jde jízda po eskalátoru? Dolu to šlo dobře ale jizda nahoru byla problematická. Ale to je možná jen tím že je to trojkolka.

ena
8. júl 2010

@beruthiel: no ja sa eskalatorom s kocikom vyhybam, vacsinou sa da ist aj vytahom. Aj ked niekedy dost komplikovane, priklad v BA Tesco v meste, ak chces ist do potravin v suterene s kocikom a nechces ist eskalatorom, tak musis ist za SBSkarom a on ta zvezie dole nakladnym vytahom, prejdes cez cast skladu a dostanes sa do potravin.

a ako dlho mladsi v lahu? My sme zacali kocik pouzivat od krpcovych 4 mesiacov, a dole lezal tusim kym v pohode nevedel sediet a az vtedy sme ho prestahovali hore... ale to spodne miesto je podla mna idealne, kym je babo fakt mrnave, ze ti vacsinu casu v kociku prespi... ked bol hore, asi mal po chvili dost z toho ze pozeral na stenu opierky, tak som mu tam vesala vselijake hracky a hrkalky..

petruska86
8. júl 2010

@beruthiel mi tu polohu v leze vyuzivame este stale a pri oboch...ako som uz pisala, takmer vzdy jeden z nich spi, malokedy su obaja hore, takze sa tam striedaju 🙂.....a inak ked ich davam spat, tak pouzivam polohu pre novorodenca, ze rozopnem aj bocne zipsy a posuvam ich co najviac hlavou ku mne, aby to vrchne sedadlo na toho kto spi naaahodou netlacilo

krista
8. júl 2010

@beruthiel a to jsi věděla když jsi do něj šla že to má zlomené? Já si to moc neumím představit jak zlomené 😲

Tak díky za rady holky, čas prodat ho je vždycky, akorát že mi tu stojí a malá si v něm akorát hraje a zbytečně mu dává zabrat 😅 dneska jsme šli takovou štreku pěšky, ani jednou nefňukla, bylo to určitě pár kilometrů...

Polohu vleže jsem využívala dokud se nenaučil malý aspoň trošku sedět, tzn. asi do 8,5měs. a pokud jdeme ven (nebo šli jsme) a já věděla že má na spaní tak jsem ho dávala do lehu vždycky, vsedě se mu blbě spinká a vzteká se 😝 😉

sophie1981
8. júl 2010

ahoj...

no tak zlomeny double kit si ozaj neviem predstavit.....ved to je zelezne nie?? 😕 .....zazila som slomeny skladaci system, este ked som ako au-pair tlacila pcko, ale to bola dost velka chyba hlavne pani domacej...ta si za pana nezapamatala ako sa to sklada, az kym ten system netoto...... 😝 ....anglicania.... 😅

krista, tiez by som nepredavala, asi este pockaj...urcite nastane situacia, kedy sa budes potrebovat rychlo niekde presunut sama s detmi a kocik urcite pomoze......aj ked je super, ze ti mala tolko vyvladze na nozkach.... 😉

beruthiel
8. júl 2010

Zlomený není double kit celý, pohopitelně. Jen to, na čem dítě sedí zadkem 🙂. Spíš než zlomené, jsme měla možná použit promáčklé, prostě jako byste vzali silný papundekl a přeložili ho na půl, ikdyž ho pak narovnáte, tak tam stejně ten ohyb už zůstane. Při nákupu jsem si toho nevšima, Samík měl náladičku jako už dlouho ne, tak jsem se moc nesoustředila :(

krista
8. júl 2010

@beruthiel tak úplně rovný to nemám taky, ono se to na tom podepíše, naše Kristý má teď cca 13kg, když jsme v tom začínali jezdit měla nějakých 11,5kg a když na tom skáče a natahuje se apod. tak to prostě je jak to je 😅 ale neni to teda nijak šílený, jen to nemám úplně rovný jako prut.

Tak díky holky, ještě si kočík teda nechám, bojím se právě té zimy, že by se chtěla Kristý vozit, loni taky vyváděla jak jí nešlo chodit sněhem 😅 jak jí znám, tohle se nezmění 😀

wodana
8. júl 2010

@petruska86 Ahoj, prosim, kde sa da kupit ta strieska na pridavne sedatko? Je to cisto len slnecna clona, alebo sa to da vyuzivat aj ako strieska?